Diskuze k článku:

Děti a nikotinové sáčky: Zneužívají je kvůli stresu. Jak jim můžeme ulevit?

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Kateřina Eklová | 2. 5. 2022 9:18

Děkuji vám za článek plný pochopení. Kéž by se takhle řešily problémy závislých dětí i dospělých.

+7
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Petr.b | 2. 5. 2022 13:20

Zajímavý článek. Všiml jsem si, že mnoho mladých má psychické problémy. Ale z čeho? Na střední škole jsme se taky museli hodně učit, a brali jsme to jako samozřejmost. Dneska vidím situaci, kdy se mladí "hroutí" i z běžných pracovních činností. V naší firmě vím minimálně o 3 lidech (z cca 60), kteří se léčí na psychiatrii. Dříve to byla rarita. Někteří kolikrát nejsou ani schopni přijít do práce, protože právě mají psychické problémy. Je to divné, možná že potvrzení toho, že lidé v blahobytu zakrňují?

-6

Diskuze k článku:

Monika Čuhelová | 10. 5. 2022 16:26 | reakce na Tomek - 2. 5. 2022 11:17

Dobrý den Tomku, tak to se máte, že se vás problematika netýká. Přeji dál dobrý a zdravý život, autorka Monika Čuhelová

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Monika Čuhelová | 10. 5. 2022 16:26 | reakce na Petr.b - 2. 5. 2022 13:20

Dobrý den pane Petře, určitě se doba i reakce na ni proměňují. Těžko říci, jak bychom na tom dnes byli my a zda ta předchozí generace, o které mluvíte, je opravdu tak psychicky odolná. Hezký den, Monika Čuhelová, autorka

0

Monika Čuhelová | 10. 5. 2022 16:24 | reakce na umfa - 2. 5. 2022 13:24

Dobrý den, jednak si nemyslím, že si děti zas tak mohou vybírat, zda půjdou na lehkou nebo těžkou školu. A hlavně - hodně stresu neznamená, že je to dobrá škola, kde se pracuje. A málo stresu neznamená, že se tam všichni flákají. Krásný den, autorka Monika Čuhelová

+1

Monika Čuhelová | 10. 5. 2022 16:23 | reakce na Bedrich VINCENC - 3. 5. 2022 7:25

Bedřichu, moc díky za pozitivní ohlas. Krásné dny, Monika

0

Monika Čuhelová | 10. 5. 2022 16:22 | reakce na B - 3. 5. 2022 9:11

Dobrý den, tak to gratuluji, že se vám výchova dařila a daří. Krásné dny, autorka Monika Čuhelová

0

Monika Čuhelová | 10. 5. 2022 16:21 | reakce na Petr.b - 3. 5. 2022 15:50

Dobrý den pane Petře, určitě to není o ochraně dětí před stresem, ale o tom, aby se uměly se stresem vypořádat. Umět s ním pracovat. A zároveň tvořit společnost a systémy, kde není zbytečný tlak. Ano, v životě si všichni užijeme stresu dost. Tak proč jej zbytečně vytvářet. Hezký den, autorka Monika Čuhelová

+1

Monika Čuhelová | 10. 5. 2022 16:19 | reakce na Kateřina Eklová - 2. 5. 2022 9:18

Děkuji za pozitivní zpětnou vazbu.

0

Petr.b | 3. 5. 2022 15:50

Nemyslím si, že je tohle cesta. Chránit děti před stresem není žádné řešení, berme to jako přípravu na život. Život je, jak známo boj a stres. A kdo je před ním v dětství chráněn, v dospělosti se z toho složí. Heslo "co tě nezabije, to tě posílí" není prázdná fráze, ale životní zkušenost.
Jenže dneska je v módě "být v pohodě", "užívat si". No a pak přivřou plyn, vytáhnou zbraně, nebo se aspoň zdraží nájemné a internet je plný nářků. A psychiatři mají popsané diáře...

+1

B | 3. 5. 2022 9:11

Asi jsem nějaký dobrý rodič:D-zatím, ale moje dcera, když dostane prachy, tak je běží utratit za nový díl Útoku titánu, nebo Orange a ne za takovéhle blbosti. Ale syn od kamarádky-dost grázlík-na tom celkem ujížděl, což vím, protože mi dali krabičku těhle dreků zdarma, když jsem byla na dovolené a protože nekouřím, tak jsem jí to chtěla dát a ta mě div nevyhodila.:D

+1

Bedrich VINCENC | 3. 5. 2022 7:25

Moc hezký článek napsaný s pochopením pro současnou generaci. My dospělí, s naší selektivní pamětí, si už mnohdy nepamatujeme stresy z písemek a zkoušení u tabule. A tak je třeba dětem a mladým s pochopením pomáhat a ne to zlehčovat. Díky za každou takovou snahu. Děti jsou budoucností nás všech.

+3

umfa | 2. 5. 2022 13:24 | reakce na Kateřina - 2. 5. 2022 11:19

Takových škol je spousta, kde po studentech nic nechtějí a všichni tam mají v podstatě trvalý relax. Je na každém, jestli si vybere těžkou, lehkou nebo vůbec žádnou školu.

-4

Petr.b | 2. 5. 2022 13:20

Zajímavý článek. Všiml jsem si, že mnoho mladých má psychické problémy. Ale z čeho? Na střední škole jsme se taky museli hodně učit, a brali jsme to jako samozřejmost. Dneska vidím situaci, kdy se mladí "hroutí" i z běžných pracovních činností. V naší firmě vím minimálně o 3 lidech (z cca 60), kteří se léčí na psychiatrii. Dříve to byla rarita. Někteří kolikrát nejsou ani schopni přijít do práce, protože právě mají psychické problémy. Je to divné, možná že potvrzení toho, že lidé v blahobytu zakrňují?

-6

Kateřina | 2. 5. 2022 11:19

Dobrý a důležitý článek! Nechcete napsat článek o některé ze škol, kde se duševnímu zdraví a kvalitě života svých žáků a učitelů věnují?

+3

Tomek | 2. 5. 2022 11:17

To se mne netyka. Cigarety mi nikdy nechutnaly, s nastupem iqosek je to jeste horsi (smrdi to jak zpoceny brambory). Ten smrad z lidi, co si prave jednu dali je neskutecnej. A kdyz si obcas od nekoho z hecu vezmu byt i jen nejslabsi verzi sacku, tak toho vzapeti lituji. Nasleduje silne paleni zahy a zaludku, motanice a musim si na dlouhou chvilu sednout.

+1

Kateřina Eklová | 2. 5. 2022 9:18

Děkuji vám za článek plný pochopení. Kéž by se takhle řešily problémy závislých dětí i dospělých.

+7