Diskuze k článku:

Ukrajinským uprchlicím hrozí pád do šedé zóny. Pomáhejte s rozvahou a nezraňte jejich hrdost

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Jan Hrabal | 4. 3. 2022 17:48

Hlavně, aby se o ty nové, nepostarala mafiáni a pracovní agentury, jak bývá u nás běžnou praxí.

+22
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Diskuze k článku:

Monika Andrová | 9. 3. 2022 13:14

Chápu a souhlasím, ale co je důstojná práce? Úklid např. nebo pomocné práce nikoliv? Sama mám vzdělání vysokoškolského typu jako zdravotní sestra, pracuji 30 let v oboru a navíc k tomu uklízím na vedlejší prac. poměr. A ani úklid WC mi nevadí. Takže spíše se jedná i o to, jak a jakým způsobem si každý z nás představuje - začlenit se do pracovního procesu.

+3

Kvetuse Blaskovicova | 6. 3. 2022 19:46 | reakce na Jan Hrabal - 4. 3. 2022 17:48

mam ten pocit ze nektere budou muset byt pomocnou silou v domacnostech ubytovatelu kteri jim nyni poskytuji zdarma ubytovani a stravu

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Richard | 5. 3. 2022 12:56

Vážně uvažuji o přijetí ukrajinského občanství, aby měl zaměstnavatel konečně důvod zacházet se mnou jako s člověkem.

+3

Iveta Lebedová | 4. 3. 2022 22:27

To, co se teď děje na Ukrajině je zvěrstvo, jsem s Ukrajinou solidární, neumím si představit ,co se v srdcích běženců odehrává...je to smutné a skličující...nikdo z nás si nedokáže představit, sbalit se během pár minut a celý svůj život v rychlosti nacpat do kufru, a pak skončit v drůbežárnách ( nikdo neuhodne, komu patří ) na nekonečných směnách v nelidských podmínkách. Pomozte za důstojnou práci pro všechny...

+2

Jindra | 4. 3. 2022 19:26

Ideální kombinace - neznají jazyk, neznají místní právo, jsou v zoufalé situaci a neví co bude dál.
Zapomeňte na to že by po nich sáhl někdo, kdo stojí o jejich kvalifikaci (jestli vůbec nějakou uplatnitelnou mají). Většina jich skončí u Ukrajinských (nebo Ruských :D ) agentur kde se alespoň domluví. Uplakané montovny už se nemohou dočkat, až jim s vděkem nastoupí za minimální mzdu.
Jinak ono to s tou hrdostí nebude tak horké ani u solidních zaměstnavatelů. Struktura volných míst hovoří jasně - kromě vyloženě mužských profesí (svářeč, obráběč) a kvalifikovaných pozic útočí většina volných pracovních míst i na hrdost tuzemců - nekvalifikovaná práce velice blízko minimální mzdě, tak by se dala shrnout většina neobsazených pozic.
Jsem velice zvědav jestli stát posílí fungování kontrolních orgánů, zejména inspektorátu práce, a při případných porušeních zákoníku práce zohlední, že je nouzový stav. Ale jsme v Čechách... jasně že ne :D

+12

Jan Hrabal | 4. 3. 2022 17:48

Hlavně, aby se o ty nové, nepostarala mafiáni a pracovní agentury, jak bývá u nás běžnou praxí.

+22