Diskuze k článku:

Vasektomie jako mužská antikoncepce? Proč ne, pokud znáte rizika

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Petra | 24. 1. 2022 13:05

Můj partner je už víc jak rok po vasektomii a shodujeme se, že to bylo nejlepší rozhodnutí v životě. Máme sex i několikrát denně a... je to prostě boží:)) Pro jistotu si nechal zamrazit spermie. Přišel s tím sám a měli jsme na to dlouhé debaty, kdy mně se to prvně nezdálo jako dobrý nápad, ale nakonec jsem to nechala na něm. Všechno ostatní probíral se svým lékařem a asi cca po roce od rozhodnutí do toho šel. Ještě ten den jsme měli sex, takže pooperační stav byl u nás v pohodě.

+22
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

VasekTomio | 24. 1. 2022 12:23

Nadpis: proč ne, pokud znáte rizika
Shrnutí článku: rizika nejsou, je to jen ve vaší hlavě

Tyhle slátaniny autorka očidivně posbírala v diskuzích na mimibazaru mezi recepty s hodnocením: "manža si čvachtal!", půl hodiny před dedlinou na odevzdání článku. Nemá cenu číst, nemá cenu se dále vyjadřovat. Má cenu se jen radovat, že za to dostala zaplaceno, a jít na rozdíl od ní vytvářet hodnoty.

-19

Diskuze k článku:

Pinochet | 22. 6. 2022 19:40

Taky jsme nechali vykleštit kocoura, aby přestal značkovat. Nepřestal. Tak snad to zabralo aspoň u Stroukalů.

0

Jaromír Kuře | 21. 5. 2022 22:39

Dobrý den. Je mi 48 a opravdu se nechci do 70 starat o potomka. Vasektomie se mi jevila jako dobrá alternativa. S manželkou HA nechceme, kondom nechci já a tělísko nedělá úplně dobře jí. Vasektomie 14000,-/lokální anestezie/celkem cca 30 minut i s vyplněním papírů oproti sterilizaci manželky s celkovou anestezii/cenu nevím (nezjišťoval jsem ji) můžete postavit do jedné roviny. A co když k tomu přidám přítelkyni, která teď bere HA, ale s ohledem na věk to do budoucna moc dlouho nepůjde a když k tomu přidám kamarádku z páru, která nemá antikoncepci? V tu chvíli myslím není co řešit.

0

Anna | 5. 2. 2022 7:10

Vasektomie je věc mužského těla a jako taková je výhradně na rozhodnutí muže. Žena nemá právo o takové možnosti vůbec uvažovat, natož do ní muže lámat, pokud muž nechce.

Jestli chtějí ženy řešit antikoncepci podobným způsobem, mohou si na sterilizaci jít samy. Tam by ve svých úvahách měly všechny začít. Ne u vasektomie.

-2

Čingischán | 2. 2. 2022 16:30

Koukám, že na webu, kde "cenzuru tak nějak nedělají" cenzuru naopak dělají v průmyslovém měřítku. No nic, jestli si Urbanová myslí, že tlačítkem na mazání příspěvků může potlačovat svobodu slova, komunistka jedna normalizační, tak se plete.

Buršová píše o věcech, o kterých nic neví. Její slova jsou zmatečná a plná poněku podivných fantazií. A já to sem budu psát tak dlouho, dokud si ta komunistka v čele tohoto neliberálního plátku neuvědomí, že nemá právo cenzurovat slušně podané, zákony neporušující, názory.

-1

Milan | 2. 2. 2022 7:42

To je paní Buršová taká citlivá cimprlína, že se tady musí mazat příspěvek, poukazující na to, že neví o čem mluví a vykládá nesmysly? Očividně ano, když tu zase musela řádit vrchní cenzorka. Takže nejen, že Buršová vykládá kraviny, ale ještě se nedokáže smířit, že s ní někdo nesouhlasí. Ono je to od redakce vlastně hrubý sexismus, protože mazání je zde zcela nepopiratelně motivováno pohlavím autora komentáře. Gratuluji, sexistky.

-1

funkční pytlík | 28. 1. 2022 16:31 | reakce na Standa - 27. 1. 2022 19:05

Ve 2015 jsem to nepodstoupil a vše super. Nelituji. Užívám si sex na 300%.

PS.: manželka HA neužívá a přesto máme jen tři děti... nějak se nám povedlo neničit si zdraví ani hormony ani operací, čím to asi bude? asi tím, že jsme nedali na propagandu :-)

-2
Zobrazit komentovanou zprávu

Standa | 27. 1. 2022 19:05

Ve 2015 jsem to podstoupil a vše super. Nelituji. Užívám si sex na 120 %

+2

Milan | 27. 1. 2022 12:04 | reakce na Turek - 27. 1. 2022 9:09

Jistě, breburdo.

0

Turek | 27. 1. 2022 9:09

Ty davy myslíš jako sebe a všechny svoje alias, jako je VasekTomio? To je ale pořád jen jedna osoba :-D

0

VasekTomio | 26. 1. 2022 20:12 | reakce na breburda - 26. 1. 2022 18:14

Já se mám, že mi neberete šanci dokázat pravdivost nějakých Vašich pokroucených fantasmagorií o něčem, co jsem nikdy neřekl, ač zarytě tvrdíte, že ano. Ale proč bych to měl, proboha, dělat? Jsou to Vaše fantasmagorie, ne moje. A dělat to jen proto, abyste mě přestal označovat za lháře, což Vám, kupodivu, nebrání tu moralizovat o osobních útocích? Celej žhavej. :-D

-3

breburda | 26. 1. 2022 18:14

Máte opakovaně šanci prokázat fakticky, co říkáte, ale to jste nedokázal, a tak jen dokola opakujete, kdo a jak zní. Když nejsou fakta, jde se do osobních útoků. Ale to nevadí. Ne každý na faktickou diskusi má, třeba máte zase jiné schopnosti.

+2

Milan | 26. 1. 2022 18:02 | reakce na Turek - 26. 1. 2022 17:23

Ty musíš mít hrozně těžkej a osamělej život. Pořád si mermomocí představovat, jak tu jen kvůli tobě pláčou davy, a přitom vědět, že tě v tom předčí i obyčejná cibule. :-)

-1

Turek | 26. 1. 2022 17:23

Klidně mi nadávej, když ti to uleví. Třeba ti to tady zase smažou a tebe to opět rozpláče. Ale ber to z té lepší stránky. Objem a množství tvých slz by mohlo doplnit mizející spodní vody :-)

-1

Turek | 26. 1. 2022 14:37

Tím lépe. :-D

Děkuji za upřesnění.

0

Milan | 26. 1. 2022 13:13 | reakce na Turek - 26. 1. 2022 9:59

Z tebe že má mít někdo vítr? Leda tak větry. :-D :-D :-D

-1

Turek | 26. 1. 2022 9:59

LOL. Trollí farma má ze mě vítr. :-D

-1

VasekTomio | 26. 1. 2022 0:01 | reakce na breburda - 25. 1. 2022 21:34

Tak teď už zníte úplně jak ten trotl Turek. Nejspíš si to sám napsal a sám olajkoval, jak jej známe. :-D

-2

breburda | 25. 1. 2022 21:34

Takže jsme se dopracovali k tomu, že autorka nenapsala, co vy tvrdíte, a že reverzní operace člověka nestojí 100 - 300 tisíc. Nevím. Zkuste si najít jiný koníček, než namlouvat sám sobě lži.

+3

VasekTomio | 25. 1. 2022 18:13 | reakce na breburda - 25. 1. 2022 16:57

Takže půlku si překroutíte, jak se Vám hodí, a druhou půlku prostě označíte za mlžení a lži. Mno, tímto stylem asi oslníte Turka, ten tu již má reputaci v tomto duchu.

-3

breburda | 25. 1. 2022 16:57

Vy teda snad začnětě tím, že budete pořádně číst :D "Takže to nepíše, ale vy píšete nadsázku o tom, že to, co nepíše"

Říkáte nesmysl a fakt zírám, že to buď nevidíte, nebo doufáte, že to neuvidí ostatní. Lékař vám řekne: "děláme tuhle věc za 59 tisíc." a vy oponujete, že pojišťovna za podmínek, které mlžíte, to naceňuje na 100 - 300k. Jsou to dvě různá čísla a jen jedno jde na pacienta / klienta. Tak prostě přestaňte lhát o čtvrt mega za reverzi.

+3

VasekTomio | 25. 1. 2022 15:14 | reakce na breburda - 25. 1. 2022 13:26

Takže já se podle Vás motám v něčem, co jsem ve skutečnosti nikdy nenapsal? Hm, zajímavé, velmi zajímavé.

Ceníky s konkrétními naceněnými položkami jsou vždy lepší vodítka, kolik co stojí, než obecná vyjádření lékařů o ceně do médií. Nevím, jakou očekáváte odpověď na Vaše domněnky o tom, kolik by pacient "ale asi těžko platil". Existuje celá řada daleko dražších operací, ponechaných na plné spoluúčasti pacienta. Například neindikovaná plastická chirurgie nebo moderní lékařské postupy, které se ještě nedostaly do seznamu hrazené péče v zákoně o veřejném zdravotním pojištění.

A představa, že se ceny jedné operace mohou velmi výrazně lišit, například v závislosti na použitých lékařských metodách, použitém vybavení apod, není nijak mimo realitu. Vřele Vám doporučuji doplnit si vzdělání právě v těch cenících pojišťoven, kde je přesně tento rozdíl v ceně podle použitých postupů krásně patrný.

-1

Turek | 25. 1. 2022 13:26

Tak přiznejte se, kdo chce dělat panu Křížkovi vasektomii násilím? :-D

Jinak si ty jeho zbytečné útoky a ustrašené a zmatené vřískání nedovedu vysvětlit :-)

+2

breburda | 25. 1. 2022 13:26

Takže to nepíše, ale vy píšete nadsázku o tom, že to, co nepíše, je "trapný pokus o jakousi parodii na objektivitu". Trošku se v tom motáte a vypadá to, že tam nacházíte, co chcete a co tam není.

Mnou citovaný odkaz byl rozhovor s úplně normálním lékařem. Kdybyste se do rozhovoru jen nahlédl, viděl byste, že dělá vasektomie dlouhé roky a vyjadřuje se ke všem aspektům, rizikům a statistikám.

Nerozumím "ceníku pojišťovny". Vasektomie na požádání pojišťovna nijak neproplácí. Muž si za ni platí sám, např. uvedených 59 tisíc. 100 - 300 může být cena, kterou si bude účtovat lékař na pojišťovně, pokud by muž podstupoval vasektomii ze zdravotních důvodů a šlo mu to ze zdravotního pojištění. Pacient by ale asi těžko platil 100 - 300 tisíc.

+1

Pavel Křížek | 25. 1. 2022 12:26 | reakce na Petra - 25. 1. 2022 11:17

O co mi jde? Nevím, proč by mi "mělo o něco jít". Proč všichni předpokládáte, že nesouhlasný názor musí ukrývat nějaké rozvratné agendy? Tedy rozhodně mi nešlo o to, abyste se tu rozčilovala jako pominutá a strhla debatu do osobní roviny plné hloupých invektiv a obviňování. Od toho tu už máme tro(t)la Turka. :-) Jestli opravdu odcházíte, tak přeji vše dobré.

-3

VasekTomio | 25. 1. 2022 12:07 | reakce na breburda - 25. 1. 2022 11:38

Autorka nic takového DOSLOVNĚ samozřejmě nepíše, měl byste rozeznávat nadsázku, která měla poukázat na to, že zmiňovat jako možná "zadní vrátka" operaci s nepříliš přesvědčivou úspěšností, je prostě směšný a trapný pokus o jakousi parodii na objektivitu.

Pokud jde o cenu, spíše než ultrabulvár Xman bych radil ceník Vaší pojišťovny. Ta moje udává zmíněná cenová rozpětí, přičemž konečná cena samozřejmě záleží na konkrétních okolnostech.

-3

breburda | 25. 1. 2022 11:38

Můžete uvést zdroj pro svých 100 - 300 tisíc? Protože tady říká pan doktor 59 tisíc. https://www.andrologickaklinika.cz/images/napsali/xman.pdf

Kde píše autorka, že mohou jít muži na vasektomii a nebát se, že budou časem litovat? V textu se opakuje, že do toho mají jít jen po zvážení všech rizik ze všech stran.

0

Turek | 25. 1. 2022 11:36

Co to tady zase je? :-D

Na heroine je článek o vasektomii.

VasekTomio: jste fašisti a chcete sterilizovat muže!

A Milan zase pláče, že mu někdo rozkopl bábovku, kterou ale nepostavil, protože by mu ji stejně rozkopali. Jeho mistrovská logika jasně říká, že za histerii v diskuzi může článek, který zbytečně provokuje. Asi jako Ukrajina provokuje Rusko, že, ty chytrolíne :-D. Prostě Mistr ve strkani klacku do vlastního kola a pak bulí, že mu někdo strčil klacek do kola. :-D

Lol

+6

Petra | 25. 1. 2022 11:17

Já jsem přesně věděla, že toto někdo napíše, že hned po zákroku to "nefunguje". Ježiši, píšu někde, že to bylo bez ochrany? Jste opravdu tak hloupý, že potřebujete i toto rozepisovat? Chtěla jsem tím říct, že zákrok byl pro partnera tak v pohodě, že i přesto, že to ho to trochu pobolívalo, byl schopný mít ještě ten den večer sex, aniž by přišel k nějaké újmě na zdraví a psychice. Ano, samozřejmě musíte pár týdnů počkat a poté si jít na spermiogram ověřit, že už nemáte spermie, ale představte si, že to jde, mít sex i tak, jen se musíte hlídat. Ale pro hlupáky, kteří k tomu mají milion připomínek, i když to ani nepodstoupili, opakuju - nedělat se dovnitř pár týdnů po zákroku!
Jestli i tak otěhotním a ta šance je nula nic, bude to zázrak a budeme dítě oslavovat a těšit se na něj a pojmenujeme ho asi Lucky nebo něco takového:)
To se člověk už nemůže pozitivně k ničemu vyjádřit? To musí být hned nasazený v diskuzi? To se všichni už úplně zbláznili? To si opravdu myslíte, že vasektomie je jen něco negativního pro všechny? Nebo o co vám jde? Já tady dávám svůj pohled na věc. Možná tu přijde někdo, kdo je po vasektomii a komu to zničilo život a beru to, každý má jiné zkušenosti.
A ještě chci jen dodat, že tento zákrok bereme opravdu jako nevratný. Psát o tom, že se to dá zvrátit, je opravdu hodně... no mírně řečeno přestřelené. Na to nemůže spoléhat prostě nikdo. Kdo jde do vasektomie, jde do toho s tím, že je to definitivní, určitě bych nedoporučovala s tím, že "kdyžtak to pak sešijem zpět." Uf, naposled, co přispívám heroinu do diskuze:)

+9

Milan | 25. 1. 2022 8:06

Koukám, že Heroine opět nezklamal. Volat po klidné diskuzi a přitom rozvířit stojaté diskuzní vody takovýmto článkem. Mno, když napíšu víc, tak mě zase smažou, takže jdu blejt, velebnosti.

-4

VasekTomio | 24. 1. 2022 23:15

Malý dodatečný průzkum, vasektomie stojí 10-20 tisíc, operace na její zvrácení 100-300 tisíc. Takže zatleskejme autorce za nápad, že muži mohou klidně jít na vasektomii a nebát se, že budou časem litovat, protože přece mohou vyhodit čtvrtmega do kanálu, tedy chci říct za operaci, jejíž úspěch je méně pravděpodobný, než že dostanete kolorektální karcinom. Fakt super rada, paní Buršová.

+1

Zobrazit další