Diskuze k článku:

Rozum ani síla nestačí. Portrét Kamila Fily v dokumentu Martina Marečka vzbuzuje diskuse

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Pavel | 1. 11. 2021 10:31

@Feministka - Kamil Fila není obyčejný člověk. Kamil Fila je Genderman. Pokud je někdo tak "výjimečný", že toto ocenění dostane, je v naprostém pořádku od něj očekávat víc, než od spodních deseti milionů. Pokud se na to necítí, neměl toto ocenění přijímat.

+25
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Adam | 1. 11. 2021 17:48

Pavel: Promiňte, ale prošel jste si v životě podobně nečekaným a náročným rozchodem, znáte někoho takového? V afektu v těchto případech lidé jednají v podstatě nepřetržitě celé týdny, a to vůbec nemluvím o hormonální dysbalanci, kterou si Fila mohl navodit anabolikama. Zhrzení a depresivní partneři zavalují v týdnech po rozchodu běžně svoje expartnery vzkazama či dopisama, květinama, čekají na ně denně před prací či spí na jejich rohožce, kontaktují jejich rodiče, měsíce i roky se jim snaží varanžovat do cesty, vyhrožují sebevraždou či napadají nové partnery, každý zná někoho, kdo to zažil. V podstatě nic z toho ale neindikuje či neznevěrohodňuje feministické názory, a to je to jediné, co tu píšu a oč tu běží. I kdyby partnerce vybílil společný byt a nebo ji vyhodil z okna, jde o kriminální či zavrženíhodné jednání, ale nedělá to z něj šovinistu, stejně jako to z něj nedělá komunistu či radikálního wahhábistu, to se zkrátka měří úplně jiným způsobem, jakkoliv si to tu zástup pánů, kterým Fila viditelně šlápl na kuří oko mezi nohama, nechce v retribučním ajfru připustit.

-10

Diskuze k článku:

Ladislav Angelovič | 12. 1. 2022 11:35

Hranice mezi selhávajícím feministou a už ne - feministou (v jednání) je problém.

0

Ladislav Angelovič | 12. 1. 2022 11:26

Je to vlastně banální: málokdo dostojí svým přesvědčením. Navíc on se nechová k ženám špatně, protože jsou ženy. Kdyby byl gay, dělal by to samé mužům.

0

Haluzek | 14. 11. 2021 12:11

Skvělý chcípácký dokument, který navazuje na nejlepší chcípácké filmy 90. let a který potvrzuje, že nedospělý, vyprázdněný hrdina je zajímavý i dnes. Zrcadlí vždy stav společnosti, jistou dekadenci ve které je identita člověka definována jeho vnějším projevem, event. mediálním obrazem jako v případě K. Fily. Uvnitř, pod reliéfem svalů, se ukrývá prázdný loser, zoufalec, pokrytec... Prázdnota.
Díky za ten film. Připomíná divákovi jak důležitá je životní autenticita, emocionální obsah. Bez něj jsme všichni Filové...

+13

Samuel | 13. 11. 2021 21:41

Film Síla dokazuje, že feminismus je především ideologie, která dokáže snadno indoktrinovat (tak jako každá ideologie) nezralé osobnosti - v tomto případě jednoho svalnatého, slabého a zcela rozpadlého filmového kritika, který se nedokáže postarat o své tělo, mozek a potomky. Zvládá obhospodařovat jen svůj cyber image a mediální sebepotvrzování prostřednictvím ideologických floskulí. Prostě Genderman.

+16

Pavel | 9. 11. 2021 8:29

Dodatek, omlouvám se za překlep ve jménu Kamila Fily, přehlédl jsem...

0

Pavel | 9. 11. 2021 8:28

@C'mon bitch - Já bych s dovolením rozlišoval mezi feminismem a prostým uctivým a rovným zacházením se ženami.

Příklad Famila Fily krásně ukazuje, že feministou se stanete na základě toho, co říkáte, a že když říkáte ty správné věci, na tom, co ve skutečnosti děláte, nezáleží. A tak Fila píše nenávistné seriály o lidech, kteří se provinili proti feministickým ideálům, a pak jde a, možná pod vlivem steroidy vybuzeného testosteronu, ponižuje ženy v diskuzích.

Zbourání překážek, kterým ženy čelí, vyžaduje vyzrálou osobnost. Takovou, která se dokáže vymanit z genderově stereotypních rolí, která empaticky vnímá, co překračuje zónu osobního komfortu lidí kolem, a takovou, která má upřímný zájem změnit aspoň ten kousek světa kolem sebe. A to jsou věci, které vám nějaká plochá a prázdná ideologie nedá.

+8

C'mon bitch | 9. 11. 2021 0:20

Tvl když ani Kamil, tak kdo vlastně je feminista? Konkrétně v Česku.

0

C'mon bitch | 9. 11. 2021 0:15

Mám Kamila rád, oceňuju, že měl koule se nechat takhle osobně zdokumentovat. Zároveň z toho cítím motivaci tahle svoje témata otevřít, mluvit o nich otevřeně.

Zároveň jsem si ale spojil jeho deklarovanou citovou nevyzrálost s jeho zájmem o feminismus.

Jen citově nebo v jiném smyslu nevyzrálý muž se stane feministou.

Co myslíte? Zajímají mě názory ostatních.

-1

Michal Macek | 4. 11. 2021 15:37

Eliska K: tak je to jen clovek jak psala dole Feministka. ja i celkem kaslu, jestli si rika feminista, nebo mu nekdo rika genderman. taky verim, ze si to uvedomuje, jinak by do toho filmu asi nesel jak pisou v clanku...ale kdyz si vzpomenu na clanek kde dost tvrde odsoudil Feriho (ktery si to samozrejme zaslouzil) tak eh.... mel by stejny metr i na sebe....

0

Eliška K. | 4. 11. 2021 15:05

Kamil Fila není a nikdy nebyl feminista. Je to prachsprostý stalker, manipulátor a lhář.

+14

Pavel | 4. 11. 2021 11:59

@B - někdo chodí na diskuze diskutovat (umfa), jiný tam chodí šmírovat (B), kdo tam diskutuje a kolik času tam stráví. Ani jeden nedělá nic užitečného. Proč se vysmíváte umfovi a ostatním, když vy svůj život prohrháváte?

0

Pavel | 2. 11. 2021 15:32

@David - Mě ani nepřekvapuje, že lidé, kteří se Kamila Fily tak horlivě zastávají, jsou zpravidla ze stejného těsta, jako on. Adamova zmínka o kuřím oku mezi nohama je intelektuálně na stejné úrovni, jako Filova inteligence prvoka.

Jinak panu Filovi ani lidem kolem něj nepřeju nic zlého. Doufám, že se ze svého žalu dostane dřív, než provede něco opravdu špatného, a že ho to do budoucna posílí. Hlavně, aby nedopadl jako lidi, na které se byl zvyklý dívat skrz prsty.

+2

David | 2. 11. 2021 14:10

....zástup pánů, kterým Fila viditelně šlápl na kuří oko mezi nohama, .....
Na mne pan Fila působí spíš, že si šlápl na svoje kuří oko, ty problémy kolem vztahů to jen potvrzují. A mimochodem šovinista je obecné označení, že někdo nesnáší nějakou konkrétní skupinu obyvatelstva a ne pouze mysoginii. Pod šovinismem se dá najít antisemitismus, rasismus atd.

-2

umfa | 2. 11. 2021 11:49 | reakce na umfa - 2. 11. 2021 11:49

...potvrzuji...

-1
Zobrazit komentovanou zprávu

umfa | 2. 11. 2021 11:49 | reakce na B - 2. 11. 2021 10:38

Citace - B / 2. 11. 2021 10:38

muži mají nějak více času

Potvrduji, je to tak. Asi si to umíme lépe zorganizovat nebo já nevím proč, ale mohu jen souhlasit s Vaším pozorováním.

0

Michal Macek | 2. 11. 2021 10:59 | reakce na B - 2. 11. 2021 10:43

B: uhm tady ses na netu...to ze ma nekdo muzsky nick nemusi znamenat nutne, ze je muz ...a naopak to plati taky :)

btw, jeden muz mi tady v diskuzi schazi... :)

0

B | 2. 11. 2021 10:43

Mi to sežralo půl komentáře. Neva, prostě táhněte radši žehlit, pánové. Protože většina z vás umí asi jen kecy a smrad.

-2

B | 2. 11. 2021 10:38

Na téhle diskuzi je zas vidět, jako na mnoha jiných, že muži mají nějak více času. Dokonce třeba i na Emiminku, nebo jak se tyhle stránky jmenují a ženy tam chodí většinou pro info nebo podporu, diskutují z nějakého důvodu hromady mužů. Ne že by nemohli, ale třeba diskuze na Iděsu a všude je pomalu pánský klub. Navíc ti pánové jsou většinou takoví ti zaostalí strejcové, co ví všechno nejlíp a hledají ten

0

Michal Macek | 2. 11. 2021 7:04

pro vsechny kterw trapi nebo trapil tezky rozchod

https://www.youtube.com/watch?v=PyHr-4SeILI

0

Michal Macek | 2. 11. 2021 6:26

Adam: narocny rozchod...jo nekdy je to tezke, ale existuje takove prislovi: there is a plenty of fish in the sea :)

+2

Pavel | 1. 11. 2021 23:50

@Adam - k té neposkvrněnosti partnerskými problémy mohu jen dodat, že já mám taktéž neochmýřený ohryzek.

Zaprvé proto, že narozdíl od vás vím, jak se píše CHMÝŘÍ.
Zadruhé proto, že se již asi třicet let pravidelně holím.
Zatřetí proto, že moje žena má z mnoha důvodů ráda dotek mé hladké tváře.

Přeberte si to, truhlíku. :-D
Vážně vám doporučuji nechat další případné disputace na dobu, kdy budete odpočatý.

-1

Adam | 1. 11. 2021 23:22

@Pavel: To jste se již sobě samému zakousl do zadku, nebo je to nějaký psychedelický kóan? Jak by bylo možné Filu diskvalifikovat něčím, s čím nemá nic společného, mi snad řekněte vy. Předně první má replika s vraždou vůbec nebyla reakcí na Vás, ale pana "Joudu" níže, který mě sugestivně vyzýval, zda bych stejně jako koukání z chodníku bagatelizoval i vraždu, lol. Celkově bych nerad sklouznul ke stereotypům, ale ten zástup lidí, kteří se tu hrozně konsternovaně pohoršují, že zoufalý člověk dělá zoufalé věci a traumatizovaný člověk po rozchodu pár týdnů nespí, žije ve svých představách adolejzá za svou čerstvě se odloučivší expřítelkyní, jen nahrává čtení, že si Fila znepřátelil celou armádu incels s řídce ochmířenými ohryzky, protože taková míra neposkrvněnosti partnerskými problémy je fakt k pohledání.

-8

Pavel | 1. 11. 2021 22:36

"Fitness souvisí se zdravím asi jako military intelligence s inteligencí"

Tohle si dovolím nominovat jako výrok dne. :-D

+3

Pavel | 1. 11. 2021 22:33

@Adam - Mám za to, že už jste unavený, necháme to na jindy, protože teď už ztrácíte nit i ve vlastním uvažování. Jak by bylo možné Filu diskvalifikovat z čehokoliv na základě vámi zmíněné hypotetické vraždy (to je onen hrozný přečin proti humanismu), která se Fily nijak netýká?

0

Adam | 1. 11. 2021 22:32

@Pavel Fitness souvisí se zdravím asi jako military intelligence s inteligencí, nebuďte tak lapidárně doslovný. A ohledně soutěže Miss ČR, způsob, jakým líčíte pohoršení z Filova zpronevěření se "ideálům titulu genderman" skutečně nejvíc připomíná to, když ta která miss nafotí erotické fotky za peníze nebo si udělá plastiku, je jí odejmuta korunka a divačky téhle relace cítí zvláštní zlomyslné uspokojení :))

-2

Adam | 1. 11. 2021 22:26

@Pavel: Teď jste mě pobavil, takže nejdřív jde o hrozný přečin vůči "humanismu" a tudíž to Filu diskvalifikuje z jakékoliv akademické diskuze, ale teď jde vlastně jen o zhrzeného milence? Promiňte, ale já právě naprosto odděluju jakýsi patetický Filovy milostný eskapády, jeho aroganci či domýšlivost v osobním životě, jeho práci ve filmový publicistice a jeho společensky angažovaný vystupování, stejně jako odděluju feminismus od práva každého člověka chovat se v libovolnou chvíli jako hovado - i hovado může být feministou, s jeho smýšlením o ženách to NIJAK prokazatelně nesouvisí a o opaku nemáme nejmenší indicie. To vy sem odpočátku taháte spekulace "co za tím vším asi bylo" a předjímáte, že najmutí detektiva značí předsudečnou nenávist či pohrdání ženama :))

-4

Pavel | 1. 11. 2021 22:23

@Adam - Kdybychom měli Gendermana chápat podobně, jako soutěž Miss, co by to dělalo z toho steroidového fitness nadšence (už jsem říkal, že steroidy a fitness jsou protimluv?) ?

-1

Pavel | 1. 11. 2021 22:16

@Adam - No jestli přirovnávání zhrzených milenců k bojovníkům za lidská práva, jmenovitě ke Gándhímu, není oslí můstek, pak oslí můstky neexistují. Takže jsem se s jedním takovým mistrem stavitelem asi opravdu potkal.

Víte, co je váš problém? To, že opravdu detailně rozebíráte to, co jsem nikdy netvrdil. To, jak jste z mého tvrzení, že poslat na někoho detektiva je plánovité jednání, které se nedá obhajovat tím, co lidé dělají v afektu, udělal onu nepodloženou spekulaci o majetnickém agresorovi, nebo jak jste z mého tvrzení, že se nelze nazývat feministou, pokud jste feminista jen, když se vám to hodí, udělal míchání kdesičehosi s kdesičímsi, zatímco 90% bojovníků za lidská práva... jsou vskutku brilantní oslí můstky. Nic víc.

0

umfa | 1. 11. 2021 21:37 | reakce na Tristram Shandy - 1. 11. 2021 21:27

Zrovna jsem si taky říkal, takovýho filosofování kvůli jednomu psychicky labilnímu týpkovi :-)

+11

Tristram Shandy | 1. 11. 2021 21:27

Adame, a vy s Kamilem obcujete, že ho tak obdivujete?

+1

Zobrazit další