Diskuze k článku:

Nejsi míň obětí jen proto, že jsi jiná. Nad důležitým nálezem Ústavního soudu

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

umfa | 25. 8. 2021 12:08

Citace - Romana / 25. 8. 2021 11:54

Kdo jiný, než soudy (justice) by měl dodržovat/chápat to, že rovný přístup neznamená, že se ke všem chovám stejně

Cože??? Rovný přístup znamená rovný přístup. Je správné, že Ústavní soud zasáhl, ale zasáhl právě proto, že byl rovný přístup porušen, nikoliv proto, aby jej učinil nerovným (jedno v čí prospěch). Už jsem si zvykl, že na tomto serveru bývám peskován za mou představu, že když spravedlnost tak stejnou pro všechny, ale tohle už mi přijde opravdu trochu moc :D

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Diskuze k článku:

Láďa | 26. 8. 2021 13:34

Kdysi, ještě před rokem 1968, coby čerstvý absolvent vysoké školy, jse se náhodou připletl k rozhovoru dvou spolupracovníků v podniku, kde jsem pracoval. Šlo asi o nějakou havárii a zabití, protože jeden z nich, podnikový právník, říkal: "Když zabiješ dítě, dostaneš nižší sazbu u soudu, než za zabití dospělého člověka".
Zaujalo mne to a tak jsem opáčil: "A co když v tom dítěti zabije Einsteina?"
"To je dobrá námitka, ale pro soud bezpředmětná a nemůže to brát v úvahu," uzavřel to právník.
Od té doby jsem slyšel mnoho rozsudků, nad kterými zůstával rozum stát. Alespoň jedna věc se vyjasnila, doufám.

+2

umfa | 25. 8. 2021 21:13 | reakce na Vladimíra Lokšová - 25. 8. 2021 15:38

Zapomněla jste na elektrošoky a lobotomii.

0

Wlad | 25. 8. 2021 17:57

Toto není jediný případ, kdy člověk nad rozhodnutím českých soudů žasne. Nahrává tomu chaos v českých zákonech - zákon má být jasný a srozumitelný - a platit pro každého stejně, bez výjimky.

+2

babajaga | 25. 8. 2021 17:36 | reakce na Vladimíra Lokšová - 25. 8. 2021 15:38

Tohle jsou konspirační teorie z dílny scientologické církve.

0

Vladimíra Lokšová | 25. 8. 2021 15:38

Neuvěřitelné, že až Ústavní soud řekl banální pravdu, kterou chápe každý slušný člověk. Copak to není důkaz, že jsme země, kde se hrubě šlape po lidských právech? Na policii pošlete trestné oznámení jak oběť zločinu a policie si vás předvolá a protože nechtějí zločin vyšetřovat, zavolají na vás sanitku a odvezou vás do blázince, prý je to systémové opatření státu. Nemáte sebou nic, ani mýdlo. Tam vás cpou oblbovadly a pod zámkem drží 5 a víc týdnů. Psychiatři léčí každého, koho jim policie přiveze. Léčí tak, že cpou do člověka bezdůvodně prášky. Soudy 100% dávají za pravdu "odborníkům" - lékařům. V tomto případě nemůže jít vaše kauza ani před Ústavní soud. Horší než za komunismu. Média o tom neinformují, nezajímají se. Nakonec média informují jen o tom, co je v zájmu státu a za co jsou novináři zaplaceni. U nás přetrvává přesvědčení, že psychiatr je odborník. Přitom vůbec nevyšetřují, ono není ani jak. Jen vám ničí život a zdraví oblbujícími prášky. Kauza Babiš ml. jasně podtrhuje, že takovou protilidskou psychiatri si pěstuje sám stát pro případ potřeby. Aby se zlo udrželo u moci. A v blázincích se dějí i další zrůdnosti, jako znásilnění a další ale nemám důkazy.

0

umfa | 25. 8. 2021 13:01 | reakce na prostě Filip - 25. 8. 2021 12:19

Ano, takhle to dává smysl :-)

0

prostě Filip | 25. 8. 2021 12:19 | reakce na umfa - 25. 8. 2021 12:08

Myslím, že tím paní Romana chtěla říct, že útok cílený na osobu, která se nejen nemůže bránit, ale není jisté, jestli vůbec chápe situaci, by měl být považován za přitěžující okolnost. To by z určitého úhlu pohledu smysl asi dávalo, nemyslíte?

Pokud bychom ale měli chápat její slova doslovně, pak odpovědí na otázku, kam bychom se zařadili, kdybychom měli rozhodovat podle jejích představ, by bylo něco jako: "pravěk těsně po vynálezu kyje".

+4

umfa | 25. 8. 2021 12:08 | reakce na Romana - 25. 8. 2021 11:54

Citace - Romana / 25. 8. 2021 11:54

Kdo jiný, než soudy (justice) by měl dodržovat/chápat to, že rovný přístup neznamená, že se ke všem chovám stejně

Cože??? Rovný přístup znamená rovný přístup. Je správné, že Ústavní soud zasáhl, ale zasáhl právě proto, že byl rovný přístup porušen, nikoliv proto, aby jej učinil nerovným (jedno v čí prospěch). Už jsem si zvykl, že na tomto serveru bývám peskován za mou představu, že když spravedlnost tak stejnou pro všechny, ale tohle už mi přijde opravdu trochu moc :D

+5

Romana | 25. 8. 2021 11:54

Kdo jiný, než soudy (justice) by měl dodržovat/chápat to, že rovný přístup neznamená, že se ke všem chovám stejně, ale to, že pomůžu těm, kteří jsou v nevýhodě oproti běžnému občanu, tak, aby byly jejich nevýhody eliminovány. A hlavně, jaký signál to je pro ty, co tyto činy páchají ! Znásilnění je znásilnění bez ohledu na to, zda si to oběť uvědomuje nebo ne zcela. NAOPAK, pokud zneužívám oběť právě proto, že si to neuvědomuje, tak bych měl mít trest a náhradu škody ještě vyšší než je obvyklé. Kam se takovými rozsudky řadíme ? Mezi jaké země ? A do jakého období, do středověku ? Soudci by neměli být "fachidioti" na právo !
Obávám se, že je tolik oborů, úřadů a činností, kde by se měl změnit přístup k občanům. Jen ten základní postoj - my jsme tady pro občany, nikoli oni pro nás !!! Občan je ten, kdo si mě platí. Já jsem placen za svou práci, kterou mám odvádět zodpovědně a mám ji vykonávat, ne že jsem placen za to, že docházím do práce, ale ideálně tam nic nedělám, lidi mě vlastně otravují.

0