Diskuze k článku:

Bez dětí. Nechtít je přece stejně normální, jako je chtít

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Irena | 28. 7. 2020 1:49

Nemám je a nikdy jsem nelitovala. Jsem předchozí generace a v té době ještě nebylo běžné děti nemít a společnost na mě koukala dosti s opovržením jsem dávala taktně najevo, že je to čistě moje osobní záležitost. Je to totéž jako kdo v této době nebyl do zhruba 25 let ženatý nebo vdaná byl divný a vybočoval ze společnosti.

+170
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Jahoda | 27. 7. 2020 13:40

Kým som nenašiel vieru v Boha, tiež som nevedel prečo mať deti. Dnes to viem, ďakujem Bohu za všetko.

-138

Diskuze k článku:

Helcova | 17. 1. 2022 6:24

Jednotlivci Nabízím půjčku ve výši 5 000 až 5 000 000 Kč všem lidem, kteří ji mohou splatit s úrokovou sazbou 2% z jakékoli požadované částky. Dělám to v terénu - Půjčka na párty - Finanční financování - hypotéka - Investiční úvěr - Půjčka na auto - Konsolidace dluhu - splácení úvěru - Osobní půjčka - Zasekli jste se Pokud opravdu potřebujete půjčku, zkuste mě kontaktovat. Jsem vám k dispozici pro všechny vaše finanční problémy. Pro více informací nás prosím kontaktujte na naší adrese: petrahelcova@gmail.com whatsapp +420723691859

0

Helcova | 17. 1. 2022 6:23

Jednotlivci Nabízím půjčku ve výši 5 000 až 5 000 000 Kč všem lidem, kteří ji mohou splatit s úrokovou sazbou 2% z jakékoli požadované částky. Dělám to v terénu - Půjčka na párty - Finanční financování - hypotéka - Investiční úvěr - Půjčka na auto - Konsolidace dluhu - splácení úvěru - Osobní půjčka - Zasekli jste se Pokud opravdu potřebujete půjčku, zkuste mě kontaktovat. Jsem vám k dispozici pro všechny vaše finanční problémy. Pro více informací nás prosím kontaktujte na naší adrese: petrahelcova@gmail.com whatsapp +420723691859

0

Petra | 17. 1. 2022 6:23

0

Sasha | 27. 12. 2021 8:59

Četl jsem o Voodoo Lord a kontaktoval jsem ho, aby mi pomohl dostat mého snoubence zpět, aby si mě letos vzal, a vrátil jsem se sem, abych o něm napsal. Voodoo Lord vám pomůže vyřešit váš problém bez ohledu na to, čím procházíte. Psát o kouzelníkovi je pro mě velmi zvláštní, protože jsem si nikdy nemyslel, že budu moci říct, že mi kouzelník pomohl přivést mého bývalého snoubence zpět, i když mě opustil kvůli nevěře a neustálému zneužívání. Jsme odděleni a bez kontaktu po dobu jednoho roku. Četl jsem o Voodoo Lord na některých fórech a kontaktoval jsem ho, aby mi pomohl, a za méně než 48 hodin mi můj snoubenec zavolal a byl jsem rád, že se ke mně chce vrátit. Potkali jsme se a on mi navrhl. Byl to ten nejkrásnější prsten. Prosím každého, kdo to vidí, kontaktujte Voodoo Lorda, aby váš problém vyřešil. Láska a štěstí je ten nejlepší pocit, jaký jsem kdy zažil. Pošlete mu e-mail voodooconnect60@gmail.c om ..WhatsApp +2348097014925 .. Telegram +2348097014925

-1

Emily Antoine | 26. 12. 2021 20:00

Buďte opatrní, ne každý kouzelník vám zde může pomoci nebo dokonce navrhnout, jak můžete získat svou bývalou lásku zpět, svědectví většiny kouzelníků zde musí být ignorována. Protože většina z nich jsou podvody, myslím skutečné podvody, kterých jsem se stala obětí a okradli mě o tisíce dolarů, protože jsem tak toužila získat svého manžela zpět poté, co mě opustil na více než jeden rok s našimi dvěma dětmi, které jsou sotva stáří. Požádal jsem zde osm různých kouzelníků a všichni bezvýsledně, všichni žádají totéž, pošlete své jméno, své bývalé jméno, obrázky atd., které jsem posílal opakovaně, dokud jsem neviděl příspěvek o Pánu Voodoo a rozhodl jsem se mu dát moje poslední stopa. Stručně řečeno, já a můj manžel jsme teď zase spolu a žijeme spolu s našimi dětmi dobře a šťastně. Pokud tím procházíte ve svém vztahu nebo manželství, nehledejte nic jiného, ??protože Voodoo Lord je řešením. kontaktujte ho nyní: voodooconnect60@gmail.co m neboWhatsApp +2348097014925 nebo Telegram +2348097014925

-1

renata | 7. 6. 2021 17:08

člověk musí jenom umřít

+1

vlasta | 7. 6. 2021 17:05

není to žádná povinnost.

+2

Nici | 7. 6. 2021 16:42 | reakce na Bára - 7. 6. 2021 11:23

Mluvíte mi z duše. Od mala jsem jedináček a vždy sem tak nějak byla naštvaná na rodiče, že to tak je. S přibývajícím věkem jsem se starala o děti starších kamarádů a známých z okolí mojí rodiny. Cítila jsem se být vhodnou adeptkou na to stát se matkou. A pak přišla moje nemoc. Ano tisíckrát je mi úzko z toho, že si říkám, však on ti nikdo nezakázal mít děti, ALE. To velké ale, které říká nezakázal. 12 let lítání po doktorech. Až v jiném státě mi začali dávat odpovědi na moje otázky. To co v ČR pojmenovávali jako hypochondrii a říkali, že mám otěhotnět a porodit, že pak na tyto nesmysly nebudu mít čas se v jiném státě změnilo na diagnózy autoimunitních onemocnění, která jsou dědičná. A když to není jedno onemocnění, ale minimálně tři a vy se denně více jak 12 let neustále potýkáte s tím, že nikdo pořádně neví jak vám pomoci. Nikdo vám neumí přesně říci, co s vámi udělá těhotenství. Pak jsem pro všechny sobecká, když řeknu, že jsem se rozhodla dítě nemít. Jenže... Můj manžel a jeho názor je přeci nejdůležitější stojí za mnou. Už teď je on ten, kdo vydělává. On je ten kdo venčí naši zvěř, když je mě tak zle, že už po sté tento měsíc nemohu vstát z postele. Když tedy úplně opomenu to, že moje dítě má u všech zmíněných chorob opravdu velký předpoklad, že je zdědí. A že díky počtům genetiky se mu projeví ještě dříve než mě. Tak se ptám, i kdyby se stal onen zázrak a dítě bylo zdravé. Na co bude tomu dítěti máma, která k němu nezvládne vstát v noci, která bude mít paniku pokaždé, když ho zabolí bříško protože co když podědilo tu nemoc. Která mu nikdy nebude moci normálně uvařit, protože má extrémně striktní antialergickou dietu a většinu věcí prostě doma nesnese. Máma, která nebude svoje dítě učit jezdit na kole, na lyžích, nevezme ho nikdy nikam na dovolenou protože si to ve svém stavu prostě nemůže dovolit. A přesto má pořád někdo z okolí nutkání mi tvrdit, že si mám dítě pořídit protože to riziko za to stojí. Opravdu? Stojí mi to za to? Chci takový život pro to dítě? A když někde řeknu: My děti mít nebudeme kvůli zdravotnímu stavu, automaticky nahodí lidé okolo soucitný výraz a říkají, tak třeba budete mít štěstí a povede se ti otěhotnět. Ale HALÓ já nejsem NEPLODNÁ, jen jsem zodpovědná a nechci, aby dítě trpělo. A dokud toto rozhodnutí nemít děti respektuji já i můj partner. Pak nechápu co je pořád komu do toho.

+8
Zobrazit komentovanou zprávu

Bára | 7. 6. 2021 11:23

Docela se zapomíná na ženy, které se rozhodnou nemít děti ze zdravotních důvodů. Nejde totiž jen o to dítě porodit, ale také se o něj postarat. Pokud tedy vím, že nejsem fyzicky a psychicky schopná se o dítě postarat (a bylo by to tedy jen na partnerovi, který ale zároveň musí vydělávat), bylo by ode mne naopak sobecké dítě mít. Přesto se setkávám s názory, že jsem divná, necitelná a sobecká, když dítě nechci, a že se "to vždycky nějak dá udělat" (asi tím myslí dítě zavřít do ohrádky, hodit mu tablet, hrst křupek a jít spát).

+2

Petr.b | 13. 5. 2021 9:07 | reakce na Milena - 31. 7. 2020 12:56

Nedívejte se na svět tak černě, ono to není tak strašný. Já zase znám plno šťastných žen, které mají rodinu, své manžely milují, stejně tak i své děti, které měly dobrovolně. Že se to někomu nepodaří, to je prostě normální. Na světě není jen klid, pohoda a sluníčko.
Ovšem vámi popisované uštvané matky znám taky. V práci je jich kolem nás několik. On totiž znakem doby je kult dítěte. Nevidím žádný důvod, aby matka 2x za den kontrolovala telefonem 14 a 17ti letého syna. Aby jim organizovala volný čas, aby dohlížela na to, jak si dělají úkoly (oba se učí tak nějak normálně na gymnáziu). Chci tím říct, že každý je strůjcem svého štěstí.
Jinak s článkem lze naprosto souhlasit, že je každého věc, chce-li mít děti nebo ne. Na 2. stranu, ale je třeba se smířit s tím, že rozmnožit se je naprosto normální, protože to je základní princip přírody a rozmnožovací pud je nejsilnější (u lidí se to projevuje např. vysokou porodností během válek). Takže, jak je zde zvykem, některé dámy bojují proti přírodě. Což je boj, který se dá vyhrát jen krátkodobě, dlouhodobě přináší jen utrpení a zmar.

-3

Ann | 12. 5. 2021 19:36 | reakce na Jerry - 1. 8. 2020 17:17

No a? Děti stojí takový prachy, že když je nemám, můžu ty samý peníze odložit na důchod a ještě si užít život :)

+5

Michaela K. | 21. 4. 2021 20:54

Mít anebo nemít děti je věc každého z nás. A mít děti a pohlížet na to způsobem "Chci aby se o mě někdo v důchodu postaral" je sobecké samo o sobě, jelikož VY vytvoříte život jen pro to aby se o VÁS to dítě pak staralo. A když už jsme u té sobečnosti, v čem je prosím vás sobecké nemít děti? To snad vás ovlivňuje něčí rozhodnutí? To snad vás někdo nutí nemít děti? A argumenty typu : vymřeme jsou také invalidní, jelikož se nikdy nestane to, že by nikdo na světě nechtěl děti, a věřte mi, tohle není trend dnešní doby ale to, že si lidé stojí za svým názorem a nenechají si do života kecat rodinou a i cizími lidmi. Dále tvrzení typu zvířata mají děti vždy atd.. . Když chceme být tak hezky s přírodou tak proč nekonzumujeme svoje potomky jako někteří rodiče ze zvířecího světa? Také nesmysl.

+4

Jana | 10. 4. 2021 17:57 | reakce na Jerry - 1. 8. 2020 17:17

Je vidět, že nejste vzdělání v oblasti ekonomie a práva. Ne všechny děti budou daňovými poplatníky v ČR.EU volnost pohybu.Ti,co děti nemají mají právo na důchod. Platí obvykle vyšší odvody, jsou vzdelanejsi a méně čerpají system.

+4

josky | 3. 4. 2021 10:57

Chtěl bych využít této příležitosti a poděkovat duchovnímu Dr. Moonovi za to, co pro mě udělal, a za to, že mi pomohl získat zpět moji bývalou manželku s jeho kouzlem duchovní lásky. Nejprve jsem si myslel, že to nebude fungovat, dokud tomu nebudu věřit a říká mi, že je to záruka, a skutečně se 20. prosince 2020 moje žena ke mně vrátila. Moje žena se mnou a dětmi jsou zase spolu. Díky Duchovnímu Dr Moonovi radím vám lidem, kteří potřebují kouzlo lásky k uzavření smlouvy Duchovní Dr Moon email: arthurmoon01@gmail.com NEBO WHATSAPP +27632112768

-4

Marie Anette | 1. 4. 2021 1:25

Ahoj všichni, rád se podělím o své svědectví od silného tvůrce kouzel jménem Dr Spiritual Moon. Jsem Marie Anette a žiji v Dánsku, s manželem jsme se 20. února 2021 trochu pohádali a on mě i děti nechal pro jinou ženu, tolik ho miluji. Hledám pomoc online a viděl jsem mnoho doporučení od lidí o tom, jak jim Dr. Spiritual Moon pomohl a přišel s pozitivními výsledky, jako je rozvod, rakovina, duchovní problémy a Barrens při porodu a další. Dne 21. února 2021 jsem mu tedy poslal e-mail a sdělil mu svůj problém a on mi dal pokyny, kterými jsem se řídil, a 26. února 2021 se můj manžel vrátil domů, aby prosil o odpuštění, a nyní žijeme šťastně společně, vše díky Dr. Duchovnímu Měsíci za obnovení mého manželství. Pro kohokoli z vás, kteří mají podobný problém, kontaktujte ho ještě dnes a požádejte o pomoc, zde je jeho osobní e-mail: arthurmoon01@gmail.com NEBO WHATSAPP +27632112768

-3

Jesica | 1. 4. 2021 1:22

Bůh žehnej Duchovnímu Dr. Moonovi za to, že mi pomohl získat lásku a dostat mého manžela zpět do mého života. Bratří, můj život trpěl po dlouhou dobu láskou, zkoušel jsem tolik způsobů, ale zdá se, že funguje. Ale měl jsem kontakt s duchovním Dr. Moonem, dne 25. ledna 2021, s nímž jsem viděl tolik lidí svědčit o tom, jak jim všem pomohl jejich milostný život a manžel a manželka zpět v jejich životě, tímto duchovním Dr. Moon. 26. ledna 2021 jsem mu tedy vysvětlil celý svůj problém a on slíbil, že mého manžela vrátí do mého života. Dal jsem mu tedy veškerou výhodu pochybností a hle, připravil kouzlo lásky a 30. ledna 2021 mi ho poslal do mé země. A můj manžel se ke mně vrátil domů 5. února 2021, jsem hrdý na to, že můj manžel je nyní doma se mnou a mými dětmi a náš život byl obnoven do normálu. Takže v případě, že tam venku trpíte získáváním své lásky zpět a potřebujete někoho, kdo vás bude milovat. Chci vám říct, abyste rychle kontaktovali: Dr. Spiritual Moon Jeho e-mail: arthurmoon01@gmail.com NEBO WHATSAPP +27632112768

-2

Aisha Aziz | 23. 3. 2021 0:53

Dobrý den, přátelé, jmenuji se Aisha a jsem povoláním zdravotní sestra, já a můj snoubenec chodili 6 let, ale měli jsme vážné potíže, protože jeho matka nechce, abychom se vzali, použila jinou metodu, aby se ujistila, že synu, nechci se mnou oženit, dokud se se mnou konečně bez důvodu nerozejde, opravdu ho miluji, takže hledám rychlé řešení online a měl jsem to štěstí, že jsem narazil na doktora Ajayiho, velkého kouzelníka, požehnaného jeho předky s velkými schopnostmi, Vyprávěl jsem problémem jemu a on mně, co způsobuje rozpor mezi námi, a řekl mi, co je třeba udělat, abych měl ve svém vztahu opět mír, řídil jsem se všemi jeho pokyny a dnes jsme šťastně manželství a očekáváme naše první dítě. Máte problém ve svém manželském domě nebo chcete, aby se vaše milenka vrátila po rozchodu, kontaktujte Dr. Ajayi nyní o trvalé řešení na e-mailu: drajayi1990@gmail.com nebo Whatsapp / Viber číslo: +2347084887094

-2

Abioye | 12. 3. 2021 12:16

Kontaktujte mě a nechte vyřešit všechny vaše vztahy a další problémy, číslo WhatsApp +2349074219324 nebo DR
abioyeolawale744@gmail.com

-1

Mariana | 17. 2. 2021 18:58

Dobrý den chci se zeptat je normální že moje vlastní máma mě nemá ráda? ?? Moc se snažím ale nejde to dělám všechno co chce uklízím hlídám děti vařím je mi 15 let a nevím si rady

-1

nira | 4. 2. 2021 6:48

Ahoj, já jsem Nira Poté, co jsem byl roky ve vztahu s Andersonem, rozešel se se mnou, udělal jsem vše pro to, abych ho přivedl zpět, ale všechno bylo zbytečné, tolik jsem ho chtěl zpět kvůli lásce, kterou k němu mám „Prosil jsem ho se vším, slíbil jsem, ale on to odmítl. Vysvětlil jsem svému příteli můj problém a ona mi navrhla, abych se raději obrátil na sesilatele kouzel, který by mi mohl pomoci seslat kouzlo, abych ho přivedl zpět, ale já jsem typ, který kouzlu nikdy nevěřil, neměl jsem jinou možnost, než to zkusit, já poslal sesilatel kouzla a on mi řekl, že není problém, že do tří dnů bude všechno v pořádku, že se můj bývalý ke mně vrátí před třemi dny, seslal kouzlo a překvapivě druhý den bylo kolem 16 hodin. Můj bývalý mi volal, byl jsem tak překvapený, odpověděl jsem na volání a vše, co řekl, bylo, že ho tolik mrzelo všechno, co se stalo, že chtěl, abych se k němu vrátil, že mě tolik miluje. Byl jsem tak šťastný a šel jsem k němu, tak jsme znovu začali šťastně žít spolu. Od té doby jsem slíbil, že kdokoli, koho znám, má problém se vztahem, pomohl bych takové osobě tím, že jsem ho odkázal na jediného skutečného a mocného kouzelníka, který mi pomohl s mým vlastním problémem. e-mail: babawalewiseman01@gmail.com, můžete mu poslat e-mail, pokud potřebujete jeho pomoc ve vztahu nebo v jakémkoli jiném případě.
1) Kouzla lásky
2) Ztracená kouzla lásky
3) Rozvodová kouzla
4) Manželská kouzla
5) Vázací kouzlo.
6) Rozpadová kouzla
7) Vyhoďte bývalého milence
8.) Chcete být povýšen ve své kanceláři
9) chcete uspokojit svého milence
10) Léčte se na kteroukoli z nemocí, kterými trpíte
Obraťte se na tohoto skvělého muže, pokud máte nějaký problém s trvalým řešením
prostřednictvím babawalewiseman01@gmail.com Whatsapp +2348136951551 Viber +2348136951551

-3

Lily | 27. 1. 2021 19:08

Ja vzdy po dětech touzila, ale spise naivnim způsobem. Ve 24 letech jsem zcela nepripravene otehotnela, byla jsem sice stastna ale na druhou stranu vydesena a krom toho me těhotenství bylo zle. Neustále komplikace, a to jsem ze zdravé rodiny, stejne tak i partner a ani jednomu z nas nic nebylo. O dite jsem v sestem mesici těhotenství prisla. Prozivala jsem šílené trauma a nenávist vůči světu. Postupne jsem se pres to nejhorší dostala, i kdyz bolest si ponesu do konce zivota. A v ten nestastny rok po porodu mrtveho syna mi doslo...A vazne chci dítě? Je zla doba, pandemie, lidi hnusni...A ja po tehle tezkosti spis vystrasena, aby se diteti nic nestalo, byla bych uzkostna matka...A nakonec vim, ze vic jak jedno zdrave dite nechci. Ano, porad ve skrytu duse toužím mit vlastni rodinu, ideálně dve zdrave deti...Ale uz te iluzi neverim. Bylo by krásné, kdyby to tak dopadlo ale nekde v hloubi duse citim...A hodne mi k tomu paradoxne napomaha dnesni zla doba...Ze by se mi konecnym rozhodnutím nemit dítě hrozne ulevilo....Ale co potom? Prave zde je ma obava, ze kdyz jsem byla vzdy mateřský typ a deti v rodine hlidala a milovala a toužila mit vlastni, jestli bych skutecne nelitovala.

+2

Lily | 27. 1. 2021 19:08

Ja vzdy po dětech touzila, ale spise naivnim způsobem. Ve 24 letech jsem zcela nepripravene otehotnela, byla jsem sice stastna ale na druhou stranu vydesena a krom toho me těhotenství bylo zle. Neustále komplikace, a to jsem ze zdravé rodiny, stejne tak i partner a ani jednomu z nas nic nebylo. O dite jsem v sestem mesici těhotenství prisla. Prozivala jsem šílené trauma a nenávist vůči světu. Postupne jsem se pres to nejhorší dostala, i kdyz bolest si ponesu do konce zivota. A v ten nestastny rok po porodu mrtveho syna mi doslo...A vazne chci dítě? Je zla doba, pandemie, lidi hnusni...A ja po tehle tezkosti spis vystrasena, aby se diteti nic nestalo, byla bych uzkostna matka...A nakonec vim, ze vic jak jedno zdrave dite nechci. Ano, porad ve skrytu duse toužím mit vlastni rodinu, ideálně dve zdrave deti...Ale uz te iluzi neverim. Bylo by krásné, kdyby to tak dopadlo ale nekde v hloubi duse citim...A hodne mi k tomu paradoxne napomaha dnesni zla doba...Ze by se mi konecnym rozhodnutím nemit dítě hrozne ulevilo....Ale co potom? Prave zde je ma obava, ze kdyz jsem byla vzdy mateřský typ a deti v rodine hlidala a milovala a toužila mit vlastni, jestli bych skutecne nelitovala.

0

Simone | 23. 1. 2021 10:08

I když se dnes ženy i muži mohou svobodně rozhodnout, zda dítě splodit nebo ne, stejně je ve společnosti vyvíjen tlak na nalajnovany typ života. Vystudovat, založit rodinu, vzít si hypotéku, být úspěšný-tedy přizpůsobivy dané době a její měnící morálce. Zapadat, vydělávat, splodit potomky. Problém není v tom, zda mít či nemít dítě, problémem se stává smysl života a zodpovědnost, kterou každý má za to, jak žije, co vytváří svým chováním... Mohu žít smysluplný život i bezbez dětí třeba jako matka Tereza, nebo porodit sice tři děti, ale pak žít třeba jako frustrovana matka samozivitelka. Pokud se ženy nechtějí z nejakeho důvodu stát matkou, jsou sice akceptovány, ale zároveň je jim dáváno často okolím najevo, že s nimi není něco v pořádku, když nenaplní svůj přirozený účel. Tato zodpovědnost za nový lidský život však není jen rozhodnutím a tedy zodpovědností ženy, ale také muže. Žena i muž mohou být šťastní jako rodiče a nalézat smysl v rodině, péči o děti, ale pokud někdo v tomto smysl nenaleza, je to v pořádku. Svoboda je o tom žít svůj život podle sebe a svých možností a schopnosti, podle svých cílů a představ, ne podle přání druhých. Kdo tohle pochopí, nemusí si posléze klást otázku, zda je něco divného na tom nemít děti. Každý z nás má jiné poslání.

+15

Simone | 23. 1. 2021 9:46 | reakce na Karin - 4. 9. 2020 22:43

Napsala jste to dokonale.

+1

Roman Dělník | 7. 1. 2021 12:53 | reakce na Sára - 30. 7. 2020 13:57

"proč vám vadí, že dejme tomu o 100 let později lidstvo vymře? Vždyť vám to může být jedno ne?". Některým lidem to ale Sárinko skutečně nemusí být jedno, že by lidstvo mělo třeba za 100 let skončit, protože JÁ už přeci budu pod drnem. Tímhle jen ukazujete, že jste sobec a ostatní jsou Vám u prd...
V "rozvinutých" zemích (přirozené) přelidnění určitě nehrozí, natož potravinářská krize, kterou uctívači Konce predikují již od 70. let. Obezitou trpí dnes více lidí. Podívejte se třeba na počet obézních lidí i v takové Africe. A "nafta" dochází už také nějakých 50 let a ono panečku pořád nic. Pád asteroidu dokážu třeba já těžko ovlivnit, to jsou prostě zákony Vesmíru a nejsem výjimečný člověk. Naopak pokračování lidského druhu ovlivnit mohu. Stejně jako pokusit se svému dítěti dát lepší vzdělání a podmínky pro život.
Třeba zrovna dítě, někomu narozené dnes, skoncuje se světovým hladem, nebo zabrání pádu asteroidu a tím s lidstvem zachrání i spousty nebohých zvířátek.

-1

umfa | 3. 1. 2021 14:43

Jasně, že jste rozbité. Evoluční úspěšnost je ale ve Vašem případě čistá nula, takže se to zase pěkně darwinovsky srovná :D Nemusíte pro to dělat vůbec nic, funguje to samo.

-20

Lusiel | 2. 1. 2021 20:19 | reakce na Vantóla - 28. 7. 2020 15:40

a ze pani vydelava na vase rodice je v cajku, ze...

0

Lusiel | 2. 1. 2021 20:07 | reakce na 404 - 28. 7. 2020 13:28

a ze zrovna vase robatko bude tim prinosem spolecnosti. LOL LOL LOL pokud bude po vas, tak bude minimalne dusevni mrzak.

+3

Lusiel | 2. 1. 2021 20:04 | reakce na 404 - 28. 7. 2020 11:43

a ze nemate co rict na Julii!

0

Lusiel | 2. 1. 2021 20:02 | reakce na xxx - 28. 7. 2020 11:02

vetsina lidi v pripade neplodnosti adopci nevoli - jsou to nejvetsi sobci, nebot maji ego, ktere je presvedceno o vlastnich kvalitnich genech... kdyz to nejde, tak radsi nemit zadnou rodinu nez adoptovat nejaky bezprizorni dite a realizovat se.

+1

Zobrazit další