Diskuze k článku:

Nízké tresty pro sexuální násilníky ničí víru ve spravedlivý svět

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Daisy | 12. 6. 2020 | 09:44

Ono se totiž u nás psychický zdraví nepovažuje za důležitý. Jak nemá člověk viditelné a trvalé známky fyzického rázu, tak je v očích většinové společnosti v pořádku. A taky oběti si přece za znásilnění můžou samy ne?... jsou ženy který ani raději nenosí sukni, protože pak musí automaticky počítat s obtěžováním. A i když někdo znásilní takto opatrnou ženu, tak se vždycky najde důvod, proč si za to může sama... někdy je mi do pláče z toho jak se s námi jedná. Sexuální narážky na pracovišti jsou normální (a že jsem jeden čas střídala zaměstnání hodně..) a ještě jsem za krávu když se ozvu. Mam to prý brát jako lichotku. Když se chci vyhnout obtěžování nemůžu si ani jít zatancovat (všichni muži automaticky předpokládají, že ženy se chodí bavit jen proto, aby si užily jejich nechutný balící manévry - a to jsem došla do fáze kdy si prostě vezmu na sebe tepláky a vytahaný triko a stejně to nepomáhá) a už vůbec ne pít alkohol, protože pak musím přemýšlet jak se dostat domů a kdo z přátel má zrovna čas mě doprovázet. Znásilnění je bagatelizováno a tolerováno. Nejhorší je že samy oběti si hodně rozmýšlí, jestli ony nejsou ty špatný, protože když někoho znásilní třeba vlastní manžel tak to není považováno za problém, naopak je špatná ta oběť protoze je to přece "manželská povinnost". Jenže ona většina znásilnění se stane tak, že oběť zneužije někdo koho velmi dobře zná. Žena zkrátka není v naší společnosti považována za člověka. Jsme vychovávaný k tomu, že trápit se je náš úděl. Bolest nebo trápení prostě překousni a mazej vařit manželovi oběd, uklízet a rodit (když se mu bude chtít tak ti možná p"pomůže" vynést koš ale musíš mu za to tleskat vestoje). Většina mužů znásilnění jako zločin vůbec nebere "Však na to tu díru máte ne? Tak se zas tak moc nestalo". A společnost pořád ženský názory moc vnímat nechce. A ženy se často pod nátlakem společnosti nakonec podřídí.

+18
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Všech 11 komentářů v diskuzi

Karel | 4. 7. 2020 | 19:43

Problém nízkých trestů u znásilnění, je povětšinou v důkazní nouzi. Pokud prokazatelně proběhne soulož a muž tvrdí, že žena večer chtěla, ale ráno si to rozmyslela a žena tvrdí, že od začátku nechtěla ale bála se natolik, že se nebránila, fyzicky zraněná není, tak je pak těžké někoho poslat na 4 roky do vězení a uložit mu zaplatit 300.000,- Kč odškodné. Další častý případ je, že žena nahlásí znásilnění po několika dnech (ať už ze strachu z pachatele, nebo druhotné viktimizace) potom je znovu těžké něco prokazovat. U výše uvedených příkladů je taky možné křivé obvinění ze strany ženy. Asi je to nefér, ale průměr trestů se podle mě v dohledné době nezvýší.

0

Katie | 13. 6. 2020 | 18:06

Zoufalé je, že výše uvedené dokáží pochopit obyčejní laici bez odborného vzdělání. Ale lidé rozhodující o zásadních věcech, vystudovaní odborníci s prestižním povoláním se v této oblasti NEMUSÍ vzdělávat? Nemusí se zodpovídat.

+3

Jmeno | 12. 6. 2020 | 11:06

Abdallah Ibrahim Diallo vloni znásilnil teprve 15 letou dívku. Kdyby ho sem nevpustili, holka mohla být v pořádku. Za mnoho násilníků mohou dobroseri z neziskovek.

+4

Nelly | 12. 6. 2020 | 11:46 | reakce na Jmeno - 12. 6. 2020 11:06

Drtivá většina násilníků je ale "našich" a dostávají stejně nízké tresty.

+3
Zobrazit komentovanou zprávu

Jmeno | 12. 6. 2020 | 12:01 | reakce na Nelly - 12. 6. 2020 11:46

Aha, takze toho negramota z clunu ma ta patnactka brat jako zpestreni. Ma vlastne stesti, mohl to bejt treba jen nakej “nas” nudnej strejda odnaproti. Uz tady ty minusy chapu.

+2

Nelly | 12. 6. 2020 | 17:37 | reakce na Jmeno - 12. 6. 2020 12:01

Ne, máte to brát tak, že za mnoho násilníků nemůžou vůbec žádné neziskovky, protože drtivá většina se odehraje mezi místními lidmi a velmi velká část dokonce mezi známými, přáteli a v rodině.

+4

míťa | 12. 6. 2020 | 10:43

to je pravda, ten negr, co znásilnil školačku u Terezína dostal jen 2 roky a o nějakém finančním odškodněním nemůže být ani řeč

+2

Barbora | 15. 6. 2020 | 14:14 | reakce na míťa - 12. 6. 2020 10:43

Na naše soudy dostal ještě flastr. Kdyby byl od nás a nebylo to v médiích, tak možná nedostal ani to.

0

CoronaBeer | 12. 6. 2020 | 23:25 | reakce na míťa - 12. 6. 2020 10:43

Jj, říká Míťa, kterýmu vadí každá zmínka o jiný než bílý rase a vůbec celý tenhle časopis.
Díky za názor, kámo.

+1

CoronaBeer | 12. 6. 2020 | 23:31 | reakce na CoronaBeer - 12. 6. 2020 23:25

míťa tu krásně přispěl už do víc diskuzí...
Argumenty jsou vážně na úrovni...

0

Daisy | 12. 6. 2020 | 09:44

Ono se totiž u nás psychický zdraví nepovažuje za důležitý. Jak nemá člověk viditelné a trvalé známky fyzického rázu, tak je v očích většinové společnosti v pořádku. A taky oběti si přece za znásilnění můžou samy ne?... jsou ženy který ani raději nenosí sukni, protože pak musí automaticky počítat s obtěžováním. A i když někdo znásilní takto opatrnou ženu, tak se vždycky najde důvod, proč si za to může sama... někdy je mi do pláče z toho jak se s námi jedná. Sexuální narážky na pracovišti jsou normální (a že jsem jeden čas střídala zaměstnání hodně..) a ještě jsem za krávu když se ozvu. Mam to prý brát jako lichotku. Když se chci vyhnout obtěžování nemůžu si ani jít zatancovat (všichni muži automaticky předpokládají, že ženy se chodí bavit jen proto, aby si užily jejich nechutný balící manévry - a to jsem došla do fáze kdy si prostě vezmu na sebe tepláky a vytahaný triko a stejně to nepomáhá) a už vůbec ne pít alkohol, protože pak musím přemýšlet jak se dostat domů a kdo z přátel má zrovna čas mě doprovázet. Znásilnění je bagatelizováno a tolerováno. Nejhorší je že samy oběti si hodně rozmýšlí, jestli ony nejsou ty špatný, protože když někoho znásilní třeba vlastní manžel tak to není považováno za problém, naopak je špatná ta oběť protoze je to přece "manželská povinnost". Jenže ona většina znásilnění se stane tak, že oběť zneužije někdo koho velmi dobře zná. Žena zkrátka není v naší společnosti považována za člověka. Jsme vychovávaný k tomu, že trápit se je náš úděl. Bolest nebo trápení prostě překousni a mazej vařit manželovi oběd, uklízet a rodit (když se mu bude chtít tak ti možná p"pomůže" vynést koš ale musíš mu za to tleskat vestoje). Většina mužů znásilnění jako zločin vůbec nebere "Však na to tu díru máte ne? Tak se zas tak moc nestalo". A společnost pořád ženský názory moc vnímat nechce. A ženy se často pod nátlakem společnosti nakonec podřídí.

+18