Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Frustrace a bezmoc, popisuje psychiatrička zážitky z dětského oddělení. Musí děti odmítat

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

B | 16. 1. 2023 12:09

Citace - Marta / 16. 1. 2023 11:23

...kdyby se lékaři více soustředili děti, místo slepé důvěry rodičů, zjistilo by se, že spousta matek je neschopných a psychiatra potřebují ony a ne děti. A zabírali by místo těm, kteří pomoc potřebují. Já děkuju za to, že tenkrát nikdo neměl čas a zvládli jsme to sami.

Bych to zas neházela jen na matky, nevím, proč má všechno dělat matka...to je přesně ten sexistickej mor. Ale dál ano, tady se totiž za to nemocné považuje dítě, přitom původ je v často jen či hlavně rodina. Ale ty lidi si myslej, že děcko někam šoupnou a tam jim ho opravěj, nebo mu daj nějakej prášek a hotovo, přitom ten problém jsou často oni (a společnost jako taková).:)

+15
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

B | 16. 1. 2023 10:27

Jen ať si děcka zvykaj, protože frustrace a bezmoc by se měla jmenovat celá tahle republika a cesty ven jsou jen dvě - udělat si fakana s Janečkem, nebo se jako Janečkův fakan narodit, jinak máte smůlu.:D

-13

Diskuze k článku:

Ivana | 22. 1. 2023 14:14

A staci se podívat na Bohnice. Nové vedení jde katastrofě naproti. Větší část pavilonu po rekonstrukci zeje prázdnotou a poslední výkřik je , že vzali zatím zdravotnickém personálu veškeré přesčasy. Resp je nedostanou zaplacené. Stejně tak dělení ročních odmen. Špatně vybrané ať účelně či ne firmy na rekonstrukce. Nový prijmovy pavilon se pomalu rozpada. Atd atd atd atd

0

Pavlína Boháčová | 19. 1. 2023 12:54

Dobrý den,
s Vaším názorem absolutně nesouhlasím!

Hned v několika úhlech pohledu:
1. dítě není fakan
2. dítě si nedělám, ale přijímám HO jako DAR
3. Janeček není Spasitel světa
4. peníze nejsou Alfou a Omegou našich životů

Pokud chcete, pojďme, sejděme se, my dva, někde jinde a někdy jindy.
Ne tady a teď.
Tema doprobereme.
Ale opravdu v tuto chvíli s Vašimi názory nelze souhlasit.

Životní situace, kterou si v tomto období procházíte, není určující.
Věřte mi:
ŽIVOT je PRÍMA, jenom se v jednu chvíli...... .
To je jedna z mých hlášek.
Život jde pak dál.
A ze životních...... se dá zvednou.
A zase žít v pohodě.
Věřte mi, vím o čem mluvím.

S pozdravem Pavlína
Těším se na setkání!

0

Lenka Polášková | 19. 1. 2023 9:10

Ale aspoň by se něco dělo jenže neděje se nic. Tohle máte i v jiných oblastech jako je gastroenterologie, dětský praktičtí lékaři, chirurgie...

+1

Zdeněk | 18. 1. 2023 9:37

Pro všechny lidi co cítí, že by potřebovali pomoci, bych rozhodně doporučil se podívat na YouTube kanál Andrew Huberman. Jedná se neuro vědce, který vysvětluje spoustu různých pochodů v těle z vědeckého hlediska a jedná se o znalosti, které opravdu dokážou zlepšit život a řešit problémy, nutno podotknout, že člověk ale musí chtít.

0

umfa | 17. 1. 2023 11:58 | reakce na antifeminista - 17. 1. 2023 9:40

Ale já to přece nelakuju na růžovo, to je zbytečné, když je to celé růžové, probarvené ve hmotě :D

Jinak ale samozřejmě souhlasím, za svobodu se musí neustále bojovat všemi prostředky. Naši předkové to chvíli nedělali, mysleli že komouše přece nikdo nemůže brát vážně - a on bral. A 100% souhlasím i s tím, že nových generací komoušů se nám se hned z několika směrů valí mraky a nesmíme tudíž přestat.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

antifeminista | 17. 1. 2023 9:40

Citace - umfa / 17. 1. 2023 07:09

A co navrhujete?

Navrhuju přestat si demokracii a kapitalismus malovat na růžovo, jak tu lidé jako ty pořád dělají. Demokracie a kapitalismus, jakkoliv mohou lépe odpovídat společnosti, založené na respektu lidských práv a svobod, nejsou ani dokonalé, ani dokonalejší než jiné systémy, a určitě nejsou tak životaschopné. Zvlášť v dnešní době, kdy zásluhou vlád i různých rádoby-rovnostářských hnutí přicházíme o demokracii salámovou metodou, je potřeba si uvědomit, že tyto výdobytky nám vydrží pouze tehdy, když se o ně budeme starat s vědomím toho, jak snadno je můžeme ztratit. A k tomu je potřeba chápat, že demokracie se o sebe sama nepostará, a přestat sami sebe chlácholit kravinama jako že "demokracie sice není dokonalá, ale lepší systém není", protože to nám nepomůže demokracii udržet.

0

Jane | 17. 1. 2023 9:08

Zkušenost s rodinným příslušníkem, který se dostal do rukou psychiatra. Ten nasadil léky s tím, že se nesmí v žádném případě vysadit, nikdy. Mluvila jsem s ním osobně. Po letech jiná lékařka řekla, že diagnóza je špatně, půlku léků ubrala a časem možná všechny. Ta léčená osoba po lécích mívala jakési šílené záchvaty nálad, které schytalo okolí. Tyhle záchvaty ustaly se snížením léků a ten člověk je teď úplně jiná pohodová osoba. Za mě teda raději drátem do oka než tohle.

+2

umfa | 17. 1. 2023 7:09 | reakce na antifeminista - 16. 1. 2023 22:05

A co navrhujete?

0

antifeminista | 16. 1. 2023 22:05 | reakce na umfa - 16. 1. 2023 14:20

Demokracie a kapitalismus jsou systémy, postrádající vnitřní mechanismy autoregulace, které garantuje stát. Technicky vzato tedy nefungují vůbec a přetrvávají jen díky nezastupitelné roli státu. Není ti divné, že třeba staroegyptské království vydrželo tři tisíce let, dokud nepodlehlo invazním armádám, zatímco ta slavná demokracie se sama pod sebou i v relativně mírových podmínkách blahobytu a prosperity po necelých dvou staletích hroutí a spěje k tak neslavnému průseru, že bude zase tisíc let trvat, než to s ní někdo zkusí? :-)

0

Pinochet | 16. 1. 2023 18:54

Citace - B / 16. 1. 2023 10:27

Jen ať si děcka zvykaj, protože frustrace a bezmoc by se měla jmenovat celá tahle republika a cesty ven jsou jen dvě - udělat si fakana s Janečkem, nebo se jako Janečkův fakan narodit, jinak máte smůlu.:D

Rozhodně perspektivnější, než si udělat smrada s tebou nebo se jako tvůj smrad narodit.

-1

Romana | 16. 1. 2023 18:06

I kdyby se nakrásně stalo třeba zítra ( utopie ) a mladí hromadně začali studovat medicínu (psychiatrii ) a psychologii bude trvat tak cca 10 let než budou schopni samostatně někoho léčit a to nemluvím o nedostatku lůžek pro tyto děti .

+5

umfa | 16. 1. 2023 14:20 | reakce na B - 16. 1. 2023 14:05

Citace - B / 16. 1. 2023 14:05

ty důvody, proč to tak je, jsem psala už v mnoha a mnoha diskuzích všude možně

A všude jste to měla špatně :-) Demokracie možná nefunguje dokonale, ale funkční alternativa dosud nebyla objevena, každý pokus skončil průserem (a i metodicky to bylo špatně - napřed se to mělo zkusit na zvířatech a ne rovnou na lidech). Bohatí bohatnou a chudí také, jen o něco pomaleji a to je nevýslovně žere, tak s Marxem v čele vynalézají relativní zbídačování (sic). Jediné s čím by se dalo souhlasit je D. Všichni moc dlouho žijete a mladý vás nezvládají uživit :-)

-1

B | 16. 1. 2023 14:05

Jinak milý umfo, ty důvody, proč to tak je, jsem psala už v mnoha a mnoha diskuzích všude možně. Kapitalismus a demokracie, tak jak jsou, totiž nefungují.
A, volí idioti (většina lidí je prostě blbá a stará)
B, vládnou dědci a populisti
C, kapitál produkuje kapitál - bohatí bohatnoou a chudí chudnou
D, lidi se dožívají moc vysokého věku, kdy jsou často i velmi dlouho nemocní a na to je prostě málo prostředků, které chybí jinde

To, že jsou na tom někde v něčem hůř, na ničem, co jsem napsala, vůbec nic nemění...a mimochodem to vím, páč čtu i zahraniční zpravodajství, takže si své poučování nech a pochop, že to jsi ty, co potřebuje poučit.:)

-2

Jane | 16. 1. 2023 13:07

Od covidu se objednává i u obvodního lékaře tady, snad ne všude, ale většina mých známých musí volat a někdo má termín třeba za týden.

+2

B | 16. 1. 2023 12:59

oprava: nepo:D (...písmenka to je zhouba)

0

B | 16. 1. 2023 12:56

Citace - umfa / 16. 1. 2023 12:48

Musíme to udělat jako v Anglii. Nosné téma brexitu tam bylo, že peníze které se posílají do EU se využijí na zlepšení zdravotnictví. A stalo se, všechny peníze byly okamžitě přesměrovány do státní zdravotní péče, k praktickému doktorovi se už nemusí objednávat týdny předem, ale stačí prostě přijít, jako u nás...

poznámka pro pravověrné feministky: je to samozřejmě sarkasmus, nic se tam nezměnilo.

poznámka pro B.: cestujte a poznávejte. Pak byste třeba věděla, že to není touhle podělanou republikou, ale že je to obecný problém a my na tom ještě nejsme zdaleka tak špatně jako mnoho jiných zemí, včetně té výše zmíněné.

Ty vole, ty ses zas chytrej... prostě tupé nope baby. Chápeš, že třeba já cestovat relativně můžu, ale každej to štěstí nemá.... tohle jsou fakt rady.:D
By to mohla lidu říct Pekarovás : Cestujte a nebude te mít deprese, doporučuju Dubaj!

Neboj, já hodně čtu a tak tejden před covidem jsem byla v Maďarsku, letos pojedu asi Polsko a Holandsko... s kapelou i sama.
Byla jsem dokonce i ve Vatikánu a tam se každej nedostane.

-1

umfa | 16. 1. 2023 12:48

Musíme to udělat jako v Anglii. Nosné téma brexitu tam bylo, že peníze které se posílají do EU se využijí na zlepšení zdravotnictví. A stalo se, všechny peníze byly okamžitě přesměrovány do státní zdravotní péče, k praktickému doktorovi se už nemusí objednávat týdny předem, ale stačí prostě přijít, jako u nás...

poznámka pro pravověrné feministky: je to samozřejmě sarkasmus, nic se tam nezměnilo.

poznámka pro B.: cestujte a poznávejte. Pak byste třeba věděla, že to není touhle podělanou republikou, ale že je to obecný problém a my na tom ještě nejsme zdaleka tak špatně jako mnoho jiných zemí, včetně té výše zmíněné.

+2

B | 16. 1. 2023 12:09

Citace - Marta / 16. 1. 2023 11:23

...kdyby se lékaři více soustředili děti, místo slepé důvěry rodičů, zjistilo by se, že spousta matek je neschopných a psychiatra potřebují ony a ne děti. A zabírali by místo těm, kteří pomoc potřebují. Já děkuju za to, že tenkrát nikdo neměl čas a zvládli jsme to sami.

Bych to zas neházela jen na matky, nevím, proč má všechno dělat matka...to je přesně ten sexistickej mor. Ale dál ano, tady se totiž za to nemocné považuje dítě, přitom původ je v často jen či hlavně rodina. Ale ty lidi si myslej, že děcko někam šoupnou a tam jim ho opravěj, nebo mu daj nějakej prášek a hotovo, přitom ten problém jsou často oni (a společnost jako taková).:)

+15

Marta | 16. 1. 2023 11:23

Syn 10 let - sebevražedné myšlenky, žádný respekt k dospělým, útěky z domova...Začala jsem shánět psychiatra, což trvalo asi dva měsíce, tudíž jsem neměla na vybranou a naučila se synem pracovat sama pokus omyl. Takže rodiče snažte se víc! Jde to, i když nás to dost bolelo oba a sama jsem několikrát myslela, že to nedám. Na psychiatrické pohotovosti v Plzni dali v 11 hodin večer přednost nějakému utečenci s eskortou... asi čekali, že si líp pokecají o půlcnoci. To byla poslední kapka. Syn bere léky, vyšetření žádné neabsolvoval, pouze můj popis situace... takže kdyby se lékaři více soustředili děti, místo slepé důvěry rodičů, zjistilo by se, že spousta matek je neschopných a psychiatra potřebují ony a ne děti. A zabírali by místo těm, kteří pomoc potřebují. Já děkuju za to, že tenkrát nikdo neměl čas a zvládli jsme to sami.

+1

B | 16. 1. 2023 10:31

Jinak ještě jedna praktická rada, když se chcete dostat na psychiatrii, tak mluvit o sebevraždě nestačí, prostě vylezte někam na komín, nebo na Nuselák a když za váma vyjedou integrované složky s vyjednavačem, tak vás pak na tu psychinu dají. Holt se málo snažíte, no.:D

+2

B | 16. 1. 2023 10:27

-13