Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Dá se v Hollywoodu vůbec stárnout „správně“? Body shaming celebrit vypovídá o našem strachu

03. prosinec 2021
44 719

Nenávistné komentáře se objevují u fotek hereček, které se vydaly cestou plastických vylepšení vzhledu, ale i u těch, které stárnou přirozeně, bez operací a „bez filtru“. Podle médií a sociálních sítí, kde body shaming známých osobností bují, se zdá, že hollywoodské hvězdy nemají šanci stárnout tak, aby to někoho nedráždilo.

Foto: Drew Barrymore, Cameron Diaz a Demi Moore u hollywoodského chodníku slávy v roce 2019. Shutterstock

Z fotky na Instagramu se na nás dívají dvě ženy – bruneta a blondýna, obě mají zářivé oči, potutelné úsměvy a přátelsky se o sebe opírají. Zdánlivě obyčejný obrázek má ale jen na jednom z účtů přes patnáct tisíc komentářů, další a další tisíce pak ve sdílení, repostech a nespočtu článků věnovaných jedné fotografii. Proč? Zmíněné ženy nejsou totiž jen kamarádky, ale také někdejší hollywoodští andílci Drew Barrymore a Cameron Diaz a komentáře se týkají hlavně jejich přirozeného vzhledu bez plastických operací a instagramových filtrů. Dělí se zhruba na dvě kategorie – ty obdivné, opěvující jejich odvahu vyjít ven s přirozenou tváří, a na druhé straně více či méně slušně formulované údivy nad tím, proč tyto dvě ženy nevylepšily svůj vzhled pomocí plastických operací.

Aktuální číslo

  • Jak se měníme, když nám do života vstoupí děti? A jak ony změní svět?
  • Rozhovor Josefa Šlerky s novinářkou Sašou Uhlovou
  • Pasivní agrese. Jak ji poznat a jak na ni reagovat?
  • Kolem 50. roku řeší ženy různorodé problémy spojené s přechodem. Jejich péči ale potřebují také jejich příbuzní. Jak se s takovou zátěží vyrovnat?
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!