E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Matky jako cílová skupina. Protivný, sprostý a nedokonalý

23. únor 2022
21 920

Těhotenství a mateřství je střet s realitou rodičovství, ale také s nástrahami, které na novopečené matky líčí média a marketéři. Mediální realita se naštěstí pomalu mění a objevují se pořady, které reflektují reálné rodičovství. Jedním z nich je novinka České televize Protivný sprostý matky. Naše série článků o nedokonalých matkách pokračuje.

Úhlem pohledu lesklých časopisů či instagramových účtů influencerek se těhotenství a mateřství odehrává v naklizených domácnostech, kde děti tiše sedí ve svých designových pokojíčcích nad svými seberozvojovými montessori hračkami, poté poslušně snědí u stolu zdravou svačinku a večer se bez protestů odeberou na lůžko, kde sladce usnou, zatímco jejich rodiče se v pohodě věnují sobě navzájem. 

Na to, že v reálu se váš byt změní ve věčně zasviněnou džungli plnou drobků, cákanců a kostiček lega roztroušených všude jinde než v dětském pokoji, vás žádný z těchto idylických mediálních světů mateřství nepřipraví. Ani na to, že vaše děti budou odmlouvat, vaše zdravé svačinky budou prskat s odporem po celé kuchyni a místo krásných montessori hraček je zaujme plastový nesmysl z večerky, který musí mít, protože jinak by byly v kolektivu out. 

Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!