Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Stud, pocit nepochopení, absence ve škole. Na ulici nebo na ubytovnách je menstruační chudoba reálný problém

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Lucka | 29. 8. 2022 22:22

Asi proto, ze když si nevycistis zuby nebo neumyjes ruce, můžeš jít normálně mezi lidi? Myslis, ze žena, která při menstruaci nemůže použit vložku ani jinou pomůcku, by tak vůbec vylezla na ulici? Vždyť by měla za chvíli kalhoty prosakle krvi až kdoví kam?? to jako je v pohodě? S tím si pak má někam sednout nebo jít třeba do obchodu, MHD, kamkoliv?

+9
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Alinkala | 29. 8. 2022 23:09

To je zase blbost. Neustále svádíme své problémy na jiné a na vnější okolnosti. Je tolik organizací a tolik možností. Nepochopení, stud? Neznám nikoho, kdo TO stejně jako tělo ženy nenávidí víc než já. Odpor k vlastnímu tělu a nenávist k přírodě a k tomu být ženou mi nikdy nebyla omluvou absence ve škole, mě osobně. Chudoba? Nyní si kupuji vložky za 1,90 až 2,70 za kus dle akce v balení po 10 až 15. Jsou obyčejné, ale je odpad už od výroby. Není to třeba o prioritách? Zase se hledá chudáctví, kde není. Být ženou je zrůdnost, ale snažit se to popřít a vytvořit ze sebe zrůdu je horší. A hrát si na chudinky je ubohost, která popírá všechnu bolest a krutost přirozenosti, které musíme jako ženy snést.

-3

Diskuze k článku:

Martin | 31. 8. 2022 7:07

Alinkalo, myslím, že to poslední, co by ženy měly ve vztahu ke svému tělu a ženství dělat, je se za něj stydět, či ho dokonce nenávidět. A to i když je spojené s bolestmi a krvácením. Za všechno se platí a vy za nejkrásnější květ přírody platíte bolestí.

+1

... | 30. 8. 2022 14:18

Takže 21 let se podporuje, aby měly prostitutky v nelegalním sexbyznysu dostatek houbiček, aby mohly nelegálně a neomezeně šukat, stříkačky a testy, aby mohly fetovat a chudinky nemají na to, aby si koupily vložky.

+1

umfa | 30. 8. 2022 10:55

Ok, tak já se taky, vyjádřím, jsa vyzván :-)
"Nedostatečná hygiena často není jejich svobodnou volbou" -- to je ta chybná premisa, na které je článek postavený. A cokoliv postaveného na chybných předpokladech je zákonitě též chybné. Chudoba totiž _je_ volba. Nikdo nežije v otroctví a nikdo není povinen zůstat chudý. Jestli se dá někdo na fet nebo žije ve squattu a nemá se tam čím a kde ani umýt, je to jen na něm. Proto je zbytečné těmto lidem pomáhat, jakmile pomoc skončí, oni se zase na hygienu vykašlou a zapadnou do svého špinavého brlohu. A žít celý život z pomoci, dávek a být někým postrkáván -- no nevím, jestli to je to co chceme :-)

-2

Holzmann | 30. 8. 2022 9:02 | reakce na HonzaV - 29. 8. 2022 19:47

Samozřejmě je super, když je mejdlo. Na veřejnejch záchodcích, na úřadech a podobně. Poslední dobou bývá i dezinfekce. Rozdíl mezi hajzlpapírem a vložkama na jedný straně a mejdlem a zubní pastou na té druhé, je v tom, že když to první nemáš, tak každej na první pohled vidí, že ses pokadil nebo máš krámy. Zdálky.

+1
Zobrazit komentovanou zprávu

B | 30. 8. 2022 8:16

Citace - HonzaV / 29. 8. 2022 19:47

O menstruaci mohou mluvit i muži, tak tady mě máte: V čem se prosím liší vložky a tampóny od zubní pasty či mýdla, a proč si nikdo na nedostatek těch druhých dvou komodit nestěžuje?

Protože bez mýdla a zubní pasty se u nás evidentnš obejde hodně lidí, a i když je doma mají, tak je nepoužívají. Nedostatek těchto komodit by naopak ještě uvítali, protože pak by mohli říct, že za tu vyhnilou držku si sami nemůžou.:D

+2

B | 30. 8. 2022 8:07

Boha, tu je zas chytrolínů.
1. Co stojí vložky u nás ,je jedna věc. Ono jinde se to může dramaticky lišit a už vůbec v poměru k výdělkům... a dokonce to může časem nastat i tady.
2. Doma mohou dotyčné krvácet třeba na podlahu, nebo do starýho hadru, ale ven si s tím netroufnou.
3. Dokážu si představit třeba i samoživitelku s dvouma, třema dcerama, kde je každý koruna problém (jo, ten člověk nemusí být zrovna chytrej a moc šetřit neumí), pak ale holky místo školy mohou třeba fakt i dřepět doma, protože ani těch pár desetikorun zrovna nebylo.

Ale zapomněla jsem, že sem chodí samí moudří lidé, co s vložkama problém nemají...já taky ne, protože používám kelímek (ten menstruační -uvádím pro místní chytráky, co vědí prd, ale chtěli by pomník).

+6

Alinkala | 29. 8. 2022 23:09

To je zase blbost. Neustále svádíme své problémy na jiné a na vnější okolnosti. Je tolik organizací a tolik možností. Nepochopení, stud? Neznám nikoho, kdo TO stejně jako tělo ženy nenávidí víc než já. Odpor k vlastnímu tělu a nenávist k přírodě a k tomu být ženou mi nikdy nebyla omluvou absence ve škole, mě osobně. Chudoba? Nyní si kupuji vložky za 1,90 až 2,70 za kus dle akce v balení po 10 až 15. Jsou obyčejné, ale je odpad už od výroby. Není to třeba o prioritách? Zase se hledá chudáctví, kde není. Být ženou je zrůdnost, ale snažit se to popřít a vytvořit ze sebe zrůdu je horší. A hrát si na chudinky je ubohost, která popírá všechnu bolest a krutost přirozenosti, které musíme jako ženy snést.

-3

Tiv | 29. 8. 2022 22:28

takže, když jsou doma, protože nemají na vložky, tak jako doma dělají do kalhot? voda na praní nestojí nic? nerýpu, jen mi to nevychází. vzít si v práci volno přece stojí mnohem víc peněz, než laciné vložky nemluvě o tom, že růžové tabletky taky nejsou zadarmo. co takhle vložka ze starých hadrů překrytá vrstvou toaleťáku? nevím, za nás na základce toaleťák nebyl, protože se kradl. nebo na to škola neměla prachy nebo to neřešila, kdo ví. pamatuji si, jak sofistikovaně jsme přetvářeli listy ze sešitu dějepisu na něco, čím se dá utřít zadek. dneska nebývá ve školách toaleťák?

-2

Lucka | 29. 8. 2022 22:22

Asi proto, ze když si nevycistis zuby nebo neumyjes ruce, můžeš jít normálně mezi lidi? Myslis, ze žena, která při menstruaci nemůže použit vložku ani jinou pomůcku, by tak vůbec vylezla na ulici? Vždyť by měla za chvíli kalhoty prosakle krvi až kdoví kam?? to jako je v pohodě? S tím si pak má někam sednout nebo jít třeba do obchodu, MHD, kamkoliv?

+9

HonzaV | 29. 8. 2022 19:47

O menstruaci mohou mluvit i muži, tak tady mě máte: V čem se prosím liší vložky a tampóny od zubní pasty či mýdla, a proč si nikdo na nedostatek těch druhých dvou komodit nestěžuje?

+3

Paní Tydlitátová | 29. 8. 2022 19:41

Houbičky nejsou jednorázový.

0