Diskuze k článku:

Krvácení, na které nestačí ani největší tampon. Co dělají ženy, kterým bolestivá menstruace omezuje život

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Klara | 21. 6. 2022 12:08

Trapila jsem se bolestivou menstruaci skoro 30 let, vyzkousela veskerou alternativni i operativni lecbu (endometriozy jsem ale mela jen male lozisko) a zila jsem par dni v mesici uplne sjeta prasky na bolest, jinak bych byla jen stocena v klubicku… A jako zazrakem jsem objevila fyzioterapii zamerenou presne na tyto problemy a po trech terapiich (ovsem velmi velmi neprijemnych) jsou me problemy tak na 20% toho, kde jsem byla pred rokem. Zeny, nevzdavejte to a hledejte pomoc, ktera bude vyhovovat vam. Jen se nenechat odbyt lekari…

+8
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Pinochet | 21. 6. 2022 0:28

My jsme holky z dědiny, narvem si tam noviny!

-18

Diskuze k článku:

Dáša Baboučková | 1. 9. 2022 10:22

Na bolesti při menstruaci jsem si koupila bylinné obklady z Tiande. Po pár měsících už bolesti žádné nemám. Čeká mě období menopauzy a dnes už vím, že díky těmto obkladům nebudu mít žádné potíže. Mít bolesti, totiž není normální.

0

L | 4. 7. 2022 22:28

Skúste pozrieť Mojžíšovej metódu. Nie každý fyzioterapeut na to má školenie a je to nepríjemné, ale mne to výrazne pomohlo uvoľniť kŕče a stlmiť bolesti. Najlepšie kombinovať s cvičením a prípadne zopakovať 1-2x. Ale silnú menštruáciu to bohužiaľ neodstráni :/

0

Bee | 1. 7. 2022 21:36 | reakce na Klara - 21. 6. 2022 12:08

Můžu se zeptat, co to bylo za fyzioterapii? Už jsem pár cvičení od fyzioterapeutů také dostala, ale žádné, co by takto zabralo.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Denda | 26. 6. 2022 11:10

Od svých 14-ti let jsem trpěla při menstruaci bolestmi zad a dříve jak po sedmi až devíti dnech býval konec. Když jsem to postupně po čase začala řešit s doktorkou, tak řešením byla antikoncepce, ale moje mamka mi ji nepovolila, takže jsem to řešila panadolem a par dní byla bez tělocviku. Ale s věkem jako by se bolest zvyšovala, když jsem byla na střední už jsem nemohla cvičit vůbec, musela jsem mít omezení od lékaře, bývala jsem bílá jak stěna, trpěla zimnicí a nesnesitelnými bolestmi. Můj Tatka byl tehdy po operaci plotýnek a abych se trochu vyspala, dával mi na bolest své léky, když jsme zjistili, že zabírají, tak si pro ně chodil k lékaři a dával mi je, protože když jsem je chtěla napsat po své doktorce, ta na mě vytřeštila oči, že to jsou strašně silné léky a ke všemu návykové. Jenže to tehdy byli jediné co mi zabraly. Až jsem byla plnoletá a měla přítele nechala jsem si napsat antikoncepci, kterou jsem mohla brát v kuse bez přestávky. Po čase jsem jí vysadila, menstruace se trochu ustálila už tolik nebolela, ale začala jsem trpět při menstruaci migrénami a to až takovými, že jsem zvracela. Po několika letech bydlení spolu jsme usoudili, že bychom mohli mít dítě. Když jsem čekala syna, každý mi tvrdil, jak se to po porodu ustálí a změní k lepšímu, ale pravda to nebyla. Porod jsem mela rychlý a bez bolestný, byla jsem spíš v nemocnici jako na rekreaci mi říkala sestra. Jenže porodem se to nezmírnilo spíš ještě na opak se to zhoršilo, krvácela jsem ještě víc a bolesti byli nesnesitelné a s některými potravinami byla bolest intenzivnější. Dva roky od porodu mi zjistili poruchu štítné žlázy, když jsem začala brát léky na štítnou žlázu, zjistila jsem že jsem začala extrémně krvácet, takže jsem musela při menstruaci začít brát léky na krev, abych nevykrvácela. Pak mi doktor oznámil, že kvůli špatným výsledkům nebudu mít moct další děti. Tak jsme se odstěhovali jinam, teď už máme tři děti, ale s každým porodem se menstruace zhoršila, takže jsem musela zkoušet i jiné alternativy bylinek abych mohla aspoň nějak fungovat. Jelikož antikoncepci po porodu druhého syna jsem nesměla kvůli tomu, že mi hrozily zdravotní komplikace. Rok po narození dceři se mi doktorka změnila udělala mi testy a po výsledcích zjistila, že můžu antikoncepci která je k tělu šetrnější a nevynechává se vůbec. Už pár měsíců beru v kuse ZLYNDU a konečně po 16ti letech můžu normálně fungovat a na plno se věnovat svým dětem a na stávajícímu muži (otci svých dětí ) ?? ostatním držím pěsti a musíte bojovat a zkoušet co se dá, každé tělo je jiné a každému zabírá něco jiného

+1

Livid | 25. 6. 2022 9:25

Má tělísko a nic se nezměnilo ?! Já po tělísku maximálně špiním, doktor řekl, že kdybych krvacela dyl jak 3 dny už by to nebylo dobré a měla bych si vzít lék proti krvácivosti

0

Sue | 22. 6. 2022 16:11

Napadlo někoho, že by bylo super přestat brát globálně menstruaci jako něco špatného? Jako ten tejden, kdy to zk... bolí. Mrzí mě, že některé ženy doopravdy trpí, znám vyprávění své blízké přítelkyně. Ale taky vím, že menstruační období může být i velmi přínosné pro osobní růst. V tomto období mají ženy otevřený přístup k intuici a můžou vyřešit i neřešitelné ve svých životech. Taky jsem zrovna ten typ člověka, který je přikloněn spíše k názoru, že nadměrně bolestivá menstruace pramení spíše z nerovnováhy... ale to se dá napravit i alternativním způsobem léčby, než si zahlcovat tělo růžovou spásou. Fandím každé ženě, která si jde za svojí příjemnou menstruací a jsem vděčná za tu mou mírnou a vřelou.

-3

Dárek | 21. 6. 2022 23:06

Prosím prosím, je někde k dohledání víc informací o možnosti hysterektomie kvůli příliš silné menstruaci?

+2

Klára | 21. 6. 2022 21:40

Podepisuji se pode vše, co je v článku. Vysvobozením byl přechod. Přeji všem ženám hodně sil Pro Pinocheta: Noviny nesají.

+5

Jana | 21. 6. 2022 12:53

Já stále hledám jak z tohoto kruhu ven. Cca 10 let jsem brala HA, začala jsem v pubertě právě kvůli bolestem. Algifen, ibalgin a další preparáty vždy pomáhaly maximálně půl roku, pak už nezabíraly. S antikoncepcí všechny problémy zmizely. Jenže po porodu jsem již byla rozhodnutá se k hormonům nevracet a peklo začalo nanovo. Mnohem horší než když mi bylo náct. Začala jsem pít čaj z kontryhele, což mi většinou pomáhá normálně fungovat, ale mám i měsíce, kdy se účinek nedostaví a já jsem mimo provoz. Můj gynekolog mi nabídl HA nebo brát analgetika několik dní před menstruací. Ráda bych se vyhnula těmto chemickým cestám, ale nikdo pro mě nemá jinou radu. Takže ano, momentálně přijímám, ač velmi nerada, svůj úděl a některé měsíce trpím jak zvíře, protože jsem ještě nenašla způsob jak z toho pryč.

0

Klara | 21. 6. 2022 12:08

Trapila jsem se bolestivou menstruaci skoro 30 let, vyzkousela veskerou alternativni i operativni lecbu (endometriozy jsem ale mela jen male lozisko) a zila jsem par dni v mesici uplne sjeta prasky na bolest, jinak bych byla jen stocena v klubicku… A jako zazrakem jsem objevila fyzioterapii zamerenou presne na tyto problemy a po trech terapiich (ovsem velmi velmi neprijemnych) jsou me problemy tak na 20% toho, kde jsem byla pred rokem. Zeny, nevzdavejte to a hledejte pomoc, ktera bude vyhovovat vam. Jen se nenechat odbyt lekari…

+8

Pinochet | 21. 6. 2022 0:28

My jsme holky z dědiny, narvem si tam noviny!

-18