Diskuze k článku:

Láska není jen jedna. Jak fungují polyamorní a polygamní vztahy nebo friends with benefits?

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

B | 20. 5. 2022 10:12

Citace - Karolina / 20. 5. 2022 09:53

Hm, hm, a jak do toho celeho "konceptu" zapadaji deti????

Asi podle konkrétní domluvy, která bude buď funkční nebo disfunkční tak jako jinde.

+4
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

HonzaG | 21. 5. 2022 8:08

Téma sex mě moc nebere a tenhle článek jsem ani nečetl. Spíš se nad tímto fenoménem zamýšlím jinak - naše společnost funguje na nějakých základech. Jedním z těch základů, v podstatě nejdůležitějším, je rodina. A rodina = matka + otec + dítě/děti. Jakmile se tento vzorec naruší, naruší se základ společnosti, základ státu. Kam to povede? Od doby, kdy se přestává pracovat a některé skupiny lidí se začínají nudit a od doby, kdy se cíleně ruší některá tabu ve společnosti, se začínají objevovat a zavádět takové pojmy, jakým se článek věnuje. Což o to, nic proti zábavě ... A sex je skvělá hračka ... Ale vždy platí, že všeho moc škodí. Tohle už je, podle mě, v kategorii

-3

Diskuze k článku:

Jana | 28. 6. 2022 12:50

Mám dva kamarády s výhodami a super. Po vztahu ani rodině netoužím, takže ideální.

0

umfa | 22. 5. 2022 10:59 | reakce na petr - 21. 5. 2022 21:50

Nejen. Je to nový trend který mohl vzniknout jen díky tomu, že se všichni máme jako prasata v žitě a nemusíme žít v manželství abychom přežili. V podstatě se všichni už jen bavíme a z nudy vymýšlíme blbosti :-)

+1
Zobrazit komentovanou zprávu

petr | 21. 5. 2022 21:50

Polyamorie, polygamie a jak se ostatní nazývají, jsou jen prach obyčejnou nevychovaností.

-3

HonzaG | 21. 5. 2022 8:08

Téma sex mě moc nebere a tenhle článek jsem ani nečetl. Spíš se nad tímto fenoménem zamýšlím jinak - naše společnost funguje na nějakých základech. Jedním z těch základů, v podstatě nejdůležitějším, je rodina. A rodina = matka + otec + dítě/děti. Jakmile se tento vzorec naruší, naruší se základ společnosti, základ státu. Kam to povede? Od doby, kdy se přestává pracovat a některé skupiny lidí se začínají nudit a od doby, kdy se cíleně ruší některá tabu ve společnosti, se začínají objevovat a zavádět takové pojmy, jakým se článek věnuje. Což o to, nic proti zábavě ... A sex je skvělá hračka ... Ale vždy platí, že všeho moc škodí. Tohle už je, podle mě, v kategorii

-3

PI | 20. 5. 2022 17:57

Prostě bejt štětka je dneska in.

-1

umfa | 20. 5. 2022 17:07

A má tedy cenu ještě vylepšovat tzv. manželství (o ty různé genderově/početně/druhově nelimitované svazky apod.)?

0

Pinochet | 20. 5. 2022 15:27 | reakce na B - 20. 5. 2022 11:06

Hlavně že ty jseš rychlá.

+3
Zobrazit komentovanou zprávu

Michal Macek | 20. 5. 2022 13:24

jeste tahle pisnicka to krasne vyjadruje :)

https://www.youtube.com/watch?v=VxF0fcBEjnk

0

B | 20. 5. 2022 11:06

Citace - Pinochet / 20. 5. 2022 05:06

To jsou moc půvabná, moderní a progresivní slova. Kdysi na to stačil jeden název - promiskuita.

Už jsem ti to s těmi slovy jednou vysvětlila, ale chápu, že jsi pomalejší, možná dokonce ten nejpomalejší tady... Věru, dřív si lidé vystačili nejen s omezeným slovníkem, ale i s tím dožít se pětatřiceti.

-2

B | 20. 5. 2022 10:12

Citace - Karolina / 20. 5. 2022 09:53

Asi podle konkrétní domluvy, která bude buď funkční nebo disfunkční tak jako jinde.

+4

B | 20. 5. 2022 10:08

Já třeba věřím, že se geny dokáží samy přestavovat i během života, protože evoluce by jinak nemohla být dostatečně rychlá. Podle mé víry se může změnit všechno a to docela rychle. Vědecky to podložené nemám, protože lidský život je krátký a je genom známý lidem také jen krátce, ale za pár stovek let mi to možná potvrdí.

Vztahy nejsou nic pevně daného a za mě ať si každý dělá co chce, jen si myslím, že většina lidí není schopná a nemá čas na to ukočírovat žádný dokonale funkční vztah natož několik.

+1

Michal Macek | 20. 5. 2022 10:04

se zenami je to jako s Pokemony - you gotta catch them all !

-1

B | 20. 5. 2022 9:59

Citace - Pavel Křížek / 20. 5. 2022 07:28

Asi nemá cenu vyjadřovat se ke vztahování výsledků výzkumu hrabošů prériových na lidské společenské struktury. Budiž. Ale existence genu nevěry a vlivu hladin dopaminu a oxitocinu jsou pouhé hypotézy...

Těmhle výzkumům- často spíš "výzkumům"- taky moc nevěřím a bohužel přemíra nepříliš důvěryhodných studií vede lidi k nedůvěře ve vědu jako takovou. Dost jsem o tom četla na Oslu.
Kdo nevydává studie, nedostává granty a na kvalitu těch studií se moc nehledí, tím je to asi způsobeno.

+2

Karolina | 20. 5. 2022 9:53

+1

B | 20. 5. 2022 9:51

Citace - Jarda / 20. 5. 2022 00:46

Čím více úchyláků tím lépe, jistě se najdou ve světě neúchylné civilizace,které obsadí toto území svými potomky!

Ovšem, třeba o Inuitech toho moc nevím, takže ti úchylný třeba nebudou. I když asi záleží na tom, co je pro koho úchylný. Je třeba felace úchylná? ...jako pro mě úplně ne, ale kardinál Duka by měl možná jiný názor.

+2

Pavel Křížek | 20. 5. 2022 7:28

"Pokud genetický kód obou rodičů svědčí o menší míře monogamie, budou mít jejich děti větší sklony k rozvodům, nevěrám, životě v neformálních vztazích."

Asi nemá cenu vyjadřovat se ke vztahování výsledků výzkumu hrabošů prériových na lidské společenské struktury. Budiž. Ale existence genu nevěry a vlivu hladin dopaminu a oxitocinu jsou pouhé hypotézy. Nic jako koncepce geneticky podmíněné "nevěry" (ve smyslu schopnosti udržet monogamii) není prokázáno dost na to, aby s tím měli důvod šermovat psychologové, ať už v článcích nebo v ve své praxi. Celý tento článek je postaven na .... no nebudeme tomu říkat lež, ale řekněme velmi přifouknuté bublině, která se může ukázat jako od základu neopodstatněná.

+1

Pinochet | 20. 5. 2022 5:06

To jsou moc půvabná, moderní a progresivní slova. Kdysi na to stačil jeden název - promiskuita.

+1

Jarda | 20. 5. 2022 0:46

Čím více úchyláků tím lépe, jistě se najdou ve světě neúchylné civilizace,které obsadí toto území svými potomky!

0