Diskuze k článku:

Přijmout nedokonalost a objevit chlapa v sobě. Tomáš Drahoňovský o svém životě s alopecií

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Morgana | 14. 4. 2022 9:43

Skvěle napsané.

+28
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Michal Macek | 14. 4. 2022 16:40

hmm no kdybych se ocitl v navlas stejne situaci, asi bych si vyrval vlasy. Nastesti me to o vlasek minulo, a tak osud mych vlasu uz nevisi na vlasku.... :)

-16

Diskuze k článku:

Láďa Novák | 27. 4. 2022 15:39

Měl jsem kamaráda, kterému v 16. letech během 14 dnů vypadaly vlasy, ale ne úplně. Jen nahoře a po stranách a vzadu rostly normálně. Ve škole slyšel asi měsíc úsměšky, ale pak si všichni zvykli. Když šel na pivo, nikdo po něm nechtěl občanku, protože automaticky vypadal starší.
Říkal mi, že v mládí měl z toho komplexy a já se mu nedivil. Asi bych je měl také. Dnes mám hlavu starého dědka a je mi to srdečně jedno. U chlapů je ztráta vlasů běžná, horší to mají ženy...

0

Richmond Kosatec | 25. 4. 2022 14:44 | reakce na Lucie - 19. 4. 2022 11:47

Citace - Lucie / 19. 4. 2022 11:47

Nedá mi to a musím reagovat. Určitě je to psychicky náročné. Ale taky tu cítím příliš velké soustředění p. Drahoňovského na sebe. Vidím teď ve svém okolí tolik nemocných lidí s vážnými problémy, a jsou to mladí lidé, kteří mají nevyléčitelné autoimunitní nemoci. Nemoci, kdy člověk nemůže ani na výlet, nemůže chodit do práce, má neustále bolesti, nemůže dýchat anebo prosedí půl dne na wc, život se odvíjí od operace k operaci... Volí mezi kortikoidy, imunosupresivy která mohou přivodit rakovinu, na ty šťastnější se dostane biologická léčba a invalidní důchod. Ty nemoci sakra bolí a nedá se s nimi normálně žít.
Měla jsem kdysi kolegyni, mladou holku, která měla alopecii. Nosila paruku. A byla s tím smířená, vyrovnaná. Protože jak říkala, každá máme něco - některá nemá prsa, některá nemůže zhubnout a ona holt nemá vlasy a nemusí si holit nohy. Ten přístup se mi moc líbil a slušel by myslím i panu Drahoňovskému. Vzhled není všechno a on je stále mladý chlap a může žít plnohodnotný život. Přeju mu štěstí.

No nevím, Vy byste chtěla být holohlavá, bez obočí a řas?

+1
Zobrazit komentovanou zprávu

Richmond Kosatec | 25. 4. 2022 14:43

Ježíš Marjá, co je to zase za řeči? Jak objevit chlapa? Podle tohoto článku je chlap někdo, kdo má kosmetický defekt v podobě pleše? Takže muž s normálními vlasy je tedy žena, nebo jak to vlastně je?

P. S. Co bych za to dal, kdyby mě přestaly růst vousy. Je to obtěžující, nepříjemné, neestetické a nechutné.

0

Bára | 23. 4. 2022 21:27

Souhlasím s Vámi. Navíc si myslím, ze ten tlak na vzhled u žen je mnohem větší než u mužů. A pokud si muž myslí, že bude bršn za dokonalého jen s dokonalým vzhledem, co by v tom případě měla říkat žena ve stejné pozici? Jediná

0

Jana | 20. 4. 2022 12:07

Vždycky je na tom někdo hůř. Člověku to může dodat kontext, že v tom není sám. Ale jinak to moc nepomůže, nakonec se každý musíme vyrovnat se svou vlastní situací, nejde to srovnávat s ostatními. A z osobní zkušenosti si myslím, že cítit se provinile kvůli jiným spíš síly na řešení vlastních potíží ubírá. Člověk se nakonec cítí blbě, protože se cítí blbě.

0

Lucie | 19. 4. 2022 11:47

Nedá mi to a musím reagovat. Určitě je to psychicky náročné. Ale taky tu cítím příliš velké soustředění p. Drahoňovského na sebe. Vidím teď ve svém okolí tolik nemocných lidí s vážnými problémy, a jsou to mladí lidé, kteří mají nevyléčitelné autoimunitní nemoci. Nemoci, kdy člověk nemůže ani na výlet, nemůže chodit do práce, má neustále bolesti, nemůže dýchat anebo prosedí půl dne na wc, život se odvíjí od operace k operaci... Volí mezi kortikoidy, imunosupresivy která mohou přivodit rakovinu, na ty šťastnější se dostane biologická léčba a invalidní důchod. Ty nemoci sakra bolí a nedá se s nimi normálně žít.
Měla jsem kdysi kolegyni, mladou holku, která měla alopecii. Nosila paruku. A byla s tím smířená, vyrovnaná. Protože jak říkala, každá máme něco - některá nemá prsa, některá nemůže zhubnout a ona holt nemá vlasy a nemusí si holit nohy. Ten přístup se mi moc líbil a slušel by myslím i panu Drahoňovskému. Vzhled není všechno a on je stále mladý chlap a může žít plnohodnotný život. Přeju mu štěstí.

-1

Pavel | 17. 4. 2022 20:07

Mám úplně stejný problém. Také mi to zpočátku hodně vadilo a bylo těžké se se ztrátou vlasů, řas i obočí vyrovnat. Ano, je to obrovský šok a nápor na nervy. Dnes ale vím, že jsem se tím ve skutečnosti trápil úplně zbytečně. Navíc to ničemu nepomohlo. To co dělá chlapa chlapem nejsou nezbytně vlasy a vousy. Možná to některým ženám vadí, ale je hodně žen, kterým to nevadí, protože hledají pro život a partnerství daleko důležitější hodnoty. A i vaši přátelé mají pravdu, protože se v podstatě jedná pouze o kosmetickou vadu. Když si uvědomíte, kolik je na světě různých nemocí a bolesti, které by vás mohly potkat, tak alopecie je proti tomu malé zlo, protože nebolí a neohrožuje vaše zdraví ani nezkracuje váš život. Časem si na alopecii zvyknete, stejně jako vaše rodina, přátelé a okolí. Budete se zpětně možná trošku divit, proč jste se tím tolik trápil. Nestresujte se tím, protože stres škodí zdraví a stejně si tím nepomůžete. Přeji vám hodně síly a držím palce.

+4

kobuny | 16. 4. 2022 11:23

Asi to mělo být vtipné,ale moc se to nepovedlo.Nezbývá než vám popřát,aby jste měl stejné

0

kobuny | 16. 4. 2022 11:20

No tak přesně tím jsem si prošel.Bylo a stále někdy je psychycky náročné. Je ale docela dobré poznat jací jsou lidé okolo vás.Já mám štěstí,že až na pár výjimek to lidi vzali jako fakt a už to neřešili.Špatné je,že jak nemáte řasy tak každé smítko vletí přímo do oka. Takže držím panu Drahoňovskému palce ať se s tím dokáže srovnat,nejde o život!

+2

Čingischán | 14. 4. 2022 18:14

Vrtám si hlavu otázkou, co je asi za článkem o hrdinovi s alopecií, který přichází jistě jen náhodou chvíli po článku o převelice významném pohoršení celého zfetovaného Holywoodu nad fackou kvůli ženě s alopecií, která možná tak velkou hrdinou nebyla...

-2

Michal Macek | 14. 4. 2022 17:51 | reakce na Miroslav - 14. 4. 2022 10:23

Miroslav: "Snad se nepřízni osudu postaví čelem"

....takze vlastne se muze k te neprizni osudu postavit prakticky z jakekoliv strany :)

-1
Zobrazit komentovanou zprávu

Michal Macek | 14. 4. 2022 16:40

hmm no kdybych se ocitl v navlas stejne situaci, asi bych si vyrval vlasy. Nastesti me to o vlasek minulo, a tak osud mych vlasu uz nevisi na vlasku.... :)

-16

Martina | 14. 4. 2022 10:53

Výborně napsané. Klobouk dolů, jak se Tomáš s nemocí vyrovnává, ta sebereflexe je odzbrojující. A zjištění, že autenticita je hodnotnější a daleko důležitější než dokonalost, by se mělo tesat do menhiru, zvlášť v době sociálních sítí. Držím palce v osobním i profesním životě!

+19

Miroslav | 14. 4. 2022 10:23

Na TV obrazovkách jsem ho měl rád. Snad se nepřízni osudu postaví čelem

+7

Morgana | 14. 4. 2022 9:43

Skvěle napsané.

+28

Jitka | 14. 4. 2022 8:49

Byl a je sympatický.