Diskuze k článku:

Tall body positivity. Osobní příběh o tom, čemu čelí vysoké ženy

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

umfa | 12. 10. 2021 11:10

Berte to tak, že 50 % lidí má podprůměrné IQ :-) Zbytečné se rozčilovat :-)

+24
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Anna | 13. 10. 2021 1:33

A co je na tom, že lidi říkají, že jste velcí? To mají mlčet a tvářit se, že to tak není? Já jsem mrňavá, poslouchám to pořád, problémy mám na úplně opačné straně spektra (vždy dlouhé rukávy, nikam nedosáhnu,...), ale mindrák jsem z toho nikdy neměla. A taky mi nikdy nenapadlo, že by ostatní měli dělat, jako že jsem veliká kdovíjak.

-35
Reagovat | Citovat | Nahlásit


Diskuze k článku:

Jirka | 2. 11. 2021 18:37

Ufňukaná žirafa s celkem fajn životem brečí jak to má těžké. Pobavilo :)

-1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

umfa | 22. 10. 2021 11:50 | reakce na Mac - 20. 10. 2021 21:16

"ustřihnout třicet čísel z jiné a k tomu jehla a nit. povlečení to samé"

U nás zase kupujeme od ložního prádla vždycky pět kusů. Manželka si vezme dva tak jak jsou (je sice taky vysoká, ale stačí jí to) a já šiju ze tří kusů dva, protože se v téhle délce deky ani povlečení koupit nedají.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Fany | 21. 10. 2021 19:01

Ja jako chlap mam 2 m a beru to jako velikouuu vyhodu :-)

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Mac | 20. 10. 2021 21:16

zrovna koukám na svoji novou postel vyrobenou namíru podle vlastního návrhu mimojiné i s náklonem kvůli chrápání, protože buďto namíru, nebo čouhající nohy z postele. ani při pádu ze schodů by mě nenapadlo smířit se s čouhajícíma nohama z postele. takže dílna, pár trámků z masivu plus hoblík, vrtačka, šroubovák, přímočarka, čtyři druhy vrutů, hrst železných patek vlastní výroby, a spousta dřevotřísky ze starých skříní za odvoz. a tejden práce. nejdražší na tom byl celopolep (asi pětikilčo), ale ten taky vypadá počertech dobře.
krátká peřina? ustřihnout třicet čísel z jiné a k tomu jehla a nit. povlečení to samé. jen hulvát by se posmíval lidem, kteří se v noci budí zimou, protože mají krátkou peřinu, ale jsou prostě lidé, kteří se s tím smíří a ti druzí. celá léta mě bolela záda kvůli nevhodné židli u počítače. a hádejte, na čem sedím dnes. (uznávám, toto konkrétní židlokřeslo spotřebovalo dvě skříně a tři nepovedené návrhy)

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Hana | 16. 10. 2021 16:14

A ještě tip na úžasný obchod pro ženy s nadměrnou velkostí bot https://www.cliche-shoes.cz/

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Hana | 16. 10. 2021 16:12

Díky moc za otevření tohoto tématu, vaše zkušenosti odráží ty mé a opravdu nejtěžší bylo se s výškou vyrovnat v době dospívání, kdy v celém baru nebo klubu byl asi tak jeden vyšší kluk než já, často zadaný s malou drobnou dívku tak 155 cm :-) Přišlo mi to nefér. Až nyní - dospělá, vdaná a vyrovnaná - vnímám, že hledat parnera podle výšky je dost ujeté. Bojovat s takovými stereotypy je těžké, zejména, když vám je vnucují všichni a i vaši rodiče. O to krásnější je, že o tom přemýšlíte s nadhledem a ohledem na vaše dcery. Já si dceru vždy přála, ale mám dva kluky a popravdě říkám, jsem ráda, že aspoň na ně tento svůj komplex nepřenáším.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jarda | 16. 10. 2021 15:41

Budete asi faj člověk a to je mnohem důkežitější :D

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Milena | 16. 10. 2021 10:40

Milé dámy. Už jako dítě jsem byla velká, tedy hubená a vysoká. Na třídních fotkách mě stavěli dozadu ke klukům. Naštěstí jsem se s tím dost dobře srovnávala. Ale mnohdy je a byla moje výška i bonus, třeba že mohu dobře vidět přes ostatní v davu, nebo snadněji dosáhnout na věci z výše položených poloh. Manžela mám cca o 10 cm vyššího, já mám necelých 180 cm a naši kluci kolem 190. Jedna moje starší a moc fajn přítelkyně, měřící cca 160, mi vždy říkala, že vysocí lidé jsou velkorysí. A je to tak. Máme přeci velký rozhled, nemyslíte?

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Iva | 16. 10. 2021 1:02

Nemůžete srovnávat. Z praktického hlediska u koupených kalhot dlouhé nohavice můžete zkrátit, aniž by si toho někdo všiml, ale obrácené to jaksi nejde.
O 10 cm se můžete “prodloužit” podpatky. Nemluvě o tom, źe shánět oblečení a obuv ve velkých velikostech je nejen náročné, ale i finančně nákladné - dětem neustále kupujete nové oblečení nebo boty.
A jako “malá” jste určitě nikdy nepřemýšlela, zda si k sobě najdete vhodného partnera. Mohla jste mít malého i vysokého. Naopak často Ti hodně vysocí muži, kteří se k vysokým ženám hodí, si raději hledají takové ženy, jako jste Vy, aby se tak trochu “zprůměrovali” :-)

+7
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Lucie | 15. 10. 2021 1:17

https://www.andypola.cz/
Zde koupíte své vysněné botky. :))

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Martina | 14. 10. 2021 21:21

Diky za tenhle clanek. Ja jsem velmi prumerna :D ale manzel ma 2 metry. Je to kus chlapa a vecne couhajici nohy z postele je jen spicka ledovce. Od mala ma problemy se zady, chodi shrbeny, protoze odjakziva kouka na lidi dolu, boty a obleceni ho stoji majlant, protoze v Tesco nebo HM nenakoupi ... takze ano, ani velke holky a velci kluci to nemaji jednoduche

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jitka | 14. 10. 2021 9:53

Jste velmi nápaditá, myslím, že Vaše reakce i reakce autorky jsou trefné, slušné a vtipné, dotyčného netaktního člověka pěkně usadí. Příště už si to určitě rozmyslí. Je škoda, že jsou zde zažité tyto stereotypy - vysoký muž, menší žena, jsou to atavismy z pravěku, v dnešní době absolutně k ničemu. Díky za body positivity a takovéto články, naše děti už to budou mít o něco jednodušší.

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Alena | 13. 10. 2021 22:55 | reakce na Oxana - 13. 10. 2021 11:12

Jste nejlepší, holky.. proti hemangiomu jsou cm k smíchu! Hodně štěstí!

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Šárka | 13. 10. 2021 22:13 | reakce na umfa - 13. 10. 2021 21:13

Tam ale nejde ale o xxxxxl, já třeba potřebuji S-M, ale dlouhé ??

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Šárka | 13. 10. 2021 22:12 | reakce na Šárka - 13. 10. 2021 22:10

Jen, mě se odeslala asi jen část...no psala jsem tam, že mám taktéž dvě dcerky a ráda bych je ochránila před tím, čím jsem si prošla a že si myslím, že už to teď bude jednodušší. Společnost lépe přijímá různé odchylky ??

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Šárka | 13. 10. 2021 22:10

Wau...to je článek, který bych tak z 90% mohla napsat já, úplně souhlasím...jsou tam drobné nuance, měřím o centak min, nohu mám o velikost větší a chodila jsem do tanečních, ale jinak hodně podobné pocity. Já to tedy v dospívání (ještě díky pár důvodům k tomu) nedala a málem umřela na MA a MB, ale po dvacítce jsem se z toho dostala. Nyní už jsem na svou výšku hrdá. Trochu mě mrzí, že s ní mám spojeno pár vrozených zdravotních problémů, ale nic dramatického to zatím není.Takze momentálně ten samý

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Marie Batova | 13. 10. 2021 21:21

Nevím,zda máte možnost nakupovat v cizině,vřele doporučuji zajet na výlet do Holandska,Tam se oblecete spolehlivé a navíc i levně.Asi je to tím že Nizozemci jsou jedni z nejvyšších lidi na světě a já se svými 183 cm si tam pripadala jako maloch mezi nimi.Dziny jsem si musela ještě tak dvakrát dole ohrnout.A boty se dobře kupují v Německu...mám tam syna a prodejnu kde jsem jak v říši snů pro vysoké lidí . Obchod narvany velikostmi od 42 až do 44 dámské a v regálu minimálně 20- 30 různých vzorů, prostě paráda.Naši obchodníci se dodnes nepoučili a zatím nejsou schopni mít na kšeftu víc jak tri páry bot max. 42 velikost.A přitom vidím kolik je u nás teď vysokých holek.Vnucka má 17 a už mě přerostla 186, naštěstí se vždycky v létě vydá za tátou do Německa a tam se spolehlivě vybaví obuví i oblečením.Tady to opravdu je big problem být vysoký a dobře se obléci.

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Radka | 13. 10. 2021 21:17

Zkuste brněnský Maxam. Třeba vám tam lodičkové sny splní. Já tam chodím s manželem (a brzy zřejmě začnu i s dětmi) a nad dámskými modely jsem občas zalitovala, že nemám větší nohu. :-)

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

umfa | 13. 10. 2021 21:13

Když už jste zabrousily do té módy, tak přidám jeden tip na oblečení extrémních velikostí: pracovní oděvy. Mají tam sice jen gumáky, montérky a vaťáky, ale zcela běžně až do velikosti XXXXXXL :-)

-8
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Monika | 13. 10. 2021 19:47

Je mi 47, měřím 196 cm, mám syna 20 let,který je nádherné vysoký,má 204 a dceru 15 let, v tuto chvíli měří 184, bohudík chodí do školy,kde respektuji děti takové jaké jsou a tím pádem její výšku nikdo neřeší, ano občas pronese,že už růst nechce, řešíme oblečení, teď už i boty, dnes už se daji opravdu boty nakoupit i v Čechách,ceny jsou sice šílené,ale jsou kvalitní a myslím,že se dají sehnat i na podpatku. Chápu vaše obavy, ve 30 mi to asi taky vadilo,ale uklidnil Vás, s přibývajícími léty se na vás už lidí pomalu dívat přestanou ??, ano i já občas,když potkám nějakou vyšší ženu,tak ji oslovíme, ten pocit,že se cítím trošku normálně je úžasný ??. Svoje oblečení jsem začala řešit sítím oblečení, nakupovala jsem dříve v Anglii v Long Tall Sally, tam jsem si to zkoušení oblečení opravdu vždy skvěle užila,ale ty ceny byly někdy šílené. Takže hlavu vzhůru, myslím,že se to oproti době před 20 lety lehce zlepšilo a vysokých holek i kluků je mnohem mnohem víc.

+8
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Tina | 13. 10. 2021 19:21

Anglický obchod Long Tall Sally, dlouhé rukávy a kalhoty po délku 38. I superdlouhé kabáty, dlouhé maxišaty. Sama zrovna nemám problém s velkou nohou, ale mají krásné boty ve velkých velikostech. Po změně majitele už nejsou, co bývali, ale pořád super. Pak holandský Highleytall na jeansy a sportovní věci. Z českých jednoznačně Longee je super na tepláky a leginy. Objednávání online se nevyhnete. Na Metru C v Kobylisích pak kamenný obchod Dlouhý holky.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Markéta | 13. 10. 2021 19:13

Dobrý den,
kalhoty jedině s.oliver. Super délka a vyberete si. Mám 190cm a jsou mi akorát. Trička většinou kupuji sportovní slim pánské. Značka progress má dlouhé trička. A hodně jsem si nechala ušít na míru. Jako je kabát a šaty. Mikinu mám naketano a ne jednu. Boty větších velikostí mají clarks.

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Michaela | 13. 10. 2021 18:01

Lucie, zkuste značku Longee. A pak S Oliver, jejich kalhoty délky 36 jsou až moc dlouhé, ale nemají v této velikosti všechny modely. Taky Next dela prodlouženou délku kalhot a celkem.sedi. jen už tu nemají kamennou prodejnu, ale dá se objednat a kdzytak vratit. Boty nakupují na Svet obuvi a v pohodě seženu, 44 i 45. Nebo Nadměrná obuv, kamenná prodejna na Praze 3, maji i eshop.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Barbora | 13. 10. 2021 15:38 | reakce na Anna - 13. 10. 2021 1:33

Rozhodně mají mlčet, to je slušnost.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Tatana | 13. 10. 2021 14:56

A co ty ženy co mají 150 cm? Také se mi vysmivali.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jasmína | 13. 10. 2021 14:49

Trefně napsáno. Sama na reakci “ty jsi ale vysoká” odpovídám “nejsem, naopak, jsem nejmenší v rodině” :) měřím 180, ale i když mám do dvou metrů ještě daleko, popravdě jsem se se svou výškou nikdy nesmířila a ani vysokého partnera se mi nepodařilo najít. Nyní jsem sice už šťastně vdaná a mám krásnou zdravou dceru, ale byla bych mnohem radši, kdyby výškové geny zdědila spíše po manželovi, měla by mnohem jednodušší život..

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Michal Macek | 13. 10. 2021 14:43

Alena napsala: "Musela jsem také vysvětlovat, že není opožděná, jen vysoká"

no opozdena...spis je napred. Jako moje dcera, je ji 9 , a je o hlavu vyssi a vetsi nez vrstevnici (ne tlusta, spis statna, robustni), taky uz ma akne a podobne veci, doktor rika predcasna puberta. je to proste kus zenske uz...

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Oxana | 13. 10. 2021 11:12

Moc pěkně sepsané! Je mi 39, dcerce 5 a měřím 175cm. Takže ve srovnání možná trochu prcek... nicméně mnoho podobného z článku taky často zažívám. Boty na podpatku občas nosím. Dojdu do obchodu, řeknu velikost 41 a jedny boty se najdou. Sic nemám výběr, ale opravdu chápu, jak velikou radost byste měla z lodiček. S kalhotami je to smutný i při mé výšce nebo asi nevěnuji patřičný čas vyhledávání správného obchodu. Nebo jsem se prostě ještě nesmířila s tím, že si nemůžu vybírat svůj styl :) Co se dětí týče, je to citlivé, ale neberte si to tak moc k srdci. Na pískovištích začínají dějiny lidstva a řeší se tam podstata společnosti a ta nejvyšší politika světa. Zažila jsem mnohé a je to opravdu jen k smíchu. Často maminky, babičky, tetky komentují jakékoli dítě čímkoli se odlišující. Výška je ještě pohodička (ikdyž jde o holky, kde to bývá citlivější). Dcerka má od narození hemangiom na oku, bylo to zlý, horšilo se to... pak léčba na onkologii a postupně se to lepšilo. V 1 roce to bylo dost zlý a ještě ve 3 letech to bylo jako monokl na oku. Čelila jsem neustále předsudkům (mlácené dítě), ale i otázkám, které kolemjdoucí na ulici dávaly neomaleně i přímo dcerce (Jak jsi bourala?) a asi nejhorší bylo stálé čumění lidí na mojí dcerku. Zírání s otevřenou pusou v tramvaji... Oko už je lepší a zvládly jsme to. Když už sama byla ke všemu vnímavá, dala jsem jí vysvětlení o hemangiomu a lidi jsme prostě ignorovaly s úsměvem. Na otázky přímo kladené dceři, začala dcerka odpovídat sama. A teď už je hemangiom skoro neznatelný. Život jde dál a řešíme teď zase jiné předsudky :D Takže se stejnou lehkostí a nadhledem směle do života! Držím palce!!!

+7
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Pavel F. | 13. 10. 2021 10:55 | reakce na Anna - 13. 10. 2021 1:33

Ano, mají!

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Lucia | 13. 10. 2021 10:33

Ja mám zakaždým, keď vidím vysokú ženu, chuť opýtať sa inú otázku - kde nakupujete? Ja si v tomto zúfam celý život a nevidím v tomto smere u nás stále žiadny progres. Ak máte niekto tipy na oblečenie pre ženy okolo 190 cm, tak napíšte prosím :)

+4
Reagovat | Citovat | Nahlásit


Zobrazit další