Diskuze k článku:

Tall body positivity. Osobní příběh o tom, čemu čelí vysoké ženy

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

umfa | 12. 10. 2021 11:10

Berte to tak, že 50 % lidí má podprůměrné IQ :-) Zbytečné se rozčilovat :-)

+20
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Anna | 13. 10. 2021 1:33

A co je na tom, že lidi říkají, že jste velcí? To mají mlčet a tvářit se, že to tak není? Já jsem mrňavá, poslouchám to pořád, problémy mám na úplně opačné straně spektra (vždy dlouhé rukávy, nikam nedosáhnu,...), ale mindrák jsem z toho nikdy neměla. A taky mi nikdy nenapadlo, že by ostatní měli dělat, jako že jsem veliká kdovíjak.

-27
Reagovat | Citovat | Nahlásit


Diskuze k článku:

Iva | 16. 10. 2021 1:02

Nemůžete srovnávat. Z praktického hlediska u koupených kalhot dlouhé nohavice můžete zkrátit, aniž by si toho někdo všiml, ale obrácené to jaksi nejde.
O 10 cm se můžete “prodloužit” podpatky. Nemluvě o tom, źe shánět oblečení a obuv ve velkých velikostech je nejen náročné, ale i finančně nákladné - dětem neustále kupujete nové oblečení nebo boty.
A jako “malá” jste určitě nikdy nepřemýšlela, zda si k sobě najdete vhodného partnera. Mohla jste mít malého i vysokého. Naopak často Ti hodně vysocí muži, kteří se k vysokým ženám hodí, si raději hledají takové ženy, jako jste Vy, aby se tak trochu “zprůměrovali” :-)

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Lucie | 15. 10. 2021 1:17

https://www.andypola.cz/
Zde koupíte své vysněné botky. :))

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Martina | 14. 10. 2021 21:21

Diky za tenhle clanek. Ja jsem velmi prumerna :D ale manzel ma 2 metry. Je to kus chlapa a vecne couhajici nohy z postele je jen spicka ledovce. Od mala ma problemy se zady, chodi shrbeny, protoze odjakziva kouka na lidi dolu, boty a obleceni ho stoji majlant, protoze v Tesco nebo HM nenakoupi ... takze ano, ani velke holky a velci kluci to nemaji jednoduche

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Casopis | 14. 10. 2021 21:09

Casopus o nicem - cenzura a ubohe clanky!

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Michal Macek | 14. 10. 2021 14:56 | reakce na Jitka - 14. 10. 2021 9:53

Jitka: pamatuju v mem mladi jeden par - on pres 2 metry, ona asi 150 cm...muj sverazny kamarad to komentoval po svem: ta by mu ho mohla k****t ve stoje...

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Jitka | 14. 10. 2021 9:53

Jste velmi nápaditá, myslím, že Vaše reakce i reakce autorky jsou trefné, slušné a vtipné, dotyčného netaktního člověka pěkně usadí. Příště už si to určitě rozmyslí. Je škoda, že jsou zde zažité tyto stereotypy - vysoký muž, menší žena, jsou to atavismy z pravěku, v dnešní době absolutně k ničemu. Díky za body positivity a takovéto články, naše děti už to budou mít o něco jednodušší.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Alena | 13. 10. 2021 22:55 | reakce na Oxana - 13. 10. 2021 11:12

Jste nejlepší, holky.. proti hemangiomu jsou cm k smíchu! Hodně štěstí!

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Šárka | 13. 10. 2021 22:13 | reakce na umfa - 13. 10. 2021 21:13

Tam ale nejde ale o xxxxxl, já třeba potřebuji S-M, ale dlouhé ??

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Šárka | 13. 10. 2021 22:12 | reakce na Šárka - 13. 10. 2021 22:10

Jen, mě se odeslala asi jen část...no psala jsem tam, že mám taktéž dvě dcerky a ráda bych je ochránila před tím, čím jsem si prošla a že si myslím, že už to teď bude jednodušší. Společnost lépe přijímá různé odchylky ??

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Šárka | 13. 10. 2021 22:10

Wau...to je článek, který bych tak z 90% mohla napsat já, úplně souhlasím...jsou tam drobné nuance, měřím o centak min, nohu mám o velikost větší a chodila jsem do tanečních, ale jinak hodně podobné pocity. Já to tedy v dospívání (ještě díky pár důvodům k tomu) nedala a málem umřela na MA a MB, ale po dvacítce jsem se z toho dostala. Nyní už jsem na svou výšku hrdá. Trochu mě mrzí, že s ní mám spojeno pár vrozených zdravotních problémů, ale nic dramatického to zatím není.Takze momentálně ten samý

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Marie Batova | 13. 10. 2021 21:21

Nevím,zda máte možnost nakupovat v cizině,vřele doporučuji zajet na výlet do Holandska,Tam se oblecete spolehlivé a navíc i levně.Asi je to tím že Nizozemci jsou jedni z nejvyšších lidi na světě a já se svými 183 cm si tam pripadala jako maloch mezi nimi.Dziny jsem si musela ještě tak dvakrát dole ohrnout.A boty se dobře kupují v Německu...mám tam syna a prodejnu kde jsem jak v říši snů pro vysoké lidí . Obchod narvany velikostmi od 42 až do 44 dámské a v regálu minimálně 20- 30 různých vzorů, prostě paráda.Naši obchodníci se dodnes nepoučili a zatím nejsou schopni mít na kšeftu víc jak tri páry bot max. 42 velikost.A přitom vidím kolik je u nás teď vysokých holek.Vnucka má 17 a už mě přerostla 186, naštěstí se vždycky v létě vydá za tátou do Německa a tam se spolehlivě vybaví obuví i oblečením.Tady to opravdu je big problem být vysoký a dobře se obléci.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Radka | 13. 10. 2021 21:17

Zkuste brněnský Maxam. Třeba vám tam lodičkové sny splní. Já tam chodím s manželem (a brzy zřejmě začnu i s dětmi) a nad dámskými modely jsem občas zalitovala, že nemám větší nohu. :-)

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

umfa | 13. 10. 2021 21:13

Když už jste zabrousily do té módy, tak přidám jeden tip na oblečení extrémních velikostí: pracovní oděvy. Mají tam sice jen gumáky, montérky a vaťáky, ale zcela běžně až do velikosti XXXXXXL :-)

-5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Monika | 13. 10. 2021 19:47

Je mi 47, měřím 196 cm, mám syna 20 let,který je nádherné vysoký,má 204 a dceru 15 let, v tuto chvíli měří 184, bohudík chodí do školy,kde respektuji děti takové jaké jsou a tím pádem její výšku nikdo neřeší, ano občas pronese,že už růst nechce, řešíme oblečení, teď už i boty, dnes už se daji opravdu boty nakoupit i v Čechách,ceny jsou sice šílené,ale jsou kvalitní a myslím,že se dají sehnat i na podpatku. Chápu vaše obavy, ve 30 mi to asi taky vadilo,ale uklidnil Vás, s přibývajícími léty se na vás už lidí pomalu dívat přestanou ??, ano i já občas,když potkám nějakou vyšší ženu,tak ji oslovíme, ten pocit,že se cítím trošku normálně je úžasný ??. Svoje oblečení jsem začala řešit sítím oblečení, nakupovala jsem dříve v Anglii v Long Tall Sally, tam jsem si to zkoušení oblečení opravdu vždy skvěle užila,ale ty ceny byly někdy šílené. Takže hlavu vzhůru, myslím,že se to oproti době před 20 lety lehce zlepšilo a vysokých holek i kluků je mnohem mnohem víc.

+6
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Tina | 13. 10. 2021 19:21

Anglický obchod Long Tall Sally, dlouhé rukávy a kalhoty po délku 38. I superdlouhé kabáty, dlouhé maxišaty. Sama zrovna nemám problém s velkou nohou, ale mají krásné boty ve velkých velikostech. Po změně majitele už nejsou, co bývali, ale pořád super. Pak holandský Highleytall na jeansy a sportovní věci. Z českých jednoznačně Longee je super na tepláky a leginy. Objednávání online se nevyhnete. Na Metru C v Kobylisích pak kamenný obchod Dlouhý holky.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Markéta | 13. 10. 2021 19:13

Dobrý den,
kalhoty jedině s.oliver. Super délka a vyberete si. Mám 190cm a jsou mi akorát. Trička většinou kupuji sportovní slim pánské. Značka progress má dlouhé trička. A hodně jsem si nechala ušít na míru. Jako je kabát a šaty. Mikinu mám naketano a ne jednu. Boty větších velikostí mají clarks.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Michaela | 13. 10. 2021 18:01

Lucie, zkuste značku Longee. A pak S Oliver, jejich kalhoty délky 36 jsou až moc dlouhé, ale nemají v této velikosti všechny modely. Taky Next dela prodlouženou délku kalhot a celkem.sedi. jen už tu nemají kamennou prodejnu, ale dá se objednat a kdzytak vratit. Boty nakupují na Svet obuvi a v pohodě seženu, 44 i 45. Nebo Nadměrná obuv, kamenná prodejna na Praze 3, maji i eshop.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Barbora | 13. 10. 2021 15:38 | reakce na Anna - 13. 10. 2021 1:33

Rozhodně mají mlčet, to je slušnost.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Tatana | 13. 10. 2021 14:56

A co ty ženy co mají 150 cm? Také se mi vysmivali.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Jasmína | 13. 10. 2021 14:49

Trefně napsáno. Sama na reakci “ty jsi ale vysoká” odpovídám “nejsem, naopak, jsem nejmenší v rodině” :) měřím 180, ale i když mám do dvou metrů ještě daleko, popravdě jsem se se svou výškou nikdy nesmířila a ani vysokého partnera se mi nepodařilo najít. Nyní jsem sice už šťastně vdaná a mám krásnou zdravou dceru, ale byla bych mnohem radši, kdyby výškové geny zdědila spíše po manželovi, měla by mnohem jednodušší život..

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Michal Macek | 13. 10. 2021 14:43

Alena napsala: "Musela jsem také vysvětlovat, že není opožděná, jen vysoká"

no opozdena...spis je napred. Jako moje dcera, je ji 9 , a je o hlavu vyssi a vetsi nez vrstevnici (ne tlusta, spis statna, robustni), taky uz ma akne a podobne veci, doktor rika predcasna puberta. je to proste kus zenske uz...

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Oxana | 13. 10. 2021 11:12

Moc pěkně sepsané! Je mi 39, dcerce 5 a měřím 175cm. Takže ve srovnání možná trochu prcek... nicméně mnoho podobného z článku taky často zažívám. Boty na podpatku občas nosím. Dojdu do obchodu, řeknu velikost 41 a jedny boty se najdou. Sic nemám výběr, ale opravdu chápu, jak velikou radost byste měla z lodiček. S kalhotami je to smutný i při mé výšce nebo asi nevěnuji patřičný čas vyhledávání správného obchodu. Nebo jsem se prostě ještě nesmířila s tím, že si nemůžu vybírat svůj styl :) Co se dětí týče, je to citlivé, ale neberte si to tak moc k srdci. Na pískovištích začínají dějiny lidstva a řeší se tam podstata společnosti a ta nejvyšší politika světa. Zažila jsem mnohé a je to opravdu jen k smíchu. Často maminky, babičky, tetky komentují jakékoli dítě čímkoli se odlišující. Výška je ještě pohodička (ikdyž jde o holky, kde to bývá citlivější). Dcerka má od narození hemangiom na oku, bylo to zlý, horšilo se to... pak léčba na onkologii a postupně se to lepšilo. V 1 roce to bylo dost zlý a ještě ve 3 letech to bylo jako monokl na oku. Čelila jsem neustále předsudkům (mlácené dítě), ale i otázkám, které kolemjdoucí na ulici dávaly neomaleně i přímo dcerce (Jak jsi bourala?) a asi nejhorší bylo stálé čumění lidí na mojí dcerku. Zírání s otevřenou pusou v tramvaji... Oko už je lepší a zvládly jsme to. Když už sama byla ke všemu vnímavá, dala jsem jí vysvětlení o hemangiomu a lidi jsme prostě ignorovaly s úsměvem. Na otázky přímo kladené dceři, začala dcerka odpovídat sama. A teď už je hemangiom skoro neznatelný. Život jde dál a řešíme teď zase jiné předsudky :D Takže se stejnou lehkostí a nadhledem směle do života! Držím palce!!!

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Pavel F. | 13. 10. 2021 10:55 | reakce na Anna - 13. 10. 2021 1:33

Ano, mají!

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Lucia | 13. 10. 2021 10:33

Ja mám zakaždým, keď vidím vysokú ženu, chuť opýtať sa inú otázku - kde nakupujete? Ja si v tomto zúfam celý život a nevidím v tomto smere u nás stále žiadny progres. Ak máte niekto tipy na oblečenie pre ženy okolo 190 cm, tak napíšte prosím :)

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Alena | 13. 10. 2021 9:55

Mám 182 cm, je mi přes 40 a znám v mém věku asi 4 ženy vyšší než já. V tanečních jsem byla až na jednoho kluka suverénně nejvyšší, podpatky jsem nosila ráda, což mě vystřelovalo k metru devadesáti. Vždycky mě milovali menší kluci nezměrnou láskou a já je odmítala, že jsou malí. Vzala jsem si dva dvoumetrové chlapy a byla to katastrofa. Nakonec mám čtyři děti s manželem, který tvrdí, že má 170 , tak ho při tom nechám, i když vím, že kecá .

+14
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Alena | 13. 10. 2021 9:52

Ano, dcera také vždy byla o 10 cm vyšší než ostatní děti. Musela jsem také vysvětlovat, že není opožděná, jen vysoká. Dneska se tomu společně smejeme a díváme se dolů na lidi s humorem. Hlavně na manžela, který je o patnáct cm menší a pořád něco hledá, protože tam kam vidíme my a v klidu tam leccos odlozime, on samozřejmě nevidí a tak běžně pobíhá po bytě a hledá tu ovladač, tu mobil atd. Horní police v lednici, je pro něj velká neznámá. Aspoň je u nás legrace.

+7
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Alena | 13. 10. 2021 9:45

Po velkém přebírání se mezi chlapy nad 190, mám manžela o 15 cm menšího. Jsme spolu deset let a vychováváme čtyři děti. Vždy, když někdo má blbé dotazy, tak si vzpomenu na Chýlkovou s Krausem. Říkají, že je takový výškový rozdíl obrovská výhoda například v koupelně po ránu. Když on se holí, tak si ona klidně může čistit zuby.

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zannie | 13. 10. 2021 8:49

On je problém ten, že většina malých může je chodící komplex (ze svojí výšky) a bohužel - většina žen má čuch na zakomplexovaný jedince a těm se vyhýbá obloukem (tím neříkám, že je to Váš případ). Mám 163 cm a chodila jsem s klukem, který byl stejně vysoký a bylo mi to jedno - líbil se mi jak vzhledem, tak povahou (hlavně si uměl jak ze svýho vzhledu - Vážil dokonce i nějakých 55 kilo - srandu a vůbec ho neřešil, že je malej a extrémně hubenej). Navíc já ráda nosím vysoký platformy, takže jsem věčně byla výš než on. Rozešli jsme se z úplně jiných důvodů než je výška :) Stejně tak jsem chodila s klukem, co měl 2 metry. Můj manžel má 190 cm. Takže opravdu ne každý ženský jde o výšku. V drtivý většině případů je hlavní problém chlapův mindrák.

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

umfa | 13. 10. 2021 7:45 | reakce na Anna - 13. 10. 2021 1:33

Ano, mlčet je zpravidla ta nejlepší varianta. Ne snad, že by mělo urážet (a to já zase klidně nějakou tu snowflake urazím, však si koleduje), ale ono to nesvědčí zrovna o velkém důvtipu, kdybych někomu říkal "jé, vy máte dvě hlavy" někomu kdo to a) dobře ví, b) slyšel to už tisíckrát.

+6
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Marti | 13. 10. 2021 7:37

Jéé tak to přesně znám :) taneční jsem přetrpěla, modelka ani basketbalistka ze mě není, i když se mě na to všichni ptají. Zato kuchyň mám taky vyšší. A byla jsem docela ráda, že moje děti jsou kluci, protože když budou vysocí, tak to bude ještě přednost. I když teď nedávno se můj mladší sám dobře ohradil. Ještě nechodil do školy, ale výškově byl tak na třeťáka a nějaká paní se ho dost jízlivě ptala, proč si nepřečte sám nápis na ceduli. Musím říct, že jí moc pěkně vysvětlil, že mu ještě není šest a nechodí do školy a tak číst neumí. Jen mě obecně zamrzelo, že ostatní lidé mají potřebu komenovat věci, do kterých jim nic není. Syn to vzal v pohodě, ale spousta takových komentářů může pěkně ublížit.

+7
Reagovat | Citovat | Nahlásit


Zobrazit další