Diskuze k článku:

Kojení je přirozený stav. Vídat jej ve veřejném prostoru by mělo být normální, říká Tereza Mynářová

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Alena Šindelářová | 31. 8. 2021 13:04

Zajímalo by mě, nakolik je běžná a častá situace, kdy po restauraci chodí žena s oběma prsy odhalenymi mezi stoly, kojí dítě a vyzývavě kouká na lidi. Já to ještě nezažila. Za to jsem zažila spoustu nepříjemných řečí od úplně cizích lidí. A to většinou v situaci, kdy jsem kojila nekde v parku na lavičce a starší syn pobíhal po okolí. Takze nic kontroverzního. Jestli se nemůžu zakrýt aspoň nějakým šátkem - nemůžu a nechci, malý by se nenajedl. Jestli se aspoň nemůžu otočit stranou - nemůžu a nechci, neviděla bych na staršího. Jestli na to není moc velký - do toho opravdu nikomu cizímu nic není a ne, nebyl. Že je to nechutné. Že nejsem normální. Opravdu si myslím, že osvěta a diskuse je potřeba. A ano, kojit se někdy dítě potřebuje i v restauraci i v bance i v parlamentu (i když si myslím, že tam šlo právě především o to ukázat, že kojeni je normální běžná věc.

+31
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

babajaga | 31. 8. 2021 10:48

Kojení NA VEŘEJNOSTI (velká písmena, protože na tomto slovním spojení trvám kvůli jeho významu) není normální věc. Před X lety to možná bylo normální, ale dnes není. A návrat k němu takovým stylem, kdy například žena odmítne využít kabinku na kojení a prostře svému dítěmi hostinu u stolu mezi stovkou dalších lidí, kteří do restaurace NEPŘIŠLI ani kvůli jejímu řvoucímu děcku, ani kvůli tomu, aby se nechali omezovat ženskou, která sama sebe nijak omezovat nechce, NENÍ krok kupředu. Smiřte se s tím, feministky. Není důvod něco takového podporovat.

-58

Diskuze k článku:

Roman Uchoněv | 10. 9. 2021 19:00

Sraní je přirozený stav. Vídat jej ve veřejném prostoru by mělo být normální, říká Roman Uchoněv

+1

Václav | 5. 9. 2021 22:41

To není žádná ženská, Radime. Už mluví o ušatých trolech, stačí jen, aby se tu prořekl a promluvil o inteligenci prvoka, a bude jasné, že je to sám velký Kamil, alias nejšpekatější bodybuilder mezi filmovými kritiky. Tenhle low-life styl diskuze je jeho...

0

Radim | 5. 9. 2021 7:53

Říká ženská, co si hraje na trola jménem mola, mota a Monika.

-2

mota | 4. 9. 2021 19:34 | reakce na prostě prostě Filip - 4. 9. 2021 18:00

Filipe, Radime, Umfo. Vy trollové ušatí (nejspíše jedna a tatáž osoba). Ukázali jste akorát to, že nevíte, co je to kojit :-D

-3
Zobrazit komentovanou zprávu

prostě prostě Filip | 4. 9. 2021 18:00 | reakce na mota - 4. 9. 2021 17:17

Právě jste ukázal, že nemáte ani tušení, co znamená důkaz sporem. Gratuluji.

0

mota | 4. 9. 2021 17:17 | reakce na umfa - 4. 9. 2021 9:44

Takže nic no. Argumentujete mizivým procentem žen, které tohle dělají a odvádíte řeč od tématu. Legrační jste pak jen Vy. "Podívejte se na mě, argumentuji ad absurdum"

0

umfa | 4. 9. 2021 9:44

Citace - mota / 3. 9. 2021 14:20

nějáká epidemie nevychovaných matek, nechávající řvát kojence v restauracích

Ou nou, to chápete zdejší diskusi úplně špatně. Ta je o legračních ženách, které používají extrémní prostředky k tomu, aby sdělily 'podívejte se na mě, já umím využívat svá práva, jsem nezávislá, neřídím se cizími názory, nezabývám se tím co si o mně kdo myslí, to tak se přece podívejte, tady jsem, tady' :-)

-1

mota | 3. 9. 2021 21:54 | reakce na Radim - 3. 9. 2021 20:39

Neslovíčkařím. Na rozdíl od Vás. Vidím, že odhalený manipulátor ztratil nervy.

-1

Radim | 3. 9. 2021 20:39 | reakce na mota - 3. 9. 2021 19:54

Teď už jen slovíčkaříš. Seš nudnej, trole. Vrať se, až budeš mít co říct.

0

mota | 3. 9. 2021 19:54 | reakce na Radim - 3. 9. 2021 17:59

Zase lžete. Já nic nepožaduji, já se ptám. Hezká ukázka, jak tady manipulujete a lživě mne obviňujete. Tak jak to tady děláte neustále.

0

Radim | 3. 9. 2021 18:06

Vaše skřeky, prosté jakéhokoliv smysluplného argumentu, nikoho neusvědčí ani z omylu, natož dokonce ze lži. Nicméně mě těší, že jsem se s tou poznámkou o Vaší zdejší roztrojené osobnosti trefil přímo do černého, což dokazuje, jak rychle jste mi to potřeboval jako správná potrefesná husa vrátit.

-1

Radim | 3. 9. 2021 17:59

Takže teď už nechcete jen zakazovat a přikazovat, teď už požadujete i omluvu. A líbat Vaše boty a uctívat každou Vaši šlápotu byste po mně nechtěl, nebo to teprve přijde?

0

mota | 3. 9. 2021 14:25 | reakce na Laura - 2. 9. 2021 19:19

vy nejste žena. asi Radim, nebo jiný alias místního trolla, nenávidící ženy

-2

mota | 3. 9. 2021 14:20

Dítě tram být může, ale aby náhodou nevyrušily pány tvorstva svým řvaním, jinak bude zle. Místní muži jsou totiž velmi citliví a řev jim způsobuje traumata a potřebu docházet na terapie.

Filipa ignorujte. Lže. Trollí totiž on.

A kdy se Radim omluví za své lži, že matky kojí v parlamentu jen kvůli tomu, aby všichni viděli, že kojí?

A dále bych jen řekl, že místní uřvanci nejvíce mluví o svobodě diskutovat a podobně. A vlastně u toho neustále melou nesmysly, překrucují a lžou, že to pak vypadá, že je nějáká epidemie nevychovaných matek, nechávající řvát kojence v restauracích. A že někomu zakazuji diskutovat. Komické, jak jste ubrečení, když jde o vaše práva, která byste někomu jinému rádi brali.

-3

prostě prostě Filip | 2. 9. 2021 22:37

Jano, podobná otázka tu byla položena už milionkrát a byla také milionkrát zodpovězena. To, že ji pokládáte po milionté první značí, že nechcete slyšet odpověď, tak buďte té dobroty a přestaňte trolit.

+8

Jana | 2. 9. 2021 21:54

Uf. Takže maminky malých dětí nesmí do restaurace? Ani na zahrádku třeba? A kojenec krmený z láhve v restauraci by vám také vadil?

-4

Laura | 2. 9. 2021 19:19

Moto, od té doby, co jsem jako malá poprvé viděla Vesničku střediskovou, mám takovou teorii. Podle této teorie se zlí lidé dělí na dobytek a kádrováky pro dobytek. Termíny jsem si vypůjčila právě ze zmíněného filmu.

Vy jste se teď projevila jako dobytek, co si hraje na kádrováka. Budu kvůli Vám muset předělat svou teorii, která až doteď fungovala. Kvůli ženám, jako jste Vy, je mi stydno, že jsem také žena.

+1

prostě prostě Filip | 2. 9. 2021 18:31

Moto, muži (ale také některé ženy) zde nekecají ženám do života, ale do názorů, se kterými nesouhlasí. Je právem každého člověka na této planetě svobodně vyjádřit svůj názor a to platí i pro lidi, se kterými nesouhlasíte. Zdejší diskutující, pokud je mi známo, nikdy nejdou dále, než k vyjádření svého názoru, tedy není způsob, jak by mohli reálně ovlivňovat Váš život, pokud s nimi nesouhlasíte. Vykřikovat tu, že Vám kecají do života, a požadovat, aby se vzdali své svobody názoru, je tedy nízké a sprosté a naštěstí více jak třicet let pryč.

Navíc, jakékoliv debatě o tom, zda je v pořádku na libovolně zvoleném místě kojit dítě, by měla logicky předcházet debata o tom, zda je v pořádku brát s sebou kojence na tato místa. Na rozdíl od MHD nebo slunného parku, kojení ve sněmovně nebo v restauraci (budu se držet zde zméněných příkladů), což jsou místa, která nejsou zdaleka ideální pro pobyt kojenců, se matky mohou v pohodě vyhnout. Kojení na těchto místech tedy opravdu slouží více zájmům matky, než zájmům dítěte. V tom mají dotyční diskutující pravdu.

Pokud nesouhlasíte, můžete předložit své argumenty, jak se to ve slušných a věcných diskuzích dělává. Chcete-li ale dále agresivně útočit, pak raději mlčte. Svým chováním děláte ženám celého světa jen ostudu.

+3

bábajága | 2. 9. 2021 17:59

Podle definice veřejného prostoru dle zákona č. 128/2000 sb. je restaurace veřejným prostorem. A protože článek pojednává o užívání veřejného prostoru pro kojení, je debata o kojení v restauraci PLNĚ a NEPOPIRATELNĚ součástí tématu. To, že Vám se zrovna chce mluvit o parcích, na tom nic nemění.

Klidně tedy můžete zase vychladnout, Moto, Molo, Moniko, nebo jak si zrovna teď říkáte, protože agresivitou svou neznalost beztak nezakryjete.

+5

Radim | 2. 9. 2021 17:46

Můžete se mnou nesouhlasit. To je samozřejmě v naprostém pořádku. Já sem koneckonců chodím diskutovat a to občas znamená setkat se s nesouhlasem.

Můžete se nadále i chovat agresivně, když očividně nezvládáte držet své emoce na uzdě. I to se dá přežít.

Můžete se také klidně dál opájet snem o tom, že máte právo diktovat mi, s kým mohu debatovat a co mu mohu říkat. Ale to je jen Váš sen.

+2

Mota | 2. 9. 2021 13:53

O chování tady nebude mentorovat někdo, kdo neumí diskutovat. Tady se řeší kojení a vy plácáte něco o dětech v restauraci. Nebo tady lžete o tom, že matky kojí tak, aby všichni okolo viděli, že kojí. Proč ženám do života kecá vždy ten nejignorantnější muž? Stareje se hlavně i sebe, chytrolíne.

-4

Radim | 1. 9. 2021 18:34

Krásná ukázka té úžasné, neodsuzující generace, která nás má nahradit, jen co je pravda.
A teď se zkuste chvíli chovat jako lidská bytost.

0

Radim | 1. 9. 2021 18:30

Vy se asi musíte cítit hooooodně na koni, že mi tu v rámci boje za právo matek tahat kojence po putykách spíláte, že z někoho dělám zlou matku :-D :-D :-D

P.S.: normálně jsou děti, kteří před kojením řvou - Vaše argumentace je tedy nesmyslná

0

mota | 1. 9. 2021 14:40 | reakce na Radim - 1. 9. 2021 13:32

Ta snaha udělat z matek zlé nevychovance, kteří nechávají hladově vyřvávat děti v restauracích je komická. Normálně jsou i děti., které před kojením neřvou. A pak matky, které ihned, po "upozornění" kojence kňouráním, že má hlad, je nakrmen. A děti u krmení neřvou. To je šok co? :D

-1

mota | 1. 9. 2021 14:33 | reakce na Radim - 1. 9. 2021 9:47

Já nechápu, proč sem demagogicky cpete přebalování a kojení. U nás děláme dost rozdíl ve vylučování a krmení. Asi u vás doma je tomu asi jinak.

+1

umfa | 1. 9. 2021 14:06 | reakce na Nora - 1. 9. 2021 12:10

Citace - Nora / 1. 9. 2021 12:10

kojení normální je ... pokud k němu dojde na veřejnosti, normální není

Viz starší příspěvky o urinaci, defekaci a koitu. Vše jsou to neškodné fyziologické projevy, ale společenský úzus praví, že určité intimní projevy (výše jmenované, ale i různé další) není vhodné projevovat na veřejnosti. Samozřejmě se můžete snažit tento úzus změnit, ale vaše snaha o změnu může i nemusí být veřejností akceptována a vždy počítejte s lidmi, kteří této změně budou klást odpor. Navíc jsou zde nejspíš určité vrozené zábrany - i ta kočka vás škrábne, když se na ni budete moc dlouho koukat jak kojí, čůrá nebo kaká.

-2

babajaga | 1. 9. 2021 13:34 | reakce na mola - 1. 9. 2021 13:05

Womansplaining v praxi...

0

Radim | 1. 9. 2021 13:32 | reakce na mola - 1. 9. 2021 13:05

Zřejmě si představujete, že kojenec Vás zataha za rukáv a do nastrazeneho ouška spitne: "maminko, já mám hlad", když mě tu takto poucujete.

-1

babajaga | 1. 9. 2021 13:29 | reakce na mola - 1. 9. 2021 13:03

Zajímavé to možná není, ale dokud si budou ekoterorfeministky stát na uších a myslet si, že lidé, mluvící v vychovanosti, chtějí omezovat jejich právo kojit, jak tady spousta z nich ukazuje, nemyslím, že to není přínosné.

BTW čím přínosným přispívate Vy?

0

mola | 1. 9. 2021 13:05 | reakce na Radim - 1. 9. 2021 12:42

Tak se zase uklidníme a vrátíme se od řvaní zase ke kojení.

0

Zobrazit další