Diskuze k článku:

Rok s covidem, rok v nových rolích, rok, kdy je normální cítit se divně. Zmůžeme víc?

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Irena | 10. 3. 2021 12:25

Tak já určitě nejsem z těch, kdo by se zastával důchodců, ale rouškovné dostali pouze 1x. Druhé je značně nejisté jestli vůbec bude. A myslím, že důchodce v době kdy vychovával svoje děti by ani ve snu nenapadlo si na něco stěžovat a bral jako naprostou samozřejmost, že se s dětmi učí, že se musí vařit apod. To vše po příchodu z práce.

-2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Diskuze k článku:

Irena | 10. 3. 2021 15:59 | reakce na MS - 10. 3. 2021 15:24

Ano, to jste se spletl. Druhé schváleno nebylo a pravděpodobně ani nebude. Mě též zaráží fakt, že každý druhý má nataženou ruku a to jen pro sebe a má pocit, že zrovna on je na tom nejhůř ze všech. Důchodci myslíte nebyli zasaženi? Zdražování všeho se jich netýká? A je zajímavé jak všichni kdo jsou na HO, samoživitelky nejvíc křičí, že by se jim mělo přidat např. na respirátory. Důchodci je, ale musí nosit také a na rozdíl od těch z řad pracujících oni již v mnoha případech pracovat nemohou.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

MS | 10. 3. 2021 15:24 | reakce na Irena - 10. 3. 2021 12:25

Ohledně rouskovneho jsem se možná spletl, jestli nebyla 2 ještě schválena. Mě zaráží už jen fakt, že o tom někdo uvažuje. Nic proti důchodcům nemám, ale muj dojem je, že pokud jde o dopad pamdemie na příjmy a výdaje, tak je to nejméně zasažena skupina.

0

Jana | 10. 3. 2021 13:17 | reakce na Irena - 10. 3. 2021 12:25

Ano, po příchodu z práce. Máme dvě školkové děti a nemáme žádné hlídání. A někdo s dětmi doma být musí. Pokud si někdo myslí, že se u toho dá rozumně pracovat :-D Jinak samozřejmě nic proti důchodcům.

0

Irena | 10. 3. 2021 12:25

Tak já určitě nejsem z těch, kdo by se zastával důchodců, ale rouškovné dostali pouze 1x. Druhé je značně nejisté jestli vůbec bude. A myslím, že důchodce v době kdy vychovával svoje děti by ani ve snu nenapadlo si na něco stěžovat a bral jako naprostou samozřejmost, že se s dětmi učí, že se musí vařit apod. To vše po příchodu z práce.

-2

MS | 10. 3. 2021 10:45

Můj názor je že vláda přehodila na rodiny pořádně velkej díl nákladů na pandemii. Otevřený průmysl na úkor uzavřených škol a skolek. Zajišťování výuky dětí je regulérní čtvrt až půlúvazek. Provozní náklady od vaření, přes připojení k internetu až po splachování. Volba mezi snížením příjmů na očr, nebo lepení úkolů spojených s výukou navíc se svou prací na home office. A reakce státu- 10.000 důchodcům( Rouskovne 1 a 2).

0