Diskuze k článku:

Moje reprodukce – věc veřejná? Proč nám ostatní mluví do toho, kolik máme dětí a kdy

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

člověk | 12. 2. 2021 13:27

Ne. Tohle je dané výchovou. Sebevědomí kluků se podporuje, proto se na cizí názory naučí házet bobek. Dívky jsou vedeny k péči a upozaďování svých potřeb na úkor ostatních, vedou se k poslušnosti. Proto se jich cizí názor i víc dotýká. Jsou k tomu vedeny.

+44
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

umfa | 12. 2. 2021 13:03

To je to, co feministky pořád popírají, ale pak se to tady dokola pod každým článkem opakuje, jako bychom nebyli na Heroine ale na Crybaby. Blbé kecy které muž ignoruje a vůbec neřeší, případně při mnohonásobném opakování pošle otrapu do výše zmíněné pr...., ženu těžce ovlivní na celý zbytek života a dvě generace dopředu. Ať mi nikdo neříká, že právě TOHLE není ten zásadní vrozený rozdíl mezi mužem a ženou :D

-19

Diskuze k článku:

VM | 23. 2. 2021 15:23 | reakce na ZT - 20. 2. 2021 16:16

Ten si muze deti stale poridit - prikladu starsi muz, mlada zena a jeho deti je plno. Vyhorelou rachejtli si muze poridit jen anomalie jako Macron.

0

ZT | 20. 2. 2021 16:16 | reakce na VM - 18. 2. 2021 19:52

A co muž bez dětí?

+3

VM | 18. 2. 2021 19:52

Clovek si muze vyjadrit nazor na co chce a plati oboustranne.

Jinak zenska bez deti za reprodukcnim obdobim je marny tvor k nicemu, ktery prokoucoval svuj cas a je jedno jakou vymluvu ci alternativni realizaci si najde.

-6

umfa | 14. 2. 2021 19:51 | reakce na tiptipim - 14. 2. 2021 14:40

Proč by se to měl někdo dozvědět? Já se taky neptám, protože to prostě není moje věc. A kdyby mi to chtěl někdo v rámci společenských styků začít říkat, tak ho buď nebudu poslouchat nebo mu rovnou řeknu, že je to marné, ať zkusí jiné téma :-) Jestli to dotyčný potřebuje o sobě sdělit, určitě mi to řekne sám. A pokud ne, tak asi nechce - tak je to prosté.

+6

Lucy Nik | 14. 2. 2021 18:53

Mne se porad dokola vsichni ptali, kdy budeme mit druhe dite. Jakmile jsem zacala odpovidat, ze uz jsme druhe dite cekali, ale prisli jsme o nej, ptat se prestali.

+3

tiptipim | 14. 2. 2021 14:40 | reakce na jalala - 13. 2. 2021 16:33

Ja som presne ten typ, čo sa nepýta nikoho. Ale zároveň sa nič nedozviem. Tí, čo sa pýtajú, môžu byť síce odbytý, ale je väčšia pravdepodobnosť, že sa niečo dozvedia ( a môžu to v rámci spoločenských stykov šíriť ďalej). To, že sa Vás na to pýta toľko ľudí znamená, že sa o Vás zaujímajú, že o Vás premýšľajú. Pokiaľ už nie z toho malomeštiackeho dôvodu, aby o vás mohli šíriť drby, a za chrbtom sa Vám smiať, tak proste preto, že Vás majú radi a že im na Vás záleží.

-5

Jana | 14. 2. 2021 14:13 | reakce na Eva - 14. 2. 2021 10:50

Tak to přesně je. Je potřeba mít oporu v sobě a ideálně v partnerovi. Tohle budete řešit celý život, po rodině to budou učitelky v MŠ, ZŠ... :-) Pořád bude mít někdo pocit, že můžete dělat něco líp, jinak...

+1

Neřeknu | 14. 2. 2021 11:20 | reakce na NotEvenYou - 14. 2. 2021 10:52

Jo takhle, aha, už to chápu. No, asi byla chyba informovat o fázích cyklu :) Každopádně já bych se asi bála mít s ním další dítě, co když si to zas rozmyslí, že druhé nechce...

-1

NotEvenYou | 14. 2. 2021 10:52 | reakce na Neřeknu - 13. 2. 2021 21:53

Prostě se mnou muž v době okolo ovulace odmítal mít sex. Mám jí pravidelnou, takže jako antikoncepční metoda to fungovalo. Několikrát jsem mu říkala, že si teda dojdu na gyndu pro novou antikoncepci, když teda dítě nechce, to zas ale nechtěl taky. A pak, že ženský nevědí, co chtěj :D

+1

Eva | 14. 2. 2021 10:50 | reakce na Hana - 12. 2. 2021 14:21

Hano, to zvladnete a budete skvela maminka. Nikdy nenastane doba, ze by vam rekli, ze to delate dobre, takze cim driv se na to clovek vykasle, tim vic nervu si usetri. Budou komentovat kojeni, stravovaci navyky vase i miminka, vyber hracek, jak moc/malo je oblecene...opravdu se nad to zkuste povznest co nejdriv, tenhle boj se neda vyhrat jinak.

+1

umfa | 14. 2. 2021 10:06 | reakce na Jana - 14. 2. 2021 8:45

Myslím, že to vůbec není mimo mísu. Tenhle článek i Vaše příhoda mají společného to, že je mezi námi pořád spousta lidí, kteří se snaží ostatním kecat do života, vědí lépe než oni, co je pro ně dobré, snaží se zvýšit si sociální status tím že ostatními manipulují a podobně. Takové lidi je potřeba ignorovat, v lepším případě jim zabránit v přístupu ke zdrojům moci :-)

+2

Jana | 14. 2. 2021 8:45

Trochu mimo mísu... Byla jsem na gynekologickém zákroku v anestezii, tchýně je do dnes přesvědčená, že jsem šla na potrat. Když jsem otěhotněla, snad ani neměla radost. Postupem času jsem pochopila, že jí nikdy nic nebude dost dobré a už se jen snažím nepouštět si ji do hlavy. Ale co tu tak čtu v komentářích, jsou na tom někteří ještě hůř :-)

+4

Jana | 13. 2. 2021 22:16 | reakce na Klára - 12. 2. 2021 11:50

Přesně! U mě byly zajímavé reakce mé tchyně, když jsem oznamovala těhotenství. U první dcery nám gratulovala, u druhé bylo chvíli ticho a pak řekla: No, je to vaše věc, no. Pak jsme čekali syna, a ona: To byl nějaký úlet, že jo, určitě jo. A teď máme čtvrté mimčo, a to už mě posílala rovnou na potrat, že to ještě stihnu. Tak šup, honem. Odolala jsem :-)
Na podobné rady a nevyžádané názory se dobré se připravit předem, co říct, pokud tuším, že se mě na to budou ptát.

+4

Neřeknu | 13. 2. 2021 21:56 | reakce na stara herka - 12. 2. 2021 23:13

Tak jasně, říct upřímný názor, to ano, ale na opakované kázání není nikdo zvědavý...

+4

Neřeknu | 13. 2. 2021 21:53 | reakce na NotEvenYou - 12. 2. 2021 23:27

Nejdřív píšete, že neberete antikoncepci rok a půl, ale pak napíšete, že jste otěhotněla z prvního nechráněného sexu... ehm, to nějak nedává smysl, ne?

0

jalala | 13. 2. 2021 16:33

První dítě v 18ti,pak dvanáct (!) let nic -mezitím několik potratů ,umělých oplodnění, 3x mimoděložní těhotenství (ano,je to možné!). a nakonec adopce (romská holčička). Neumíte si představit to množství dotazů a dobře míněných rad a názorů....U rodiny s tím člověk počítá a odpustí i netaktnost,ale v samoobsluze,na poště...(bydlíme na malém městě). Mám ale asi šťastnou povahu a dokázala jsem to jakžtakž " odpružit ". Bohužel manžel a starší syn to tak jednoduché neměli....Za mě:více taktu ještě nikoho nezabilo,nikdy nevíme čím ta rodina prochází.

+14

Týna | 13. 2. 2021 10:54 | reakce na Abby - 12. 2. 2021 11:36

Ano. A hlavně by ho měl otevírat ten, koho se to nejvíc týká...a uzná to za vhodné.

+2

umfa | 13. 2. 2021 10:41 | reakce na Zdeněk - 13. 2. 2021 9:54

K čemu výzkum, copak není vidět na první pohled, že se u opic liší vrozené chování samců a samic? Výzkum ať si dělají gender studies a klidně dojdou k předem objednaným výsledkům, mně stačí realita jaká je :-)

-3

Týna | 13. 2. 2021 10:37

Děkuji za skvělý článek! Mluví mi z duše. Učím se “selektivní ignoraci” (ideálně tak, aby nepůsobila jako pasivní agresivita:-)

+3

Zdeněk | 13. 2. 2021 9:54 | reakce na umfa - 12. 2. 2021 14:14

Kde je ten výzkum? Tohle video s debatou nijak nesouvisí.

+3

Ehm | 13. 2. 2021 0:24 | reakce na Agnes - 12. 2. 2021 10:54

Tyhle žvásty se nedají dočíst, nejsme zvířátka. Kdybych měla tyto otázky někomu klást, radši se střelím do hlavy.

+4

NotEvenYou | 12. 2. 2021 23:27

Osobně mi až tolik tyhle otázky nevadí. Odpovídám na ně stručně, že je to moje věc a nechci se o tom bavil. Po dvou letech opakujících se dotazů "Kdy bude druhé?" už mě to přestalo bavit a začala jsem upřímně odpovídat, ať se neptají mě, ale manžela, že na dítě musí být dva. Minulý týden sedím v obýváku se svým mužem a šesti kamarády a jeden z nich se mě ptá: "Tak co, už jsi ukecala Tomáše na druhé dítě?" Odpověděla jsem po pravdě, že už mi rok a půl tvrdí, že ho chce (doba po kterou neberu po dohodě antikoncepci), ale moc pro to v praxi nedělá. O svém těhotenství jsem věděla v tu chvíli celé tři dny. Otěhotněla jsem z prvního nechráněného sexu v době ovulace, na kterém jsme se s mužem domluvili. Oba jsme zaskočení. Já z toho, že už se dobré dva roky smířuji s tím, že druhé nejspíš nikdy nebude (protože přece neodpustím chlapa s kterým mám dceru a moc hezký, funkční vztah, jen proto že nechce další dítě?) a teď jsem v tom. Z čeho je zaskočený muž netuším, ale slyšet tenhle rozhovor, mu soudě dle jeho výrazu v tváři, určitě nepomohlo. Lidi, mějte soudnost, když už se musíte zeptat, ptejte se v soukromí a pečlivě volte slova!!!

+2

stara herka | 12. 2. 2021 23:18 | reakce na Agnes - 12. 2. 2021 10:54

Je to dlouhý, ale máte naprostou pravdu.

+2

stara herka | 12. 2. 2021 23:13 | reakce na Neřeknu - 12. 2. 2021 18:41

Ale jo, zůstaly, cení si mojí upřímnosti. Kdo jiný, než dobrý kamarád by vám měl říct, co si myslí, když děláte chybu, nebo se v tom plácáte a nevíce kudy kam? Cizím lidem do toho nemluvím, ti mě nezajímají, ale ti nejbližší.....Přes vaše mínusy, slavím už dva úspěchy: první- pár, který to přes tři roky zkoušel přirozeně a nic- dokopala jsem je do repromedy a juchů, už mají krásnou holčičku- druhý úspěch: kamarádka, pět let v manželství, nudí se, přes třicet-hop, a už mají společný projekt-dítě (moje kibicování zabralo). Takže vím, že dělám dobře.

+1

Mala zirafka | 12. 2. 2021 21:34

Díky za článek! Momentálně velmi aktuální pro mě - mám čerstvých 33 let, vdaná 4 roky, a jsem ve 4. měsíci. Těhotenství se mi "schovalo" do vleklých zdravotních obtíží a tudíž jsem to zjistila až nedávno. Takže, nejen že jsem posledních cca 5 let poslouchala nejrůznější variace na téma "kdy se hodláš množit", teď je zapotřebí se připravit na reakce rodiny, okolí a nevyžádané rady související s mateřstvím, porodem, kojením, výbavou a bůhvíčímvším. Vždy se našlo mnoho lidí, kteří se cítili oprávněni komentovat moji reprodukci, aniž by věděli, jak to mám se zdravím, s partnerem, s financemi apod. Takže teď v sobě zpracovávám, že jsem těhotná, a zároveň se musím obrnit proti všem těm "dobře" míněným radám, které nepochybně budou ze všech stran následovat jako smršť (již to začalo). Co jsem si z toho odnesla já (a už dávno), že na podobné věci se prostě ptám jen svých nejbližších lidí a velmi dbám na to, jak se ptám. Když o dětech nemluví 7 let sezdaný pár, který je jinak očividně spokojený, patrně to má nějaký důvod. A ten je zapotřebí respektovat. :)

+9

Barbora | 12. 2. 2021 19:29 | reakce na Agnes - 12. 2. 2021 10:54

Tolik slovíček pro "nehodlám se chovat slušně"

+6

Neřeknu | 12. 2. 2021 18:41 | reakce na stara herka - 12. 2. 2021 16:16

Asi vám moc kamarádek teda nezbylo

+8

Neřeknu | 12. 2. 2021 18:40 | reakce na Agnes - 12. 2. 2021 10:54

bože, tohle je hrozný slint...

+2

stara herka | 12. 2. 2021 16:36 | reakce na umfa - 12. 2. 2021 16:30

jo, odstrašující příklad, taky příklad ... třeba se nad tím aspoň zamyslí a nepoplují na růžovým obláčku iluzí "že je čas a že on se určitě změní"

0

umfa | 12. 2. 2021 16:30 | reakce na stara herka - 12. 2. 2021 16:16

A pomáhá to? (a komu? :D)

+7

Zobrazit další