Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Zůstaňte doma. Pokud můžete a zaměstnavatel vás za to nepotrestá

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Vladimír | 29. 10. 2020 13:58

Je snadné kritizovat zaměstnance a OSVČ ale ryba smrdí od hlavy. Krajské hygienické stanice mají již od 1.10. má naprosto nepochopitelný pokyn (hlavní hygieničky zaslaná min. zdravotnictví Č.j.: MZDR 38651/2020-4/OES) o tom koho posílat do karantény a koho nikoliv. Po prodělaném covidu již také není nutný test stačí když se nemocný cití 3dny dobře a pak huš do práce. Jaký div že jsme tam kde jsme.

+41
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Michal | 30. 10. 2020 5:40

A jak to mám udělat,když jsem v životě na práci nesáhl? Kdo mě bude trestat,když tu komouši už musí držet hubu ???

-8

Diskuze k článku:

Lenka | 31. 10. 2020 18:14

Homeoffice s dětmi je za trest! Nikdy více....

0

Dana | 30. 10. 2020 8:55

Když zaměstnavatelé nestíhají, tak je jim jedno, že několik lidí z jedné směny je pozitivní. Zbytek směny přece může dál pracovat i za ostatní a žádné testy nejsou potřeba. A o zavření fabriky nelze ani uvažovat. Že tito lidé mají i někoho doma, koho by mohli nakazit, nikoho nezajímá. A co na to hygiena? Nic. Kontakty kontaktů se neřeší. Takže k čemu je trasování když je to vlastně vůbec nezajímá.

+2

Pavla | 30. 10. 2020 5:57

Třeba lidé ve fabrice mají smůlu. Většinou pracují pro agenturu a tak můžou přijít o práci že dne na den. Stačí když je člověk déle nemocný a končí. Proto i v horečkách musí člověk do práce. Zároveň lidé kteří pracují u pásu jsou vedle sebe namačkáni jak hrozinky.

Hodně lidí nenosí roušky a když nosí, tak pod nosem ať můžou smrkat a td.

0

Michal | 30. 10. 2020 5:40

A jak to mám udělat,když jsem v životě na práci nesáhl? Kdo mě bude trestat,když tu komouši už musí držet hubu ???

-8

Leona | 29. 10. 2020 18:16

Zaměstnavatelé berou home office i v této složité době jako bonus navíc, který nechtějí dopřát, děj se co děj. Než se změní staré české myšlení, to ještě uplyne vody...

+11

BELLA | 29. 10. 2020 21:36 | reakce na Leona - 29. 10. 2020 18:16

Přesně tak. U nás by byla možná práce z domova, děláme klasickou kancelářskou práci, každý máme svuj notebook, ale nebyla zde vůle vedení. Nakonec jsem se dočkala. Když mi vyšel pozitivní test na Covid, to bylo uznáno jako dostatečný důvod. Samozřejmě jsem musela makat víc než obvykle, abych "nezklamala důvěru". Beru to jako signál od manažerů, že naše kontrolola je důležitější než zdraví naše a našich blízkých. Bohužel tohle myšlení nás stále řadí k Východu, západní mentalita je nám ještě roky vzdálená.

+6
Zobrazit komentovanou zprávu

Karel | 29. 10. 2020 16:21

Souhlasím s článkem, popisuje skutečnou situací na pracovištích, hlavně termín zakázky a povolená práce bez roušek aby nezatěžovali pracovníky, jediné nařízení zatažení žaluzií.

+7

Standa | 29. 10. 2020 15:47

Na jaře nás zaměstnavatel rozdělil na týmy a točil po 14 dnech 3 měsíce. Měli jsme toho nad hlavu,ale chápali jsme situaci. V září se objevila nákaza u dvou kolegů a nejbližší nadřízený žádal vedení o schválení preventivních programů. Odpověď byla počkáme co nám nařídí hygiena. Ani k dnešnímu dni nedošlo k rozdělení na týmy,aby bylo možno zachovat provoz a omezilo se na minimum riziko šíření covidu.

+6

Vladimír | 29. 10. 2020 13:58

Je snadné kritizovat zaměstnance a OSVČ ale ryba smrdí od hlavy. Krajské hygienické stanice mají již od 1.10. má naprosto nepochopitelný pokyn (hlavní hygieničky zaslaná min. zdravotnictví Č.j.: MZDR 38651/2020-4/OES) o tom koho posílat do karantény a koho nikoliv. Po prodělaném covidu již také není nutný test stačí když se nemocný cití 3dny dobře a pak huš do práce. Jaký div že jsme tam kde jsme.

+41