Diskuze k článku:

Vít Samek o mrtvici: Tranzitorní ischemická ataka

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Petra | 30. 1. 2020 | 16:53

Díky moc za tip s telefonem!

+48
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Všech 7 komentářů v diskuzi

Anonymní | 6. 2. 2020 | 07:45

Prožila jsem TIA před rokem. Jsem hodně mladá. Na pár minut jsem přestala mluvit. Nešlo to. Nemohla jsem vyslovit jedno jediné srozumitelné slovo. Pak se vrátilo vše do normálu. Vyděsilo mně to a zavezli mně do nemocnice. Zprvu se ani na ct nic neukázalo. Pak bylo sono krkavic. Paní doktorka tehdy prohlásila, že možná bude za blba, ale že mně pošle na CT znova s kontrastní látkou. Poslala , udělali a už to fičelo. Byla tam uzávěra jako hrom. Měla jsem obrovské štěstí, paní doktorce nepřestanu být vděčná. Mam 2 malé děti. Dnes je vše už v pořádku, trvale užívám léky, chodím na kontroly a děkuji denně všem.

+1

Renata | 1. 2. 2020 | 00:15

Taky jsem prodělala MP. A jak píše pan Samek i jsem měla 3x varování. Poprvé mne odvezli na urgentní příjem a vyhodnotili jako lehkou ataku. Po druhé stav vyhodnotili jako tetanicke projevy, po třetí jsem měla na CT nějaké změny a
kvůli podezření na roz. sklerozu následoval odběr mozkomisniho moku. Zjištěna " pouze" borelioza. Po 4 mne letecká záchranná služba přepravila do Brna. Byla jsem ochrnuta na půl těla a měla poškozené řecove centrum. Už ale chodím i mluvím. Užívám lék na ředění krve. Lékaři a celý personál v Brně super to o nemocnici u nás říct nemůžu.

0

Jana | 31. 1. 2020 | 15:09

Otec se rano vzbudil, zašel si na wc, a zpatky už měl upadlý koutek, tahal pravou nohu za sebou, neorientoval se, v očích zmatenost. Po příjezdu zachranky začal komunikovat, věděl jak se jmenuje, co je za den, narozeni-prostě jako kdyby se nic nestalo, akorát si nepamatoval co se stalo. Zašel si do sanity, která stála na nádvoří, nasedl a odjeli. Po telefonátu na příjem mi bylo řečeno, že ho odvezli na internu k dalšímu vyšetření. Po zavolání na internu mi bylo řečeno, že pan doktor (jeho jméno) šel na oběd, pak ho vyšetří a otec leží na pokoji. Asi po hodině mi na interně řekla sestra, že tam nikdo takový neleží a ani neležel, ať si zkusim zavolat na neurochirurgii. Tam mi řekli, že otec je po těžké mrtvici, šance na přežití 20%,a aby jsme se dostavili na oddělení. Prý přijel pozdě. Samozřejmě jsem lékaři řekla jak to probihalo od rana až po telefonáty i se jménem lékaře z interny, marně, začal tvrdit, že otce prevezli okamžitě na jejich oddělení, dokonce ani prý na žádném příjmu nebyl. Díky bohu otec přežil, neslyší, nemluvi, ochrnutý na pravou stranu, ale žije. Po rozhovoru s lékařem na nějaké hádání, dohadování, usvedčování nebyla ani chuť, ani nálada, doslova jsme se modlili, aby přežil. Letos tomu bude 15let.

0

Petra | 30. 1. 2020 | 16:53

Díky moc za tip s telefonem!

+48

Martin | 30. 1. 2020 | 12:28

Takže něco jako epileptická aura?

+1

Jindřich | 30. 1. 2020 | 12:16

Dík za článek. Co dělat, když jsem takovou slabší "tranzistorku" zažil asi tak před patnácti lety? Několikrát. Od té doby žádný problém. Je to dostatečně dlouhá doba na to abych byl v klidu?

0

Zuzana | 29. 2. 2020 | 22:38 | reakce na Jindřich - 30. 1. 2020 12:16

pan Samek ani nikdo jiný zatím nereagoval, ale pochybuju, že máte být v klidu. máte zajít na vyšetření a je možné, že máte začít užívat léky na ředění krve. anebo uzavírejte s kamarády sázky, jestli po další tranzistorce ještě budete schopný zajít na pivo nebo vám už budou dávat šťávičku brčkem...

+1
Zobrazit komentovanou zprávu