Je vysoký, štíhlý, ale zároveň svalnatý. Má vypracované břicho a ostrou čelist. Je mladý, ale nevypadá naivně. Přestože si obrovský tlak na vzhled spojujeme hlavně se ženami, nesnesitelné nároky společnosti se nevyhýbají ani mužům. V sérii článků na webu Heroine.cz zkoumáme mužské problémy s body image. Co brání mužům v pozitivním přístupu k vlastnímu tělu?
Standardy krásy trápí ženy i muže po tisíciletí. Zdrcující nároky na ženskou krásu se ale v posledních letech společnost minimálně snaží revidovat, jakkoliv se kultu dokonalosti v naší kultuře zbavujeme jen těžko. Zatímco o tom, co kvůli své váze, velikosti košíčků, vlasům nebo rysům v obličeji zažívají ženy, už nějakou dobu veřejně mluvíme, stereotypy spojené s maskulinitou zatím do značné míry zůstávají tabu.
„Zdá se, že když už téma body image muž otevře, dostane se mu reakcí přinejmenším neproduktivních: od tvrzení, že u mužů přece záleží hlavně na kariérních schopnostech a umění vydělat peníze přes nevyžádané rady až po výsměch pro domnělou přecitlivělost či útoky na sexuální orientaci,“ píše ve svém článku o mužském vzhledu Gabriela Knížková. V rámci série se jí se svým vztahem k vlastnímu tělu svěřili moderátor Čestmír Strakatý, hudebník Jordan Haj, režisér Šimon Holý a matematik René Levínský. Všechny články se postupně objeví na webu Heroine.cz.
Noili je minimalistická a efektivní péče o pleť využívající sílu přírodních extraktů, olejů, vitaminů a antioxidantů a poznatky lékařské vědy pro zdravější, mladistvější vzhled všech typů pleti. Množství ingrediencí v našich produktech není zbytečně velké a to je pro pleť úžasné. Pleťové oleje a anti-aging séra s aktivními látkami jsou naformulované tak, aby přirozeně doplnily pleti chybějící lipidy, a obnovily tak funkci kožní bariéry.
Noili je o radosti z mála, z krásné a zdravé pleti.
Podle psychologa Jana Kulhánka, který se specializuje na poruchy příjmu potravy u mužů, proto není divu, že se většina mužů stydí o tom, co je na sobě trápí, mluvit. „S muži, které hodně trápí jejich vzhled, se ve své praxi setkávám. Bývají v tomhle směru ale mnohem méně sdílní než ženy. Kvůli vzhledu málokdy vyhledají pomoc odborníka,“ říká. „Přicházejí častěji kvůli jiným potížím a tohle téma vyvstane dodatečně.“
Mají muži vůbec něco jako hnutí body positivity? Jak to mají podle Kulhánka s obavami ze stárnutí? A kde je hranice, za níž by už jednoznačně měli navštívit psychologa či psychiatra? Přečtěte si celý text na webu Heroine.cz.