Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Diamant ode mě pro mě? Jednoznačně ANO!

Brandstory
Komerční prezentace
| 19. 10. 2020
Diamant ode mě pro mě? Jednoznačně ANO!
Foto: Ateliér Klenota

Oslnivý svět diamantů a krásných šperků zažívá v posledním desetiletí transformaci. Zatímco dříve byly role jasně rozděleny tak, že muž šperk kupuje a žena výhradně přijímá, nyní tvoří významnou část klientely i dámy. Dnešní žena je nezávislá, sebevědomá, ví, kdo je a co chce.

Proměňte diamantový sen ve skutečnost

Diamanty tradičně darují muži, k oslavě důležitých momentů vztahu, jako jsou zásnuby, narození potomka nebo výročí svatby. Dnes už se ale ženy nebojí ukázat svou nezávislost tím, že nosí exkluzivní šperk, který si koupily samy. Diamantové klenoty si kupují jednoduše proto, že chtějí a mohou. A nezáleží ani moc na tom, jestli jsou zrovna zadané, vdané či bez partnera.

V dnešní době mají mnohem větší šanci budovat kariéru, stávají se finančně zabezpečenými a nezávislejšími víc než kdykoli předtím. Proto roste počet žen, které se rozhodly nesnít o tom, až obdrží šperk od partnera. Jsou si vědomé své výjimečnosti, hrdé na své úspěchy – a umějí se za ně ocenit.

Diamant jako symbol úspěchu, síly a odhodlání

Šperk, pro který se žena sama rozhodne, nejlépe vystihuje její vkus a osobnost. Designové diamantové šperky jsou toho sofistikovaným příkladem; rezonují stylem a individualitou nositelky.

Diamantů je na trhu nepřeberné množství, liší se barevnými odstíny, velikostí, tvarem, brusem, mohou být vsazené do šperku minimalistického nebo romantického. Každý detail je pro ženu důležitý a při rozhodování v klenotnictví si nechává svůj čas a pečlivě výběr zvažuje. V případě darovaného šperku je podílení se na výběru a samotný požitek z nákupu právě to, co mnoha ženám chybí. Svoboda volby a sebevyjádření sahá ještě dál. Koupí šperků si dokazují, že drží svůj život pevně ve svých rukou.

Hlavním důvodem ke koupi diamantového šperku bývá často nějaká významná událost v životě ženy a oslava toho, že se jí podařilo něčeho dosáhnout. Když si šperk kupuje, nenechává se pouze unést touhou po něčem krásném. Přemýšlí i o tom, že diamanty jsou hodnotou, která přetrvává a může v čase dokonce narůstat. Dívá se na šperk jako na dlouhodobou investici, za kterou stojí památka na celý život, i pro další generace.

Láska, která trvá věčně

I když začíná být běžné, že si ženy kupují klenoty podle svého vkusu a za vlastní peníze, stále si přejí dostávat šperky od svých mužů jako vyjádření jejich lásky. A není to nijak v rozporu s tím, že si tento luxus čas od času dopřejí samy. Stále častější jsou také případy, kdy dámy obdarovávají šperkem svou blízkou kamarádku. Dárek má pak navíc i přidanou hodnotu, která symbolizuje jejich přátelství, za kterým stejně jako za samotným šperkem stojí výjimečný příběh a význam.

Nárůst zákaznic potvrzuje i zkušenost ateliéru KLENOTA. Pod touto lokální českou značkou vznikají ručně vyráběné šperky, které nejsou okázalé a dají se nosit každý den. Velkou část portfolia tvoří diamantové šperky ve velmi jemném a minimalistickém designu. „Ženy mají většinou jasnou představu, co hledají a jdou si za tím. Šperk berou jako součást svého nadčasového šatníku a nebojí se do něj investovat,“ shrnuje majitelka Jarmila Slívová.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Šťastné a veselé v posteli!
  Lidi s feministickým pohledem na svět si prý užívají lepší sex než ostatní. Dokážou se totiž vykašlat na představy o tom, co je a není normální, a je pro ně zásadní vzájemný respekt. Heroine představuje první vydání věnované sexu. Buďte bez obav, že bychom chtěli někoho nebo něco soudit. Ať vás tenhle dárek příjemně naladí…
 • „Bylo to jako šlápnout na minu“
  Tak začíná článek Pavlíny, která krátce po 40. narozeninách dala průchod své touze po sexu, po cizích mužských tělech, po potěšení bez závazků. Potřebovala zjistit, kdo vlastně je. Text, u kterého se možná budete červenat, protože naráží na představy o tom, co se může a sluší.
 • Máte rádi áčko?
  Chtějí ženy anální sex, nebo se jen přizpůsobují mužské touze a představám z porna? Na to se v článku ptá Zuzana Kašparová, spoluautorka podcastu Vyhonit ďábla. Vyzpovídala několik žen, pro které je tato praktika důležitým zdrojem slasti, a připomíná, že penetrace není všechno.
 • Komu vadí svobodné ženy
  Na rozdíl od doby před pár lety už dnes v Česku jen málokdo veřejně hlásá, že když žena říká ne, myslí tím ve skutečnosti ano. Ten posun ovšem nenastal sám od sebe. Obrovskou zásluhu na něm má naše cover star, zakladatelka organizace Konsent a neúnavná čeřitelka stojatých sexistických vod Johanna Nejedlová.

a spousta dalšího čtení…