Plus size móda. Plavky, šaty i úlety. Stylová inspirace pro plnoštíhlé postavy

Body PositivityInfluencerka
Plus size móda
Ada Bartlová
| 6. 5. 2022 | 12 komentářů | 41 760
Plus size móda. Plavky, šaty i úlety. Stylová inspirace pro plnoštíhlé postavy
Zdroj: Shutterstock

Čím víc X před L, tím horší výběr a menší pravděpodobnost, že v obchodech najdete něco inspirativního. Potřebujete obléknout plnoštíhlou postavu a chybí vám nápady? Podívejte se, jak to dělají zahraniční i české influencerky.

Hnutí body positivity se sice týká všech těl, která se vymykají „ideálu“, ale nejvíc ho máme spojené s nadváhou. Jeho úkolem není propagovat nadváhu a obezitu, ale dodat plnoštíhlým sebevědomí a zbavit tloušťku zbytečného stigmatu. Plnoštíhlí lidé, a především ženy, nepotřebují slyšet ničí úšklebky, posměšky ani nevyžádané rady, jak zhubnout.

Alex Light

Známou influencerkou na poli body positivity je Alex Light, která upozorňuje na nerealistický ideál krásy, kult hubnutí, roli médií nebo konkrétní kauzy – nyní komentovala chlubení Kim Kardashian, jak zhubla sedm kilo, aby mohla obléci šaty na Met Gala. Než se vydáte shánět něco na sebe, naberte u Alex sebevědomí a realistickou pozitivitu.


Mirka

Zatím není na Instagramu dlouho, ale její outfity stojí za pozornost. Nosí volnočasovou i lehce elegantní módu a ráda kombinuje neutrální odstíny s výraznějšími barvami.

 


Louise O’Reilly

Louise O’Reilly se obléká ještě barevněji: má ráda červenou, růžovou, oranžovou, jemné pastely i výrazné kontrasty. Také zkouší opravdu širokou škálu střihů: jen z šatů jsem na jejím Instagramu našla krátké i dlouhé, přiléhavé, s mírně rozšířenou i širokou kolovou sukní, zavinovací, s volány, na ramínka i bez, s výstřihy všech tvarů a velikostí. Jestli tedy máte podobnou velikost a tvary jako Louise, najdete u ní spoustu tipů, co by vám mohlo slušet.


Katie Kadaver

Katie Kadaver je alternativní modelka, hororová umělkyně a goreleskní tanečnice. Její styl je převážně punkový, ale občas ho pojme jen tak ležérně nebo do něj přihodí špetku romantiky.


Gabriela Legezová

Pin-up styl, to jsou většinou krásné šaty, které vypadají dobře na postavách všech velikostí. Gabriela Legezová má ráda britské retro a její šatník očividně obsahuje větší než malé množství pin-up šatů ve všech barvách i vzorech.

 


Sierra Schultzzie

Punk ani pin-up vás nezajímají, oblékáte se spíš tak nějak… běžně? Třeba jako Sierra Schultzzie? Sierra nosí džíny, trička, jednoduché šaty nebo tepláky. Na svůj Instagram se fotí i v plavkách nebo ve sportovním, s chlupatýma nohama, s těhotným i potěhotenským břichem. Kromě Instagramu má i YouTube kanál, na kterém mluví o svém stylu nebo třeba recenzuje plavky.


Thamarr 

Thamarr také někdy nosí jednoduchý styl (žerzejové šaty, džíny s halenkou), ale většina jejích outfitů v sobě má aspoň špetku dramatičnosti: nápadné rukávy, rozevláté sukně, rozparky, lesk a třpyt. Barevně se drží především neutrálních odstínů a tlumených barev, které sluší i většině středoevropských bělošek.


Jamie Hamilton

Jamie Hamilton se označuje za maximalistku a její outfity jsou z valné většiny ujeté. Nosí zvláštní kombinace barev, potrpí si na divné vzory, někdy je to retro, někdy elegance, ale vždycky je to zábava.


A jedno malé varování na závěr. Ne všechno, co je plus size, je pozitivní. Na body positivity se nalepil trend, který říká: „Klidně můžeš být tlustá – ale jedině správně tlustá!“ Znamená to mít útlý pas, široké boky, na fotkách být vždy upravená a pózovat sexy, jako objekt pro divákovu potěchu. Ať je vaše tělo jakékoli, vždycky o něm rozhodujete jen vy, ne trendy.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Martina Benešová jede bomby
  Jaderná chemička Martina Benešová slaví obří úspěch – lék na rakovinu prostaty, na jehož vývoji se podílela, byl už schválen v USA. „Když chcete dělat vědu na vysoké úrovni, musíte být nejen šéf, ale i krysa v oficíně, entertainer, politik, ekonom a psycholog,“ říká vědkyně, která se letos vdávala v Las Vegas v šatech po Cate Blanchett a nejlíp se dokáže odreagovat při rychlé jízdě autem.
 • Děravé vědecké potrubí
  Čím dál postupujeme po vědecké dráze, tím méně žen potkáváme: říká se tomu „děravé potrubí“. Se sedmi českými vědkyněmi jsme se na ty díry podívali pěkně zblízka. Kudy nám odbornice z akademické sféry mizí? A stačí díry zalepit, nebo by bylo lepší celé potrubí rovnou přestavět?
 • Milujeme fotoromány
  Zavzpomínaly jsme na časy, kdy jsme v novém Bravíčku vždycky listovaly na stránky s fotorománem, a nechaly jsme se tímhle formátem inspirovat. Tentokrát ale nejde o žádnou lovestory, nýbrž o satirické obrazy z vysokoškolského života z pera Dua Docentky. Získá Lída postdoktorský grant, nebo se její naděje zadupe docent Kuneš a profesor Hrubeš?
 • Proč nosí Filip Titlbach perly
  Novinář Filip Titlbach letos vydal knihu rozhovorů s queer lidmi o tom, čemu musí čelit. V Heroine se ho v důvěrném rozhovoru na jeho vlastní zkušenosti ptá Jana Ciglerová: „Lidé nám často říkají – žijte si, jak chcete, ale ne nám na očích. Proč si myslíš, že se skoro neoutují sportovci? Protože spolu chodí do sprch a heterosexuální muži s tím mívají problém. Myslí si, že je gayové znásilní.“

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 12 komentářů

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Paros | 8. 5. 2022 8:18

Miláčkové, kteří se divíte, kde se najednou bere odbyt šatstva pro macaté: oni existovali i dříve, jen si to oblečení na sebe museli šít, protože se nedalo sehnat. a protože bylo plus mínus fuk, jestli dané šatstvo vypadá dobře (v očích ostatních člověk nad 60 kilo nemá právo existovat), tak to zvládl skoro každý.
tlustí jsme, protože jídlo je skvělé a pohyb nesnesitelný. to není atomová věda. a taky si větší procento z nás uvědomilo, že život v nekončícím utrpení diet je naprd.
bod poslední: kdybychom se nesnažili zhubnout vůbec, vážili bychom o metrák víc, nebo rovnou prděli do hlíny. udržujeme se proto, abychom vylezli do schodů nebo neskončili ve čtyřiceti na vozíku. tahle doba je vysoká škola ignorování jízlivých pohledů.

+5
Reagovat

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Miláček | 8. 5. 2022 9:27

Byl bych samozřejmě rád, kdyby peníze ve zdravotnictví pomáhaly především těm, kteří si za své problémy nemohou sami, ale nikdo Vám přece nebere právo prožrat se k čtyřnásobnému bypassu, tak na co si tu stěžujete? Na to, že si Vaše trapné výmluvy, že byste museli celý život protrpět dietama, vyslouží jízlivé pohledy? Ono to jde i bez diet a utrpení, ale musí se chtít. Zkoušeli jste třeba nepřežírat se jak prasata lacinýma párkama?

Druhá věc je, že epidemii obezity cíleně bagatelizujete (tlustí lidé byli, ale jaksi opomíjíte, že jich nebylo nikdy tolik, a že nikdy dříve se obezita netýkala v takové míře i dětí), a že tu existuje snaha mnohých lidí legitimizovat obezitu jako něco normálního, co je v pořádku a co si nesmí vysloužit ani jízlivý pohled.

Dělat ze sebe utlačované chudáčky, když vás nikdo neutlačuje, je "jen" trapné.
Bagatelizovat ale rozšířený problém, na který upozorňují i lékaři, je vyloženě na přesdržku.

-2
Reagovat
Zobrazit komentovanou zprávu