Plus size móda. Plavky, šaty i úlety. Stylová inspirace pro plnoštíhlé postavy

Body Positivity
Influencerka
Plus size móda
Ada Bartlová
| 6. 5. 2022 | 12 komentářů | 39 249
Plus size móda. Plavky, šaty i úlety. Stylová inspirace pro plnoštíhlé postavy
Zdroj: Shutterstock

Čím víc X před L, tím horší výběr a menší pravděpodobnost, že v obchodech najdete něco inspirativního. Potřebujete obléknout plnoštíhlou postavu a chybí vám nápady? Podívejte se, jak to dělají zahraniční i české influencerky.

Hnutí body positivity se sice týká všech těl, která se vymykají „ideálu“, ale nejvíc ho máme spojené s nadváhou. Jeho úkolem není propagovat nadváhu a obezitu, ale dodat plnoštíhlým sebevědomí a zbavit tloušťku zbytečného stigmatu. Plnoštíhlí lidé, a především ženy, nepotřebují slyšet ničí úšklebky, posměšky ani nevyžádané rady, jak zhubnout.

Alex Light

Známou influencerkou na poli body positivity je Alex Light, která upozorňuje na nerealistický ideál krásy, kult hubnutí, roli médií nebo konkrétní kauzy – nyní komentovala chlubení Kim Kardashian, jak zhubla sedm kilo, aby mohla obléci šaty na Met Gala. Než se vydáte shánět něco na sebe, naberte u Alex sebevědomí a realistickou pozitivitu.


Mirka

Zatím není na Instagramu dlouho, ale její outfity stojí za pozornost. Nosí volnočasovou i lehce elegantní módu a ráda kombinuje neutrální odstíny s výraznějšími barvami.

 


Louise O’Reilly

Louise O’Reilly se obléká ještě barevněji: má ráda červenou, růžovou, oranžovou, jemné pastely i výrazné kontrasty. Také zkouší opravdu širokou škálu střihů: jen z šatů jsem na jejím Instagramu našla krátké i dlouhé, přiléhavé, s mírně rozšířenou i širokou kolovou sukní, zavinovací, s volány, na ramínka i bez, s výstřihy všech tvarů a velikostí. Jestli tedy máte podobnou velikost a tvary jako Louise, najdete u ní spoustu tipů, co by vám mohlo slušet.


Katie Kadaver

Katie Kadaver je alternativní modelka, hororová umělkyně a goreleskní tanečnice. Její styl je převážně punkový, ale občas ho pojme jen tak ležérně nebo do něj přihodí špetku romantiky.


Gabriela Legezová

Pin-up styl, to jsou většinou krásné šaty, které vypadají dobře na postavách všech velikostí. Gabriela Legezová má ráda britské retro a její šatník očividně obsahuje větší než malé množství pin-up šatů ve všech barvách i vzorech.

 


Sierra Schultzzie

Punk ani pin-up vás nezajímají, oblékáte se spíš tak nějak… běžně? Třeba jako Sierra Schultzzie? Sierra nosí džíny, trička, jednoduché šaty nebo tepláky. Na svůj Instagram se fotí i v plavkách nebo ve sportovním, s chlupatýma nohama, s těhotným i potěhotenským břichem. Kromě Instagramu má i YouTube kanál, na kterém mluví o svém stylu nebo třeba recenzuje plavky.


Thamarr 

Thamarr také někdy nosí jednoduchý styl (žerzejové šaty, džíny s halenkou), ale většina jejích outfitů v sobě má aspoň špetku dramatičnosti: nápadné rukávy, rozevláté sukně, rozparky, lesk a třpyt. Barevně se drží především neutrálních odstínů a tlumených barev, které sluší i většině středoevropských bělošek.


Jamie Hamilton

Jamie Hamilton se označuje za maximalistku a její outfity jsou z valné většiny ujeté. Nosí zvláštní kombinace barev, potrpí si na divné vzory, někdy je to retro, někdy elegance, ale vždycky je to zábava.


A jedno malé varování na závěr. Ne všechno, co je plus size, je pozitivní. Na body positivity se nalepil trend, který říká: „Klidně můžeš být tlustá – ale jedině správně tlustá!“ Znamená to mít útlý pas, široké boky, na fotkách být vždy upravená a pózovat sexy, jako objekt pro divákovu potěchu. Ať je vaše tělo jakékoli, vždycky o něm rozhodujete jen vy, ne trendy.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

  • PRVNÍ MUŽ NA TITULCE HEROINE Lukáš Houdek je muž mnoha talentů a zájmů. Aktivista, novinář, vedoucí projektu HateFree Culture, světoběžník i humanitární pracovník. Jako výrazného umělce, který dokáže svými projekty tnout do živého a naštvat spoustu lidí, ho představuje polský spisovatel Mariusz Szczygieł. „Mám takové pravidlo: nikdy nikomu neříkám, že má hrozné názory. Lidi neodsuzuju, nestavím je na pranýř. To totiž nikdy nefunguje,“ říká Lukáš Houdek. Prvním mužem na obálce Heroine nemohl být nikdo jiný!
  • ACH TI MUŽI! Nové číslo časopisu Heroine je tentokrát hodně o mužích a od mužů. Říká se, že přišli o své tradiční role a nové teď horko těžko hledají, což s sebou nese spoustu mrzutostí. A tak jsme si chtěli na onu pověstnou „mužskou krizi“ posvítit. Co to vůbec je? Kdo za ni může? A kde je svět ještě v pořádku? Dali jsme mužům možnost mluvit o tom, co je trápí a čeho se děsí.
  • LIBUŠE JARCOVJÁKOVÁ Její černobílé, často neostré, emotivní a obnažené snímky jdou na dřeň. Fotí už od šedesátých let, její tvorba byla ale téměř neznámá až do výstavy v Arles v roce 2019. Tu pak deník The Guardian vyhlásil nejlepší výstavou roku a z Jarcovjákové byla rázem světová senzace. S Marikou Pecháčkovou si v intimním rozhovoru povídala o bolesti nohou, o vztazích s muži i ženami, a hlavně o focení. „Já věděla, že to nikdo neuvidí, tak jsem byla absolutně bez cenzury. Pak se posunulo vnímání toho, co je přípustné pro svět umění. Miluju fotografickou chybu; když se objeví, vítám ji.“
  • BOŽÍ VODA Taky milujete přírodní nápoje jako kombucha, kvašené tibi limonády nebo domácí zázvorové pivo? Pak prostě nesmíte vynechat ani březovou mízu. Čepovaná přímo ze stromu chutná jako osvěžující, mírně nasládlá pramenitá voda. Když ale vyzrává v lahvích obohacená o trnky, višně, květy růží nebo třeba kopřivy, můžete se těšit na chuťový koncert. A prý má téměř zázračné účinky!

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 12 komentářů

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Paros | 8. 5. 2022 8:18

Miláčkové, kteří se divíte, kde se najednou bere odbyt šatstva pro macaté: oni existovali i dříve, jen si to oblečení na sebe museli šít, protože se nedalo sehnat. a protože bylo plus mínus fuk, jestli dané šatstvo vypadá dobře (v očích ostatních člověk nad 60 kilo nemá právo existovat), tak to zvládl skoro každý.
tlustí jsme, protože jídlo je skvělé a pohyb nesnesitelný. to není atomová věda. a taky si větší procento z nás uvědomilo, že život v nekončícím utrpení diet je naprd.
bod poslední: kdybychom se nesnažili zhubnout vůbec, vážili bychom o metrák víc, nebo rovnou prděli do hlíny. udržujeme se proto, abychom vylezli do schodů nebo neskončili ve čtyřiceti na vozíku. tahle doba je vysoká škola ignorování jízlivých pohledů.

+3
Reagovat

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Alena | 7. 5. 2022 10:03

Je hrůza, když mladé zdravé holky, místo aby zhubly, tak z nadváhy dělají přednost

-3
Reagovat