Co nosí malé ženy. Módní tipy pro postavy kolem 150 cm

InfluencerkaInstagram
Malé ženy
Styl
Ada Bartlová
| 17. 6. 2022 | 2 komentáře | 61 680
Co nosí malé ženy. Módní tipy pro postavy kolem 150 cm
Zdroj: Shutterstock

Je lepší poslouchat rádoby vtipné komentáře o žirafách, nebo řeči o roztomilosti? Ani jedno. A neméně otravné je nakupování s nekonfekčně malou postavou. Rozhodně neplatí, že nevysoké ženy jsou zároveň drobné. Podívejte se, jak to řeší influencerky.

Jedno z doporučení pro malou postavu zní, nenosit maxišaty až na zem. Jestli to chcete dodržet, ale zároveň nemáte rády krátké šaty, zkuste délku do půli lýtek. Maria J. měří 157 cm a na svém Instagramu předvádí šaty všech délek, od mini po maxi.


 

Kaleight nosí hodně mladý, pestrý styl se spoustou trendy kousků, které loví hlavně ve fast fashion obchodech. Jestli se rády oblékáte podobně a preferujete levné obchody, najdete u ní spoustu inspirace.


 

Kareena, studentka z Manchesteru, nosí street módu: džíny a mikiny, barevné minisukně, vtipná trička, ujeté trendy. Můžete se u ní inspirovat, jak nezapadnout v davu, když z něj nemůžete vyčnívat fyzicky.


 

Julissa (155 cm) má také ráda barvy, ale její styl je elegantnější: volí většinou umírněnější odstíny, doplněné tu a tam zářivějším kusem, místo triček nosí halenky a místo mikiny blejzr nebo kabát.


 

Fran Arcuri je psychiatrička, měří 155 cm a svůj styl nazývá „dopaminovou módou“: chodí oblékaná velmi, ale opravdu velmi barevně. Ze všeho nejvíc miluje nápadně vzorované šaty, které dolaďuje barevnými botami, kabelkami a dalšími doplňky.


 

Georgia Toffolo je britská televizní celebrita, která má na Instagramu fotografie ve značkových šatech, v tričku a džínách i v plavkách na luxusní dovolené. Georgia měří 160 cm a není jediná slavná žena menší postavy: další hvězdnou inspiraci můžete hledat třeba u Zoë Kravitz, Mindy Kaling, Reese Witherspoon nebo Emilie Clarke, které všechny měří kolem 160 cm. Drobná je i Lady Gaga (155 cm) nebo Kim Kardashian (157 cm), ačkoli na fotografiích rozhodně působí impozantněji.


 

Jean Wang patří v dnešní galerii k nejmenším – měří 150 cm. Nosí převážně nadčasovou klasiku vhodnou pro ženy, které potřebují vypadat seriózně (sama je povoláním finanční analytička), ale najdete u ní i romantické šaty nebo volnočasové outfity na procházku s dětmi.


 

Holly Frances měří 157 cm a označuje se jako „midsize“ – to jsou velikosti kolem 40/42, tedy taková běžná, průměrná postava. Některé malé ženy jsou celkově drobné a štíhlé, ale neplatí to zdaleka pro všechny. Holly nosí hodně trendové oblečení a ne všechno jí dobře sedne – to je daň za fast fashion –, ale i tak u ní najdete spoustu inspirace na běžné i nápadnější kousky.


 

Kopal Jaitly má na Instagramu účet petite_and_curvy; měří 150 cm a nosí velikost 40/42. Nosí barevnou klasiku i trendy, ve videích dává tipy na styling různých kousků, a protože je Angličanka indického původu, ukáže se občas i v tradičním oděvu – sárí nebo lehenze.


 

Jste malá a plnoštíhlá? Cassandra měří 145 cm a nosí velikost 44. Její styl by se dal označit jako city chic, ale často ozvláštněný něčím výrazným: třeba zářivě barevnou bundou nebo zvířecím potiskem.

 


Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Martina Benešová jede bomby
  Jaderná chemička Martina Benešová slaví obří úspěch – lék na rakovinu prostaty, na jehož vývoji se podílela, byl už schválen v USA. „Když chcete dělat vědu na vysoké úrovni, musíte být nejen šéf, ale i krysa v oficíně, entertainer, politik, ekonom a psycholog,“ říká vědkyně, která se letos vdávala v Las Vegas v šatech po Cate Blanchett a nejlíp se dokáže odreagovat při rychlé jízdě autem.
 • Děravé vědecké potrubí
  Čím dál postupujeme po vědecké dráze, tím méně žen potkáváme: říká se tomu „děravé potrubí“. Se sedmi českými vědkyněmi jsme se na ty díry podívali pěkně zblízka. Kudy nám odbornice z akademické sféry mizí? A stačí díry zalepit, nebo by bylo lepší celé potrubí rovnou přestavět?
 • Milujeme fotoromány
  Zavzpomínaly jsme na časy, kdy jsme v novém Bravíčku vždycky listovaly na stránky s fotorománem, a nechaly jsme se tímhle formátem inspirovat. Tentokrát ale nejde o žádnou lovestory, nýbrž o satirické obrazy z vysokoškolského života z pera Dua Docentky. Získá Lída postdoktorský grant, nebo se její naděje zadupe docent Kuneš a profesor Hrubeš?
 • Proč nosí Filip Titlbach perly
  Novinář Filip Titlbach letos vydal knihu rozhovorů s queer lidmi o tom, čemu musí čelit. V Heroine se ho v důvěrném rozhovoru na jeho vlastní zkušenosti ptá Jana Ciglerová: „Lidé nám často říkají – žijte si, jak chcete, ale ne nám na očích. Proč si myslíš, že se skoro neoutují sportovci? Protože spolu chodí do sprch a heterosexuální muži s tím mívají problém. Myslí si, že je gayové znásilní.“

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 2 komentáře

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

L. | 19. 6. 2022 21:37

Doufala jsem, že se dozvím zajímavé tipy, ale "článek" o ničem, ve stylu vlastně si oblečte cokoli, škoda.

+2
Reagovat