Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

Ženy chtějí více sexu, než mají. Co jim brání a jak to jednoduše odstranit?

„Když se prosadí feminismus, lidstvo vymře.“ „Mladí už se pro samou korektnost nebudou mít jak seznámit.“ „Kdyby mě můj manžel sexuálně neobtěžoval, tak spolu nejsme.“ Kdo tohle někdy neslyšel? Jenže když se nad tím zamyslíte do důsledku, může to být přesně naopak. Kdy se muži dočkají onoho vytouženého SEZA aneb Sexu, kdy se jim zachce? Nad tím se zamýšlí v komentáři instruktor sebeobrany Pavel Houdek.

Foto: pawel Szvmanski on Unsplash

Jedna z nejčastějších výtek vůči feministickým myšlenkám je, že jejich výsledkem bude méně sexu. Že boj proti sexuálnímu obtěžování a násilí je vlastně bojem proti rozmnožování, a tudíž samotné civilizaci. Skutečnost je ale přesně opačná: až zmizí sexuální obtěžování a násilí, bude mít lidstvo sexu mnohem více.

Řekni, kde ty dívky jsou

Je smutné, že se najdou lidé, kteří mají sex spojený s obtěžováním. Jsou to většinou muži (nikoliv však výhradně, jeden z výroků v úvodu článku ostatně pronesla žena), kteří někde získali pocit, že ženy sex obecně nechtějí. A pokud ho oni – tedy chlapi – se ženou chtějí mít, musejí ji do něj tak trochu dotlačit nebo ji alespoň zmanipulovat, jinak nebude nic.

Aktuální číslo

  • Jak se měníme, když nám do života vstoupí děti? A jak ony změní svět?
  • Rozhovor Josefa Šlerky s novinářkou Sašou Uhlovou
  • Pasivní agrese. Jak ji poznat a jak na ni reagovat?
  • Kolem 50. roku řeší ženy různorodé problémy spojené s přechodem. Jejich péči ale potřebují také jejich příbuzní. Jak se s takovou zátěží vyrovnat?
Popup se zavře za 8s
Prémiový článek

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!

Podpořte naši redakci a získejte přístup ke všem prémiovým článkům a řadu dalších výhod!