E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Laskavost, vděk a pár tipů, co si (ne)zkusit hned zítra. Co jsme si odnesly z Feel Good by Heroine

Zpomalit, relaxovat, užít si hezké věci. Ale také poznat něco dalšího, co nás baví, co nám dělá dobře a co bychom si mohli přenést do svého každodenního života. To byl hlavní záměr akce Feel Good by Heroine, která proběhla první březnovou sobotu v příjemném prostředí hotelu Almanac X Alcron Prague. A podle všeho se právě toto podařilo na výbornou.

Beauty Oáza by Notino v osmém patře v prezidentském apartmá měla neopakovatelnou atmosféru.Foto: Jana Plavec

Sdílení radosti, otevřenost, vzájemný respekt a laskavost k sobě i ostatním. A také přednášky, workshopy a intenzivní zážitky. Tak by se dal shrnout první ročník akce Feel Good by Heroine. Akce, během které jsme chtěli zájemcům a zájemkyním nabídnout nejen zážitky, ale hlavně čas pro sebe, který by si mohli náležitě užít.

Nesrovnávat se – s lepší verzí svého já

První zájemci a zájemkyně začali přicházet před devátou hodinou. Pro děti byl připraven krásně vybavený koutek s hlídáním od Sto skupin i s tvůrčím či čtenářským programem, pro návštěvnictvo pak na uvítanou smoothie plné energie v pop-up bistru od Elias Coffee Shop. A nakopnutí se na začátku opravdu hodilo, protože program byl dost našlapaný.

Ve chvíli, kdy editorka Heroine Ilona Kleníková vítala v hlavním sále všechny příchozí, někteří už rozkládali karimatky ve vedlejší místnosti. Právě tam o pár minut později začala lekce všímavé jógy s lektorkou zdravého pohybu a vědomé práce s myslí Lucií Vybíral Pastrňákovou.

Mezi návštěvnictvem převažovaly ženy, které většinou moc dobře vědí, jak je důležité zpomalit a najít si čas na sebe. Jenže zároveň si mnohokrát na vlastní kůži ověřily, že se to lehce řekne, ale hůře udělá. Současná doba nám totiž nedovolí jen tak zastavit. Jsme nuceni dělat stále více a více věcí, rychleji a rychleji. A právě tomu, jak se bránit vyhoření ve společnosti, která nás neustále tlačí k většímu výkonu, se věnovala na svém workshopu právnička Šárka Homfray. A podle ohlasů návštěvnic dopoledního i odpoledního bloku mluvila většině z duše. Zároveň připojila i poznatky a rady, které jí samotné pomohly alespoň částečně se vymanit z křeččího kolečka honby za plněním dalších úkolů. „V první řadě je dobré si uvědomit, že pokud nám to nejde, není to jen naše individuální chyba,“ zaznělo například od Šárky. „Některé věci člověk zná, jiné docela překvapí. Já si třeba často říkám, že se nebudu srovnávat s nikým z Instagramu. Ale při workshopu jsem si jasně uvědomila, že mnohem větší past je srovnávat se s ideální verzí svého vlastního já. Jak si pořád říkám, co všechno chci ještě udělat, stíhat, zvládnout,“ svěřila se jedna z návštěvnic.

Foto: Jana Plavec

Program už běžel naplno i v nově rekonstruovaném prezidentském apartmá v osmém patře, kde vznikla pro tento výjimečný den Beauty Oáza pod taktovkou značky Notino. „Jenom tady by člověk vydržel klidně celý den,“ pochvalovala si další z příchozích. Kromě workshopu na obličejovou péči i pomocí gua-sha kamenu se Simonou Rydlovou a prozkoumávání vzorečků kosmetiky od Korika, Lancôme, Notino a Tealogy ji potěšil také úžasný výhled na střechy staré Prahy. I tady mohly zájemkyně potěšit své chuťové pohárky – na workshopu o přípravě matchy. „Bylo vidět, že návštěvnice už leccos o čaji věděly, tak jsme mohli základy vynechat a jít do detailů,“ prozradil Hubert Hátle, který workshop vedl.

Kdo dává přednost kávě, mohl si zajít na občerstvení do Nespresso baru, kde mimo jiné probíhaly také kávové Masterclass. Takže třeba už víme, že od kávy můžeme chtít leccos, třeba i doplnit vitamin B12, který posílí naši imunitu.

Mít ráda svůj zadek

Mít ráda svoje tělo, to se lehce poradí, jenže co dělat, když při pohledu do zrcadla vidím jen chyby nebo nedostatky? Jednu z cest k sebepřijetí ukázala na svých workshopech i burleskní diva Zorya Blue. „Vážím si toho, že mohu učit ženy něco nového, a zároveň vidím, že se jim to líbí, že si hrají samy se sebou a že jim to zvedá sebevědomí,“ zdůraznila umělkyně a podle ohlasů se jí přesně to na sobotních workshopech dařilo. „Byla jsem zvědavá a zároveň se i bála, ale tady byla skvělá příležitost to zkusit,“ popsala svoje pocity jedna z účastnic workshopu. „Zorya umí udělat úžasnou atmosféru, a když jsem viděla kolem sebe další ženy, jak se přestávají stydět, taky jsem se odvážila trochu víc si to svoje tělo užít v nějakých sexy, ženských pózách,“ uvedla další s tím, že to byl opravdu silný zážitek.

Potom rozhodně přišlo vhod zklidnění v relax zóně od CBD STAR, značky, která nabízí přírodní cesty, jak posílit tělo i mysl. Pomocí brýlí s virtuální realitou se návštěvnice přenesly do slunného lesa, z difuzéru se linula příjemná vůně a z reproduktoru meditační hudba, vše umocňovala masáž rukou konopným olejem a ochutnávka čaje či sušenek s CBD.

Podívejte se na foto report, jak to celé probíhalo

Jsem dost dobrá

Opravdu silné emoce vzbudily také oba hlasové workshopy Ridiny Ahmedové. I ona během chvíle dokázala v sále vytvořit atmosféru bezpečného přijetí sebe sama a také ostatních. „Setkávám se s tím, že ženy zpívají maximálně svým dětem, možná v autě, když je nikdo neslyší. Jinak se stydí. Ale náš hlas je naše podstata. Neměly bychom se za něj stydět, neměly bychom se nechat ovlivnit tím, že ho hodnotíme – a nejčastěji právě my samy,“ řekla Ridina. A hned nato svá slova dokázala účastnicím v praxi. Mnoho z nás si uvědomilo, že zatímco za svůj hlas se stydíme a nepřijde nám dost dobrý, hlasy ostatních přijímáme s mnohem větší otevřeností a pokorou. Zážitek společného zpěvu a laskavého dávání přinesl kromě silných emocí i očistné slzy. „Oba workshopy byly mimořádně silné a léčivé, ne vždy se to povede, ale na této akci to proběhlo opravdu mimořádně,“ poznamenala po jejich skončení Ridina.

Lucie Vybíral Pastrňáková kromě ranní lekce jógy představila i terapii Nuovo Therapy červeným světlem, které pomáhá s regenerací, hojením či detoxem – a to nejen na přednášce, ale i v praxi. Desetiminutové posezení si klientky pochvalovaly, některé měly pocit dobití baterek, jiné vnímaly uvolnění zatuhlých svalů. „Okamžitě prosíme šéfovou, aby nám to dala do kanceláře jako firemní benefit,“ smály se další z návštěvnic. Následující přednášku věnovala Lucie praxi obličejové jógy, která přináší nejen pevnou pokožku, ale i lepší náladu. Takže až uvidíte někoho kulit oči nebo vyplazovat jazyk, třeba v autě, když vás pouští na přechodu, neberte si to osobně. To je prostě „lev“ a existuje mnoho důvodů, proč se zrovna takhle párkrát za den zašklebit.

Kam dřív skočit

Stále bylo co dělat, v hlavním sále probíhalo představení potravinových doplňků Verra, které nabízejí pomoc třeba při problémech s menstruací (čemuž byla věnována i přednáška) nebo například během menopauzy. Prádlo pro toto období představil i Lindex, s jeho odbornicemi jsme mohly prozkoumat, jak moc se náš šatník blíží k tzv. „capsule wardrobe“, a seznámit se s kousky z nové kolekce, které by právě do takového chytrého konceptu zapadly.

Co najdete v novém čísle

 • Kulturní války režisérky Barbary Herz
 • Může být matka dobrý „vědec“? O tom, jakou cenu platí ženy za to, že se mohou věnovat výzkumu
 • Jak vychovat odolné děti
 • Jste rubensovský typ?
  Chci novou Heroine

  Zájemkyně si mohly také prohlédnout novinky od ECCO obuvi a vyfotit se na památku v jejich fialovo-žlutém foto koutku. Zájem byl i o diagnostiku pleti a stanovení péče na míru od Yves Rocher, řada žen využila i možnost nechat se profesionálně nalíčit. Nejmodernější technologie v péči o pleť představil stánek Femme, kde se dalo vyzkoušet ošetření přístrojem Release Cutter, který umí pokožce dodat jas, pevnost a snížit otoky (z hygienických důvodů se testovalo na ruce, a ne na obličeji či dekoltu), příchozí se mohly seznámit s  L.ma maskami na obličej a krk, které k regeneraci pokožky a k obnovení pružnosti a tónu pleti využívají LED technologii.

  O kousek dál pak zaujaly na ramínkách měkoučké lněné košile od firmy Moonia, které jsou šity tak, abyste jeden kousek mohly nosit venku, doma i na spaní. Nechybělo ošetření nehtů od O.P.I pro jejich větší pevnost a zdraví, stánek nabízel zároveň manikúru i seznámení s trendy pro nadcházející sezonu, dveře se netrhly ani v apartmánu, kde probíhala masáž rukou a diagnostika pleti od Heleny Rubinstein.

  Po celou dobu bylo přichystáno veganské občerstvení v pop-up bistru od Elias Coffee Shop.

  Foto: Sára Zíchová

  Co na závěr

  Budu si psát deník. Nebudu čekat, až mě zastaví rakovina, roztroušená skleróza nebo fibromyalgie. Zkusím si letos užít léto v plavkách. Celou neděli budu zkoumat vzorečky. Jóga na pracovišti nevyřeší moje problémy se šéfem. Nebudu si vyčítat, že chci spát osm hodin denně. Mám jedna ústa, ale dvě uši. Naučím se dělat dobrý čaj…

  Domů jsme si toho odnášely opravdu hodně. I třeba to, že nemusíme dělat vůbec nic. Můžeme klidně celý den jen tak ležet. Jen tak. Společným jmenovatelem toho všeho je ale laskavost k sobě samotné. Ta je základem vědomé péče o sebe samu. Ani ta se nedá „aktivovat“ ze dne na den. Ale my vás k tomu na stránkách webu i časopisu Heroine motivujeme stále – a slibujeme, že budeme i nadále.

  Aktuální číslo

  • Kulturní války režisérky Barbary Herz
  • Může být matka dobrý „vědec“?
  • Jak vychovat odolné děti
  • Rodičovská půl na půl 
  Popup se zavře za 8s