Diskuze k článku:

Společnost dluží ženám odvyprávění jejich příběhů, říká spisovatelka Kateřina Tučková

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

umfa | 12. 5. 2022 9:16

Ženy mají za posledních nejméně 120 let adekvátní vzdělání, co se týká maturit a v posledních desetiletích i vysokoškolských titulů mají nad muži převahu (blíže viz ročenka Českého statistického úřadu ŽENY A MUŽI V DATECH). Za stejnou dobu nikdo nikomu nebránil psát příběhy (dokonce i za obou okupací a za diktatury proletariátu byla témata příběhů prakticky volná), za dob internetových může psát už úplně kdokoliv (a zběžný pohled říká, že také píše). Tak co proboha společnost ženám dluží???

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

B | 12. 5. 2022 9:44

Jo, pokud by někdo to Mo Dao Zu Shi googlil, tak se nejedná o akční titul pro muže či mládež, jak by to mohlo podle animé, co z toho vzniklo, vypadat, ale je to fantasy-detektivní kniha, kterou napsala žena a je určená hlavně pro ženy.

-2

Diskuze k článku:

Tomek | 13. 5. 2022 0:01 | reakce na B - 12. 5. 2022 12:04

S tebou se ale asi nesmiri nikdo

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Michal Macek | 12. 5. 2022 14:56

do pani Tuckove sem tak trochu zamilovany :) krasna inteligentni spisovatelka <3 cetl sem teda zatim jen Bohyne, ale ty me uplne rozsekaly (obzvlast ta linka s okultnimi nacisty a pak ten hajzl co donasel nackum i komancum, to je skevele napsanej zaporak:) ale cele to bylo proste suprove napsane). Bilou vodu si teda nenecham ujit samozrejme. koukal sem taky na rozhovor na DVTV, ze snad se chystaji filmy :) ja teda kdyz sem cetl Bohyne, tak sem to uplne v hlave videl jako film :) scenar sem teda nikdy nepsal (mam v supliku jen hromadu povidek :) ale napsat scenar k bohynim by me teda bavilo :) akorat nez bych to dopsal urcite by me nekdo predbehl, ale proc ne, muzu si napsat takovy fanfic scenar do supliku, aspon budu mit co delat (pro me je nejhorsi vymyslet namet, jak se mam ceho chytnout, pak uz to vetsinou jede samo, ani se nenadeju a ty postavy si delaji co chteji :)

0

B | 12. 5. 2022 12:04 | reakce na Tomek - 12. 5. 2022 11:46

Citace - Tomek / 12. 5. 2022 11:46

A vzdyt mate uspesny serial Zena za pultem…co vic chcete…a nove ted jeste Iveta. Staci..

To stačí tak tvý starý, když se smířila i s tebou, tak toho k životu moc nepotřebuje.:D

-2

Tomek | 12. 5. 2022 11:46

A vzdyt mate uspesny serial Zena za pultem…co vic chcete…a nove ted jeste Iveta. Staci..

-1

Pinda | 12. 5. 2022 10:54 | reakce na Jean-Bédel Bokassa - 12. 5. 2022 8:22

Co je tohle za hloupého trolla? Vsadím se, že žádnou dceru nemá

0

B | 12. 5. 2022 10:48

Citace - umfa / 12. 5. 2022 10:17

Aha, já myslel, že je to ten pes co píše pesorealismus.

Ne, to je jen vynechaný u ve pseudo, ale dík za nablblý koment, aspoň můžu rozepsat proč je MDZS tak skvělý, když už odepisuju.:D

Obsahuje různé silné ženské hrdinky i různě zlé antihrdinky, vývoj uvěřitelných charakterů, krásné muže v mnoha více či méně silných BL vztazích, mnoho emocí, mnoho témat k zamyšlení, sex mezi krásnými muži, humor, děj tak složitý, že bych potřebovala patnáct odstavců a stejně byste z toho nic nepochopili, jiný vesmír než tu nudu od DC a Marvelu a to jsou jen věci, co mi zrovna přišly na mysl.

0

umfa | 12. 5. 2022 10:17 | reakce na B - 12. 5. 2022 9:44

Aha, já myslel, že je to ten pes co píše pesorealismus.

-1

B | 12. 5. 2022 9:44

Jo, pokud by někdo to Mo Dao Zu Shi googlil, tak se nejedná o akční titul pro muže či mládež, jak by to mohlo podle animé, co z toho vzniklo, vypadat, ale je to fantasy-detektivní kniha, kterou napsala žena a je určená hlavně pro ženy.

-2

B | 12. 5. 2022 9:36

Paní Tučková je určitě dobrá spisovatelka, ale já čekám spíš na něco jako české Mo Dao Zu Shi, protože o historii si dokážu najít informace jinde a jestli jsou z pohledu ženského, mužského nebo očima psa mi je celkem jedno a realismus či psedorealismus mě prostě nudí, ale je fajn, že se tu nečte jen ten "ehm" Viewegh.

0

umfa | 12. 5. 2022 9:16

Ženy mají za posledních nejméně 120 let adekvátní vzdělání, co se týká maturit a v posledních desetiletích i vysokoškolských titulů mají nad muži převahu (blíže viz ročenka Českého statistického úřadu ŽENY A MUŽI V DATECH). Za stejnou dobu nikdo nikomu nebránil psát příběhy (dokonce i za obou okupací a za diktatury proletariátu byla témata příběhů prakticky volná), za dob internetových může psát už úplně kdokoliv (a zběžný pohled říká, že také píše). Tak co proboha společnost ženám dluží???

+1

Jean-Bédel Bokassa | 12. 5. 2022 8:22

Omlouvám se, ale nějak nerozumím. Mám jakožto muž vyprávět ženské příběhy? Můžu vám říct mnoho o své dceři.

+1