Diskuze k článku:

7 tipů pro muže. Co dělat, aby se ženy cítily bezpečně

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

David | 24. 3. 2021 1:19

Nelíbí se mi, když někdo vytváří dojem, že muži jsou násilníci, byt třeba jen potenciální. Je to v zásadě urážka všech slušných mužů. Nikdy nedosáhnete toho, že 100 procent mužů bude slušných. Ani 100 procent žen slušných není a nebude. A už vůbec si nemyslím, že žijeme v nějaké kultuře znásilnění, jak se někdy říká. Odjakživa platilo, že když se někdo choval jako hovado k ženám, mužům, dětem, zvířatům a ubližoval jim tak je to hovado, násilník, kriminálník. Ale nelze toho paušalizovat. Pokud jde o to, jestli jsem se někdy cítil nepříjemně v mhd či na ulici mockrát. Např. když jsem přešel ulici kvůli motajícímu se bezdomovci a ten na mě křičí , Vole ty se mě bojíš, štítíš nebo tak něco? Nebo se mi posmívala parta pubertáků v autobuse za denního světla a říkali že jsem teplej. Nebo když procházím kolem partičky opilců, fetáků apod. Když se na diskotéce nějaká partička baví na můj mě za zády. Já je vůbec neznám. Když mi cizí chlap na ulici tyká a říká mi vole. Když mě cikánka na Hlavním nádraží nabízí sex a říká, že mi udělá cenu. Je mnoho situací kdy se jako muž necítím příjemně a komfortně. Ano nejde o to, že by mě někdo znásilnil, ale obtěžoval nevhodně velmi často a někdy jsem se přitom také lekl a roztřásl. Ve společnosti obecně chybí slušnost a vzrůstá agresivita. Jinak co se týká těch násilníků , osvěta by snad měla směřovat do rodin a již malým dětem co si vštěpovat do hlavy , že . Ostatně všechny ty muže snad vychovávali také , někdy výhradně ženy. Tak proč je nenaučili jak se chovat k ženám? A to již nemluvím o sexuologovy Radimu Uzlovy , který tvrdí, že muži jsou zvířata. Jde jim jen o sex . A za jeho mladých let se nikdo nemusel na nic ptát.... Dneska je spousta věcí nějak vymknutá z kloubů. A jinak k tomu věnovat se násilníkovi.....Víte ono pro spoustu mužů se někoho zastat a postavit se mu je velmi nesnadné. Dříve možná stačila na násilníka a obtěžovatel houknout, zakřičet, něco říci....Dneska si koleduje člověk o to, že h o ten násilník zbije nebo do něj vrazí třeba nůž. Při vší úctě skončit jako invalida nebo mrtvý , proto, že jsem se někoho zastal je opravdu těžké. Málokdo má na takové hrdinství. Další věcí je, že nikdo z nás neví, kdyby náhodou tomu útočníkovi ublížil fyzicky nebo ho nedej bůh zabil, jestli neskončí před soudem a za katrem. Kdo ví, jak policie a soudy vyhodnotí nutnou obranu či zákrok v rámci pomoci druhému člověku. Je to všechno relativní a docela těžké.

+24
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Alice Gore | 18. 3. 2021 12:40

Ano, je to tak, a hádej co? Můžeš si za to sám.

-14
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu


Diskuze k článku:

Daniel | 17. 4. 2021 23:03

Ked ma zena na sebe saty s hlbokym vystrihom, tak o tie pohlady pravdepodobne stoji, i ked je mozne, ze si to dala len preto, lebo prave mala vsetko ostatne v spinavom pradle. Ja sa pravdepodobne na ten vystrih pozriem, i ked je mozne, ze to neurobim, lebo budem nahodou zamysleny, alebo sa akurat budem pozerat na nejaky iny .. Ale, ked sa pozriem, a potom sa dama bude citit ohrozena, tak nech ide na terapiu. Nie som zodpovedny za jej pocity, co neznamena, ze som jej ich naschval chcel vzbudit, jej citlivost aj emocie su proste jej problem. Podobne s komentarmi, zvuky vydavat a komentovat cokolvek mi nejaka vystrasena paranoidna neuroticka nezakaze, komunikovat je moje pravo. Samozrejme, ze jej to moze byt neprijemne, to uz je na urovni komentujuceho, co presne a ako vyjadri. Da sa to aj inteligentne, citlivo a lebo humorne, alebo uplne nevhodne, to nech posudia samotni akteri. Kazdopadne, zakazovat mi to nebude nik. Mozno, ak by mala zbran, alebo by mi jednu vytala, asi by som sklapol .. a udal ju policii za nasilie. Ten zvysok o dotykani a respektovani jej komunikacie je samozrejmy, podobne ako je samozrejme, ze ona bude respektovat to, co komunikujem o sebe ja sam. Tam, kde zacina sloboda jedneho, tam konci sloboda druheho. Ottóm, pottóm ..

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Lenka | 4. 4. 2021 10:35 | reakce na Vláďa - 23. 3. 2021 11:00

Dobrý den Vláďo, myslím, že nejjednodušší způsob je - dejte nám možnost se vzdálit. Gesta / hesla fungovat nebudou, jednak je nedokážete komunikovat všem, jednak mohou být zneužita.
Pokud to myslíte vážně, nechte ženu / dítě/ kohokoli, z něhož cítíte strach, před sebou odejít (třeba zastavte na chvilku - těch 10-20 sekund vás nezabije), příp. dejte možnost se jakkoli jinak vzdálit.
Neberte si to osobně, strach není kvůli vám, "jen" kvůli nějaké ne úplně fajnové zkušenosti, která je spojena se situací podobné té, ve které se nacházíte.
Krásný den pánové a dámy :-)

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

David | 31. 3. 2021 23:49 | reakce na Bůh - 31. 3. 2021 21:58

Máte pravdu známá osoba je někdy nebezpečnější než cizí chlap na ulici. Protože od známé osoby , že nebezpečí neočekává a ta osoba umí své choutky dlouho skrývat.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Bůh | 31. 3. 2021 21:58

Tedy na začátek ano uznávám že ženy bývají určitému obtěžování vystaveny mnohem častěji. Je zde ale otázka zdali je strach oprávněný. Abych vysvětlil svou pozici tak jsem zažil mnoho situací kdy jsem byl napaden (jo má zdeformovaná nosní přepážka a několik jizev by mohly vyprávět a nezpočet modřín které již neexistují) a to se snažím ustupovat jak to jen jde. Tedy jdu do boje jen když není jiná cesta a tedy ani facka není důvod k eskalaci. Ano můžete říci že že to byli násilí od mužů a budete mít pravdu. Ale proč? Přeci jen jakýkoliv konflikt s ženou nebude eskalován a zároveň je lepší si nechat líbit pár ran od ženy ne snést dalších několik od lidí co jí budou bránit před mou obranou. Zároveň hlavní rozdíl krom spol postavení je také velikost prostě pokud bych se potkal s kulturistikou tak tam už k tomu napadení může dojít stejně dobře jako u muže. Zároveň ano nikdy jsem nevybírál sukni aby nebyla moc krátká (ano blbej příklad) ale spíše jsem mnohokrát vybíral obločení s ohledem na zvětšení mohutnosti. Taky nejsem tak nepatrný abych nechal pití bez svého dozoru. Je to všechno strach? Ne jsou tam jen určité aspekty opatrnosti. Tedy abych se vrátil k té otázce je skutečně ten strach oprávněný? Nevím minimálně považuji takový bar za mnohem nebezpočnější pro muže. Osobně mám to už u zadku. Pokud mě bude chtít někdo napadnout tak napadne. Nemusím se kvůli tomu bát. Upřímně řečeno když mnohdy slyším ty otřesné zkušenosti žen tak si říkám že bych si to i rád prohodil. Prostě poplacani po zadku, pokřikování atd by mi byly mnohem milejší než pochroumané kosti a zem kropená mou krví. A ano jsem si vědom toho jak časté to je a že to je nepříjemné jen radši bych bral tohle. Prostě na jakýkoliv strach jsem již dávno rezignoval. Jen jeden fun fact je celkem blbost bát se ze vás znásilní nějaký cizinec na ulici. Naprostá většina znásilnění je od lidí které oběť zná. Tedy je otázkou jestli není nebezpečnější aby vás doprovázel kamarád než aby jste šla sama? Nálože s touto informací jak chcete

-3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

MuzinistaCZ | 26. 3. 2021 9:56

Pane Houdku, samozřejmě, že jsem někdy přemýšlel o tom, jestli to jak se obleču ovlivní mou bezepčnost. V mládí jsem rád poslouchal punk, měl jsem mikunu SexPistols, ale v některých jedincích zrovna tahle mikina vyvolávala intenzivní nutkání kopat mě do hlavy. Obdobnou zkušenost má nepochybně i nkědo kdo rád nosil tričko Orlíku, dres bohemky, dredy, plešku nebo cokoliv, co ho v něčích očích identifikovalo jako někoho, na kom si vybyije agresivitu.
Takže ano, ulice, obzvlášť večer, ale nejen a nevýhradně, nejsou bezepečné. Nejsou bezpečné pro ženy, nejsou bezpečné pro muže, nejsou bezpečné pro děti, nejsou bezpečné pro důchodce, nejsou bezpečné pro etnické menšiny. Neexistuje absolutní bezpečí.
Ano vnímejme, že se ženy necítí bezpečně. Ženy, vnímejte, že nejste jediné, kdo se necítí bezpečně.

+15
Reagovat | Citovat | Nahlásit

umfa | 24. 3. 2021 14:09 | reakce na Vláďa - 24. 3. 2021 10:32

Došlo, proto jsem nepoužil skutečné heslo podle NIST 800-63B ale jenom UUID.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Vláďa | 24. 3. 2021 10:32 | reakce na umfa - 23. 3. 2021 16:04

Ha, ha, moc vtipné. Nedošlo vám, proč je "heslo" v uvozovkách?

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

David | 24. 3. 2021 1:47 | reakce na David - 24. 3. 2021 1:19

A je to i otázka trestů a trestání těchto věcí. Pokud budou násilníci dostávat podmínky a nízké tresty vězení tak je to asi moc neodradí. A k tomu ztuhnutí to se může stát i muži a nebo svědkům napadení. Protože člověk je v šoku z toho co zažije nebo vidí. Obzvlášt stane-li se to poprvé .K tomu doprovodu musí to být prověřený doprovod. Nebot se může stát, že i dobrovod ženu znásilní a klidně i pan taxikář. Takže ani taxík není stoprocentně bezpečný, leda by ho řídila žena. A vůbec nejvíce znásilnění , zneužití, obtěžování se děje v bezpečném prostředí. Rodina, pracoviště. Nejvíce znásilnění se odehrává mezi lidma, kteří se, alespon částečně znají. Známý, kamarád, kamarád kamaráda , kolega z práce, příbuzný, spolužák, spolubydlící, nadřízený, podřízený, učitel, student, kněz atd. Podle statistika tam je mnohem větší riziko, než od neznámého muže na ulici. Větší riziko, je od muže kterého se žena nebojí než bojít. Bohužel.

+6
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

David | 24. 3. 2021 1:19

Nelíbí se mi, když někdo vytváří dojem, že muži jsou násilníci, byt třeba jen potenciální. Je to v zásadě urážka všech slušných mužů. Nikdy nedosáhnete toho, že 100 procent mužů bude slušných. Ani 100 procent žen slušných není a nebude. A už vůbec si nemyslím, že žijeme v nějaké kultuře znásilnění, jak se někdy říká. Odjakživa platilo, že když se někdo choval jako hovado k ženám, mužům, dětem, zvířatům a ubližoval jim tak je to hovado, násilník, kriminálník. Ale nelze toho paušalizovat. Pokud jde o to, jestli jsem se někdy cítil nepříjemně v mhd či na ulici mockrát. Např. když jsem přešel ulici kvůli motajícímu se bezdomovci a ten na mě křičí , Vole ty se mě bojíš, štítíš nebo tak něco? Nebo se mi posmívala parta pubertáků v autobuse za denního světla a říkali že jsem teplej. Nebo když procházím kolem partičky opilců, fetáků apod. Když se na diskotéce nějaká partička baví na můj mě za zády. Já je vůbec neznám. Když mi cizí chlap na ulici tyká a říká mi vole. Když mě cikánka na Hlavním nádraží nabízí sex a říká, že mi udělá cenu. Je mnoho situací kdy se jako muž necítím příjemně a komfortně. Ano nejde o to, že by mě někdo znásilnil, ale obtěžoval nevhodně velmi často a někdy jsem se přitom také lekl a roztřásl. Ve společnosti obecně chybí slušnost a vzrůstá agresivita. Jinak co se týká těch násilníků , osvěta by snad měla směřovat do rodin a již malým dětem co si vštěpovat do hlavy , že . Ostatně všechny ty muže snad vychovávali také , někdy výhradně ženy. Tak proč je nenaučili jak se chovat k ženám? A to již nemluvím o sexuologovy Radimu Uzlovy , který tvrdí, že muži jsou zvířata. Jde jim jen o sex . A za jeho mladých let se nikdo nemusel na nic ptát.... Dneska je spousta věcí nějak vymknutá z kloubů. A jinak k tomu věnovat se násilníkovi.....Víte ono pro spoustu mužů se někoho zastat a postavit se mu je velmi nesnadné. Dříve možná stačila na násilníka a obtěžovatel houknout, zakřičet, něco říci....Dneska si koleduje člověk o to, že h o ten násilník zbije nebo do něj vrazí třeba nůž. Při vší úctě skončit jako invalida nebo mrtvý , proto, že jsem se někoho zastal je opravdu těžké. Málokdo má na takové hrdinství. Další věcí je, že nikdo z nás neví, kdyby náhodou tomu útočníkovi ublížil fyzicky nebo ho nedej bůh zabil, jestli neskončí před soudem a za katrem. Kdo ví, jak policie a soudy vyhodnotí nutnou obranu či zákrok v rámci pomoci druhému člověku. Je to všechno relativní a docela těžké.

+24
Reagovat | Citovat | Nahlásit

umfa | 23. 3. 2021 16:04 | reakce na Vláďa - 23. 3. 2021 11:00

Jistě, stačí říct tohle heslo 7852148c-2c85-4289-897e-c437f5 6fdcbba hned všichni vědí na čem jsou.

-1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

umfa | 23. 3. 2021 16:00 | reakce na Vendy - 23. 3. 2021 13:50

Ovšem, že to není nesmysl, ale holá skutečnost - byť pro někoho těžko snesitelná :-)
V kriminologii dávno známý fakt, z jiných než kriminalistických publikací třeba "Tonic immobility during sexual assault", https://obgyn.onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/aogs.13174

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Vendy | 23. 3. 2021 13:59 | reakce na Michal Macek - 18. 3. 2021 7:28

Jako já to tak dělám. Zastavím se, otočím a nechám toho člověka předejít mě. Ale sorry, píšete/píšeš, že "chceme jen rychle domu, anuz by se nam nekdo snazil podprahove sdelit, ze sme uchylove!". Vždyť zastavení je v tomhle úplně stejně jako zrychlení. A je to vidět i na rekacích pánů, které jsou zajímavé. Většinou chápavé, ale někdo si neodpustí nechutné poznámky.

Hlavně ale tohle si můžete dovolit (zastavit a nechat toho člověka vás předejít), když si myslíte, že vás nenapadne a jen ho nechcete mít v zádech. Pokud si myslíte, že vám něco udělá, tak naprostý základ je, aby se k vám NIKDY nedostal blízko.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Vendy | 23. 3. 2021 13:52 | reakce na MK - 18. 3. 2021 11:19

Mýtus - násilí na ženách páchají psychopati. Nejsou to normální lidé jako my. Bohužel společnost je nastavená tak, že slovního i fyzického obtěžování žen se dopouštějí i lidé, kteří jsou jinak plně socializovaní a ještě na tom nevidí nic špatného.

-9
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Vendy | 23. 3. 2021 13:50 | reakce na umfa - 18. 3. 2021 22:40

Máte nějaký zdroj tohoto tvzení? Že se tohle stává ženám a mužům ne? Protože je to trošku bůhvíodkud vycucaný nesmysl.

-2
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Jaroslav | 23. 3. 2021 11:30

Jako muž vnímám věci podobně, jak zde někteří už popsali - když jdu za ženou, je mi to do určité míry nepříjemné a citím, že musí být i pro ní a snažím se to řešit. Třeba zrychlit a předejít jí, aby mohla být v klidu. Stejně tak by mě nenapadlo na ženu povykovat nebo pískat. To má co dělat už se slušným vychováním řekl bych.

Nicméně vždy mi přijde trochu zvláštní v podobných otázkách, kde se nějaká skupina (ať už jsou to ženy, trans lidé, lidé jiných ras, apod.) snaží upozornit, že jim není něco příjemné, že oni, dle toho co čtu, moc nekoukají na stranu těch druhých (mužů, hetero, jiných ras, apod.).

Rozhodně souhlasím, že být ženou a mít již nějakou negativní zkušenost nebo jen doslech o ní, tak se v noci na ulici bojím. Ale zamyslela se někdy žena, zda muži nemají něco podobného? Jako třeba kolika z vás mužů zde se stalo, že se jiný agresivnější muž začal navážet do vás. A to jen proto, že on se cítí být dominantní v daném místě (klidně i jen ve vanogu metra). Nebo že na vás jiný muž "špatně kouká" a vy jako muž, pokud nechcete být obětní beránek, se jaksi v zásadě musíte účastnit tohoto boje o dominanci a koukat na něj dosti sebevědomě a přemýšlet, zda se budete za chvíli prát, protože on bude agresivní hovado. A samozřejmě můžete sklonit zrak a doufat, ale to ho možná jen utvrdí v tom, že jste padavka půjde toho využít. Mezi muži to tak prostě je - to je stále ještě příroda a pokud nechci být obět, musím s tím počítat. Což samozřejmě neznanemá, že to budu začínat. Ale muži bojují o dominanci, někteří stále. Proto je mimochodem statisticky násobně pravděbodobnější, že se do konfliktu nebo i boje a tedy i ohrožení dostane muž a ne žena.

Stejně tak jako muž, který jde v noci po ulici a má míjet skupinku jiných můžu, kteří se zjevně náramně baví, se mi prožene hlavou, co mě bude čekat, připravuji se na boj, narovnám se a dostanu se do módu "macho muže", abych byl připravený sebevědomě odpovídat a přesvědčit je v případném konfliktu, že se mnou si nechtějí začínat.

A tedy, nejste v tom ženy, trans lidé, cizinci všech ras, apod. sami. Každý máme své problémy, ale já nebudu ten, který je bude házet na jiné.

Souhlasím s jedním diskutujícím zde, že věty typu "Pokud máme násilí na ženách vymýtit jednou PRO VŽDY.."
"Pokud se shodneme na tom, že násilí na ženách je nepřijatelné a chceme ho pomoci UKONČIT.." jsou zcela nesmyslné. Nikdy nic nevymítíte na 100%. To neznamená, že to nebudete zkoušet, ale nikdy se to určitě nepovede zcela.

A pokud tedy chceme, abychom se všichni na ulici cítili dobře alespoň ve většině situací, myslíte si, že je dobře radit lidem, aby obcházeli jiné lidi obloukem? Aby raději muž přešel na druhou stranu a vyhnul se ženě? Nebylo by třeba lepší, kdyby raději ti dva lidé začali komunikaci? Klidně jen neverbální. Žena se otočí, já se na ní podívám usměju se a jsem příjemý a pak si hledím svého. Nepozná, že ten můj výraz a úsměv byl ze zdvořilosti? Dle méhou soudu chování jako "vyhni se ženě raději na ulici obloukem" je přesně to chování, co nás od sebe oddálí (tím myslím duchem a vnímáním :)) ) namísto aby nám pomohlo komunikovat a vcítit se do druhých.

A když chceme tedy někoho usměrňovat, neměli bychom usměrňovat agresivní lidi, kteří překračují meze? Např. muže, kteří se chovají jako prasata k ženám? Namísto toho, abychom pohrozili nebo aplovali na všechny lidi/muže (což má v důsledku někdy bohužel i opačné než chtěné dopady - jako myšlenky v hlavě slušného člověka "proč tohle říkají mě? Já jsem přeci slušný. Nejsou prostě jen přecitlivělí?" apod.).

Všichni řešíme nepříjemné situace a tady je to hrozné velké tajemství - všichni navždy budeme!

Nejste v tom sami, každý bojuje, stále, celý život a nikdy nepřestane. Nedělejte si iluze o ideálu a raději se, zde se omlouvám za nenalezení lepšího slova, trochu vzmužte. (toughen up)

+21
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Vláďa | 23. 3. 2021 11:00

Zdravím a připojují se k těm, kteří nechtějí u žen vyvolávat na ulici obavy. Co takhle, dámy, vymyslet nějaké gesto nebo "heslo", kterým bychom Vám dali najevo, že Vás rozhodně nehodláme ohrožovat? Pomohlo by něco takového?

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Marta | 23. 3. 2021 9:09 | reakce na Michal Macek - 18. 3. 2021 7:28

Souhlasím. Já osobně nemám ráda kohokoliv za zády, ať už je to ženská nebo chlap. Takže prostě zpomalím a nechám dotyčného nebo dotyčnou, aby mě předběhl/a. V kapse svírám nůž pro případ nouze. A to VŽDY, když jdu někam sama po setmění. Protože opravdu ne vždy je chlap násilník. Když se cítím ohrožena, něco udělám pro to, abych se tak necítila. A opravdu je mi jedno, že obětuju pohodlí (vystoupím z tramvaje dřív, půjdu jinou cestou, musím vlézt do obchodu abych se schovala...), lepší obětovat pohodlí než život.

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Janicka_tkanicka | 23. 3. 2021 7:52

Trocha gramatického obtěžování - "není to raketová věda" je doslovný překlad z angličtiny. Češi nemají raketovou vědu, mají prostě jen vědu, případně žádnou vědu. "Není to žádná věda" :)

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

| 22. 3. 2021 19:27 | reakce na Michal Macek - 18. 3. 2021 7:28

Stačí přejít na druhou stranu. Muž "riskuje", že si o něm někdo myslí, že je násilník. Žena riskuje mnohem víc.

-1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Mirda | 21. 3. 2021 17:07 | reakce na Lenka - 21. 3. 2021 9:13

Gramatika.... ZA.... 5 Brejle v báglu

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Mirda | 21. 3. 2021 16:04 | reakce na Lenka - 21. 3. 2021 9:13

Příjemné nedělní odpoledne. Po přečtení vašiho komentáře jsem si uvědomil jednu věc. Můj produktivní věk se naklonil na tu horší stranu věkové hranice. Položil jsem si otázku zda bych byl schopen v případě že by se mi dělo příkoří v práci reagovat tak jak jsem napsal. Celou dobu jsem o tom přemýšlel a vyhodnotil jsem to tak že by to byla hloupost, nebo taktická chyba. Neuvědomil jsem si že roky letí a je tady spousta mladších a průbojnějších lidí. Nemohu se spolehnout na to že má práce má určitě specifika ke kterým je nutná dlouholetá zkušenost. Naučil nsem se já naučí se i druhý. Tim chci říci že po dnešním přečtení vašeho komentáře začínám chápat vaší pozici ve firmě kde pracujete. Nikdo není nenahraditelný a svým způsobem stojí za to pristupovat k tomu s rozumem. Člověk se opravdu učí celý život. Dostal jsem od vás lekci kterou si budu dlouho pamatovat. Udržet si práci kterou máte hodně ráda a jste v ní dobrá stojí i za částečnou nespokojenost ze svého okolí a chování určitých jedinců k vaší osobě. Na druhou stranu mě velmi potěšilo že jsou i milí chlapi s kterýma si rozumite. Je vidět že než něco napíšete tak o tom přemýšlíte a dochází vám věci které by mě asi nikdy nedošli. K těmto volným myšlenkám mohu přidat už jen jediné spoustu osobního úspěchu v této ne zrovna lehké době a hlavně hodně zdraví bez kterého nikdy nikdo nic nedokázal. Jedna osoba která stojí v mém osobním žebříčku hodnot na jedné z nejvyšší příčce by mě už sjela na tři doby že jsem spisovatel. Přeji Vám krásný zbytek dne a hodně úspěchů.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

beta samec | 21. 3. 2021 15:14 | reakce na VM - 19. 3. 2021 14:09

Jistě, co taky jinýho. Když rovnost tak rovnost se vším všudy.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Lenka | 21. 3. 2021 9:13 | reakce na Mirda - 20. 3. 2021 16:46

Krásné dobré ráno.
Pročítám si tu komentáře a uvědomila jsem si jednu věc. Že se tu zaměřujeme na to negativní, co nás potkává, ale musím zdůraznit, že v té práci potkávám mnohem víc lidí (a protože se tu trefuji do spolupráce s muži, tak musím říct explicitně mužů), kteří jsou skvělí. Nebylo by fér tohle nezmínit, přestože jsou tam často i ty situace, co jsem popisovala a co nejsou vůbec fajn a jsou úplně zbytečné, protože v konečném důsledku nepřináší nic dobrého nikomu.
Každopádně - změnit místo z tohoto důvodu nedává smysl, protože to, co popisuji, je prostě příliš běžné, tedy odejít by bylo jít bláta do louže. Za ty roky, co tam pracuji, jsem si respekt vybudovala, ale je to pro nás těžší a stojí to hodně času, nervů, smutků a příliš zbytečné energie, zatímco vám se respektu dostává zadarmo. Tyhle boje a pracné budování si pozice nás samozřejmě vnitřně velmi posílí - a nebo sejme a vytvoří z nás uzlíčky nervů s depresemi. Záleží na nastavení každého z nás. Ale jak jsem už psala, je to vysílující a místo potřeby vytvořit si bojového ducha v nutnosti umět postavit se sama za sebe bych mnohem raději uvítala něco, co je mi mnohem bližší a to je klid a mír... A věřím, že my všechny, resp. ještě lépe - my všichni.
Krásnou neděli :-)

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Darwinová | 21. 3. 2021 0:33 | reakce na umfa - 18. 3. 2021 22:40

Jenže se nějak nepočítalo se ztuhnutím mozku určitých jedinců. A výsledky vidíme dodnes :(

0
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Mirda | 20. 3. 2021 16:46 | reakce na Lenka - 20. 3. 2021 8:05

Krásné sobotní odpoledne:Mezi náma je ten rozdíl že já jsem schopen pracovat u nejmenované firmi v Praze jen za určitých podminek. Nesnesl bych pomyšlení že mě někdo nebere jako sobě rovna. Má odpověď by byla velice rychlá a nekompromisní ne pro to že jsem muž a svoji práci odvádím jak nejlíp umím ale pro to že nikdo se nemá povýšovat aby nebyl ponížen. Vy jste dle vašeho názoru jen slabá žena chtěl bych být ve svém životě tak slabý muž. Měl bych co bych chtěl. A v tom je ten rozdíl vy máte mnohem víc vnitřní síly která nám občas chybí.

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Mates | 20. 3. 2021 15:06

1)Samozřejmě, že její bezpečnost je její starost, tak jako každé jiné osoby. Pokud mě někdo na ulici napadne a pobodá nožem, tak on je viník, ale já jsem mrtvý, pokud já sám nepodniknu kroky, abych tomu předešel.
2)Například u úmyslného ublížení na zdraví, jsou obětí mnohem častěji muži, u znásilnění mnohem častěji ženy. Rady se budou tedy lišit podle pohlaví v určitých aspektech, protože je jiná pravděpodobnost, jakému napadení můžou čelit.
3)Pravděpodobně je to častější u mužů, ale obecně je problém kolik osob si nepřipouští, že by se stali obětí kriminality, protože se s tím do teď nesetkali.
4) Pokud každý sám není ochotný věnovat čas a úsilí pro svou bezpečnost, tak bude vždycky obětí situace. Tím spíš pokud má nevýhodu ve fyzické síle, tím větší úsilí musí věnovat prevenci, schopnostem a prostředkům sebeobrany.

+4
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Lenka | 20. 3. 2021 8:05 | reakce na Mirda - 19. 3. 2021 10:08

Dobrý den pane Mirdo. Pokud chceme žít a pracovat vedle sebe, ano, musíme se naučit tyhle situace zpracovat a nějak - bohužel ne vždy šťastně - na ně reagovat. Věřte, že si s tím poradím, ale není mi v tom dobře. Je to ale zbytečné a jak jsem psala - trochu někdy víc vysílující.
Na druhou stranu - máme Vás pánové i tak rády a pokud se Vám i nám ženám podaří odbourat tyhle věci, co nám zbytečně způsobují trable / smutky, bude nám všem líp :-)
Přeji nám všem, aby se to povedlo :-)

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

VM | 19. 3. 2021 14:09

Kdyz jdu ulici, tak si zen vesmes nevsimam a proste jdu. To jak si poradi se svou pripadnou paranoiou je ciste jejich vec.

+9
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Mirda | 19. 3. 2021 10:08 | reakce na Lenka - 19. 3. 2021 7:56

Pani Lenko není to pro vás jako ženu jednoduché pracovat v čisté v mužském kolektivu. Umím si živé představit čím procházíte poslouchat denně narážky jenom kvůli tomu že jste žena musí být dosti stresující. A vás už nebaví neustále odrážet utoky svých mužských kolegů. Takže pravděpodobně se uzavřete do sebe a myslíte si svoje. Podle mne jste žena která je zvyklá hodně přemýšlet a tím pádem že nemáte nikoho s kým své myšlenky můžete sdílet je zcela přirozené že důvěra v nás muže je pravděpodobně menší než si zasloužíme. Svým způsobem jste válečnice která bojuje o kousek uznání a klidu. Myslím že už jsem pochopil ten článek proč je vlastně napsaný.Věřím ale že na světě jsou i jiné typy mužů kteří by vás vnímali a pochopili možná jsou někde kolem vás ale vy je nevidíte a nebo nechcete. Někdy stačí jen se rozhlédnout a potlačit svou nedůvěru k okolí. V každém případě mi připadáte jako velice silná žena i když vy si to třeba o sobě nemyslíte. Držím vám palce a dívejte se kolem sebe.

+8
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Lenka | 19. 3. 2021 7:56 | reakce na Mirda - 18. 3. 2021 21:37

Ano, Mirdo myslím si, že přesně o tom to je - respekt jednoho vůči druhému. Mým cílem není kopat do mužů, vím třeba od kolegy, čím si prochází během dlouhého rozvodu a fakt to, co mu provádí manželka, je hnus. Na druhou stranu - to, co vyčítate ženám, totéž já dost často, potkávám ze strany mužů a jako jediná členka jinak pánského kolektivu můžu říct, že to není žádný med pracovat mezi muži. Být 3x denně cílem rádoby vtipných narážek, které už během chvilky postrádají originalitu, protože se pořád opakují, narážky na to, jestli jsem vlastně ženská nebo chlap, zároveň vnímat, že je to, že jsem žena, rozhazuje, protože prostě jsem ženská se vším všudy.. Zároveň logicky nemůžu být dostatečně funkční, protože jsem jen žena. Totiž přesně to, o čem píše autor, je mým denním chlebem a musím to zvládnout tak, abych nebyla - a teď mi promiňte ten vulgarismus - za krávu nebo blbku nebo drsnou mužatku - doplňte si, co chcete. Myslíte, že je to fajn si tímhle procházet den co den? Pořád někomu dokazovat, že umím a nejsem horší než muži kolem? Že když se mi stejně jako komukoli jinému něco občas nepodaří, že to není tím že jsem jen žena? Víte, jak je to vyčerpávající? Moje práce mě baví, jsem v ní dobrá a nechci ji měnit. A i muži, kteří se patrně nevědomky, protože "si přece jen dělají legraci", dopouští těchhle pro mne zbytečných, hloupých a náročných, zraňujících momentů, jsou jinak fajn lidi - žádní grázlové. Je to totiž standard ve společnosti, který je akceptovan - zejména těmi, koho se to netýká.
Moje očekávání, myslím, nejsou mimo, když chci mít jen klid a neřešit tyhle věci.

+8
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu


Zobrazit další