Diskuze k článku:

Jak být správnou macechou. Nedat na předsudky a nechtít nemožné

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Jitka | 11. 3. 2020 | 04:45

Když tohle čtu, tak je mi strašně luto těch dětí, žít v domácnosti, rodině, v jednom bytě, kde mě jeden nesnáší, musí být šílené. Chápu, ze to je popsány realita, ale ten dopad na děti.....kdyz dite žije třeba ve střídave péči, kde v obou rodinách je třetí rodic, často i nové oběma rodiči milované děti...nebo představa, ze me třeba už jako malého odmutl vlastní otec a pak ani ten nevlastní mě nebude mít rád....realita, smutne fakt, o to víc motivující ale, aby lidé o své partnerské vztahy více pečoval, aby se to nestavalo tak často....4 děti se 4 ženami, k tomu asi není co dodat, život to pak určuje sdilena tabulka google drive

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Všechny 3 komentáře v diskuzi

Jitka | 11. 3. 2020 | 04:45

Když tohle čtu, tak je mi strašně luto těch dětí, žít v domácnosti, rodině, v jednom bytě, kde mě jeden nesnáší, musí být šílené. Chápu, ze to je popsány realita, ale ten dopad na děti.....kdyz dite žije třeba ve střídave péči, kde v obou rodinách je třetí rodic, často i nové oběma rodiči milované děti...nebo představa, ze me třeba už jako malého odmutl vlastní otec a pak ani ten nevlastní mě nebude mít rád....realita, smutne fakt, o to víc motivující ale, aby lidé o své partnerské vztahy více pečoval, aby se to nestavalo tak často....4 děti se 4 ženami, k tomu asi není co dodat, život to pak určuje sdilena tabulka google drive

+5

Eva | 14. 4. 2020 | 16:28 | reakce na Jitka - 11. 3. 2020 04:45

Jako jo, ale článek byl primárně o macechách, ne o dětech - o tom, co zažívají ony - aby právě dopady na život takových rodin v jedné domácnosti byly co nejmenší. Máte-li vlastní dítě (děti), určitě chápete tu rozpolcenost. To "cizí" dítě si upřímně chcete oblíbit, protože milujete jeho otce, snažíte se ho přijmout, jaké je, lámete to hlavou na sílu a chcete být nad věcí a racionální, což samozřejmě nejde, protože to je skoro animální záležitost, když je tam i vlastní dítě, vlastní krev... Uff. A chlapovi to nevysvětlíte, protože to je přece JEHO dítě. A okolí vám řekne, hysterko, a co chudák to dítě, jak k tomu přijde. Být macechou asi začnu chlastat. Nejsem, ale kdybych byla, chtěla bych být macechou raději chlapci. To je taky taková pěkná ..ehm, taková holčičí... věc. Do holčičky bych si projektovala její matku, to vím přesně, tomu bych se bohužel neubránila a to by bylo peklo. Ty patchworkové ženy macechy neobdivuju, neobhajuju, ale mají moje hluboké porozumění.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Katka | 15. 3. 2020 | 06:49 | reakce na Jitka - 11. 3. 2020 04:45

Ano, bohužel smutná realita.

Zažila jsem si od 5 let co je to mít macechu a otčíma. A vztah s macechou se na mě rozhodně podepsal. Osobně bych nikdy nikomu macechu dělat nechtěla. To dítě prostě vidí/cití, že ho nemá rád/ráda. Až dnes si zpětně uvědomuji jaké rozdíly dělala mezi mnou a vlastním dítětem ať už v servisu, jídle, nákupech atd... Bohužel i dnes skoro po 30 letech ji nedávám:-/

0
Zobrazit komentovanou zprávu