Diskuze k článku:

Terapeut Pavel Rataj: „Nežijeme ve vztazích tak, aby mohly dlouhodobě obstát.“ (2. část)

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Ivo | 26. 6. 2019 | 10:35

Děkuji za návod i pro ostatní partnery "čtenáře" a procházející/budující vztah.
Ty naše "sociální" krize každých 7 let, co jsme překonávali s manželkou, jsme řešili velmi podobně jak v této části uvádíte a potvrzuji: určitě fungují. Jsme spolu 36 let :-)

+16
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Všechny 3 komentáře v diskuzi

Lucie Barošová | 26. 6. 2019 | 23:17

Tak krásný rozhovor o vztazích jsem už dlouho nečetla! Souhlasím a je to velmi inspirativní. Děkuji za zveřejnění.

+6

Lev | 26. 6. 2019 | 16:50

Nejak tomu nerozumim. Abychom byli schopni mluvit o sobe, pocitech, zranenich, neobvinovat, ale poctive pojmenovavat, musime pracovat na sobe. Neni to hlavni napln terapie a/nebo seberozvoje? Jak se tedy clovek, prochazejici terapii / seberozvojem muze "odvivinout" z funkcniho vztahu? Myslela jsem, ze se v takovem pripade rozchazeji pary, ktere byly postavene na nezdravych zakladech (kdybych mela nizke sebevedomi a postavila na tom vztah s clovekem, ktery by mi dokazoval, ze nemam duvod ho mit vysoke, protoze nejsem nic moc, tak logicky, kdyz ziskam nejakou sebehodnotu, s nim uz byt nechci, pokud on soucasne nezjisti, ze by se mu jine forme vztahu nezilo lip).
Hodnotu clanku snizuje to, ze zahrnuje Nevychovu a Respektujici vychovu do smeru, ktere vychovavaji "hlavne stastne dite, treba i na ukor rodice". To je od psychologa nefer. Prace s emocemi, negativnimi i pozitivnimi, uprimnost k sobe sama, zprava, ze cloveku obcas neni dobre a je potreba si to pripustit - a idealne v sobe najit duvod. To jsou hlavni myslenky Respektujici vychovy (kterou znam dobre) a Nevychovy (kterou znam hur, protoze mi nevyhovuje forma), kdy sice mluvime o tom, ze to jsou "vychovne styly", ale obsahuje to spoustu prace predevsim pro rodice samotne.

0

Ivo | 26. 6. 2019 | 10:35

Děkuji za návod i pro ostatní partnery "čtenáře" a procházející/budující vztah.
Ty naše "sociální" krize každých 7 let, co jsme překonávali s manželkou, jsme řešili velmi podobně jak v této části uvádíte a potvrzuji: určitě fungují. Jsme spolu 36 let :-)

+16