Ester a Honza, Berenika a Irena, Klára a Šimon. Co o sobě doopravdy víte? Slavné dvojice jsme podrobili detektoru lásky

OsobnostPříběhSpolupráceVztahy
Anna Urbanová
| 9. 8. 2022 | 3 komentáře | 3 050
Ester a Honza, Berenika a Irena, Klára a Šimon. Co o sobě doopravdy víte? Slavné dvojice jsme podrobili detektoru lásky
Ester Geislerová a Honza Vojtko. Foto z natáčení. Autor: Martin Trabalík

Co o vás neví ani vaše nejlepší kamarádka? Co nejtěžšího jste v životě zažili? Z čeho máte největší strach? Otázky na tělo, které mají moc propojit přátele, partnery i příbuzné. Spojili jsme se s kampaní „Karty, které otevřou srdce“ a položili je dvojicím známých osobností. Sdílení je síla.

Vztahy s blízkými lidmi podmiňuje vzájemná láska, otevřenost, důvěra, sdílení, a především jistota, že ten druhý nás nejen slyší, ale opravdu nám naslouchá. Bez podmínek a bez předsudků. Oslovili jsme tři známé dvojice, posadili je před kameru a pokládali jim otázky, které je vyzývaly nejen podívat se zpříma na sebe, na své vzpomínky, strachy a touhy, ale zároveň je v tu chvíli vyjevit před někým blízkým. Ne nadarmo se říká, že člověk raději vyzradí svá nejintimnější tajemství cizímu člověku. Před lidmi, které znají důvěrně, by je nevyslovil. Sdílení je totiž často podmíněno velkou odvahou. 

Co na sebe – a sobě navzájem – prozradily slavné páry?

Důvěra. Ester Geislerová a Honza Vojtko

„Kdo Eťu zná, ví, že pro svý kamarády dokáže vytvořit neuvěřitelný věci,“ vypráví s nadšením Honza. Herečku Ester Geislerovou s ním pojí nejen hluboké přátelství, ale i společný projekt Terapie sdílením, s nímž pravidelně vystupují a umožňují lidem otevřeně se bavit o vztazích a jejich nástrahách vtipnou a přístupnou formou. Honza Vojtko je známý párový terapeut, ale tady svou roli odborníka na vztahy odkládá – je tu kvůli Ester a ona kvůli němu. „Mně se stalo úplně to samý,“ zvolá jindy Ester překvapeně a jeden přes druhého líčí historku, kde figuruje výtah, pes a vodítko (a má naštěstí dobrý konec). V jednu chvíli se emotivně obejmou. Jejich vztah je založený na důvěře, se kterou si mohou říct cokoliv. Neznamená to ale, že to také vždy udělají. „Je určitě mnoho věcí, které jsme spolu nesdíleli,“ poznamenává Honza. „Důležité je, že můžeme.“

Foto: Maltesers

Otázky, které jsme našim dvojicím kladli, pocházely ze sady komunikačních karet kampaně Maltesers a také jejich online verze Karty, které otevřou srdce. Svého partnera nebo kamaráda před kameru zřejmě neposadíte, ale přesto byste s ním možná chtěli vést dialog, který jde víc do hloubky. Hravá forma, otevřenost a zvídavost vám k tomu mohou pomoci. Zkuste to! I třeba jen sami pro sebe. Možná budete překvapení, co se dozvíte. 

Láska. Irena Obermannová a Berenika Kohoutová

„Máma.“ To je slovo, které při natáčení zazní často. Scenáristka Irena Obermannová je mámou herečky a zpěvačky Bereniky Kohoutové, ale často zmiňuje i svoji maminku. „Říkávám, že jsem svoje dcery měla s ní, a neměla bych,“ říká. „Ke své dceři jsem odjakživa cítila lásku, ale teď se nově přidává i obdiv,“ přiznává Irena, přičemž Berenika se vrtí a směje: „Až teď?“ Silné ženské generační pouto je vidět v mnoha odpovědích. To, že se Berenika před dvěma lety také stala matkou, přidává další rovinu sdílení. A obav. „Berenika jela s rodinou k moři, já se o ni strašně bála, šla jsem si z toho stresu zaplavat a v bazénu mi tekly slzy a koukali tam na mě jako na magora,“ vypráví Irena se smíchem.


Podpora. Klára Svobodová a Šimon Svoboda

Klára alias „paní Spocková“, jak vystupuje na svém blogu Spocklidem, je cover star červnové Heroine. V rozhovoru otevřeně mluvila o ztrátě dítěte, o výchově dcery, která je neslyšící, a dalších tvrdých chvílích, kterými si prošla. Na focení ji tehdy doprovázel manžel Šimon. „Takhle by mělo vypadat každé manželství,“ psala mi potom kolegyně do esemesky. Klára se netají tím, že bez Šimonovy podpory by mnohé věci nezvládla. „To je samozřejmost,“ krčí rameny on. I po mnoha letech vztahu, do kterého oba vstoupili velmi mladí a – jak říká Šimon – na manželství rozhodně nepomýšlející, se na sebe dívají s nepokrytou láskou. „Kdybych se mohla vrátit v čase, chtěla bych si znovu prožít naši svatbu, ten poslední moment nevinnosti, než se nám začaly dít všechny ty těžké rodičovské věci.“ „A taky bych tehdy nemusel ztratit ten prstýnek,“ usmívá se Šimon.


Umíme spolu doopravdy mluvit? To je otázka, kterou jsme už položili psychologovi a párovému terapeutovi Tomáši Kvapilíkovi, a stejná otázka byla jádrem ankety mezi šesticí osobností, které vyprávěly o tom, v jaké životní situaci si museli říct blízkému člověku o pomoc.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Martina Benešová jede bomby
  Jaderná chemička Martina Benešová slaví obří úspěch – lék na rakovinu prostaty, na jehož vývoji se podílela, byl už schválen v USA. „Když chcete dělat vědu na vysoké úrovni, musíte být nejen šéf, ale i krysa v oficíně, entertainer, politik, ekonom a psycholog,“ říká vědkyně, která se letos vdávala v Las Vegas v šatech po Cate Blanchett a nejlíp se dokáže odreagovat při rychlé jízdě autem.
 • Děravé vědecké potrubí
  Čím dál postupujeme po vědecké dráze, tím méně žen potkáváme: říká se tomu „děravé potrubí“. Se sedmi českými vědkyněmi jsme se na ty díry podívali pěkně zblízka. Kudy nám odbornice z akademické sféry mizí? A stačí díry zalepit, nebo by bylo lepší celé potrubí rovnou přestavět?
 • Milujeme fotoromány
  Zavzpomínaly jsme na časy, kdy jsme v novém Bravíčku vždycky listovaly na stránky s fotorománem, a nechaly jsme se tímhle formátem inspirovat. Tentokrát ale nejde o žádnou lovestory, nýbrž o satirické obrazy z vysokoškolského života z pera Dua Docentky. Získá Lída postdoktorský grant, nebo se její naděje zadupe docent Kuneš a profesor Hrubeš?
 • Proč nosí Filip Titlbach perly
  Novinář Filip Titlbach letos vydal knihu rozhovorů s queer lidmi o tom, čemu musí čelit. V Heroine se ho v důvěrném rozhovoru na jeho vlastní zkušenosti ptá Jana Ciglerová: „Lidé nám často říkají – žijte si, jak chcete, ale ne nám na očích. Proč si myslíš, že se skoro neoutují sportovci? Protože spolu chodí do sprch a heterosexuální muži s tím mívají problém. Myslí si, že je gayové znásilní.“

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 3 komentáře

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

já profi trol | 9. 8. 2022 10:56

Honza Vojtko je velmi sympatický a v pohodě i s tetováním. Prý to není běžné, aby psycholog měl tetování. :D

+1
Reagovat