Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Seriál Dělníci chtíče. Zpověď muže, který zneužil svou čtyřletou sestru

Redakce Heroine | 1. 4. 2021 | 4 komentáře | Dokument | 16 700

Vladimírova tvář i identita zůstává v dokumentu skrytá. Foto: MallTV

Zatímco odborníci na něj roky upozorňují, veřejnost mlčí. Sexuální zneužívání dětí je tabu. Jedině jeho prolomení ale může pomoc těm, které se staly jeho obětí a přišly o to nejcennější, co měly – bezstarostné vyrůstání. A mnohdy i domov. Většina případů se totiž odehrává v prostředí, které by mělo být synonymem lásky a bezpečí.

Představa, že se deliktů dopouštějí neznámí muži, kteří lákají malé holčičky na bonbony, je scestná. Strůjci celoživotního traumatu jsou nezřídka rodinní příslušníci. Otcové, partneři, ale také sourozenci. Své sestry zneužil i Vladimír. Té mladší byly čtyři. 

Vladimír je už čtvrtým rokem klientem Psychiatrické nemocnice Bohnice. Když mu bylo šestnáct let, zneužil tři děti. Jeho příběh je v mnohém nejběžnějším příkladem sexuálního zneužívání. V mnohém se ale taky průměru vymyká. Na jeho vyprávění je přitom nejtíživější to, s jakou samozřejmostí popisuje, co udělal. Přestože zneužil i tříleté dítě, tomu, že by byl pedofil, se brání. Svůj čin přičítá zvědavosti a víc než výčitky ho po jeho spáchaní trápilo, že bude prozrazen. Stalo se.

Jak k tomu došlo, co po odhalení následovalo a jak probíhá léčba poruch sexuality se ptá Jakub Klingohr v novém díle dokumentární série Dělníci chtíče.

Dokumentární série Dělníci chtíče Jakuba Klingohra se vydává za pachateli těch nejvíce odsouzeníhodných činů – sexuálního zneužití dítěte. Jak probíhá jejich léčba? A dají se vůbec úspěšně vyléčit? Cítí nějakou vinu? A proč jsou tresty za zneužívání dětí tak nízké? Napříč celým pořadem Dělníci chtíče se bude hovořit jak se samotnými pachateli, kteří právě procházejí léčbou, tak s lékaři, policisty, právníky, ale i oběťmi. Cílem dokumentu je zvýšit povědomí o problému sexuálního zneužívání dětí, který není tak ojedinělý, jak se zdá, poukázat na délku soudních procesů a nízké tresty, jež pachatelům hrozí, nebo upozornit na neexistující prevenci i chybějící diferencovaná oddělení.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

  • Česko potřebuje prezidentku Danuše Nerudová, Lenka Bradáčová, Miroslava Němcová – ženy, o kterých se v souvislosti s kandidaturou mluví nejčastěji. Rut Kolínská, kterou na prezidentský post doporučoval Václav Havel. Adéla Šípová, která převálcovala své soupeře v boji o senátorské křeslo. Která z nich by se vám na Hradě líbila nejvíc? Vyzpovídali jsme pětici „prezidentek“ z titulní strany.
  • Feministická knihovnička Spolu s autorkami z knihovny Gender Studies jsme připravili přehled titulů, které formovaly ženské hnutí v jeho jednotlivých fázích. Od Vlastního pokoje přes Druhé pohlaví až po Ovoce poznání. Které knihy k nám stále živě promlouvají?
  • A pokud neumřela, pracuje dodnes „Čím víc pracujete, tím jste lepší. A o to víc chcete pracovat, protože zpětná vazba vám čechrá ego. A tak tomu přizpůsobíte celý svůj život,“ píše Michelle Losekoot v článku, ve kterém se každý workoholik zděšeně pozná. Jak se zbavit závislosti na práci ve společnosti, která výkon tak adoruje? A jak zjistíte, že máte problém?
  • Metafory našich životů Vyjasněme si pojmy, které zaznívají v diskusi o genderové nerovnosti. Skleněný strop, děravé potrubí, neviditelná práce… Pokud si nebudeme rozumět, těžko se na něčem můžeme dohodnout.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 4 komentáře

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Mirda | 2. 4. 2021 8:53

Nejodpornější věc na světě zneužití malého nevinného dítěte které vám důvěřuje a má váš rádo je to malý tvoreček který nikdy nikomu nic špatného neudělal. Proč má tak strašně trpět kvůli nenormalnimu a hlavně nemorálnímu chtíči. Jsem pacifista jsem svým způsobem věřící člověk ale v tomto případě bych byl schopný se stát i katem neuvěřitelně dlouho by ten násilník umíral neměl bych slitování proč taky?? On ho taky neměl!!!!

+4
Reagovat
Naše tipy