Jak vlastně vypadají? Na snímcích organizace zachytila „reálné tváře“ pochodu Prague Pride

HateFree CultureLGBT+Manželství pro všechnyPrague Pride
Praha
Rovnoprávnost
Redakce Heroine
| 17. 8. 2022 | 23 komentářů | 19 861
Jak vlastně vypadají? Na snímcích organizace zachytila „reálné tváře“ pochodu Prague Pride
Foto: David Růžička, HateFree Culture

Až 60 tisíc lidí se účastnilo sobotního průvodu na podporu LGBTQ lidí. Ten se konal v rámci 12. ročníku festivalu Prague Pride, který se vrátil do centra české metropole po tříleté pauze. Jak ale vypadají ti, kteří na takové akce chodí a stávají se často terčem kritických komentářů? Organizace Hate Free Culture zachytila návštěvníky a návštěvnice průvodu v sérii nazvané „My jsme Pride“.

„Každý rok se vyrojí řada kritických komentářů. Týkají se zejména toho, jak vypadají lidé, kteří na festival (a do průvodu) chodí, co mají na sobě, jak se prezentují,“ píše organizace HateFree na svém facebooku. Na Prague Pride proto letos vznikla unikátní galerie lidí z LGBTQ+ komunity i těch, kteří přišli vyjádřit podporu myšlenkám tolerance a lásky pro všechny. 

Foto: Podívejte se na návštěvníky a návštěvnice letošního pochodu Prahou:

Další fotky v galerii (28)

„Série nemá za cíl ukázat, že do průvodu Prague Pride nepatří lidé, kteří svým vzhledem nebo vybranými outfity vyčnívají. Sám jsem toho názoru, že do něj má jít každý oblečený tak, jak chce. Je to karneval a je oslavou svobody a volnosti sebevyjádření. Bez ohledu na orientaci,“ vysvětluje pro Heroine.cz Lukáš Houdek, který projekt HateFree Culture vede. „Nicméně naprostá většina lidí je oblečená tak, jak chodí do práce, na nákup nebo na diskotéku. To v médiích příliš nevidíme. A to jsme chtěli touto sérií ukázat,“ říká.

Autorem fotografií je spolupracovník HateFree Culture David Růžička.

Čtěte také:

Prague PrideFoto: Profimedia

Módní inspirace z Prague Pride: Kaktusové vzory, duhové šaty a latexu jen minimálně

Pride festival vyvrcholil sobotním průvodem Prahou. Hlavním motivem byla samozřejmě duha, kterou měl na sobě v nějaké podobě skoro každý z desítek tisíc účastníků. Byla to oslava tolerance, lásky a práva na vlastní identitu. Našla se v průvodu také módní inspirace pro všední dny?

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Martina Benešová jede bomby
  Jaderná chemička Martina Benešová slaví obří úspěch – lék na rakovinu prostaty, na jehož vývoji se podílela, byl už schválen v USA. „Když chcete dělat vědu na vysoké úrovni, musíte být nejen šéf, ale i krysa v oficíně, entertainer, politik, ekonom a psycholog,“ říká vědkyně, která se letos vdávala v Las Vegas v šatech po Cate Blanchett a nejlíp se dokáže odreagovat při rychlé jízdě autem.
 • Děravé vědecké potrubí
  Čím dál postupujeme po vědecké dráze, tím méně žen potkáváme: říká se tomu „děravé potrubí“. Se sedmi českými vědkyněmi jsme se na ty díry podívali pěkně zblízka. Kudy nám odbornice z akademické sféry mizí? A stačí díry zalepit, nebo by bylo lepší celé potrubí rovnou přestavět?
 • Milujeme fotoromány
  Zavzpomínaly jsme na časy, kdy jsme v novém Bravíčku vždycky listovaly na stránky s fotorománem, a nechaly jsme se tímhle formátem inspirovat. Tentokrát ale nejde o žádnou lovestory, nýbrž o satirické obrazy z vysokoškolského života z pera Dua Docentky. Získá Lída postdoktorský grant, nebo se její naděje zadupe docent Kuneš a profesor Hrubeš?
 • Proč nosí Filip Titlbach perly
  Novinář Filip Titlbach letos vydal knihu rozhovorů s queer lidmi o tom, čemu musí čelit. V Heroine se ho v důvěrném rozhovoru na jeho vlastní zkušenosti ptá Jana Ciglerová: „Lidé nám často říkají – žijte si, jak chcete, ale ne nám na očích. Proč si myslíš, že se skoro neoutují sportovci? Protože spolu chodí do sprch a heterosexuální muži s tím mívají problém. Myslí si, že je gayové znásilní.“

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 23 komentářů

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

trent | 17. 8. 2022 15:10

A jak víte co Bůh chtěl? On to někde říkal, nebo napsal? Pokud je tedy Bůh stvořitel všeho, tak se buď sekl, nebo nebo to udělal schválně...
Jinými slovy, souhlasit nemusíte, stačí když přijmete fakt, že jsou zde i jiní lidé, než vy.

+4
Reagovat

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Ema | 17. 8. 2022 7:45

Nikdy nebudu souhlasit se sňatky lidí stejného pohlaví, o výchově dětí ani nemluvím. Všichni máte plnou pusu Boha, a jdete proti. Tohle Bůh nechtěl a příroda už vůbec.

-6
Reagovat