Připomeňte si s námi 1. prezidentskou konferenci Heroine

Konference
OsobnostPrezidentkyRovnoprávnost
Redakce Heroine
| 1. 11. 2021 | 5 213
Připomeňte si s námi 1. prezidentskou konferenci Heroine
Foto: Hubert Hesoun

Prezidentská konference Heroine, která proběhla 20. listopadu, měla velký úspěch jak přímo na místě, tak později ve vašich ohlasech i na sociálních sítích. Z úst našich symbolických prezidentských kandidátek zazněla slova, která chceme ve veřejném prostoru slýchat stále častěji: o systémových problémech, kterým ženy v politice čelí, a o vizi rovnějšího zastoupení žen a mužů, které zviditelní dosud přehlížená témata a společenské problémy.

1. prezidentská konference Heroine je za námi. Výjimečně úspěšná akce přilákala pozornost nejen z řad čtenářů a čtenářek Heroine, ale i ze strany široké veřejnosti. Symbol ženy v prezidentské funkci je mnohem víc než prosté vyjádření naděje, že žen bude v politice přibývat. Znamená i touhu vymanit se ze zaběhlého uvažování o tom, co politika vůbec je a jaká by naše politické reprezentace měla a mohla být. Osobnosti, které na konferenci na dané téma promluvily, Danuše Nerudová, Lenka Bradáčová, Rut Kolínská, Miroslava Němcová a Adéla Šípová, byly moudré, inspirativní a vtipné, a nesly zprávu, která je mottem celého našeho celoročního úsilí: Přišel čas na ženu v čele státu. Nejen symbolicky.

Záznam 1. prezidentské konference Heroine


Konferencí zkušeně provázel moderátor Martin Veselovský. Diváky ve zcela zaplněném sále Centra architektury a městského plánování (CAMP) doplnili ti, co se dívali na živý stream. Po konferenci následovala volná zábava a síťování. Skvělá atmosféra vydržela dlouho do večera...

Připomeňte si s námi, jaké to bylo naživo!

Hubert Hesoun

Foto: Hubert Hesoun

Hubert Hesoun

Foto: Hubert Hesoun

Hubert Hesoun

Foto: Hubert Hesoun

Hubert Hesoun

Šéfredaktorka tištěného magazínu Heroine Michaela Kramárová a ředitel vydavatelství NextPage Media Martin Vlnas.

Hubert Hesoun

Lenka Bradáčová v živé diskusi. Foto: Hubert Hesoun.

Hubert Hesoun

Prostory pražského Centra architektury k akci sedly skvěle. Foto: Hubert Hesoun

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • KLÁRA SVOBODOVÁ ALIAS PANÍ SPOCKOVÁ
  Předčasný porod, císařský řez, smrt dítěte, život s postižením. To všechno prožila Klára Svobodová – naše coverstar. Na svém blogu Spocklidem popisuje svůj život bez pozlátka. A tak jsme ji pro Heroine nafotili celou ve zlatě, zářící a svítící jako skutečnou hvězdu. Přesně tou totiž Klára podle nás je. Matka bojovnice, která se nevzdává. Z minusů dělá plusy a z hendikepů superschopnosti. Odkrývá tabu a ukazuje odvrácenou stranu mateřství. Inspiruje a dodává sílu. Mění svět kolem sebe. Je to Moje Heroine. Nahlédněte do jejího vesmíru.
 • CHTĚJÍ VIDĚT HVĚZDY A CÍTIT VÍTR
  Pít vodu ze studánky a bydlet ekologicky. Být svobodní. Naše příloha Sustainable tentokrát popisuje alternativní možnosti bydlení. Jaké to je žít v jurtě, domku na kolečkách anebo ve „slamáku“? Příběhy lidí, kteří se rozhodli žít jinak, blíž přírodě i sami sobě.
 • HLAS HEROINE
  Proč po nás gynekologové chtějí poplatky za registraci, i když je to nezákonné, a hlavně proč se je bojíme odmítnout? Proč by o ženském těle měli rozhodovat politici, když v případě mužských těl nikdo podobné nápady nemá? V naší názorové rubrice se dočtete i o tom, jak vychovávat děti v souladu s feministickými ideály a jak ochránit jejich (i naše) duševní zdraví v době, kdy covid vystřídala válka na Ukrajině. Ale nebojte, přinášíme i pozitivní zprávy!
 • VÁLEČNÁ REPORTÉRKA PETRA PROCHÁZKOVÁ
  Petra Procházková momentálně reportuje z války na Ukrajině. Mluvili jsme s ní ještě před odjezdem o tom, co zažívají ženy ve válkách, jaká je etika válečného zpravodajství i jak ve vyhrocených situacích zvládá své emoce. Dostalo se ale i na dilemata, která s sebou nese její vlastní mateřství. A jak se vlastně stalo, že psala diplomku o Čtyřlístku? Petra Procházková je Moje Heroine.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

V diskuzi nejsou žádné komentáře

Vstoupit do diskuze