Připomeňte si s námi 1. prezidentskou konferenci Heroine

Konference
OsobnostPrezidentkyRovnoprávnost
Redakce Heroine
| 1. 11. 2021 | 4 843
Připomeňte si s námi 1. prezidentskou konferenci Heroine
Foto: Hubert Hesoun

Prezidentská konference Heroine, která proběhla 20. listopadu, měla velký úspěch jak přímo na místě, tak později ve vašich ohlasech i na sociálních sítích. Z úst našich symbolických prezidentských kandidátek zazněla slova, která chceme ve veřejném prostoru slýchat stále častěji: o systémových problémech, kterým ženy v politice čelí, a o vizi rovnějšího zastoupení žen a mužů, které zviditelní dosud přehlížená témata a společenské problémy.

1. prezidentská konference Heroine je za námi. Výjimečně úspěšná akce přilákala pozornost nejen z řad čtenářů a čtenářek Heroine, ale i ze strany široké veřejnosti. Symbol ženy v prezidentské funkci je mnohem víc než prosté vyjádření naděje, že žen bude v politice přibývat. Znamená i touhu vymanit se ze zaběhlého uvažování o tom, co politika vůbec je a jaká by naše politické reprezentace měla a mohla být. Osobnosti, které na konferenci na dané téma promluvily, Danuše Nerudová, Lenka Bradáčová, Rut Kolínská, Miroslava Němcová a Adéla Šípová, byly moudré, inspirativní a vtipné, a nesly zprávu, která je mottem celého našeho celoročního úsilí: Přišel čas na ženu v čele státu. Nejen symbolicky.

Záznam 1. prezidentské konference Heroine


Konferencí zkušeně provázel moderátor Martin Veselovský. Diváky ve zcela zaplněném sále Centra architektury a městského plánování (CAMP) doplnili ti, co se dívali na živý stream. Po konferenci následovala volná zábava a síťování. Skvělá atmosféra vydržela dlouho do večera...

Připomeňte si s námi, jaké to bylo naživo!

Hubert Hesoun

Foto: Hubert Hesoun

Hubert Hesoun

Foto: Hubert Hesoun

Hubert Hesoun

Foto: Hubert Hesoun

Hubert Hesoun

Šéfredaktorka tištěného magazínu Heroine Michaela Kramárová a ředitel vydavatelství NextPage Media Martin Vlnas.

Hubert Hesoun

Lenka Bradáčová v živé diskusi. Foto: Hubert Hesoun.

Hubert Hesoun

Prostory pražského Centra architektury k akci sedly skvěle. Foto: Hubert Hesoun

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

  • LUCIE HRDÁ Tváří titulní strany je advokátka Lucie Hrdá. „Oběti připodobňují znásilnění k vraždě duše a mnoho z nich tvrdí, že by byly raději mrtvé, než aby žily s touto zkušeností dál. Pokud se na tyto zločiny stále pohlíží jako na ublížení na zdraví, je to podle mě naprosté nepochopení,“ říká v našem rozhovoru. Organizace Bez trestu, kterou spoluzakládala, zveřejňuje skutečné rozsudky, aby upozornila na to, za jaké činy odcházejí pachatelé od soudů jen s podmínečnými tresty. „O násilí nesmíme mlčet,“ říká Lucie a sama se neúnavně angažuje.
    Lucii Hrdou fotila naše spolupracovnice v Londýně Eliška Sky.
  • STOP NÁSILÍ NA ŽENÁCH! Nějakou formu domácího násilí zažilo 20–40 % žen. V době první covidové vlny narostlo domácí násilí až o 50 %. Každá třetí žena se stala terčem sexuálního obtěžování. Zkušenost se znásilněním má asi 5–10 % českých žen, přičemž naprostá většina z nich se nikdy neobrátí na policii. Co ještě potřebujeme slyšet, abychom jako společnost přestali zavírat oči před domácím a sexualizovaným násilím?
  • MŮJ ŽIVOT S MOHAMEDEM „Mohamed zná holky, jako jsem já (35+ single ženy s kariérou), jen z filmů. Já znám kluky jako Mohamed jen ze zpráv. Oba kolem těch stereotypů první týdny potichu našlapujeme. Nevíme, co čekat. On uzavírá svůj den modlitbou, já sklenkou vína.“ Michelle Losekoot svěřila Heroine svůj příběh o tom, jak nabídla hostitelskou péči jednomu z dětí, které na českém území skončily jako uprchlíci bez rodičů. Co při tom Michelle zjistila o sobě? A co o naší společnosti?
  • FAST FEMINIST FASHION Nakupují české feministky v řetězcích? Je udržitelná móda jen pro privilegované? A koho posiluje podceněné oblečení? Módní publicistka Veronika Ruppert se zamýšlí nad přesahy mezi feminismem a módou ohleduplnou k planetě i lidem. V příloze Sustainable přinášíme také rozhovor s klimatoložkou Táňou Míkovou a tipy na udržitelnější cestování z pera architekta Petera Bednára.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

V diskuzi nejsou žádné komentáře

Vstoupit do diskuze