Testovali jsme péči o pleť inspirovanou oceánem od Yves Rocher

BrandstoryKosmetikaTestování
Beauty Redakce
| 1. 11. 2021 | 1 398
Testovali jsme péči o pleť inspirovanou oceánem od Yves Rocher
Foto: Yves Rocher

Vědci z Yves Rocher, inspirovaní synergií oceánu a země, spojili znalosti z oblasti botaniky a mořské biotechnologie a vytvořili řadu Elixir Botanique. Ta slibuje ochranu před poškozením způsobeným znečištěním, které je zodpovědné za předčasné stárnutí. Jak dopadlo redakční testování?

Řada Elixir Botanique pro zářivější a pevnější pleť představuje spojení blahodárných účinků moře a země. Obsahuje komplex aktivních látek s mimořádnou účinností – extrakt z lichořeřišnice, pěstované podle principů agroekologie na polích v La Gacilly, s extraktem z mikrořas Tetraselmi pěstovaných v Bretani ve fotobioreaktorech.

Testovali jsme denní a noční krém, sérum a oční roll-on.

elixir botaniqueFoto: Yves Rocher

Ilona, 42 let: V péči o pleť jsem spíš minimalistka. Po většinu roku si vystačím s jedním výživným přírodním krémem. A tak jsem byla zvědavá, jak se mi podaří aplikovat si poctivě hned tři produkty – testovala jsem oční roll-on, denní sérum a denní krém.

Na první pohled mě zaujaly obaly v mých oblíbených barvách – zelené a modré. A pak ta vůně! Obzvlášť sérum mě okouzlilo svěží „zelenou“ vůní, které jsem se nemohla nabažit. Denně ji nasávám a snažím se rozklíčovat, co mi připomíná. Nejblíž je asi čerstvě posekaná svěží louka.

elixir botaniqueFoto: Ilona Kleníková

Oční roll-on proti unaveným očím se opravdu snadno nanáší. Sérum díky pumpičce také. A krém „umím“. Takže těch pár vteřin nebylo problém zvládnout ani v obvyklém ranním shonu.   

Nedokážu posoudit, jestli jsem po čtrnáctidenním testování viditelně omládla, ale můžu potvrdit, že na dotek mám pleť hladší a jemnější. A hlavně díky té nádherné jemné svěží vůni si péči opleť fakt užívám a s radostí si dopřávám pár vteřin zeleného blaha každý den.

elixir botaniqueFoto: Zuzana Komárová

Zuzana, 33 let: První věc, do které jsem se doslovala zamilovala, byla vůně celé řady. Jelikož jsem testovala sérum, denní, noční i oční krém, samotnou aplikaci jsem si dost užívala. Hlavně díky vůni, která je velmi svěží, jako závan zeleně, moře a čerstvosti. Sérum má velmi příjemnou texturu, ale po aplikaci mi přišlo dost lepivé, to mi vadilo. Denní a noční krém se do pleti vpil celkem rychle, což je příjemné hlavně v teplejších měsících. Vzhledem k lehčí konzistenci si nedovedu pravidelné používání této řady představit během zimy. Negativem pro mě byla malá rozlišitelnost obalu denního a nočního krému, musela jsem vzít vždycky do ruky oba a pátrat, který si mám nanést.

Po týdnu používání jsem měla z pleti příjemný pocit, viditelné to ale moc nebylo. K řadě Elixir Botanique patří i rozjasňující roll-on na oční okolí, který jsem používala hlavně večer před spaním. Chladivý efekt umocňují kovové kuličky vsazené do aplikátoru tubičky. Po pár dnech používání byl efekt viditelný. Okolí očí mám víc rozjasněné, kruhy pod očima jsou pryč a musím říct, že oční okolí je i celkem zpevněné.

Vzhledem k tomu, že žiju v hlavním městě, kde je plno smogu, a nepoužívám makeup, mi přišla moje pleť při večerním čištění o trochu méně zanesená, což je v konečném důsledku i slibovaný účinek této řady.

elixir botanique
Foto: Martina Hofierková

Martina, 36 let: Testovala jsem krémy denní a noční, posilující sérum a rozjasňující roll-on. Balení krémů je standartní, ale co bych vytkla je, že nelze na první pohled rozlišit, jestli se jedná o krém na denní či noční péči. Posilující sérum se aplikuje pomocí pumpičky, díky níž si sérum uchovává svěžest a neoxiduje. Roll-on obsahuje chladivou kuličku, která usnadňuje nanášení bez použití prstů.

Celá řada má opět velice příjemnou vůni. Konzistence krémů je běžná, skvěle hydratují bez pocitu mastnoty a ucpání, ale zároveň se výborně vsakují. Sérum má gelovou konzistenci, relativně dobře se vstřebává. Používala jsem ráno a večer v kombinaci s krémy a pleť byla rozjasněná. Roll-on příjemně ochlazuje a osvěžuje oční okolí. Celkem trpím na „pytlíky“ pod očima a musím říci, že jsem byla mile překvapena, že otoky byly částečně potlačeny.

Používání produktů bylo příjemné, ale na to, aby vrásky zmizely, pár týdnů nestačilo. Zázraky na počkání se zkrátka nědějí nikde.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Martina Benešová jede bomby
  Jaderná chemička Martina Benešová slaví obří úspěch – lék na rakovinu prostaty, na jehož vývoji se podílela, byl už schválen v USA. „Když chcete dělat vědu na vysoké úrovni, musíte být nejen šéf, ale i krysa v oficíně, entertainer, politik, ekonom a psycholog,“ říká vědkyně, která se letos vdávala v Las Vegas v šatech po Cate Blanchett a nejlíp se dokáže odreagovat při rychlé jízdě autem.
 • Děravé vědecké potrubí
  Čím dál postupujeme po vědecké dráze, tím méně žen potkáváme: říká se tomu „děravé potrubí“. Se sedmi českými vědkyněmi jsme se na ty díry podívali pěkně zblízka. Kudy nám odbornice z akademické sféry mizí? A stačí díry zalepit, nebo by bylo lepší celé potrubí rovnou přestavět?
 • Milujeme fotoromány
  Zavzpomínaly jsme na časy, kdy jsme v novém Bravíčku vždycky listovaly na stránky s fotorománem, a nechaly jsme se tímhle formátem inspirovat. Tentokrát ale nejde o žádnou lovestory, nýbrž o satirické obrazy z vysokoškolského života z pera Dua Docentky. Získá Lída postdoktorský grant, nebo se její naděje zadupe docent Kuneš a profesor Hrubeš?
 • Proč nosí Filip Titlbach perly
  Novinář Filip Titlbach letos vydal knihu rozhovorů s queer lidmi o tom, čemu musí čelit. V Heroine se ho v důvěrném rozhovoru na jeho vlastní zkušenosti ptá Jana Ciglerová: „Lidé nám často říkají – žijte si, jak chcete, ale ne nám na očích. Proč si myslíš, že se skoro neoutují sportovci? Protože spolu chodí do sprch a heterosexuální muži s tím mívají problém. Myslí si, že je gayové znásilní.“

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

V diskuzi nejsou žádné komentáře

Vstoupit do diskuze