Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Za nošení džín je čekal krutý trest, za minisukně obtěžování. Země, kde je móda diktátem vlády

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Alžběta Šustkova | 27. 8. 2022 10:06

To je klasika, žena nemůže nic a chlapi mohou všechno. Přitom by právě muži měli přemýšlet o tom, jak by bylo jim, kdyby se narodili jako ženy a omezili by jejich práva, protože se narodili ženy. Tyhle zákony o tom, co se nosit smí a co ne jsou že strany mužů a zákonodárců čiré sobectví. Bojí se, aby si ženy moc nevyskakovaly a nechtěly nakonec plnou svobodu,která by jim jen prospěla. Chápu, že někdo určené oblečení nosit chce a někdo ne. I ženy na východě by měli mít stejnou svobodu vlastní volby oblečení jako my tady. Když jsem chodila na střední školu, tak se mi někteří spolužáci snažili diktovat, co mám nosit. V té době byla v módě hlavně černá a tu nosím jen ve vlasech a na botách, mám ráda výrazné barvy. Zažila jsem šikanu kvůli trendu, který jsem odmítla, ale spektrální barvy jsem nikdy nesundala. Každý by měl mít možnost vybrat si, co se mu líbí. Na svobodu volby má právo žena i muž.

+7
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Pinochet | 28. 8. 2022 21:01

Citace - Alžběta Šustkova / 27. 8. 2022 10:06

Když jsem chodila na střední školu, tak se mi někteří spolužáci snažili diktovat, co mám nosit. V té době byla v módě hlavně černá a tu nosím jen ve vlasech a na botách, mám ráda výrazné barvy. Zažila jsem šikanu kvůli trendu, který jsem odmítla, ale spektrální barvy jsem nikdy nesundala. Každý by měl mít možnost vybrat si, co se mu líbí. Na svobodu volby má právo žena i muž.

Jak přesně onen diktát probíhal? Nechtěli se s vámi bavit, byla jste "ta divná" a každou chvíli utrousili uštěpačnou poznámku? To byla zase jejich svoboda volby. A měli na ní právo stejně tak jako vy, nejste výjimečná, motivačním citátům navzdory.

-1

Diskuze k článku:

Jane | 31. 8. 2022 21:37

Dovolím si malou vsuvku, snad mi nebude nabančeno. Vím, že v džínách chodí do divadla někdy samotné tanečnice. Jinak zažila jsem, že na svatbu na zámku přišel na obřad známý v triku a džínách, přitom je to manažer se spoustou obleků. Přišlo mi to neuctivé vůči novomanželům. Ale už jsou stejně rozvedení.

0

antifeminista | 30. 8. 2022 20:26 | reakce na Tiv - 29. 8. 2022 22:49

A jak moc "nespolečenský" by člověk musel být, abyste uznal/a, že se svými projevy do Národního divadla nepatří, nechcete-li mi tu tvrdit, že byste nadšeně toleroval/a i močí páchnoucího krkajícího opilého bezdomovce, vyprazdňujícího své dutiny nosní na podlahu vedle Vás? (promiňte ten naturalistický popis, byl nezbytný pro zdůraznění pointy)

Národní divadlo není jen sňůra představení, ale také společenská událost. A tato událost bývala tradičně spojena i s určitou elegancí odívání. Správná otázka tedy nezní: "vy chodíte do Národního kvůli kultuře odívání?", ale: "proč se cpete na elegantní společenskou událost, když se chcete chovat jako křupan z hadropletova, to už vám nestačí místní hospoda?".

A prosím, nekrmte mě tu pohádkami o tom, že i lidé, kteří nemají na elegantní oblečení, si mají právo užít Národní divadlo, protože lidí, kteří mají tak hluboko do kapsy, že si nemohou pořídit ani konfekční společenský oděv, zároveň moc a moc touží jít zrovna do Národního a ještě k tomu nemohou využít ani žádnou výpůjční službu pro nemajetné, by se v celé této republice dali spočítat na prstech jedné ruky po operaci cirkulárkou.

Rozdíl elegantní společenské události, kam chodí jen ti, kdo tam chtějí být, a na náboženských doktrínách založeného celospolečenského vynuceného útlaku žen, ani nebudu vysvětlovat. Pokud nevidíte rozdíl, pak s prominutím má i prázdná sklenice větší mozek, než-li Vy.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Tiv | 29. 8. 2022 22:49

pane antifeministo, Vy do Národního divadla chodíte kvůli kultuře oblékání druhých? není tam nějaké představení, které občerstvuje po umění žíznivého ducha následované rozhovorem s přáteli, kteří s největší pravděpodobností nebudou póvl? skutečný póvl by smrděl na deset metrů, hlučel se svými přiožralými kamarády a s krabičkou popcornu v ruce by na baletky během vystoupení pořvával otázky typu kolik utratí měsíčně za jídlo.
společenský oděv sice vypadá lépe, než roztrhané dříny, ale raději ty, než diktát etikety, která obléká muže do bezduchých stejnokrojů s milimetrovým prostorem na jejich osobní vkus. čím se pak etiketa odívání v Národním divadle v principu liší od burky?

0

Pinochet | 28. 8. 2022 21:01

Citace - Alžběta Šustkova / 27. 8. 2022 10:06

Když jsem chodila na střední školu, tak se mi někteří spolužáci snažili diktovat, co mám nosit. V té době byla v módě hlavně černá a tu nosím jen ve vlasech a na botách, mám ráda výrazné barvy. Zažila jsem šikanu kvůli trendu, který jsem odmítla, ale spektrální barvy jsem nikdy nesundala. Každý by měl mít možnost vybrat si, co se mu líbí. Na svobodu volby má právo žena i muž.

Jak přesně onen diktát probíhal? Nechtěli se s vámi bavit, byla jste "ta divná" a každou chvíli utrousili uštěpačnou poznámku? To byla zase jejich svoboda volby. A měli na ní právo stejně tak jako vy, nejste výjimečná, motivačním citátům navzdory.

-1

Pinochet | 28. 8. 2022 20:53

Citace - B / 27. 8. 2022 07:01

Mi to připomíná antifeministu Křížka, který si by taky jedněm ukládal, jak se mohou obléct, kam mohou chodit, co mohou nést v ruce, jestli smí pít alkohol a kolik atd.,

Není to ani moc článků zpět, kde jste zrovna přesně ten alkohol (podle věku) chtěla plošně diktovat taky. Jste přesně tím, co nesnášíte, už chápu tu vaši afinitu k sebevraždám.

0

antifeminista | 27. 8. 2022 15:52 | reakce na B - 27. 8. 2022 7:01

Jinak ale sám za sebe můžu potvrdit, že máš ale pravdu. Za nošení džín bych já osobně občas dával opravdu kruté tresty, třeba za jejich nošení do národního divadla. To si můžeš přijít s manželkou nastrojenej na dlouho očekávané vystoupení a těšit se na nezapomenutelný zážitek, a setkáš se tam s kdejakým nihilistickým póvlem, který se definuje tím, že kašle na společenské konvence. Nejkrutějším trestem by asi byla naprosto nekompromisní demonstrace toho, že pravidla slušnosti pořád platí a to i pro ně. :-)

0

antifeminista | 27. 8. 2022 12:02 | reakce na B - 27. 8. 2022 7:01

Koukám, že nám všem dáváš dobrý příklad, jak se chovat jako opice a nerespektovat něčí integritu. Díky tobě víme, jak se nechovat.

+1

umfa | 27. 8. 2022 10:33 | reakce na B - 27. 8. 2022 7:01

Citace - B / 27. 8. 2022 07:01

vytápět obří byt, kde sám dřepí u počítače bez ohledu na to, jak neekoligické to je a že to kurví planetu úplně všem, ale on má přece penízky

A kdybyste tušila, jak mám velký barák a kolik je tam úplně prázdných místností poté, co se děti rozprchly do světa, tak byste asi pukla vzteky :-)

+3

Alžběta Šustkova | 27. 8. 2022 10:06

To je klasika, žena nemůže nic a chlapi mohou všechno. Přitom by právě muži měli přemýšlet o tom, jak by bylo jim, kdyby se narodili jako ženy a omezili by jejich práva, protože se narodili ženy. Tyhle zákony o tom, co se nosit smí a co ne jsou že strany mužů a zákonodárců čiré sobectví. Bojí se, aby si ženy moc nevyskakovaly a nechtěly nakonec plnou svobodu,která by jim jen prospěla. Chápu, že někdo určené oblečení nosit chce a někdo ne. I ženy na východě by měli mít stejnou svobodu vlastní volby oblečení jako my tady. Když jsem chodila na střední školu, tak se mi někteří spolužáci snažili diktovat, co mám nosit. V té době byla v módě hlavně černá a tu nosím jen ve vlasech a na botách, mám ráda výrazné barvy. Zažila jsem šikanu kvůli trendu, který jsem odmítla, ale spektrální barvy jsem nikdy nesundala. Každý by měl mít možnost vybrat si, co se mu líbí. Na svobodu volby má právo žena i muž.

+7

B | 27. 8. 2022 7:01

Mi to připomíná antifeministu Křížka, který si by taky jedněm ukládal, jak se mohou obléct, kam mohou chodit, co mohou nést v ruce, jestli smí pít alkohol a kolik atd., místo toho, aby se jiní prostě jen ovládali, nechovali se jak opice a respektovali něčí integritu, ať už jde třeba v polonahej o půlnoci parkem s lahví vína v ruce.
Ale ono se to omezuje, když jde o ostatní, sám se může chovat sobecky jak chce a vytápět obří byt, kde sám dřepí u počítače bez ohledu na to, jak neekoligické to je a že to kurví planetu úplně všem, ale on má přece penízky, tak může kurvit planetu jak chce., protože přece jeho svoboda...a vnoučata ho za to budou jistě milovat a děsně si ho vážit.:D

0