Diskuze k článku:

Klitoris jako důkaz čarodějnictví a zkoušky panenské čistoty. Historie sexu popisuje brutální praktiky

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

B | 12. 8. 2022 10:02

antifeminista: Jinak máš pravdu v tom, že muži byli a jsou taky různě omezováni, kvůli různé debilní víře v to či ono. To už bylo zas společnost od společnosti, ale obyčejně to nebylo tak drastická jako u žen, které na nějakou radost v sexuální oblasti často vůbec neměly mít právo a v některých společnostech dodnes nemají.

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

antifeminista | 12. 8. 2022 6:10

Věda, a především ta lékařská, čelila dlouho různým omezením ze strany zákonů i katolické církve, které rozvoji lékařství bránily. Svalovat proto vinu za tyto excesy na vědu, která prý sloužila patriarchátu, je minimálně neinformované, spíše ale neskutečně hloupé. Pokud chceme tvrdit, že mrzačení ženských těl mělo upevňovat převahu mužů, tak se já ptám - jak tomuto účelu slouží mrzačení mužských těl, které se také i dnes snaží někteří obhajovat zdánlivě vědeckými poznatky?

P.S.: pokud se ženská ctnost kontrolovala kvůli paternalistické společnosti, kde se majetek a moc dědily po mužské linii, vyžadující legitimní potomstvo, pak hodnotu nemělo ani tak to, zda je žena sexuálně aktivní, ale že je sexuálně aktivní pouze v manželském svazku a ne mimo něj

-11

Diskuze k článku:

B | 12. 8. 2022 17:27 | reakce na opica - 12. 8. 2022 16:25

Citace - opica / 12. 8. 2022 16:25

"vývoj v oblasti reprodukčních práv v USA" naozaj ešte nie je na konci, ešte je stále mnohým mladým ženám brané právo žiť podľa seba, nikto sa ich nepýta, či sa chcú nechať pomlieť a vyšmariť do odpadu...

Musím pochválit tvůj nick, jako že vůbec nezastírá, co to u vás v Maďarsku žije.

-3
Zobrazit komentovanou zprávu

B | 12. 8. 2022 16:37

...:Ale já se o něj podělím. Budu ho mít přes noc a přes den ho půjčím starýmu do bazénu.

0

opica | 12. 8. 2022 16:25

"vývoj v oblasti reprodukčních práv v USA" naozaj ešte nie je na konci, ešte je stále mnohým mladým ženám brané právo žiť podľa seba, nikto sa ich nepýta, či sa chcú nechať pomlieť a vyšmariť do odpadu...

0

... | 12. 8. 2022 16:25 | reakce na B - 12. 8. 2022 16:14

Citace - B / 12. 8. 2022 16:14

...: Jimina a V bych brala v každém stavu, ze zbytku ještě tak dva, co neznám jména, ale jen pěkně oblečený a nalíčený. Vzhledem k tomu, že asi dost chodíte na stránky s nafukovačkama, tak bych bych brala i tip na nafukovací, pokud někdo najdete, dík.

https://prnt.sc/mWR1dQloPsuy

0

B | 12. 8. 2022 16:14

...: Jimina a V bych brala v každém stavu, ze zbytku ještě tak dva, co neznám jména, ale jen pěkně oblečený a nalíčený. Vzhledem k tomu, že asi dost chodíte na stránky s nafukovačkama, tak bych bych brala i tip na nafukovací, pokud někdo najdete, dík.

0

... | 12. 8. 2022 15:38 | reakce na B - 12. 8. 2022 14:53

Citace - B / 12. 8. 2022 14:53

... on za tři krávy se dá vyměnit i chlap a myslím, že je docela rozumné se toho bát, protože už to tady párkrát bylo.:D
Já bych třeba nechtěla hokejku ani kopačku( ti mi ostatně i nadbíhali), ale nějakýho korejskýho idola, nebo lépe několik, a jsem nasraná, že jsem už na ně stará a hniju v týhle zaostalý díře, tak se mnou měj soucit, musím se někde vyřádit.

Moniko https://www.youtube.com/watch?v=9DwzBICPhdM

0

B | 12. 8. 2022 14:53

... on za tři krávy se dá vyměnit i chlap a myslím, že je docela rozumné se toho bát, protože už to tady párkrát bylo.:D
Já bych třeba nechtěla hokejku ani kopačku( ti mi ostatně i nadbíhali), ale nějakýho korejskýho idola, nebo lépe několik, a jsem nasraná, že jsem už na ně stará a hniju v týhle zaostalý díře, tak se mnou měj soucit, musím se někde vyřádit.

0

... | 12. 8. 2022 13:23

Mě to nesere, spíše feministky jsou nasrané, že jsou ošklivé, chtěly by nějakou hokejku nebo kopačku a zbylo jim jen studování feminismu a psaní článků, jak je furt někdo utiskuje a ubližuje jim. A kapitalizuje, asi mají strach, že je někdo vymění za 3 krávy.

-4

Pinochet | 12. 8. 2022 12:53

"Tělesná autonomie se přitom netýká jen potratů, ale také antikoncepce, ženských obřízek (kterých sice ubývá, ale nevymizely) a nakonec i každodenní sexualizace a kapitalizace ženských těl."

Feminismus v kostce. Nejde o ženy, ale předeším o antikapitalismus.

-3

B | 12. 8. 2022 12:12

Citace - ... / 12. 8. 2022 11:20

Mě by zajímalo, proč jsou všechny feministky autorky článků tak ošklivé.

Aby tě sraly hned dvakrát!

Ani muži svému tělu a sexualitě (nejen) v minulosti úplně nevládli. Nebo aspoň ne všichni. V některých společnostech se zakazovala onanie a mládencům se na noc svazovaly ruce. Pak je tu stará dobrá obřízka, která je asi většinou technicky úplně zbytečná. Některá náboženství pak chtěla po některých mužích celibát a někde některé muže rovnou i kastrovali a to většinou ještě v dětském věku (což část samozřejmě nepřežila). Byli to samozřejmě většinou sluhové nebo otroci, ale ani dobře situovaní muži neměli všude vyhráno. Nejen že na tom mohli být blbě pokud nebyli zrovna hetero, ale ani to, že jim vybraná nevěsta připadá šeredná nikoho moc nezajímalo a museli ji obskočit a to občas i pod dohledem, aby něco neošidili. Zakázané občas byly i různé neřestné praktiky jako felace nebo třeba jakákoli poloha kromě misionářky.

Samozřejmě, že představa, že to všichni muži ve všech dobách měli lážo-plážo a mohli běhat za děvkama a dělat si co chtějí, je představa naivní, ale to tu nikdo netvrdí, tady je to ale Heroine, takže je jasné, že tu budou spíše zmíněny strasti žen.

0

Michal Macek | 12. 8. 2022 11:55 | reakce na ... - 12. 8. 2022 11:37

... : no jo, moje chyba, a to sem sam dost grammar nazi :)

-1

... | 12. 8. 2022 11:37 | reakce na Michal Macek - 12. 8. 2022 11:31

Citace - Michal Macek / 12. 8. 2022 11:31

a co vagina dentata? :) jinak "carodejnicky" klitoris sem myslim mel tu cest videt, nastesi je to vzacnost, jinak by sme byli my chlapi na ulici jak lovna zver..... :)

píše se bychom, NE by sme

0

Michal Macek | 12. 8. 2022 11:31

a co vagina dentata? :) jinak "carodejnicky" klitoris sem myslim mel tu cest videt, nastesi je to vzacnost, jinak by sme byli my chlapi na ulici jak lovna zver..... :)

+1

... | 12. 8. 2022 11:22

a primárně věnuje feministické a postkoitální teorii, co to sakra je?

+2

... | 12. 8. 2022 11:20

Mě by zajímalo, proč jsou všechny feministky autorky článků tak ošklivé.

-2

B | 12. 8. 2022 10:02

antifeminista: Jinak máš pravdu v tom, že muži byli a jsou taky různě omezováni, kvůli různé debilní víře v to či ono. To už bylo zas společnost od společnosti, ale obyčejně to nebylo tak drastická jako u žen, které na nějakou radost v sexuální oblasti často vůbec neměly mít právo a v některých společnostech dodnes nemají.

+5

B | 12. 8. 2022 9:51

antifeminista: Přímo vědu bych taky nevinila, tedy vědu v dnešním slova smyslu....mimochodem to slovo možná pochází ze slova véda-tedy poznatky či vědění, ale původní védy jsou náboženské kecy.
Všechno je vždy provázané se vším a věda v minulosti často sloužila těm, co si ji platili a byla s vírou jedna ruka, protože důkazy většinou jaksi chyběly. Bych neřekla že věda čelila omezením stranou ve smyslu, že by většinou nějakému "chytrému" lékaři něco zakazoval nějaký "hloupý" kněz, spíš to bylo o tom, že ten "lékař" sám byl i "knězem", takže to ani tak ani nebývalo omezení stranou jako spíš omezení naprosto přímé. Samozřejmě, že ten vědec, co něco skutečně zjistil a bylo to v rozporu s tím, co společnost uznávala, byl zastrašován nebo vysmíván, ale tak je občas i dnes.

Ps: Jo a proč tohle společnost dělá, se můžeš jít zeptat někam do Afriky. Asi si myslí, že žena, co sex nechce a trpí při něm, nebude ani podvádět.

+2

antifeminista | 12. 8. 2022 6:10

Věda, a především ta lékařská, čelila dlouho různým omezením ze strany zákonů i katolické církve, které rozvoji lékařství bránily. Svalovat proto vinu za tyto excesy na vědu, která prý sloužila patriarchátu, je minimálně neinformované, spíše ale neskutečně hloupé. Pokud chceme tvrdit, že mrzačení ženských těl mělo upevňovat převahu mužů, tak se já ptám - jak tomuto účelu slouží mrzačení mužských těl, které se také i dnes snaží někteří obhajovat zdánlivě vědeckými poznatky?

P.S.: pokud se ženská ctnost kontrolovala kvůli paternalistické společnosti, kde se majetek a moc dědily po mužské linii, vyžadující legitimní potomstvo, pak hodnotu nemělo ani tak to, zda je žena sexuálně aktivní, ale že je sexuálně aktivní pouze v manželském svazku a ne mimo něj

-11