Diskuze k článku:

Ženy jsou dnes v prvních týdnech po porodu na vše samy. Jak prožít šestinedělí zdravě a v klidu?

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Magdalena | 17. 5. 2022 18:56

Šestinedělka má být opečovávána, kromě kojení a spaní by neměla dělat vůbec nic. Dříve bylo dobrým zvykem, že v šestinedělí neměla překročit práh domu a nepřijímat žádné návštěvy kamarádek - dnes to tak není, musí s dítětem i do poradny. Dětský lékař nebo sestra by měli docházet za ní!! ! Šesdtinedělka má jenom jíst, kojit a spát. Nic jiného, žádná televize apod.

+10
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Pavel Křížek | 17. 5. 2022 13:04

No tak můj táta mě teda hlavně nikdy neučil poličky PŘITLOUKAT. To dělaj jen retardi a holky, které si myslí, že ví, o čem mluví (promiň, B). Ale já byl už jako malej kluk rád, že se mnou tráví čas a měl jsem k němu respekt, protože jsem ho měl za svůj vzor. A vzorem pro kluka se táta nestane objímáním a mluvením. Stane se jím pokud dělá to, co se očekává od chlapa - je přísnej ale férovej, drží slovo, umí si poradit a samozřejmě umí spoustu božích věcí, což je v očích malého kluka i manuální práce na domě, autě apod, protože to zahrnuje spoustu kůl nářadí. Tohle ženská nikdy nemůže pochopit, protože není chlap a uvažuje jinak. Důkazem jejich tragického nedostatku pochopení budiž tvrzení, že takové děti jsou podle některých žen retardi (opět promiň, B, ale fakt nevíš, o čem mluvíš). To samé platí analogicky pro vztah mužů k matkám. Každej chlap si až do konce života zamapatuje, jak dobré bylo jídlo od jeho mámy, jak se o něj máma starala, když byl kluk atd, i když jí za to třeba neděkoval pravidelně a s pořádným dárkem navrch. Jen ženy maj kvůli tomu pocit, že muži jsou nevděční parchanti (znovu dokola žádám o prominutí, B, ale opravdu ale opravdu jako žena toto nemůžeš chápat).

-12
Zobrazit komentovanou zprávu

Diskuze k článku:

Simona | 19. 5. 2022 20:33

Kdyby jen v šestinedělí, ale i v porodnici jsem se na vše cítila sama. Ano, sestřičky vše potrebne ukázaly, ale už po 2 hodinách od porodu jsem na malého byla sama. Nevěděla jsem co a jak a na jeho pláč byla jediná odpověď - prdiky. Kdyby byl lidstejsi přístup, rady, ať ho mám co nejvíce u sebe, tolik bych se nebala i později tělesného kontaktu. Škoda .

+2

Pavel Křížek | 19. 5. 2022 16:43 | reakce na umfa - 19. 5. 2022 12:07

Ano, žij dobře a neklej. :-D

0

umfa | 19. 5. 2022 12:07 | reakce na Pavel Křížek - 19. 5. 2022 9:37

Huxley?

+1

žE | 19. 5. 2022 10:49

Jde-li stále o stejnou B, tak mě fakt překvapuje odsudek intelektu a mateřské připravenosti chudých v šestinedělí opuštěných žen, které placenou pomoc opravdu potřebují. Já to tak měla v průběhu VŠ a fakt mi nepřijde, že by tykve měly IQ přes 160.

0

žE | 19. 5. 2022 10:42

Já mám taky ráda kůl nástroje a kutění s tátou. Je to můj vzor a moc ho obdivuju. Mimo jiné za to, že se vždy spolehlivě postará o špinavé nádobí, o prádlo a má andělskou trpělivost s dětmi. Tvrzení, že ženská nemůže chápat zakocení mužů v jejich archaických představách nepoužitelnosti už je spíš parodie na maskulinitu, než její projev.

+2

Pavel Křížek | 19. 5. 2022 9:37 | reakce na Paros - 19. 5. 2022 6:32

A děti se nebudou ani plodit, ani rodit, touto špinavou cestou, která nechává příliš mnoho prostoru přírodě a nedokonalostem na naší cestě k dokonalosti.

Kde jsem to jen.... a proč mě napadají jména Silvester Stallone a Wesley Snipes? :-D

-1

Paros | 19. 5. 2022 6:32

už aby děti rodily stroje! aby mohly svoje rodiče začít ničit až po narození. (vyvrhnutí ze syntetické dělohy)
ta doba je blízko a instinkty, které ženou lidské pokolení kupředu, se otřesou v základech.

-1

Pavel Křížek | 17. 5. 2022 22:01 | reakce na Pavel Křížek - 17. 5. 2022 13:04

A mínusy se sypou. :-) Zajímalo by mě, zda je to tím, že jsem popsal respekt mezi otcem a synem podle konzervativních ideí, které zdejší mínusující nihilističtí progresivisté neuznávají, nebo je to tím, že jsem opakovaně prohlásil, že žena něco nechápe proto, že je žena, což je mezi zdejšími mínusujícími nihilistickými progresivisty zakázaná myšlenka, která se trestá, přestože v opačném gardu (tedy že muž nemůže chápat ženy, protože je muž) je dokonce podporována.

Ale to se nikdy nedozvíme, protože mínusy dávají především ti, kteří mermomocí chtějí vyjádřit svůj nesouhlas, ale nedokážou jej vyjádřit slovně.

-4

Magdalena | 17. 5. 2022 18:56

Šestinedělka má být opečovávána, kromě kojení a spaní by neměla dělat vůbec nic. Dříve bylo dobrým zvykem, že v šestinedělí neměla překročit práh domu a nepřijímat žádné návštěvy kamarádek - dnes to tak není, musí s dítětem i do poradny. Dětský lékař nebo sestra by měli docházet za ní!! ! Šesdtinedělka má jenom jíst, kojit a spát. Nic jiného, žádná televize apod.

+10

Jana | 17. 5. 2022 15:49

Hlavně nedejte poličku do mikrovlnky.

Já si z prvních týdnů odnesla akorát pocit kojící šikany z neonatologie.

+2

Elenka | 17. 5. 2022 14:31

Na návštěvu k ženě v šestinedělí bych nikdy nešla, pokud mě vyloženě nepozve. A když tam půjdu, tak s plnou náručí jídla ??

+5

Pavel Křížek | 17. 5. 2022 14:04 | reakce na umfa - 17. 5. 2022 13:49

Good point, ale to se v zásadě nevylučuje. Každej chlap si zamapatuje, že jeho otec poličky přilepuje, a že jeho matka dělá koláč v mikrovlnce. Nebo obráceně - že jeho otec dělá koláče v mikrovlnce a jeho matka přilepuje poličky, ať jsme genderově vyvážení. :-)

-4

umfa | 17. 5. 2022 13:49 | reakce na Pavel Křížek - 17. 5. 2022 13:04

Máte neaktuální informace.
Polička se nepřibíjí, ale přilepí se lepidlem.
A koláče se dělají tak, že se dá takový plastový sáček do mikrovlnky a pustí se na tři minuty.
Žádná věda.

-3

Pavel Křížek | 17. 5. 2022 13:04 | reakce na B - 17. 5. 2022 9:55

No tak můj táta mě teda hlavně nikdy neučil poličky PŘITLOUKAT. To dělaj jen retardi a holky, které si myslí, že ví, o čem mluví (promiň, B). Ale já byl už jako malej kluk rád, že se mnou tráví čas a měl jsem k němu respekt, protože jsem ho měl za svůj vzor. A vzorem pro kluka se táta nestane objímáním a mluvením. Stane se jím pokud dělá to, co se očekává od chlapa - je přísnej ale férovej, drží slovo, umí si poradit a samozřejmě umí spoustu božích věcí, což je v očích malého kluka i manuální práce na domě, autě apod, protože to zahrnuje spoustu kůl nářadí. Tohle ženská nikdy nemůže pochopit, protože není chlap a uvažuje jinak. Důkazem jejich tragického nedostatku pochopení budiž tvrzení, že takové děti jsou podle některých žen retardi (opět promiň, B, ale fakt nevíš, o čem mluvíš). To samé platí analogicky pro vztah mužů k matkám. Každej chlap si až do konce života zamapatuje, jak dobré bylo jídlo od jeho mámy, jak se o něj máma starala, když byl kluk atd, i když jí za to třeba neděkoval pravidelně a s pořádným dárkem navrch. Jen ženy maj kvůli tomu pocit, že muži jsou nevděční parchanti (znovu dokola žádám o prominutí, B, ale opravdu ale opravdu jako žena toto nemůžeš chápat).

-12

Michal Macek | 17. 5. 2022 10:44 | reakce na Lola - 17. 5. 2022 10:20

Lola: krasna zena je super, krasna zena co ti da jidlo je jeste lepsi :)

-3

Petr.b | 17. 5. 2022 10:23

Lidské tělo umí neuvěřitelné věci a co se odehraje v těle ženy v průběhu těch 9 měsíců a následujícího období, to je opravdový zázrak.
A jistě žena potřebuje v tom období péči a pomoc, o tom není pochyby. Ale proč se jí dnes nedostává? Pochybuji, že by otcové dítěte v minulosti trávili šestinedělí s čerstvými rodičkami, myslím, že spíše dnes mají zákonné i praktické možnosti být s nimi doma. V minulosti se museli lidé podstatně víc ohánět, aby si zajistili živobytí. Ale spíše asi přicházela pomoc ze strany matky - čerstvé babičky? Lidé žili dříve v širších rodinách - a není to tak dávno. Dnes je trend, kdy každý žije "na svém písečku". Z toho také plyne obecný názor, že je málo bytů. Ale jak je vidět přináší to i jistá negativa. Další negativum přicházi z opačné strany života - při jeho konci, kdy dnes bývají lidé též často sami.

+4

Lola | 17. 5. 2022 10:20 | reakce na Michal Macek - 17. 5. 2022 9:58

Citace - Michal Macek / 17. 5. 2022 09:58

B: laska prochazi zaludkem :)

OK, to je začátek.. a kam to ze žaludku pokračuje a co nakonec vznikne? Áno... jde to pár zákrutami rovnou do p***** a vznikne z toho h***.

Omlouvám se hrubost, ale tyto "lidové moudrosti" si víc nezaslouží. Jinak velice děkuji za článek. Je neskutečné, že je to takové tabu.

+4

Michal Macek | 17. 5. 2022 9:58 | reakce na B - 17. 5. 2022 9:55

B: laska prochazi zaludkem :)

-4

Julie Vesela | 17. 5. 2022 9:56

Placenou pomoc bych si predstavila jako navstevu PA (zkontrolovat poraneni,…) a treba laktacni poradkyne. Idealne v jedne osobe. A pokud by to bylo potreba, tak klidne psycholozku ?????+?
Ale jinak souhlas, zena musi byt “zazdrojovana”, aby rodina mohla fungovat.
Naklizenej byt a napeceny kolace jsem nemela ani pred sestinedelim ??

+8

B | 17. 5. 2022 9:55

A nejde jen o ztracený čas, vůbec nechápu potřebu dělat ze sebe služku, ať už pro děti, nebo pro chlapa, nebo já ani nevím pro koho. V životě jsem nepotkala chlapa, co by měl někoho opravdu rád, nebo si ho dokonce vážil, protože vaří, nebo má kvalitně vytřenou podlahu. Ostatně uvařit a vytřít se naučí sám a děti si svých rodičů taky neváží za to, jaký uměj kynutý knedlíky, nebo přitlouct poličku (pokud to nejsou fakt retadní děti, pro které je knedlík zázrak).

Yu Ziyuan měla pravdu, když své dceři přísně nařizovala, ať ze sebe nedělá před nikým služku. Ona to ale zjistila až ve chvíli, kdy svého nastávajícího i s celou jeho famílií poslala pěkně do análu. Až pak si

+7

B | 17. 5. 2022 9:10

Problém vidím hlavně v tom, že (nejen) ženy zbytečně moc myslí na to, jaké by měly být a jak by se měly správně chovat a ještě si to nechávají vnucovat svým okolím a společností.
Kdyby začaly kašlat na to, jak mají být správné pro okolí, tak mají klid.. .proč jako péct koláč pro nějakou návštěvu, ať si něco koupěj, nebo zdechnou, je mi to fuk. :D A že mě budou pomlouvat a myslet si, že jsem zlá a líná... ať si to myslej, jsem co jsem. Nemám potřebu hrát si na hodnou ženušku a dokonalou maminku. Chce to mít priority: tedy sebe a když budu spokojená já, jsou spokojený i děti a zbytek mi může líbat, respektive starat se sám o sebe.
Placená pomoc by se pak šikla tak u lidí s iq tykve, co by si nejlépe neměli děti ani pořizovat.

+3