Diskuze k článku:

Posilovna sebevědomí: Catcalling. Pokřikování není kompliment

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Kopretina | 11. 5. 2022 15:21

Standa g: Na té scénce není bohužel vůbec nic nerealistického. A jsou i horší. Přijdou a prostě na vás jen tak začnou sahat. Nebo na vás na ulici pokřikují a rovnou si u toho na veřejnosti honí péro. Taky jsem zažila jednoho, který svou erekci ženám v mhd tlačí na tělo, i přesto že rozhodně není narváno... Ale běžnější je to pokřikování a hvízdání. Každopádně pokud bych měla sepsat zážitky jenom svoje a kamarádek, už jen tak by to vyšlo na pěkně tlustou bichli...

+7
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Standa g | 11. 5. 2022 14:40

Prosím vás a opravdu je tady nějaká slečna která tento případ z videa zažila?? Se mi zdá že je to hodně přes čáru. Honiči a exhibicionisti jsou úchylové, to nevylučuje. Ale tato scénka je velmi nerealistická

-9

Diskuze k článku:

Petr | 8. 8. 2022 14:41

Já jsem si takové věci na nikoho nikdy nedovolil. Ale kdyby se tohoto dopouštěl někdo vůči mužům, tak co? Pohoda, klídek, bylo by to naprosto beztrestné.

0

Petr.b | 13. 5. 2022 12:49

Ještě drobná faktická poznámka: jde-li žena (ideálně v létě - ve svůdných šatičkách) kolem stavby, kde maká na slunci parta chlapů, který nemaj moc šancí si během šichty nějak oddechnout, nedá se čekat, že projde aniž by jejím směrem padla jediná poznámka. Je to jistý způsob odreagování se od dřiny, resp. vytržení z těžké denní reality. Pokud to dotyčnou nějak uráží, nebo se jí to snad dotkne tak, že se tím trápí až do večera, nechť se vyhýbá místům s větší koncentrací výhradně mužského kolektivu. Pokud by na stavbě makaly i ženy - věřte, že by na kolemjdoucí (ani na kolegyně) nikdo nepokřikoval.
Ostatně velmi podobné situace, ale z opačné strany si vybavuji, když jsem sám míjel pravidelně zdravotnickou školu, před níž postávaly pokuřující studentky. Taky komentovaly můj vzhled a sem tam nějaká i něco zavolala.
Bude-li na osamělo ženu pokřikovat osamělý muž - jde o burana, ale spíš o úchyla. Takovým se normální lidé vyhýbají.

-3

Jarda | 13. 5. 2022 7:19

Jak se catcalling liší od hlupáků, co na mě houkali svoje hlouposti ? Protože to se tak neřeší a jediná rada je ignorovat je.

0

Michal Macek | 11. 5. 2022 22:37 | reakce na Marek - 11. 5. 2022 22:32

Marek: kdyby to přiznali a omluvili se ok, ale zapirali a kryli se vzájemně...

+2
Zobrazit komentovanou zprávu

Marek | 11. 5. 2022 22:32

Kvuli vlastnim komplexum a nizkemu sevevedomi pokud opravdu podala tu stiznost zbytecne ublizila nekomu jinemu/mestakovi. Videla ze je vystraseny a presto se rozhodla se na nem vozit.

-6

B | 11. 5. 2022 21:46

Citace - Pinda / 11. 5. 2022 21:38

Tohle mi přijde jako celkem pěkný kompliment. Jako ruku na srdce, kdyby mi nějaká slečna pochválila svaly, tak bych byl moc rád :)

No, za inteligenci a smysl pro humor tě asi nikdy nepochválej, tak ti teda chválím svaly, ať máš jednou radost.:)

+4

Pinda | 11. 5. 2022 21:38 | reakce na Pinochet - 11. 5. 2022 21:08

Tohle mi přijde jako celkem pěkný kompliment. Jako ruku na srdce, kdyby mi nějaká slečna pochválila svaly, tak bych byl moc rád :)

-3

Pinochet | 11. 5. 2022 21:08 | reakce na Michal Macek - 11. 5. 2022 20:30

A co třeba: "Slečno, jste krásná, Vám ty luxusní kozy sluší"?

-5

B | 11. 5. 2022 20:58

Citace - Michal Macek / 11. 5. 2022 19:03

B: no byla tam fotka :) takovy starsi, fousaty rozcuchany jurodivy skoro deda uz ...ale vyzarovalo z nej takove zvlastni charisma (byl to nejaky hinduisticky nebo buddhisticky guru), ja bych mu to i veril :) ale ten clanek byl v zacatcich reflexu, z 90 let, uz si to moc nepamatuju, jestli to byl rozhovor nebo causa...ale slo by to najit v archivu asi...

Taky jde o to, jaké ženy oslovoval. Pokud ty, co měly podobný účes a delší vousy než on, a nejlépe ještě dvě promile pod kůží, tak se tomu úspěchu taky vůbec nedivím.:D

0

Michal Macek | 11. 5. 2022 20:30 | reakce na Pinda - 11. 5. 2022 20:12

Pinda: no komplinet je treba rict te zene ze ji slusi a je krasna atd...ne "tvl ty mas luxusni kozy!" :)

+5

Pinda | 11. 5. 2022 20:12

Já nevím, já jsem chlap a kompliment byi vůbec nevadil :)

-2

Michal Macek | 11. 5. 2022 19:03

B: no byla tam fotka :) takovy starsi, fousaty rozcuchany jurodivy skoro deda uz ...ale vyzarovalo z nej takove zvlastni charisma (byl to nejaky hinduisticky nebo buddhisticky guru), ja bych mu to i veril :) ale ten clanek byl v zacatcich reflexu, z 90 let, uz si to moc nepamatuju, jestli to byl rozhovor nebo causa...ale slo by to najit v archivu asi...

0

B | 11. 5. 2022 18:51

Citace - Michal Macek / 11. 5. 2022 15:51

ja si pamatuju ze v Reflexu byl kdysi hodne davno rozhovor s nejaky guruem jogy nebo co...a on rikal, ze kdyz se mu nejaka zena libi, treba v baru, tak k ni proste prijde, pozdravi , predstavi se a SLUSNE se ji zepta, jestli by se s snim nechtela vyspat ... a pry se nikdy nemusel ptat vice nez 3 zen po sobe :)) nevim co je na tom pravdy, ale zni to ..zajimave :D

Za mnou kdyby přišel v baru Hyunjin a slušně se zeptal, jestli s ním chci mít sex, tak nejen, že bez ptaní na cokoli kývnu, ale připoutám ho k posteli a tak deset let ho z ní nepustím.D...Prostě dost záleží, jak dotyčný působí. Pokud je někdo ošklivej a nesympatickej, tak se může na sex ptát jak jen chce a smůla.:D

+1

K | 11. 5. 2022 18:36 | reakce na Standa g - 11. 5. 2022 14:40

Ja zazila!

+1

B | 11. 5. 2022 18:29

Nj, projít kolem nějaké stavby je občas peklo, ale zas si říkám, že ti chudáci za svou mentální nedostatečnost tak úplně nemohou. Většina z nich má iq houpacího koně a ženskou, co není šeredná blbka, viděli leda na plakátu, takže je v duchu spíš polituju a kráčím dál...
Před pár lety se mi stalo, že mi dokonce na ulici někdo zvedl sukni, otočím se, co je to za úchyla, a on to cca čtrnáctiletej kluk! Mně bylo už v té době dost přes třicet a kdybych netáhla tašky, tak mu jednu vrazim, ale byl rychlej... a tak za měsíc jdu tou samou cestou a znova to samé... Jsem to teda úplně nechápala, ten kluk totiž nevypadal ani nijak špatně. Zas teda žádnej luxusní Korejec, ale docela hezký dítě... no, asi dobře nedopadne s tímhle chováním, takže jsme opět u chudáka.:D

-2

Michal Macek | 11. 5. 2022 15:51

ja si pamatuju ze v Reflexu byl kdysi hodne davno rozhovor s nejaky guruem jogy nebo co...a on rikal, ze kdyz se mu nejaka zena libi, treba v baru, tak k ni proste prijde, pozdravi , predstavi se a SLUSNE se ji zepta, jestli by se s snim nechtela vyspat ... a pry se nikdy nemusel ptat vice nez 3 zen po sobe :)) nevim co je na tom pravdy, ale zni to ..zajimave :D

+1

Petr.b | 11. 5. 2022 15:44 | reakce na Kopretina - 11. 5. 2022 15:21

Pokud toto někdo dělá, je to úchyl. No jo, i takoví lidé existují. Je potřeba se jim vyhnout.

-1

Petr.b | 11. 5. 2022 15:44

Tak, se zdá, že bude seriál. No dobrá. Už dříve jsem o tomhle mluvil se svými kamarádkami. Jsou to hodně pěkný ženský, a tak se jim stává, že je sem tam někdo osloví. A jedna z nich říkala, že občas se jí stane, že někdo komentuje její vzhled. Ale nestává se jí, že by jí tato slova nějak zhoubně "ulpěla na těle na věky a zranila jí". Zřejmě proto, že vyznává heslo "mě může urazit jen inteligent". A nebo to za urážku nepovažuje, a nebo je jí to fuk. Ostatní kamarádky žádnou špatnou zkušenost nemají, nebo si jí spíše nevybavují.
A tak je možná problém i v tom, že dnes se každý hned cítí uražený, dotčený, nějak zraněný...Neberme se tak vážně. Jsou na světě mnohem horší věci, než že na nás někdo pokřikuje. entuje její vzhled. Ale nestává se jí, že by jí tato slova nějak zhoubně

-4

Kopretina | 11. 5. 2022 15:21

Standa g: Na té scénce není bohužel vůbec nic nerealistického. A jsou i horší. Přijdou a prostě na vás jen tak začnou sahat. Nebo na vás na ulici pokřikují a rovnou si u toho na veřejnosti honí péro. Taky jsem zažila jednoho, který svou erekci ženám v mhd tlačí na tělo, i přesto že rozhodně není narváno... Ale běžnější je to pokřikování a hvízdání. Každopádně pokud bych měla sepsat zážitky jenom svoje a kamarádek, už jen tak by to vyšlo na pěkně tlustou bichli...

+7

Tomek | 11. 5. 2022 14:58

Takze pohadka na pokracovani…

-2

Standa g | 11. 5. 2022 14:40

Prosím vás a opravdu je tady nějaká slečna která tento případ z videa zažila?? Se mi zdá že je to hodně přes čáru. Honiči a exhibicionisti jsou úchylové, to nevylučuje. Ale tato scénka je velmi nerealistická

-9

Anetka | 11. 5. 2022 14:37

Todle zkusit na mě můj chlap tak ho vykopnu z bytu ani by nemrkl.

0