Diskuze k článku:

Podvodníci z Netflixu. Příběhy Simona Levieva a Anny Delvey o nás odhalují víc, než si myslíme

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

umfa | 16. 2. 2022 15:11

Hoďte po mně kamenem (mínusem, ...) koho ještě nikdo nikdy nepodvedl nebo aspoň nenapálil :-) Mně tedy ano a to jak soukromě, tak za firmu. Ale vždycky jsem v tom řetězci událostí našel nějakou vlastní chybu. Čímž neříkám, že podvádět je správné, ale lidi se snaží pořád jeden na druhého vyzrát, napálit ho, ošidit nebo rovnou hrubě podvést. A kdo si nedá pozor, je snazším cílem.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

umfa | 16. 2. 2022 9:51

U každého podvodu jsou dva, podvodník a podvedený a stydět by se měli oba :-)

-4

Diskuze k článku:

Filip | 18. 2. 2022 5:43

Srovnání s Popelkou nebo Limonádovým Joem? Jako vážne?

0

Pavel Křížek | 16. 2. 2022 16:39 | reakce na Tereza P. - 16. 2. 2022 14:27

Citace - Tereza P. / 16. 2. 2022 14:27

"Nesuď člověka v jehož situaci jsi sám nebyl(a)."

Kdybychom se všichni měli tohoto držet, pak bychom nečetli články o manspreadingu a feminismus by končil druhou vlnou... :-D

-2

umfa | 16. 2. 2022 15:11 | reakce na Tereza P. - 16. 2. 2022 14:27

Hoďte po mně kamenem (mínusem, ...) koho ještě nikdo nikdy nepodvedl nebo aspoň nenapálil :-) Mně tedy ano a to jak soukromě, tak za firmu. Ale vždycky jsem v tom řetězci událostí našel nějakou vlastní chybu. Čímž neříkám, že podvádět je správné, ale lidi se snaží pořád jeden na druhého vyzrát, napálit ho, ošidit nebo rovnou hrubě podvést. A kdo si nedá pozor, je snazším cílem.

+3

Michal Macek | 16. 2. 2022 14:48

dik za super clanek. Simona sem sjel minuly tyden a ted davam Annu (sem asi v pulce) - a je fakt neuveritelna :))

Simon - ne nemyslim si ze si za to mohou zeny samy a Simon je chladokrevna svine - ale nemuzu mu uprit sikovnost, az skoro genialitu. A ani nic nevidim spatneho na tom, ze ty zeny touzili po "pohadkovem princi", jak je tam ta Marylin, ktera rika neco ve smyslu, ze kdyz je muz navic jeste bohaty, neuskodi to - a to je pravda. Jiste, mohlo jim to dojit o neco driv, tem zenam, ale on to proste delal sikovne. Jako masterpiece povazuju ze dokazal vytahnou prachy i z Pernilly, ktera ho mela jen jako kamarada. A dost me stve, ze z toho vyvazl tak lacino. O to vic uspokojujici byla pomsta mazane holandanky Ayleen... :)

Anna - to jeste nemam dokoukane a jiste, jak rika Viv je to narcistka - ale musim ji az obdivovat, jak genilani svym zpusobem je. A na rovinu - tech zen co podvedl Simon mi bylo lito, ale nejak nemuzu v sobe najit litost pro ty namyslene newyorske snoby (i kdyz Val a vlastne i Alan sou docela sympaticke postavy )

clanek by si mozna zaslouzil ejste odstavec dva na tema techto podvodu u nas. Ano, myslim tim ty zeny mezi 40 - 60 lety co posilaji statisice az miliony americkym vojakum do Syrie a lekarum bez hranic do Afriky. Tam je ta naivitita podle me jeste vetsi. Simon se aspon s temi zenami setkal, a ukazal jim sve bohatstvi atd...Ale tady ty zeny ze sebe nechaly vytahnout penize proste jen na zaklade slibu - protoze byly zamilovane do sveho "prince", taky chtely zazit pribeh jako z filmu. Ano, je to mega naivni a je mi jich samozrejme lito. S timhle mam dokonce zkusenost i ja, takhle podvest se nechala jedna moje kamaradka. Je to fajn holka, hezka baculka ale mela v zivote celkem smulu na chlapy. No a jednou prisla s tim, ze si pres FB zacala psat s nejakym namornikem. V ten moment uz mi zacalo blikat vyzstrazne svetylko, ty pripady sou v novinach celkem casto. No ale ona vypadala zamilovane a nerikala, ze by po ni neco chtel atd, a ja nemel to srdce ji to hned zacit borit. Dokonce sem si rikal, ze treba to je fakt skutecny namornik, proc by nebyl? Ukazala mi dokonce jeho fotku. Zadny prvoplanovy krasavec , to ne, na fotce byl mohutny chlap s mohutnym plnovoucem na nejake velke lodi. Nebyl ani moc hezky, vypadal trochu jako trpaslik z Pana prstenu, akorat ze nebyl maly :) no...ale po pra mesicich prisla s tim, ze potrebuje sehnat penize. Ze jeji namornik se zasekl na nejake lodi nekde u Indonesie a potrebuje penize. V ten moment uz mi to bylo jasne. A ona se me zeptala, jestli bych si pro ni nemohl pujcit sto tisic, ze by mi to splacela. To jsem co nejohleduplneji odmitl. A pak se me zeptala, co si o tom myslim. Tak se se ji podival do oci a co nejohleduplneji rek: "nezlob se, ale bohuzel to ze vseho nejvic vypada, ze jsi se stala obeti podvodu, nic mu hlavne neposilej" tak jako smutne pokyvala hlavou a dal sme to neresili. A hadejte co udelala? Sla do banky a pujcila si 300 000 a poslala mu je....brutalne se zadluzila. Pak me zas prosila o pujcku, tentokrat pro sebe, protoze ta banka to samozrejme chtela zpet. Pujcit sem ji nemohl ale pomohl sem ji zkonsolidovat jeji pujcky a dnes uz se z toho pomalu dostava...no masakr...

+3

Tereza P. | 16. 2. 2022 14:27 | reakce na umfa - 16. 2. 2022 9:51

"Nesuď člověka v jehož situaci jsi sám nebyl(a)."

-1

umfa | 16. 2. 2022 9:51

U každého podvodu jsou dva, podvodník a podvedený a stydět by se měli oba :-)

-4