Diskuze k článku:

Můj život s Mohamedem

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Milan Krok | 24. 12. 2021 11:46

Tak se vážená paní autorko běžte projít někam do no-go zón ve Francii, Švédsku, Belgii, či jiných západních státech. Tam také první generace "zachráněných" ekonomických migrantů byly vděčné za péči, druhé si vytvářely své oddělené komumity pod "vznešenou" ideou vědomí vlastního národního uvědomění a třetí generace tam teď zapalují na ulicích pneumatiky kdykoliv se jim něco nelíbí a většinová společnost jim neustupuje a nevychází vstříc, jak by si představovali.
Je "úžasné," jak jeho lhaní omlouváte tím, že se bojí na jedné straně (namísto, abys vás napadlo, že za tím bude spíš vychytralost, neboť lhát bezvěrci přece není hřích) a na straně druhé z vašeho textu vyplývá, jak důvěrný a upřímný vztah spolu máte.
Zkuste se probrat a sestoupit ze svého růžového obláčku. ??

+97
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Zdeňka | 23. 12. 2021 9:21

Smekám, smekám a smekám. Poplakala jsem si. Jste skvělá a ten klučina je skvělý.
Přeju hodně štěstí.

-89

Diskuze k článku:

pakoňova máma | 6. 1. 2022 11:27 | reakce na PZ - 6. 1. 2022 9:25

To je pěkná demagogie - nejprve se zeptat, zda byl v no-go zóně (jestlipak víte, proč se tomu říká zrovna NO-GO zóna?), a pak k no-go zónám přirovnat obyčejné sídliště, vyznačující se pouze vyšším procentem nepůvodního obyvatelstva, a na základě toho říct, že je to pohoda. Na vás už někdo dobře zapracoval svou nalejvárnou, že? :-)

0
Zobrazit komentovanou zprávu

PZ | 6. 1. 2022 9:25 | reakce na Milan Krok - 24. 12. 2021 11:46

No go zóny, klasika. A vy jste v nějaké byl? Třeba v tom švédsku mě zaujalo, že i sídliště s nejhorší sociekonomickou situací, které vykazuje cca 50 % obyvatel, kteří se nenarodili ve Švédsku, vypadá líp než většina sídlišť v ČR... asi bych to snesla i na dýl.

0

Tomek | 1. 1. 2022 19:29

A pak to takhle dopadne, ne radeji ne!

https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/karlovy-vary-znasilneni-pobodani-trestny-cin.A220101_172103_vary-zpravy_rapc

+3

Míra | 1. 1. 2022 17:57

Další článek o lidech, kteří si myslí, že jsou inteligentnější než zbytek populace a proto to, co dělají, je správné... Ale důkazem inteligence není jen vzdělání, ale i schopnost poučit se z chyb druhých, v tomto případě z chyb států, které se před lety o podobné začleňování snažily a trpké plody tohoto snažení dnes sklízí...

+4

Míra | 1. 1. 2022 17:55

Další článek o lidech, kteří si myslí, že jsou inteligentnější než zbytek populace a proto to, co dělají, je správné... Ale důkazem inteligence není jen vzdělání, ale i schopnost poučit se z chyb druhých, v tomto případě z chyb států, které se před lety o

0

Milan | 31. 12. 2021 11:17

Takže zase cenzura. Očividné spamy o penisu pana Martina R. pod diskuzemi zůstávají, zatímco skutečné diskuzní příspěvky mizí. Od redakce, která už týden recykluje tematicky neaktuální staré články, což je vrchol lenosti, se asi nic lepšího čekat nedá... předpokládám, že tento příspěvek také zmizí, ale já ho repostnu.

+1

Pavel | 28. 12. 2021 20:44 | reakce na Michal Macek - 28. 12. 2021 6:30

Milan?

0

Michal Macek | 28. 12. 2021 6:30

Milan: nevim, predpokladam ze ten protivnej hostinskej je spartan, je to tahle hospoda:

http://www.ceske-hospudky.cz/hospody/praha/hostinec-na-schudku-27070

0

Pavel | 27. 12. 2021 17:33

Nestačím zírat, kolik lidí tu bylo i v době štědrovečerní večeře a na Vánoce. Trochu smutné. Pár poznámek:

@Radka: Nezištná pomoc je dobrá, když vytahujete někoho z hořícího domu, nebo když dáte okradenému člověku peníze na jídlo a jízdenku domů. V momentě, kdy se jedná o systémovou pomoc tisícům uprchlíků jejich umišťováním na vlastním území, je jistá "zištnost" ze strany státu ve smyslu snahy zapojit je do tvorby a ochrany našich hodnot zcela na místě. P.S.: Jaký to je pocit, když redakce cenzuruje na Váš příkaz? :-)

@Sylvie Bičíková: Souhlas. Spíš ale myslím, že za nějakou dobu se dočkáme leda tak recyklovaného starého článku, jako v případě rozhovoru s panem Halíkem. Mno uvidíme. :-)

@Markéta: Zajímalo by mě, co s Vámi ten Váš dobrý kamarád Íránec dělá v zaplivaných putykách, když mu jeho náboženství zakazuje alkohol i gamblerství. Pije kofolu? :-)

@Milan Krok: Nevinnost a naivita, které autorce pomáhají nezištně pomáhat lidem z úplně cizích a ne vždy přátelských kultur, jí zároveň brání vnímat přetvářku nebo rizika s tímto jednáním spojená. Zvlášť, když "nezlobte se, když vám budou lhát" je přímo součást oné sluníčkové nalejvárny, kterou předtím dostala.

@Michal Macek: Jsem rád, že jste dokázal jediným příspěvkem vyvrátit všechny ty ošklivé mýty o fotbalových fanoušcích. Ale tak mě napadlo - za jakým účelem tam ta spartská vlajka visela? Měli ji jako hrdou výzdobu, nebo jako terč pro šipky? :-)

@vitta: Těm detailům jsem se také od srdce zasmál. Proč by netvrdil, že je mu 17, když mu to skýtá výhody a nikdo to tu nehodlá v rámci řízení o udělení azylu kontrolovat. Vtipné je, že v rámci nalejvárny dostanete instrukce, že máte čekat lži, ale autorka mu všechno baští. A ty nadlidské schopnosti, jako orientovat se v lese podle oblohy, nebo přejít tisíce kilometrů přes hranice několika zemí, kde bují korupce i na nejnižších místech, zcela bez peněz a bez pomoci. To je na fantasy román.

@Zuzana: Vtipné, jak všichni, kdo se snaží o tyhle nedůvtipné příměry, naprosto vždycky ignorují, že barva kůže s tím nemá co dělat, a kdyby to někdo udělal obráceně, byĺi by první, kdo by řval, že nezáleží na chudákově barvě kůže, ale na jeho příběhu. Díky, za dobrý vtip, a klidně si myslete, že všichni bílí doktoři jsou prasata, choďte si klidně třeba za zubařem z Indie, jestli chcete. :-)

0

umfa | 27. 12. 2021 14:14 | reakce na Zuzana - 27. 12. 2021 11:51

Ano, přesně to udělejte :-)

+1

Zuzana | 27. 12. 2021 11:51

Ja som narazila na lekara belocha, kt. sa ku mne spraval ako vol a hnup, kym som sa nezacala nahlas stazovat. Mam z toho snad dedukovat, ze vsetci lekari-belosi su rovnaki?

+1

Michal Macek | 27. 12. 2021 6:37 | reakce na Jarda - 26. 12. 2021 15:32

Jarda: tak oni se mohli hlavne pretrhnout, ze vidi ziveho araba s pleti barvy kafe s mlikem a s kudrnatym afrem, ktery s nima mluvi lamanou cestinou, a ktery ma syna co trenuje fotbal za cesky klub. ze to byla zrovna slavie, to jim v ty chvili bylo jedno :D

+1

Jarda | 26. 12. 2021 15:32 | reakce na Michal Macek - 24. 12. 2021 19:21

tak to jo.Na zdi vlajka Sparty a mohli se přetrhnout,že vidí slávistu.

0

Filip Skalák | 26. 12. 2021 10:19

Krásný text. Líbí se mi fotografie, ne které jsou vidět vaše ruce. Ty Vaše, pečlivě upravené, s nalakovanými nehty, kouskem tentování na na úplném okraji a zlatým prstenem. Ty jeho, s vyschlou kůží a dlouhými prsty a lacinou propiskou. Moc Vám děkuji.

-12

marie | 26. 12. 2021 9:59

Jak málo stačí ke štěstí. Uf..

+5

vittta | 25. 12. 2021 12:06

Článek je celkem pozuhodný v tom, že činnost hrdinky je po všech stránkách pozitivní, a pozitivní je a bude i následný přínos společnosti.
Není zdůrazněno, že jde o dospělého muže a dospělou ženu, (a myslím, že KAŽDÉHO čtenáře prostě napadne, oč jde ve skutečnosti), cestovateli zdaleka nemusí být 17, protože třeba ze strachu prostě lhal, navíc jako 17 letý má spousty výhod.
Nyní něco ze zeměpisu. Cestovatel se nalodil v Maroku (před čím utíkal?) a lodí absolvoval 3500 km dlouhou cestu do Turecka. Pak přešel přes zmíněné státy dalších asi 1200km, což je jistě pozoruhodný výkon, když uvážíme, že vše zvládl nejen bez jakékoliv navigace, ale i bez peněz.
Nyní se u nás připravuje na práci v továrně… nebo že by se chystal dělat doktorát?
Promiňte, ale tato data jsou důležitá. Co přesně zde cestovatel hodlá dělat, jak se chce zapojit do chodu naší země, kdo celý tento báječný slzotvorný experiment platí, kde dítě bydlí a další nejasnosti, které nehodlám psát, neb by byl text příliš dlouhý. Zná někdo odpověď alespoň na toto?“

+37

Michal Macek | 24. 12. 2021 19:21

Marketa: "Jeden můj velmi dobrý kamarád Íránec žije už pár let v Praze a kdykoliv někam jdeme (i do zaplivanych zizkovskych putyk), lidé jsou velmi slušní, zvědavý a chválí mu jeho fousy"

Mám stejnou zkušenost. Jednou sme s tím mým kamarádem skončili v takové knajpe na Jiraku a vešli sme tam lokal jak z 80. let na zdi vlajky Sparty a osazenstvo od pohledu voliči SPD ne-li Volného. Ze začátku na nás blbě cumeli a měli i naky kecy. Tak sem ho jakoby "branil" Že to je můj kámoš z Egypta co tu žije už X let má tu rodinu atd...pak se s námi začali bavit a ve finále si je získal tím že vytáhl fotbalovou kartičku na které byl vyobrazeny jeho syn co v té době trénoval za Slavii. Pak už nám sami kupovali panáky:)))

-12

umfa | 24. 12. 2021 15:11

Nová level. Dřív to bývalo tak, že se holka kterou začalo pálit dobré bydlo sebrala a odstěhovala někam do Iránu :-) Měli jsme jednu takovou v práci, ale už je dávno v důchodu, pokud ještě žije. Říkali jsme jí Arabka, pořád nosila hadr přes hlavu, že bez něj se stydí. Ještě za komoušů se vdala za Araba, ten ji po letech vyhodil a ona se vrátila, bez dětí, bez občanství.

+30

Petr.b | 24. 12. 2021 12:29

No tak, ono záleží na tom v jaké situaci a s čím člověk pomoct potřebuje. Samozřejmě s cestou vám poradí každý. Ale pomáhat s mnoha věcmi, jako v článku, to už je jiná.
Jinak samozřejmě, když už je o tom řeč - ženy to mají v tomto jednodušší. Vždycky se najde plno ochotných pomocníků.

+1

Milan Krok | 24. 12. 2021 11:46

Tak se vážená paní autorko běžte projít někam do no-go zón ve Francii, Švédsku, Belgii, či jiných západních státech. Tam také první generace "zachráněných" ekonomických migrantů byly vděčné za péči, druhé si vytvářely své oddělené komumity pod "vznešenou" ideou vědomí vlastního národního uvědomění a třetí generace tam teď zapalují na ulicích pneumatiky kdykoliv se jim něco nelíbí a většinová společnost jim neustupuje a nevychází vstříc, jak by si představovali.
Je "úžasné," jak jeho lhaní omlouváte tím, že se bojí na jedné straně (namísto, abys vás napadlo, že za tím bude spíš vychytralost, neboť lhát bezvěrci přece není hřích) a na straně druhé z vašeho textu vyplývá, jak důvěrný a upřímný vztah spolu máte.
Zkuste se probrat a sestoupit ze svého růžového obláčku. ??

+97

Markéta | 24. 12. 2021 11:29

Skvělý článek a skvělý přístup! Důkladné zapojení do společnosti, vzdělání a asimilace. To je cesta.
Mám dva pohledy na problém...
Žila jsem 2 roky v západním Německu. Skoro všichni moji sousedi byli muslimové z rusnych koutů světa. Někteří jsou extrémně přátelští a otevření, potkavala jsem se s nimi na jazykovém kurzu a jsme stále v kontaktu. Ale bohužel také hodně rodin nemá zájem o zapojení do společnosti. Oni o to nestojí, chtějí žít ve svých domech a komunitách tak, jak žili tam, odkud přišli. Nemůžeme jim to asi zazlivat, ale na druhou stranu tito lidé pobírají od státu opravdu štědre peníze, mají spoustu dětí a nechtějí být součástí západní kultury... Neznám řešení na tenhle problém, jak asimilovat lidi, kteří o to nemají zájem...bohuzel jsou tito lidé voda na český mlýn... Musím se ale přiznat, že mi hodně vadil nepořádek v ulicích- ve finále to byl důvod, proč jsem se přestěhovala. Prostě moje eko duše to nezvládla ??
No a ještě jsem chtěla zmínit, že Češi nejsou tak hrozni, jak se prezentují... Jeden můj velmi dobrý kamarád Íránec žije už pár let v Praze a kdykoliv někam jdeme (i do zaplivanych zizkovskych putyk), lidé jsou velmi slušní, zvědavý a chválí mu jeho fousy. Jsem pokaždé překvapená a trochu čekám, kdy přijdou ty rasistické poznámky... A nikdy nepřišly! Takže jde to pomalu, ale věřím, že to bude dobré! ??

-27

Sylvie Bičíková | 24. 12. 2021 9:51

Jedna hezká zkušenost pravidlo nedělá. Zajímal by mě názor a zkušenosti autorky tak za deset let. Já zase mám zážitek z lázní, kde jsem se léčila .... s muslimským lékařem, žijícím v ČR už 20 let. Třikrát za týden si mě pozval na běžnou kontrolu zad, požadoval, abych se pokaždé svlékala do prádla, zval mě při tom na rande. Vzápětí se rozhádal s vrchní rehabilitační sestrou, která odmítala zavádět jeho inovativní pokusné postupy na pacientech ( jako kardiolog zastupoval ortopeda ). Výsledkem bylo, že neunesl seriózní diskusi a na chodbě před pacienty na ni řval, že ženská je pro něj míň jak

+44

Milan | 24. 12. 2021 9:37

Tak obrovský kopec dobrohloupé naivity jsem opravdu ještě neviděl. Bůh s náma.

(teď už si dělám video rychlosti smazání, bude k dispozici)

+48

Tomek | 23. 12. 2021 23:02

:-)

-3

Radka | 23. 12. 2021 21:25

Mohla by prosím redakce mazat lidi, kteří sem přišli trollit? Děkuji.

-45

Radka | 23. 12. 2021 21:24 | reakce na Petr.b - 23. 12. 2021 9:51

To asi žijete v divném světě. Mně teda spousta lidí vždy všude ochotně nezištně pomohlo, od New Yorku po Kuala Lumpur. Pravda, v ČR možná tolik ne.

-12

IvetaK | 23. 12. 2021 11:05

Zdravím zo Slovenska,
Oceňujem túto ĺudskosť a pochopenie, že sme si rovní. Rozumiem aj róznym uhlom pohĺadov, programov ĺudí, v ktorých vyrastáme, žijeme a sme v nich utvrdzovaní. Obdarovaný je ten, ktorý dokaže prekrociť tieto limity a vie pomahať, podporovať, prinášať uzdravenie ĺudstva.

-27

Michal Macek | 23. 12. 2021 10:42

a 17 leta Aisha k "adopci" by nebyla? no, i am just jokeing....

zajimavy clanek, zajimalo by me, pred cim konkretne Mo a jeho bracha z Maroka utekli...?

dale me zajima tohle: 'A jsem sama překvapená, že jsou i v mém liberálním světě místa, kde nejsme vítáni" slo by to rozvest? kde konkretne a proc?

"Několikrát se dokonce nepochopíme tak moc, že každý přijdeme na schůzku v jiný čas, na jiné místo, a dokonce i v jiný den."

a je to opravdu nepochopeni? Ten Mohamed co ho znam ja mi je schopen 2 hodiny pri kazdem telefonatu tvrdit, ze je jen 5 minut od hospody a kazdou chvili tam bude... :D

+45

Petr.b | 23. 12. 2021 9:51

Je to obdivuhodné, vůbec si neumím představit, že by mi kdokoliv v jakémkoli věku pomáhal jen pro mé hezké oči. A už vůbec ne v cizí zemi. A nyní vidím, že takoví lidé existují. Má štěstí ten, kdo je potká. Přeji podobně obětavým lidem, aby nezažili žádné hluboké zklamání.

+7

Zdeňka | 23. 12. 2021 9:21

Smekám, smekám a smekám. Poplakala jsem si. Jste skvělá a ten klučina je skvělý.
Přeju hodně štěstí.

-89