Diskuze k článku:

Revoluce v módě. Začni tím, co si nekoupíš

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Ivana | 8. 4. 2019 | 17:57

Tak s tímhle nemám problém. Partner měl, chtěl mi "dělat" radost. Trvalo dlouho než si zvykl, že prostě nakupuju (nové) oblečení, jen když potřebuju. Ale i tak mám skříně plné :-(. Nerada se s oblečením loučím a jako "dělnice" potřebuji i pracovní oblečení, takže jsou kousky, které mám i 5 let! Tak asi tak...

+32
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Všech 7 komentářů v diskuzi

Maja | 2. 6. 2019 | 07:26

Jsem už důchodová generace,ale jako dítě z děcáku jsem celý život ,,šetřílek,,. A tak pokud jsem z věcí ,,nevyrostla,, mám je i 40 let. Třeba puntíkatou halenku, džínovou sukni z 6 dílů a když jsem teď na stáří seschla :-) ,tak je nosím a ženy se ptají,kde jsem je koupila.Boty ze Snahy Brno,na klínku a teď módní vydržely 35 let a to je nosím téměř celé léto ! Stejné je to u nás s nábytkem ,hrnci,talíři,porcelánovými šálky po praprababičce apod. Netušila jsem nic o nějakém hnutí za šetření zdroji ale celý život se řídím Sokratovým heslem z tržiště: To je tady věcí,které nepotřebuji !

+1

Soňa | 11. 4. 2019 | 19:00

Před několika lety jsem udělala velkou změnu v šatníku. Tak též plná skříň oblečení a polovinu s toho nenosila. Všechno jsem to odnesla ke své známé co má bazarek a tam mi to prodávala za pár korun a udělala radost těm kteří si nemůžou dovolit koupit lepší oblečení. Další moje kamarádka má outlet super outlet se značkovým oblečením. Tam si zajdu jednou za čtyři pět měsíců a koupím co potřebuji,co vím, že to vydrží a ten kousek nikdo nemá. Takhle jsem spokojena a vyhovuje mi to.

0

Lukáš Šmíd | 10. 4. 2019 | 22:13

Pracuji v oděvnictvi již 20 let a od šicího stroje jsem se dostal až k visual merchandisingu a propagaci značky. Mým postřehem je to, že většina firem před 5 - 12 lety přešly na strategii vyrobit cokoliv a co nejlevněji, bez ohledu na to, zda to trhy potřebují. Díky tomu tak dnes máme spoustu výrobků, které již ani nelze recyklovat, protoze jednoduše se za jednu sezónu zničí. Vidím to v síti Second-handů, pro které jsme pracovali 3 a půl roku a kde kvalita recyklovaných výrobků spadla o 60%. A co učíme své klienty na poli módy? Zvýšit kvalitu výrobků, vědět, co a kolik objednat na showroom, v předobjednávkách neobjednávat zboží, které nevypadá kvalitně, aby při nízkých objednávkách automaticky model vypadl z výroby pro nízký zájem už ze strany prodejců. Ale je to boj protože z druhé strany jsou tu nějaké cíle, díky nimž zase mohou firmy platit zaměstnance, rozvoj, a to i ten do ekologie. Takže cílem by měl být hlavně vývoj technologií šetrných k životnímu prostředí a zakázková výroba, která by nepotřebné kusy minimalizovala o 98%!!! Co vy na to, mýlím se?

+3

Hannah | 9. 4. 2019 | 09:32

Tak ja mam tricko s dl.rukavem (sice uz jen na doma) 21 let. !! A to nema jedinou dirku a neni nijak zašité ani upravovane. Pravda je, ze az letos je mi trosku mensi. Jsem trosku pribrala....

+5

Jana | 8. 4. 2019 | 22:06

Mě nakupování nikdy moc nebavilo. Ale skříně mám plné taky!!! Jsem spíš šetřivý typ, mám tam věci i po mamce, třeba roláky, nosím to i víc než 10 sezón, a když to má díry, tak to nosím na doma. Vyhodím to, až když se to opravdu rozpadá a zašívání nepomůže, neboť se vedle udělá nová díra. A kromě těchto starých věcí musím mít i něco, v čem můžu vyrazit ven mezi lidi, tak možná proto mám oblečení hodně.

+5

Barbora | 8. 4. 2019 | 19:54

Přiznávám, i já nakupuji oblečení, pokud se mi vážně líbí... Ale často v second-handech a často i přešívám na speciální kousky. Už od svých 10 let jsem trpěla představou, že jsem hrozně tlustá, takže jsem vše vybírala jen v XL+ velikostech, ale byla jsem hrozně vybíravá - takže mám teď zásobu kvalitního oblečení, které mi buď sedne nebo je pořád větší (ach ty šílené rozdíly v bodování velikostí) nebo se dá dobře přešít. Spoustu kousků navíc mám už přes 10 let a pořád je nosím :D Slow fashion se mi prostě 'neúmyslně' líbí už 14 let.

+3

Ivana | 8. 4. 2019 | 17:57

Tak s tímhle nemám problém. Partner měl, chtěl mi "dělat" radost. Trvalo dlouho než si zvykl, že prostě nakupuju (nové) oblečení, jen když potřebuju. Ale i tak mám skříně plné :-(. Nerada se s oblečením loučím a jako "dělnice" potřebuji i pracovní oblečení, takže jsou kousky, které mám i 5 let! Tak asi tak...

+32