Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Ženy, buďte krásné a dobře vařte. Kde končí kompliment a začíná sexismus

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

BB | 4. 6. 2021 16:00

Nejde o pochvalu pánové. Ale o zařazení. Z žen jsou stále domácí služky! Vy si stěžujete, že nemůžete s kamarády, ani na pivo, když je dva dny nevidíte. Je zajímavé, že vaše, žena neviděla své přátelé a nikde nebyla, nejspíš od svatby, nebo co má děti! Jsou to i vaše děti a vaše domácnost! A NE! Nejsme uzpůsobené, tohle dělat! Stejně jako vy, jsme společenské, máme své koníčky i názory. Všimla jsme si, že v české společnosti i když si říká moderní, stále převládá, ženská doma za sporákem a s dětma doma, zatímco já si budu užívat. Však ta služka, ať se o vše postará. S opravami jděte do prdele. Vám to trvá chvilku, když se do toho konečně po roce pustíte! Ale žena má každý podělaný den stejný a nikoho to nezajímá! Ano článek je přehnaný, ale z většiny českých chlapů, je mi blbě i bez nechutných poznámek na ulici!

+41
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

HonzaV | 4. 6. 2021 8:23

Přesně tak. A tu poslední poznámku do kamene tesat.

My se totiž nesmíme nechat zmagořit takovýmihle články, protože je píšou vyšinuté osoby. Pokud bychom se vzdali chování, které popisujete, doplatily by na to naše vztahy s normálními, "tradičními" ženami, a právě o ty stojíme. A ony evidentně stojí o nás.

-41
Zobrazit komentovanou zprávu

Diskuze k článku:

Michal | 16. 6. 2021 23:09

Život je takový, jaký si ho zařídíte. Jsme dospělí lidé a pokud si neumíme říct, co chceme nebo se neumíme vymezit proti něčemu, co se nám nelíbí, je to jen náš problém. Navíc ne všichni muži očekávají, že role ženy je péče o děti a rodinný krb. A pokud se nějaký muž nevhodně vyjádří (což je ale značně subjektivní), můžete si jen říct, že je to pitomec a víc ho neřešit.

0

Tomas Rott | 8. 6. 2021 8:41 | reakce na BB - 4. 6. 2021 16:00

Jj, nemate to jednoduché sama s sebou, a stylizujete se do ochrankyne zen, hodně štěstí, společnost problem žádný nema, to vy mate problem!

-4

Tomas Rott | 8. 6. 2021 8:01

Vidite-li ve zcela nevinných komentářích tohoto typu, neco negativního, tak to je vas problem!!! Ne celospolecensky problem, proto pracujte na sobe a nesnažte se nám vnutit, ze spolecnost ma problem, na který máte vy řešení. Zachraňte sebe předtím, než budete zachraňovat ostatní a společnost!

0

Pinochet | 7. 6. 2021 18:57

"Podobný fenomén můžeme vidět i v případech pracovních inzerátů, kde například preferují ženy na pozici recepčních z důvodu, že jsou ženy „milejší a usměvavé“."

A dá se to pozorovat i ve sportu. Chtěl jsem překonat ženskej rekord na benči a vyběhly se mnou, že nemám správný pohlaví. To je strašný, tenhlenctenc sexismus.

0

diskuze | 7. 6. 2021 12:12

toto řazení komentářů v diskuzi je velice nešťastné. jako by to dělal stát. všechno špatně

+4

prostě Filip | 6. 6. 2021 15:08

Míru nesmyslnosti celého tohoto článku ukazuje už v úvodu zmíněný příklad. To, že muž zaúkoluje jemu formálně podřízenou ženu, aby uvařila kafe, nemusí mít zhola nic společného s tím, že jde o ženu, nebo že jde o jedinou ženu v místnosti. Bez bližších informací ke konkrétnímu případu nevíme, že by se šéf takto "žoviálně" nechoval, kdyby měl muže-sekretáře, ani nevíme, jak by se choval, kdyby ona jediná žena v místnosti nebyla na pozici sekretářky, která může mít občasnou přípravu kávy v popisu práce. Pokud by šlo skutečně o sekretářku, která má na starosti mimojiné přípravu kávy, tak ji o to kafe mohl požádat stejně stroze, jako vydává jakýkoliv jiný úkol komukoliv jinému, a v tom případě by slova: "nikdo neumí uvařit kávu jako vy" bylo možné chápat jako příjemněji podanou žádost a ne jako nepřístojnou žoviálnost.

VŽDY jde o kontext. Škoda, že se toho autorka nedrží, když už s tím hned zkraje článku souhlasí.

-3

Xxx | 6. 6. 2021 12:13

Krásný štvavý článek proti opačnému pohlaví. Moc by mne zajímalo co vlastně tím autorka chtěla říci. Asi to že jsem zhnilá nic se mi nechce dělat ale nějak si to musím odůvodnit aby jako blbci vypadali ti druzí.

-6

umfa | 6. 6. 2021 10:51 | reakce na MaB - 6. 6. 2021 10:28

Používáte ne zcela výstižný příklad, z ekonomické oblasti. To o čem se mluví níže je osobní sféra, do té vám nikdo nekecá, vašim obchodním partnerům nebo zaměstnavateli je úplně egál kdo u vás doma myje nádobí a jestli vůbec někdo. To je obrovský a občas nedoceněný přínos dvacátého století, které (aspoň v zemích Západu) zcela oddělilo profesní a osobní život. Kdysi, když jste nevycházel na vesnici se sousedy, tak jste měl problém se uživit, protože vám nikdo neopravil kolečko od trakaře (nebo si ho nenechal od vás opravit). Teď si na vesnici můžete postavit dvoumetrový plot a všichni vám můžou vlézt na hrb, protože děláte ve firmě půl hodiny jízdy daleko za peníze lidí které neznáte a oni neznají vás. Samozřejmě, pokud se na ten plot necítíte, tak holt musíte komunikovat se sousedy a chodit s nimi do kostela a nechat si sousedku vlézt až do kuchyně aby si půjčila trochu soli. A stejné je to s těmi polovičními feministkami. Nejsou dost silné aby se postavily představám svého okolí, tak fňukají, že je společnost do něčeho nutí. Při tom nemají pravdu, je to jen jejich rozhodnutí.

0

prostě Filip | 6. 6. 2021 10:42 | reakce na MaB - 6. 6. 2021 10:28

Jsou společenské tlaky, které můžete zcela bez následků ignorovat. Tlak na to, abyste vydělávala, chcete-li se uživit, je něco zcela jiného, než třeba tlak na vyzkoušení první cigarety nebo tlak na přijetí této hry, ve které jedna strana slaboduše předstírá, že ženy patří k plotně, a druhá strana stejně slaboduše předstírá, že toto je celospolečenský problém.

-3

MaB | 6. 6. 2021 10:28 | reakce na Dex - 5. 6. 2021 18:13

Dex: "tlak společnosti lze naprosto svobodně ignorovat"
To sice věcně vzato lze, ale následky by byly strašlivé. Vzhledem k tomu, že každý člověk je svou obživou závislý na jiných lidech, nemůže svobodně ignorovat tlak společnosti na to, co ta společnost požaduje. Např. kdybych se svobodně rozhodl vydávat knihy, které považuju za dobré, a přitom je nikdo nekupoval, tak to budu dělat jen do té doby, než mi dojdou peníze. Patrně půjčené, protože i peníze je potřeba nejprve vydělat tím, že děláme to, co po nás druzí chtějí. No, a pak svobodně skončím jako bezďák. Čili ano, svobodně lze ostatní lidi ignorovat, ale radši bych to nedělal. Většina lidí to řeší tak, že dělá to, co chtějí ti druzí, ale namlouvají si, že to svobodně chtějí oni. Celkem běžný psychologický mechanismus, který si vytváříme podvědomě ze sebezáchovných důvodů sami.

+3

prostě Filip | 6. 6. 2021 8:04 | reakce na B - 5. 6. 2021 16:52

Kdyby si ženy takové muže nevybírali, tak by tito muži už dávno vymřeli i s jejich mindsetem.

-4

Dex | 5. 6. 2021 18:20 | reakce na BB - 4. 6. 2021 16:00

vy stále nechápete že je to pouze na těch dvou jak se domluví a na co žena muž přistoupí...

přeci je v tom svazku nic nedrží - pokud si myslí že to jinde bude lepší, nechť jdou, jak muž tak žena - a najdou si lepší protějšky...

ale to je prostě jen tím že žena si vybere muže co hezky tancuje a má krásné oči - pokud jsou to hodnoty, které opravdu vyznává, dobře jí tak - vybrala si co chtěla, a laskavě ať si nestěžuje, že zrovna ten její je vlastně pecivál a nefachčenko - ale hlavně že dobře tancoval...

OMG. FTF...

+1

Dex | 5. 6. 2021 18:16 | reakce na B - 5. 6. 2021 16:52

vy jste úplně mimo - je to jen na těch dvou jak se domluví mezi sebou ne?

společnost Vám nic nevnucuje - pouze předkládá, nicméně je na Vás jak se zachováte...

vy si vážně myslíte že když napíšete zákon, "že po užití záchodu je potřeba si mít ruce", že se opravdu zvedne procento lidí co to bude dělat...??

ne, nebude - je to jen na tom jednotlivci - pochopte to konečně, to jak se chováte máte pouze ve svých rukou...

-3

Dex | 5. 6. 2021 18:13 | reakce na B - 5. 6. 2021 17:01

spíše jste jednoduchý tvor vy - tlak společnosti lze naprosto svobodně ignorovat - je jen na mě jak se k tomu postavím - každý má svobodu volby, na to nezapomínejte...

-3

umfa | 5. 6. 2021 17:56 | reakce na B - 5. 6. 2021 17:01

Tlak společnosti existuje a je na každém, jestli mu podlehne nebo se mu vzepře. Obojí je legální a reálně možné. Co s tím chcete dělat víc?

+1

umfa | 5. 6. 2021 17:54 | reakce na B - 5. 6. 2021 16:52

To se dá zrovna tak obrátit. Prokazatelně existují muži, kteří odešli z manželství zanechavše bez boje veškerý majetek ženě (viz vtipy o rozvedené Barbie) a stejně tak by se to dalo svádět na společenský tlak a genetické nastavení. Jen opakuji, že je to na každém individuálně, tohle žádná vyšší autorita za nikoho nevyřeší.

0

B | 5. 6. 2021 17:01 | reakce na Dex - 5. 6. 2021 11:43

Aha, takže automaticky... asi nic jako tlak společnosti neexistuje, všechno se pěkně mrskne na jednotlivce, který nežije ve společnosti, která jej formuje, ale má automatické nastavení... he, autor tohle příspěvku je velmi jednoduchý tvor.

+4

B | 5. 6. 2021 16:52 | reakce na Uštván Léty - 5. 6. 2021 16:34

Pro muže na nich není špatného skoro nic, takže se vůbec nedivím, že jim mít neplaceného otroka vyhovuje.

+4

B | 5. 6. 2021 16:47

Některé sexistické hlášky jsou až vtipné. Znám třeba jednoho postaršího pána, co pořád mele a plácá prakticky jen samé nezajímavé ptákoviny většinou o lidech, které ani neznám. Pak řeknu za půl dne jednu větu a dotyčný hned, jak jsem ho z něčeho vyrušila, nebo že ho to nezajímá a že ženské neustále žvaní, že je to hrozný. To už se fakt jen zasměju a dva dny dny na něj radši nemluvím vůbec. Nejlepší je, že on si ani nevšimne, když mám v uších sluchátka a mele si své ptákoviny vesele dál celý den.

+3

Uštván Léty | 5. 6. 2021 16:34

Marně hledám co je na tradičních genderových rolí špatného. Stejně tak na jejich podpoře. Nebo odmítání. Pokud považujeme rozbíjení tradičních genderových norem za žádoucí, je namístě uvažovat i o tom že jejich podpora je také čistě legitimní a nejedná se tedy o sexismus ale o alternativní pohled na svět. Autor/ka zastává stanovisko které zároveň vyvrací. Demokracie a svoboda vyjadřování je krásná věc není liž pravda?

-2

Dex | 5. 6. 2021 14:05 | reakce na alex - 5. 6. 2021 13:25

ano, ale dnešní děti po stromech moc nelozí, nože používat neumí - rozvíjí to jemnou motoriku a učí to děti jek se zbraní zacházet a že je nebezpečná, může ublížit...

stejně tak se vyšší třída učí děti jezdit na koni, i když je to z dnešní hlediska zbytečné, k dobré výchově to prostě patří...

ano výchova v různých rodinách je rozdílná a neříkám že je to tak špatně, bohužel pak jiné děti mají jiné možnosti jak se v životě uplatnit a to nejde žádným nařízením sjednotit, život je ve své podstatě nespravedlivý

-2

Dex | 5. 6. 2021 13:50 | reakce na alex - 5. 6. 2021 13:17

ano soudím jen dle toho co napsala...

tak já jsem v životě celkem úspěšný - a stejně tak moje žena a jsem na ni patřičně hrdý a podporuji ji v tom co dělá, jsem dolarový milionář a ano, žiji v jiné sociální skupině, kde se na výchovu a vzdělání dětí kouká trochu více (je to základ do života) - jelikož chceme, aby s dětí něco bylo, a víme jak je to v životě těžké a nikdo nic nedostane zadarmo....

to že se některé dítě nepovede, případně jej život svede na scestí, se bohužel stává a dítě si pak musí vystačit s tím co je rodiče naučili - takže ano máte to ve svých rukou...

jak jsem říkal je to o výběru partnera - v žádné bludu nežiji a my se s ženou se občas hádáme, to ke vztahu jednoduše patří - důležité je se umět dohodnout a situaci vyřešit - kde jsou vítězové oba - což spousta lidí neumí a snad ani nechce...

život je prostě těžký, všichni se musíme neustálé posouvat (což většina lidí stejně nedělá - vím že je nutná fyzická aktivita těla a správná strava tak proto chodím 3x týdně do posilovny, a jím střídmě... ale většina lidí je pohodlná a nikdy se prostě sama neomezí) - a tato skupina si pak stěžujme na muže a ženy - ale je to prostě jen tím, jací ti lidé jsou - lepší to nebude...

-2

umfa | 5. 6. 2021 13:42

Nějak mi přestává být jasné, kam ta diskuse zabloudila :-) Od minulého století se změnilo, alespoň v civilizovaných zemích, prakticky všechno a to takovou rychlostí jako nikdy před tím. Všichni lidi si musí hledat své nové místo v systému hodnot, protože co bylo ještě před dvaceti lety směšné, je dnes solidní zdroj příjmů (třeba zrovna opovrhovaná Gender Studies), bez čeho by se člověk v padesátých letech neobešel (rozdělat oheň v kamnech nebo správně zapojit a/b dráty u telefonu) už skoro nenajdete ani na trubce jako videonávod *) a naopak kdo neumí zacházet s facebookem, vyhýbá se tím značné části společenského života. Já bych to bral tak, že je to těžké pro všechny, kdo neumí prosadit svůj názor má to ještě těžší (ale to je konstanta která nikdy platit nepřestala), tak je zbytečné řešit nějaké formální rozdělení. Důležité je, že si to dnes každý může udělat jak chce, to taky dřív nebývalo.

*) Udělal jsem si rychlou rešerši abych nekecal a zase až tak úplná nula tam není :-)

0

alex | 5. 6. 2021 13:25 | reakce na Dex - 5. 6. 2021 13:06

Tak na stromy se hlavně nejlépe leze potají, bez přítomnosti ani jednoho z rodičů. :D To je aktivita, kterou děláš hlavně s ostatníma děckama, nepotřebuješ na to instruktáž dospělého muže. Co se týče dalších aktivit, jak říkám, tohle spíš slyším prvně, že to někteří otce své děti učí. To se možná tak hodí pro lidi z vesnice. Já takové věci možná neumím, ale to z jediného důvodu, ne, protože jsem žena, ale protože nás rodiče prostě nikdy nebrali nikam do lesa či chalupu. Což nebrali ale ani našeho bratra, takže ten by to stejně (ne)dokázal jako já se sestrou. To prostě není věc genderu, ale toho, jak byly některé děti - ať už matkou nebo otcem - vychovávány. Nás tyhle věci minuly, takže bych je logicky ani neučila své děti. K ničemu by jim ostatně nebyly. Rozdělat oheň, naučit je jezdit na kole či plavat atd. to také hravě zvládnu, na to nepotřebuju mít penis mezi nohama.

+2

alex | 5. 6. 2021 13:17 | reakce na Dex - 5. 6. 2021 12:56

Citace - Dex / 5. 6. 2021 12:56

nic špatně s vámi není, jen nejste tak vybavena jak vaše kolegyně co ten vzor měla - nic v tom nehledejte, i vy si můžete klidně najít fajn muže, jen je možné, že to budete mít někdy těžší...

Proboha, a jak není vybavená? Absolutně ji neznáš, nevíš, jakými lidmi je obklopená, ale už jí předvídáš, že špatně skončí jenom kvůli absenci otci? Můžu ti dát desítky příkladů, kdy rodina byla naprosto "tradiční" a bezproblémová a stejně vyprodukovala problémové jedince, kterým se na poli mezilidských vztahů nedaří. Proč asi? Že by to bylo tím, že osobnost člověka je daleko komplexnějšího a není to jenom o tom, kdo ho (ne)vychovával? Bylo by krásné, kdyby jediným předpokladem pro náš úspěšný život byli dva rodiče, kteří splňují své "tradiční role", ale sám přece víš, že život je daleko složitější. Podle mě žiješ v nějaké utopii, kde hodné a usměvavé maminky děti hladí a s láskou jim připravují večeři a silní a neohrožení muži jim po víkendech ukazují, jak se opékají buřty, a učí je o světě, ale upřímně, kolik takových dokonalých rodinek jak z televizní reklamy existuje? Dřív se setkáš s rodinou, kde je žena věčně vynervovaná, protože jí chlap nepomáhá, a pro chlapa je vrcholem "výchovy" , že jednou za čas děcka vytáhne na kofolu na hospodskou zahrádku. Takže jsem podle tvých definic asi všichni úplně v p*deli, protože se přece v dětství nesetkáváme s tím vzorovým mužským a ženským vzorem.

+5

Dex | 5. 6. 2021 13:06 | reakce na alex - 5. 6. 2021 12:56

nevím, ženy se o dítě až panicky bojí - takže nechat ho vylézt na strom, je pro ně trápení a pro muže radost - že to dítko zvládlo...

stejně tak práce s noži sekerou - zbraněmi obecně.

určitě neumíte vyrobit píšťalu s lísky, případně vyrobit luk nebo šípy a následně s nimi střílet - tam se učí několik věcí do hromady - je třeba být opatrný, neubližujeme ostatním, když střílím je to nebezpečné - zásady chování v praxi..

kecat o tom můžete hodiny a jde to jedním uchem dovnitř a druhým ven...

pokud se žena stará o dítě 24/7 je to její její chyba že si tak tak s partnerem nastavila...

-3

alex | 5. 6. 2021 12:56 | reakce na Dex - 5. 6. 2021 11:43

Opékat buřty, vyrábět píšťalku, lézt po stromech,... Pěkné. Všechno jsou to volnočasové aktivity, které si užívají obě strany a jejich výuka zabere pár minut či jedno odpoledne. Doufám, že nechceš tyhle věci - které mimochodem skutečně nejsou k životu potřebné, protože už dávno nežijeme v lesích a dítě je zvládne hravě naučit i žena či gay, skandální, vím (btw většinu těch zmíněných věcí jsem se naučila sama, děda ani otec s námi takovéto aktivity nikdy nedělali) - srovnávat s 24/7 péčí, kterou dítěti musí věnovat žena, pokud se otec řádně nestará.

+2

Dex | 5. 6. 2021 12:56 | reakce na Marketa - 5. 6. 2021 12:30

nic špatně s vámi není, jen nejste tak vybavena jak vaše kolegyně co ten vzor měla - nic v tom nehledejte, i vy si můžete klidně najít fajn muže, jen je možné, že to budete mít někdy těžší...

moje přání to rozhodně není - přeji všem úspěch...

harmonické vztahy jsou do doby než ta rodina přijde - to se pak ukáže v celé nahotě jaký ten vztah vlastně je - proto se pak spousta párů diví...
pokud si vaše matka vybrala správně, pak vidíte ty správně mužské vzorce chování - a to celý život co s rodiči žijete -- pomáhá jí, chová se k ní hezky, nicméně se umí ozvat a ví kde jsou hranice - toto jste bohužel nezažila a v manželství to můžete mít těžší - netušíte jak se chovat v některých situacích a budete improvizovat...

prosím vás - pořád je potřeba těžit kámen v kamenolomu, rubat uhlí v dolech, o vojácích hasičích a speciální jednotkách nemluvě - to ženy nikdy dělat nebudou (i když by určitá část žen mohla nebo chtěla, ale stále to bude jen minorita) - jsou tady stále těžké práce na které se ženy nehodí...

tak já na vojně byl a pokud by byla naše republika napadena, jsem ochoten v zájmu společnosti ochoten i obětovat život...

cílevědomý muž si hledá zpravidla cílevědomou ženu - tak proto ti dva tvoří pár - vyhovují si a doplňují se... (mám taky takovou - nicméně ji pak musíte pomáhat - rozhodně se nebude o vše starat sama, není to ta domácí putka, co vše dělá, ale s tím jsem počítal když jsem si ji bral - chtěl jsem to tak)

samozřejmě pokud by si pohodlný chlap vybral podobnou ženu bude trpět, jelikož na něj bude klást vyšší nároky - takže je to jen ve správném výběru partnera - což si mnoho žen nechce připustit...

-3

Marketa | 5. 6. 2021 12:30 | reakce na Dex - 4. 6. 2021 23:33

Cekala jsem, ze se mi budete snazit naznacit, ze je se mnou neco spatne, protoze jsem nemela "muzsky vzor", ze jsem nejaka "rozbita". To je spis vase prani. Mam harmonicky dlouhodoby vztah, rodinu tez planujeme, rodinne vztahy celkem v pohode, a to i s tim otcem. Zaroven se s manzelem venujeme sve praci, studiu a zachovavame si kazdy dostatek nezavislosti, jsme oba financne zajisteni... takze ne, u me frustraci vazne nehledejte :)
Uprimne nevim, co by me mel otec naucit tak extra. On tak nejak odpovida vasemu popisu, ted uz je sice trochu vypaseny a fyzickou praci vykonaval mozna kdyz byl mlady, ale jinak ma v sobe onu vychvalovanou dravost a cilevedomost, vede s pritelkyni firmu, ziji si nad pomery. Ovsem tu firmu by nemel bez ni, uprimne by nemel ani polovinu z toho, co ma, nebyt ji, zustal by radovym zamestnancem s platem mozna nadprumernym, ale nic extra. Naopak ona dosahovala nadprumernych uspechu i bez nej, pritom dokaze byt sice razna, porad "zenska". K cenu ze ta testosteronni dravost teda vlastne je?
A ano, gender a technologicky pokrok zmeni vse. Biologicke nastaveni mozna je, ale jiz neni potreba. Muzi jiz NIC z toho, co museli delat jejich predkove, delat nemusi. Ani tu tezkou praci, kdyz na to prijde - staci mit dostatek penez, a to si piste, ze vetsina si radeji na to cisteni zachodu a opravu auta najmou cloveka, v budoucnu mozna robota, na ktereho se budou divat z pohodli kresilka u krbu. Do boje se taky vetsina z nich, asi ani vy, nepohrne.
A ja opakuji, ze to neni spatne. Proto take nechapu vasi poznamku o tom, koho si vybrat. Vybrat si dnes muzete naprosto kohokoli a piras jako clovek, par, rodina, firma... prospivat. Spatne je, ze se porad lide snazi polovinu lidstva presvedcovat, ze jsou "pani tvorstva" - a oni pak zjisti, ze nejsou, protoze jiz neni potreba ani jejich dravosti (ani ta jim jiz nezajisti nic), vetsinou nemohou vyuzit ani silove prevahy... Tak na co jim to je, ze :-)

+6

Dex | 5. 6. 2021 11:43 | reakce na alex - 5. 6. 2021 11:00

asi se pohybujete v jiné sociální skupině...

ambiciózních žen moc není - většině stačí jejich klid (to že je vidíte, je jen tím, že váš mozek se na to podvědomě zaměřuje...)

prosím Vás já nikdy neřekl, že se má o to dítě starat výhradně žena, to bylo myšleno tak, že žena bude mít vždy blíže k dítěti než muž - všimněte si že i pro matky vrahů, jsou to pořád jejich děti...

rodiče se mají se starat o dítě tak, jak se spolu domluví, a jak jim to vyhovuje, a nikdo jim do toho nemá právo kecat, a navíc ženy se tak nějako automaticky začnou starat o muže a domácnost, pokud je to baví je to OK - pokud ne, mají se domluvit - ale toto je jen na tom koho si ta ženy vybrala - pokud se domluvit neumí, zase je to jen jejich problém a netuším, proč by to měl někdo za ně řešit - případně ještě hůře nastavovat pravidla pro všechny - my nejsme všichni stejní - to je třeba si uvědomit - to že nějakou ženu baví se starat o muže domácnost děti je naprosto v pořádku, stejně tak, kde muž dělá vše, jak jsem říkal je to o komunikaci a výběru toho správného partnera (pokud chci pečující ženu asi si nevyberu kariéristku - a pokud to udělám je to jen moje chyba)

k přežití: chlap učí dítě jezdit na kole, lozit na stromech, rozdělávat oheň a opékat buřty a na klaccích co si před tím připravili - třeba na procházce do lesa, pracovat s noži a sekerou, vyrábět píšťalku, luk a šípy -- to vše mě učil otec nebo děda - nikdy matka a ni babička - ty mě prostě rozvíjeli jinak.

-2

Zobrazit další