Diskuze k článku:

Porodnické násilí nevede k ochraně dítěte, ale jen k násilí na ženách

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Václav | 4. 5. 2021 8:03

To je velice výstižně napsané.Já se snažím pomáhat v jedné neziskovce,která se zabývá nemocničním násilím.Nejsou to jen porodnice,ale také psychiatrická uzavřená oddělení.V tomto článku ta autorka přesně popsala jak to doopravdy je.Politici se holedbají,že žijeme v právním státě.ale nic není tomu vzdálenější.Soudci v těchto případech jsou hluší a slepí.A bohužel značná část veřejnosti je na jejich straně.Z jejich hlouposti a nevzdělanosti.Ostatně stačí se podívat,koho si zvolili do řízení státu a je to jasné.

+117
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Martina | 4. 5. 2021 10:23

Nezlobte se, ale článek je napsaný zřejně nějakou pochybnou ženou.
Proč nepřiznat, že dnešní matky jsou NESCHOPNÉ. Všude čtou všelijaké pochybné články na netu o porodu, vypracovávají si porodní plány na 6 stran, kde ani neví co napíšou. Kdyby si zjistily, co jaká porodnice nabízí, bylo by to lepší a ty nesmyslné porodní plány by být nemusely!!!! Příklad - nechtěji analgetika...a ejhle...najednou zjistí, že porod bolí a vyžadují léky, epidurál apod. Hodně matek je sobeckých a myslí jen na sebe a ne na dítě.
DOPORUČILA BYCH VŠEM MATKÁM, aby se zeptaly svým matek a babiček, jak porod probíhá a jak se postarat o dítě. JE ŽALOSTNÉ, KDYŽ VIDÍTE, JAK NEUMÍ VZÍT DÍTĚ DO RUKY, VYKOUPAT HO, OBLÉCI, NAKOJIT.
Jejich otázky jsou - NAUČÍTE MI TO?..... Co se chcete učit???? Každá žena to má mít v sobě a učení, jak dítě pochovat a nakojit nepotřebujete. A dále slyšet otázky....jsem unavená, nespala jsem 3 dny, vezmete si dítě, ono pláče a já nevím co s ním, jak se přebaluje apod.
Milé dámy v tomto případě mám jedno doporučení...pořiďte si raději nějaké zvířátko a bude to lepší pro vás i pro něj.

-275

Diskuze k článku:

Renten | 13. 9. 2021 13:23

A které konkrétně ?

0

Šárka | 10. 9. 2021 10:05

Bohužel, také jsem slyšela o velkém množství případů, kdy se personál k rodičce choval zcela příšerně. Přitom je to ve velkém o lidském přístupu. Můj porod byl komplikovaný a ukončený sekcí, ale i tak na porodnici vzpomínám v dobrém. Jednoduše proto, že přístup personálu byl úžasný. S něčím takovým jsem se setkala jen v soukromých klinikách. Lékař mě pokaždé informoval, co se mnou bude provádět a proč. Sestry se mnou komunikovaly neustále. Po celou dobu jsem věděla, jak jsme na tom a porodní asistentka mě v těžkých chvílích chytala za ruku a uklidňovala. Nejsem žádná cíťa, ale tohle mě tedy dostalo. Sestřičky po celou dobu měnily zakrvácené podložky, otíraly mi čelo, nabízely, jestli nepotřebuji změnit polohu nebo podložit hlavu. Když mě převáželi na sál, doktor se otočil zády, protože mě sestra musela vysvléct. Byly to drobnosti, které mě ale držely nad vodou a myslím, že takový přístup si zaslouží v nemocnici každý.

+5

Radim | 15. 7. 2021 20:59

Milé matky,

Již nějakou dobu existuje v právních státech napříč celým světem legislativní konsenzus o dvou věcech:

1) existují situace, kdy by práva dítěte měla být jednoznačně nadřazena právům rodičů, například právo dítěte na bezpečný porod, které je nadřazeno právu matky na svobodnou volbu podoby porodu

2) lékař je odborně způsobilý a oprávněný rozhodovat výhradně o zdraví a životě lidí v jeho péči, nikoliv o jejich filozofii a světonázorech, pokud je zájem zachovat jejich zdraví a života v rozporu se zájmem zachovat jejich tělesnou a duševní integritu, musí rozhodnout ve prospěch zdraví a života a ne jinak

-9

Petra Kořínková | 28. 5. 2021 15:30 | reakce na Ivi - 5. 5. 2021 1:47

Proč napadáte někoho, kdo nikoho neuráží a píše jen svůj prožitek a svou zkušenost? Protože máte problém zpracovat tu svou? Paní nepíše nic o tom, že se to nikdy nestává, ale jen svůj pohled. Pokud chceme po zdravotnících ohleduplné chování asi bychom měly začít u sebe a nenapadat jiné diskutující jen proto že mají jinou zkušenost.

+1
Zobrazit komentovanou zprávu

Marcela | 25. 5. 2021 0:03 | reakce na Roy - 4. 5. 2021 13:31

Svoboda s sebou nese i odpovědnost. Zatím to vypadá, že hrdinka má svobodu jít s někým spát, ale už nemá svobodu říct mu, aby použil prezervativ.
Hrdinka vyžaduje respekt okolí vůči sobě, ale sama nechce respektovat svoje vlastní tělo a duši a vyhýbat se nutnosti řešit potrat.
Hrdinka do krve bojuje za bonding, protože "dítě to potřebuje", ale pak totéž dítě v batolecím věku odloží do jeslí.

-3

Leny | 20. 5. 2021 0:03

Úžasný článok! Dokonale vystihnutá problematika. Ďakujem za všetky ženy. ??
Prosím pokračujte, potrebujeme také bojovníčky ako Vy.

0

Jana | 19. 5. 2021 16:12 | reakce na XX - 4. 5. 2021 8:47

Dávno vyvrácený mýtus, že nástřih se lépe hojí a že je to nutná prevence. Naopak prevencí poranění je: trpělivost zdravotníků (při "tuhé" hrázi), nahřívání hráze, volba polohy dle preferencí rodičky, nejlépe ne na zádech. netlačit na fundus, nenutit řízené tlačení, netahat dítě.

+5

Jana | 19. 5. 2021 16:05 | reakce na JANA - 4. 5. 2021 8:47

Už jsem to tu psala, případ z rodiny, předčasná rodička po rizikovém těhotenství rodila 2,5 hodiny na chodbě přeplněné okresní porodnice, kam za ní občas přiběhla porodní asistentka ze sálu. Naopak já už v těhotenství mám instrukce od soukromé porodní asistentky - báby, že při předčasném porodu mám rovnou směřovat do krajské porodnice a zjistit si předem, jestli mají volno. Porodní bába by byla schopna už cestou kontrolovat průběh porodu a ozvy miminka.

+2

Jana | 19. 5. 2021 15:54 | reakce na Grácie - 4. 5. 2021 9:54

Máte naprostou pravdu, už na to existuje i výzkum Karlovy univerzity. viz UK Forum. Závěr: Více jak polovina domácích rodiček by ráda rodila v porodnici, kdyby si mohla zvolit porodní asistentku dle svého výběru. Dále by velká část těchto rodiček ráda rodila v prostředí porodního domu.

+5

Jana | 19. 5. 2021 15:49 | reakce na Petr - 4. 5. 2021 10:16

Dnes existují moderní postupy porodnictví, které vedou nejen k nízké úmrtnosti matek a dětí při porodu, ale také k jejich lepšímu zdravotnímu stavu. Bohužel porodnice popsaná v článku, tyto postupy neumí používat. Naopak řada porodnic, zvláště na Moravě, se těmito postupy řídí a mají prokazatelně lepší porodní výsledky v řadě kritérií zdravotního stavu rodiček a dětí. Např. procentuální počet rodiček s poraněním, míra poporodního krvácení žen, tvorba mateřského mléka, tělesná teplota a tep novorozenců.

+2

Jana | 19. 5. 2021 15:40 | reakce na Martina - 4. 5. 2021 10:23

I gorila, pokud nemá možnost sledovat zkušenější samice, se neumí o mládě postarat. To je normální fyziologie u živočichů žijících v tlupách, ke kterým patří také člověk. Zkušenější samice - ženy jsou např. : porodní dula, dětská sestra, porodní asistentka. Zkušené ženy v rodině bohužel ne každá rodička má. PORODNÍ PŘÁNÍ: to není předem daný, neměnný postup, naopak je žádoucí ho v průběhu porodu měnit. Po konzultaci s personálem, ať už kvůli změně zdravotního stavu rodičky či miminka nebo kvůli změně preferencí rodičky. Pokud je zdravotní stav v pořádku a preference rodičky stále stejné, není třeba porodní přání měnit. To jsou běžná pravidla pro tvorbu porodního přání, samotnou mě překvapuje, že i řada zdravotníků, nejen laiků, toto vůbec neví. Já tyhle informace mám od svých oblíbených profesorů a docentů porodnictví.

+4

Jana | 19. 5. 2021 15:24 | reakce na Radim - 4. 5. 2021 11:09

Existuje i velká řada zpackaných porodů v nemocnici. Případ z mé rodiny: Rodička po rizikovém těhotenství rodila předčasně na chodbě přeplněné okresní porodnice, v leže na lehátku. Lékař se 2.5 hodiny věnoval jiným rodičkám na sále. Za rodičkou na chodbě občas přiběhla porodní asistentka ze sálu, která dělala čím dál větší humbuk, že to dítě mělo být už dávno venku. Výsledek: dítě neurologické problémy - DMO. Pro srovnáni, soukromá porodní asistentka (zdravotník) i dula (nezdravotník) by už při odjezdu z domova směřovaly předčasnou rodičku do krajské porodnice, ještě by tam dopředu volaly, zda je volná kapacita, rodičku by uklidňovaly, povzbuzovaly, asistentka by průběžně kontrolovala ozvy dítěte a průběh porodu.

+1

Jana | 19. 5. 2021 14:43 | reakce na Anna - 4. 5. 2021 14:27

Já mám ve svém okolí 3 ženy se špatnými až katastrofálním zkušenostmi z jablonecké porodnice. Znám i pozitivní porodní jablonecké příběhy, kde se ovšem rodičky setkaly s úplně jinou kvalitou péče a přístupem personálu. Takže dle mého jsou v Jablonci obrovské rozdíly mezi schopnostmi jednotlivých členů personálu.

0

Jana | 19. 5. 2021 14:32 | reakce na miro - 4. 5. 2021 17:13

Co se týká nástřihů, porodnice, které nastřihávají větší procento rodiček mají naprosto srovnatelné procento rodiček s natržením konečníku jako ty porodnice, které nastřihují malé procento rodiček. Jak si prosím potom vysvětlíte užívání nástřihu jako prevenci velkého poranění.?

+1

Jana | 19. 5. 2021 14:12 | reakce na Petr.b - 5. 5. 2021 12:05

Personál má povinnost oslovovat každého pacienta jménem a tak si ověřit jeho totožnost, To je bezpečnostní opatření, aby nedošlo k záměně léků nebo operací atd. u jednotlivých pacientů. Pamatovat si jednotlivé pacienty personál nemusí, od toho jsou identifikační náramky , popisky na postelích. Navíc, v řadě nemocnic si už v souhlasu s hospitalizací pacient vypisuje, jestli chce být oslovován akademickým titulem. Takže oslovování maminko, na oddělení, kde je třeba 10 maminek, vůbec není vhodné.

+3

Jana | 19. 5. 2021 13:51 | reakce na Jerry - 6. 5. 2021 16:25

Samozřejmě, že v uplynulých desetiletích byly zavedeny modernější postupy, úplně odlišné od toho, co zažívala paní v článku. Tyto postupy jsou již používány v některých českých a hlavně moravských porodnicích, jsou uznávané profesory, docenty i primáři porodnictví. Také u těchto postupů je nízká novorozeneckou úmrtnost, zároveň lepší zdravotní stav rodičky i novorozence. Problém je v tom, že některých porodnicích tyto postupy neuznávají. Takže rodičky v těchto nepřátelských porodnicích mají větší pravděpodobnosti poranění a silného poporodního krvácení. Děti mají větší pravděpodobnost problémů s dechem, srdeční činností nebo tělesnou teplotou, větší pravděpodobnost neurologických potíží. To vše je způsobeno rozdílem v používaných metodách a v chování personálu. Jedná se vědecky prokázaná fakta, proto se také ty nové šetrnější postupy vymýšlely.

+3

Bambíno | 18. 5. 2021 16:41 | reakce na miro - 4. 5. 2021 17:13

Hmmm, zajímavé... Já si nástřih vyloženě nepřála a stejně mi jej udělali. A hádejte co - nástřih se "rozjel" a mám poškozené oba svěrače...
Málokterá žena se sama od sebe nějak výrazně potrha. Většina těch silenych potrhání je naopak následkem nástrihu...
Aneb vemte si do ruky látku a zkuste ji roztrhnout, pak ji nastrihnete a zaberte znovu...

+4

Roy | 17. 5. 2021 15:52 | reakce na Logika - 6. 5. 2021 20:19

Sestra je v tomhle případě název profese, takže "sestro" je OK. Nemá to s familiérním oslovením nic společného. Familiérně by to bylo spíš ségro, což je samozřejmě naprosto mimo :-)

+4

Babucha | 16. 5. 2021 21:57 | reakce na Andrea - 5. 5. 2021 0:08

Vybrat si porodníka v podstatě nejde - jen u vyvolavaneho porodu. Když nejste dost rychlá, je problém i vybrat si porodnici.

0

ŠÁRKA STIBOROVÁ | 16. 5. 2021 21:47

V ROCE 1989 - JSEM RODILA PRVNÍHO SYNA- SESTRA NA MĚ ŘVALA VZTEKLE- ŽE JSEM TO TAM ZASRALA OD KRVE , BYLA UPLNĚ NEPŘÍČETNÁ, CHOVALA SE KE MĚ S ODPOREM, ZHNUSENĚ . BYLO 2. LEDNA, BYL SNÍH, ZIMA, MRZLO A ONA NA MĚ OTEVŘELA OKNA - KLEPALA JSEM SE ZIMOU, BYLA JSEM V - ANDĚLÍČKU, A MYSLELA JSEM ŽE UMRZNU- JEŠTĚ DNES MÁM Z TOHO TRAUMA A NOČNÍ MURU, BYLO TO OTŘESNÉ A DODNES JSEM SE Z TOHO NEVZPAMATOVALA- NEMOHU ZAPOMENOUT !!!!!!!!

+4

Lenka | 16. 5. 2021 17:02

Takový porod jsem zažila v roce 1993, navíc ještě s přivázanýma nohama, tenkrát to bylo běžné. Nikdy jsem se z tohoto zážitku nevzpamatovala a další dítě jsem už raději nikdy neměla.

+3

Zdeňka | 15. 5. 2021 14:45

Dobrý den, rodila jsem před třiceti lety...Spřátelený lékař mi asi 14 dnů před porodem dal do uší malé akupunkturní jehličky. To, že rodím, jsem poznala podle toho, že mi odtekla voda. Bolesti jsem neměla, jen při stahu se mi trochu zamotala hlava.Přesto mne připoutali a odešli na kávu( tu jsem dokonce cítila).
Volala jsem někoho, protože se mi chtělo zvracet, ale dlouho nikdo nepřišel, takže jsem rodila v poblité košili...A při tom u mého porodu byl lékař, který mne znal, chodila jsem k němu do ordinace. Myslím, že v té nemocnici dodnes nemohou pochopit, že jsem rodila bezbolestně. Ono je to možné bez chemie a, jak jsem se doslechla, tak například v Německu je akupunktura nabízena jako služba rodičkám. A ano, připadala jsem si ponížená všemi těmi klystýry, holením, povely a názory. Tady to už se týká lidské důstojnosti. Ještě, že jsme to, dcera i já, přežily. Všem ženám doporučuji, aby si k porodu vzaly svědka!

+8

Evs | 15. 5. 2021 5:49

Hlavne je dulezite, ze v clanku zaznelo, ze matka nechce jit proti zajmum ditete. Porod je fyziologie, krehky mix hormonu, do ktereho veda ne uplne vidi. Napr adrenalin porod spise zastavuje (ktera samicka v prirode by taky rodila, kdyz ji zrovna honi predator). Medikamenty a lekarske zasahy pak casto vedou k prubehu porodu brzda plyn a kdyz to nakonec dobre dopadne, tak se kredit dava vede a pokroku mediciny, ale pritom to v prvni rade mozna nemusela byt tak zbesila jizda. Vim, ze drive se behem porodu a po nem umiralo v daleko vetsi mire, ale zajimalo by me, jak by data umrtnosti pri porodech vypadala pro zeny a deti, ktere mely ciste prostredi (neumrely pak napr na horecku omladmic), ktere mely jednocetne tehotenstvi, kde miminko mirilo hlavickou doly, mohly si vybrat polohu (i v 19. stoleti se rodilo zbytecne na posteli vleze), kde zena ani dite nevykazovaly rizikove faktory, ktere by v dnesni dobe vedly k indikaci cisarskeho rezu, taky by se asi hodilo uvazovat jen napr prvni ctyri porody, protoze dnes zeny nerodi napr sedme dite a neda se rici, v jakem stavu jeji telo po tolika tehotenstvich vlastne bylo. No, takova dobre zpracovana statistika by me zajimala.

Osloveni maminko je uplny ulet, nejen z hlediska nevyvazeneho vztahu, ale hlavne zdravotnik musi snad vedet, s kym prave pracuje a nejakou zakladni anamnezu rodicky, overit si s ni jeji jmeno, oslovovat ji jmenem je jeden ze standardnich postupu, jak eliminovat lidskou chybu (ktere se proste deji), taky by se ji mel predstavit a to nejen na porodnim sale, ale i na sestinedeli (rodila jsem jedno dite v zahranici a mezi pokyny, ktere jsem dostala na sestinedeli i pri pozdejsi hospitalizaci bylo, at nikdy nedavam dite do rukou personalu, ktery se mi nepredstavil nebo neoveril moji totoznost/totoznost ditete)

+11

Sara | 14. 5. 2021 11:58 | reakce na Jaroslava Nováková - 4. 5. 2021 10:59

Podoli se nastestin uz promenilo. Mam tri tydny starou zkusenost, ktera je vytecna. Odchazela jsem spokojena s vic jak 4 kg ditetem narozenym prirozene bez medikace (krom rajskeho plynu, ktery jsem nakonec vyuzila jen na par kontrakci). Mela jsem porodni prani, a i kdyz nebylo vse dodrzeno, na vsechny body se me zeptali. Nektere jsem odmitla, nektere prijala. Na otazky, co jaky zakrok znamena, mi bylo dostatecne vysvetleno (ale take jsem i dopredu zjistovala, takze informaci jsem nepotrebovala hodne). Mela jsem ale s sebou vlastni porodni asistentku, ktera sice nebyla ve stejne pozici jako PA z Podoli, ale byla mi velkou oporou. Vic nez manzel. Polohu jsem si vybirala, jak jsem chtela, vyzkousela jsem jich nekolik. Na zadech jsem neskoncila. Bylo mi to jednu chvili doporuceno, zkusila jsem, a protoze mi to nevyhovovalo, vratila jsem se do predchozi. Bylo to prijato naprosto automaticky. Ma PA za me nic nekomunikovala. Jen pomahala s polohovanim. Bonding byl samozrejmosti.
Nemyslim si, ze jsem mela jen stesti. Dulezita je taky priprava. A soukromou PA mohu jen doporucit. Nejlepsi mozna investice za cele tehotenstvi.
PS: Musim rict, ze clanky tohoto typu dopredu prvorodicku mohou spise vydesit a mohou ji privodit i nektera zklamani, ktera jsou naprosto zbytecna. Ne kazdy nadtrih je porodni nasili a ne kazda rada zdravotniku je myslena spatne (protoze ne vsechno, co siclovek precte na netu je 100% spravne a jedine mozne). Na oddeleni sestinedeli jsem si zavolala sestru, kdyz jsem si nevedela s placicim ditkem rady. Prisla ne uplne mile naladena pani, ktera ale nakonec zodpovedela kazdy dotaz, jen se clovek nesmel dat odradit. Dalsi den uz s ni byla komunikace naprosto bez problemu. Empatie je potreba na obou stranach. I sestra ma pravo prijit trochu mene naladena - kdo vi, co musela resit pred tim)
Prispevkem samozrejme nechci snizovat zkusenost jinych zen. Zkusenostem v komentarich verim. Byla jsem ale prekvapena, kolik kamaradek se stavi negativne k zaplaceni soukrome porodni asistentky (vyhozene penize, prece to zvladnou, je to prirozene/setry musi preci respektovat me chovani a plne se mi venovat), i kdyz by si to mohly dovolit. Pak jsou prekvapene, ze je pri porodu neco nenapadlo nebo se jim nekdo nevenoval. Zdravotnictvi je podfinancovane a neni to chyba tech, co v nem pracuji (az na nejake sefy). Chcete-li mit petihvezdickovy servis, je treba jej zaplatit.
To samozrejme ale nesouvisi s aroganci a nasilim. Ta je neodpravedlnitelna. Spis tim smeruji ke stiznostem napriklad na nedostatecnou komunikaci. Ci na malo empaticky pristup k hormonalne precitlivele rodicce (coz je samozrejme pritozeny stav). Pece ma byt zajistena na urcite urovni. Neco je ale uz nadstandard. A dnes uz se vysoky standard da zaridit.

0

Iva | 11. 5. 2021 20:28

Na našem městě je jediná porodnice a je to tam přesně tak. Příbuzná tam byla asi 1,5 měsíce na praxi porodní asistentky (a mohla porovnávat s tím, co se učí ve škole a taky s jinými porodnicemi) a její historky měly za následek, že i můj muž, dosud zapřísáhlý odpůrce domácích porodů, změnil názor.
Na porodní plány tady nikdo nebere ohled, rodičce spíš v očích porodníků uškodí, nástřihy se dělají téměř vždy, oxytocin se používá příliš často a také proto, aby porodníci mohli "být do půlnoci v posteli", dítě se matce zásadně nedává okamžitě, ale až po umytí, změření, zabalení, procento císařských řezů je oproti jiným porodnicím velmi vysoké, o rodičkách se mluví velice nedůstojně. A s romskými rodičkami se zachází obzvlášť drsně.
Vím, že jsou i dobré a určitě i výborné porodnice, kde jsou matka i dítě stejně důležité. Téhle je potřeba se zdaleka vyhnout.

+5

Marunka | 10. 5. 2021 22:50 | reakce na Irena - 10. 5. 2021 3:38

Můžete upřesnit ty “triky”? Dost by mě to zajímalo.

0

Lola | 10. 5. 2021 8:35 | reakce na Verča - 9. 5. 2021 7:52

Ano, je to jednoznačné porušení zákonů, ty jsou napsány dobře. Jenže pak přichází na řadu jejich vymahatelnost, a ta je velmi bídná. Můžete mít v ruce důkazy v podobě nahrávky (bez ní nemáte šanci vůbec), je tam jasné, že personál porušil zákon, ale soudce jim dá stejně za pravdu, protože oni ví nejlíp a matka má být vděčná...

+1

Irena | 10. 5. 2021 3:38

Pracovala jsem v nekolika porodnicich v Cechach v 90. letech....protoze jsem nemohla sehnat trvale misto v Praze, tak jsem odjela do US a po rezidenture pokracovala v porodnictvi......to, co se tu popisuje, se me tezce veri.....za celou dobu 7 let jsem se setkala jen s prominutim s jednou svini okolo 30 let doktorkou v Thomayerove nemocnici, kde jsem pracovala 6 mesicu pod podminkou, ze moje maminka kazdy mesic posle nemocnici 6000Kc, a nemocnice me vyplati 4000Kc mesisne vyplatu. Protoze nikdo nechtel pracovat na porodnici (kazdy chtel operovat), tak jsem v ni ztravila 6 mesicu a v podstate jsem si delala, co jsem chtela.....vetsina porodnich asistentek se chovala dobre k maminkam......mela jsem i porod, kdy zena stala oprena o postel a v teto poloze porodila......naucila jsem se tam (po prostudovani starych ucebnic), jak zasit hrazi plastickym stehem (pokud nastrih byl nutny, coz obcas byvalo), nekolik starych praktiku a hlavne starsi porodni asistentky me naucily urcite "triky", jak zabranit natrzeni hraze u prvorodicky.......uprimne receno, rada bych se na chvili podivala zpatky, abych na vlastni oci zazila, ze uroven je tak mizerna, jak se tady popisuje......

+4

Irena | 10. 5. 2021 3:17 | reakce na Jana - 6. 5. 2021 19:20

Zajimavy uhel pohledu....mozna osobni zkusenost...??

0

Ilona | 9. 5. 2021 21:42 | reakce na Petr.b - 4. 5. 2021 15:58

No, ono je to s těmi tituly všelijaké. Když jsem byla v Podolí, žádný titul mi nenapsali, ačkoli ho viděli v ostatních papírech. To by mi nevadilo, já měla problém s personálem, který mi dokazoval, že jsem něco méněcenného stejně jako všem ženám , co tam byly. Já se takhle chovat v práci jako oni, už dopředu si radši sama napíšu výpověď, abych nemusela odcházet s ostudou.
A oni ostuda? Ani náhodou. Mělo by se o tom víc mluvit a hlavně nahlas. Oni jen umí vyzdvihovat svoji nedotknutelnost a řvát za platy. Ubožáci!

+3

Zobrazit další