Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

Vydírání od manželky, bolestivý úder od partnera. Týraní muži mlčí kvůli předsudkům i strachu z odplaty

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

MuzinistaCZ | 13. 1. 2023 11:02

Muži o dn nemluví, protože to, co zažívají, neumí identifikovat jako domácí násilí.
Muži o dn nemluví, protože je velmi slabá infrastruktura pomocných organizací které by byly vůči mužům inkluzivní.
Muži o dn nemluví, kvůli medializovaným názorům zájmových skupin, které prosazují pojetí dn jako gendrově podmíněného násilí.
Muži o dn nemluví, kvůli tomu, že je dn na mužích je společensky akceptované a přijímané jako humorný prvek

+5
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Až zítra | 12. 1. 2023 11:14

Žárlivost je domácí násilí? Když je o chlapech obecně známo, že jsou prasata a na sex s cizí ženou myslí 20 krát za den, tak žena má v sobě utišit bolest, kterou to v ní vyvolává a předstírat, že je v pohodě? 20 krát za den? Pokaždé, když kolem projde holka alespoň nad čarou? Ženy mají k žárlivosti důvod mnohonásobně častěji než muži. Pokaždé, když kolem projde hezká holka, dostane žena od muže ránu pěstí do žaludku, a má se tvářit nadšeně? hovno víte o bolesti. Co já jsem si jí užila. Jediná obrana je nemilovat.

-12

Diskuze k článku:

Až zítra | 18. 1. 2023 0:05 | reakce na umfa - 17. 1. 2023 17:40

Umfa 17:40 "...Jinak na to SUV se napřed podívejte zezadu, nechcete přece aby se vám líbil člověk který vyleze z auta v základu s minimální motorizací..."

A dal bych i kus oblohy, za tenhle pohled pro bohy :-)

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Až zítra | 17. 1. 2023 18:23

Umfa 17:41 Nebojte, vím přesně na co se dívat.

0

umfa | 17. 1. 2023 17:40 | reakce na Až zítra - 17. 1. 2023 14:33

Třeba to obojí je napojené na nějaké centrum pozitivních vjemů v mozku. Ta erotická reakce klidně může být subliminální, nějaký primitivní savčí reflex. Jinak na to SUV se napřed podívejte zezadu, nechcete přece aby se vám líbil člověk který vyleze z auta v základu s minimální motorizací.

0

Lída | 17. 1. 2023 17:33

Až zítra, drobná erotická reakce v pohledech mužů i žen může být. Ale pořád není nic moc špatného, ani smutného. Je to normální a většina mužů i žen to bere jen jako příjemné zpestření života. Nemá potřebu ten objekt hned získat. Natož opouštět svého partnera nebo partnerku.
Stejně jako příjemné se podívat na tu kočičku, tu si člověk nakonec většinou i může pohladit, pokud si to nechá líbit, a nikoho to snad neurazí a nezraní.

0

Až zítra | 17. 1. 2023 14:39

Umfa 13:56 No páni, docela fundovaná odpověď :-) Ale vidíte, říká to jinak, než vy. O estetickém vjemu ani zmínka :-) A pak, že jsem já paranoidní. Minimálně jsme teď paranoidní dvě :-)

0

Až zítra | 17. 1. 2023 14:33

Umfa 13:54 Já nevím, já když vidím kočičku, tak ji chci nejenom hladit, ale i donést domů :-) Takže podle vás ten estetický vjem není ani trochu napojený na sexuální cítění? Já to mám asi trochu jinak. Když se jedná o pohled na kolemjdoucího, tak asi nic. Když vystoupí z černého SUV, tak cítím určitou menší povrchní přitažlivost. Kdybych s člověkem, který se mi vizuálně a zároveň vystupováním fakt hodně líbí navázala nějakou iterakci, asi by se mi trochu zrychlil tep. Není to jenom estetický vjem u mě. Takové lidi potkám tak 2 za pět let. To samozřejmě neznamená ani trochu ,že bych s tím člověkem chtěla něco mít. Ale nějaká drobná erotická reakce tam bohužel je. Stejně tak na něho okamžitě zapomenu a nevstoupí mi do snů ani náhodou. Ani bych takového člověka nechtěla pro život ani pro sex. Možná se mi i trochu hnusí. Ale nějaká drobná krátkodobá erotická reakce tam je. Je to smutné.

0

umfa | 17. 1. 2023 13:56 | reakce na Až zítra - 17. 1. 2023 13:46

Umělá inteligence si myslí, že "Může cítit fyzickou přitažlivost nebo touhu, může se cítit zvědavě nebo zaujatě, nebo může necítit nic zvláštního. Je to individuální a závisí na mnoha faktorech, jako jsou osobní preference, emoční stav a historie."

0

umfa | 17. 1. 2023 13:54 | reakce na Až zítra - 17. 1. 2023 13:46

Co by cítil, estetický vjem. Jako když uvidíte pěknou květinu nebo obraz. Nebo když se vám o nohy otře kočka. Řeknete, že je to hezká kočička, pohladíte ji, ale málokdo myslí na sexuální pokračování této interakce.

0

Až zítra | 17. 1. 2023 13:46

Umfa 13:01 Tak co teda sakra cítí při tom pohledu? Nikdy mi na to nikdo neodpověděl:-)

Co by na to asi odpověděla umělá inteligence ChatGT? :-)

0

umfa | 17. 1. 2023 13:01 | reakce na Až zítra - 17. 1. 2023 12:50

Nevím jestli je řeč o tomtéž, ale mně připadá patologická (nebo aspoň atypická) i ta "jakoby rána pěstí do břicha". To že si představujete, že váš partner sexuálně touží po každé na kterou pohlédne je přece taky taková paranoia. Možná to opravdu chce trochu zapracovat na sebevědomí :-) Vždyť už to, že si vás "vybral" (nebo akceptoval váš výběr, ať to mají feministky symetrické) něco znamená, nehledě na to, že kritéria krásy se zpravidla dost liší v závislosti na pohlaví hodnotitele. Co je pro jednoho vyzáblá zdechlina na kterou se ani nemůže podívat, to je pro jiného ideál krásy a naopak :-)

0

Až zítra | 17. 1. 2023 12:50

Beta samec: patologické žárlivost je paranoidní přesvědčení, že vás druhý reálně podvádí, nebo chce podvádět. To je úplně jiná situace.

0

Až zítra | 17. 1. 2023 12:47

Vzkaz pro Lídu: Chtít je široký pojem. Minimálně v nejužším smyslu toho slova s nimi souložit chce. Asi to souvisí se sebevědomím, protože na škaredší ženy nežárlím. Přitom s něma může klidně chtít souložit taky :-) Jenže v tom případě asi něco ve mně vyhodnotí, že se mnou víc a bolest se nedostaví. Přitom můžu být vedle jak ta jedle. Ale základní problém je asi schéma zapojení drátků v mozku. Žena - hezčí než já - bolest. Jávím, nikoho to nezajímá jenom mě. Ale jakto, že vy ty drátky máte zapojené jinak? Nejde o pocit ohrožení, že partnera ztrácím jako takového. Jde o pocit, že pro tu chvíli zmizí jeho touha po mě. Nebo je aktuálně nižší, než touha po té druhé. Protože, když se teď smiřuju s tím, že po mně netouží vůbec, bolest z vědomí, že touží po jiných je paradoxně menší. Už mi nemají, co ukrást. Představte si, že máte s partnerem trojku a on půl hodiny hladí vás nahou a mezi nohama nic. A pak se 10 vteřin dívá na tu druhou a je vymalováno. Nebo souloží s vámi, ale vy vidíte, že očima neustále vyhledává tu druhou a na vás se skoro ani nepodívá. Váš by to nebolelo?

0

beta samec | 17. 1. 2023 9:54

To o čem je řeč se jmenuje patologická žárlivost (je na to i číslo diagnózy). Už jsem jednu takovou holku měl, vcelku rychle jsem poznal, že je taková a vcelku rychle jsem se s ní rozešel, takže bez problémů. Stačí si všímat.

0

Lída | 17. 1. 2023 8:50

Až zítra, já mám už 40 let vztah se svým manželem a myslím, že pořád dost dobrý. Nemám pocit, že když kouká na jiné, tak s nimi chce hned souložit. A hlavně nemám pocit, že mě takové koukání ohrožuje, i když vím, že nejsem nejkrásnější a nikdy jsem ani nebyla.

Vy asi máte hodně smutné zkušenosti s muži a hodně si nevěříte, když se Vás pohled na jinou tak hodně dotýká.

+2

umfa | 17. 1. 2023 7:07 | reakce na Ona - 16. 1. 2023 22:36

Setrvejte a probouzení umělé inteligence zdáli pozorujte. Budeme se teď od ní dozvídat zajímavé věci.

0

Ona | 16. 1. 2023 22:36

Umfa 19:46
Zajímavé, jak každá ráda uvěří, že je neuvěřitelně krásná :-)
Ale jestli jste tím chtěl naznačit, že se mám jít bavit raději s chatGPT a neotravovat tady, tak já teda jdu :-)

0

Až zítra | 16. 1. 2023 22:31

Umfa 19:41 Bolesti se zbavit nelze
Tak to je ta slavná odpověď, na kterou čekám deset let :-)

-1

umfa | 16. 1. 2023 19:46 | reakce na Ona - 16. 1. 2023 18:59

Ne ne, přesně naopak. Má se těšit na to, že přijde dokonalý robot, pohlédne jí do očí a řekne třeba "Jsi neuvěřitelně krásná a inteligentní žena, která mě svým přítomností každý den inspiruje.". Tohle jsem si nevymyslel já (toho ani nejsem schopen), to prosím pěkně sesmolila na můj příkaz umělá inteligence chatGPT. Takový robot ji bude na rukou nosit, přeneseně (viz výše) i doslova (bude mít v pažích elektrohydraulické aktuátory).

+1

umfa | 16. 1. 2023 19:41 | reakce na Až zítra - 16. 1. 2023 18:50

Nedělal bych nic, protože je to neovlivnitelné. Bolesti se zbavit nelze (i když možná na to jsou nějaké prášky). Riziko života.

0

Ona | 16. 1. 2023 18:59

Umfa 17:06 Jako že má být Až zítra ráda za to, že jsou muži živí, i když způsobujou bolest, protože jedině robot by ji nezpůsoboval? Nemůžete se rozhodnout, co vám dělá radost.

0

Až zítra | 16. 1. 2023 18:50

Umfa17:06 Mít rád bolí, Umfo. A nedělejte, že to nevíte. Raději řekněte, jak vy se vyrovnáváte s faktem, že vaše milá, kdyby na ni zaútočil ten správný alfasamec, by měla možná problém odolat. A poraďte, jak se té bolesti zbavit. Všichni o tom mlčí jako o smrti.

-1

umfa | 16. 1. 2023 17:06 | reakce na Až zítra - 16. 1. 2023 14:19

Citace - Až zítra / 16. 1. 2023 14:19

Co to máte za vztahy s muži, když vám nevadí, jak vaše láska šuká jinou. A je jedno jestli očima.

Vysvobození se blíží. Nebude trvat dlouho a budou k dispozici humanoidní roboti, kteří něco takového nikdy neudělají, jednoduše proto, že na to nebudou naprogramovaní. Napřed ovšem budou zkonstruovány robotky, protože muži jsou mnohem jednodušší a je daleko snazší uspokojit jejich potřeby. Roboti mužského pohlaví budou následovat.

0

Až zítra | 16. 1. 2023 14:23 | reakce na Lída - reakce na Až zítra. - 16. 1. 2023 10:44

Lída: a neznám ženu, která by chtěla spát s chlapem, na kterého se podívá. Spíš se dívají, jestli se mu líbí.

-1

Až zítra | 16. 1. 2023 14:22

Lída: protože, kdyby váš přítel souložil s jinou proti své vůli, třeba byl k tomu donucen zbraní, tak byste určitě nežárlila. A proč ne? Protože by tu cizí ženu nechtěl. Podstatné je jeho chtění, ne to, co jeho tělo dělá v realitě.

-1

Až zítra | 16. 1. 2023 14:19

Lída: Je to v rozporu s potřebou věrnosti toho druhého ke mně. Nejde jenom o pohled. Jde o to všechno, co se skrývá za ním. A to je zrhruba tohle: líbí se mi, chtěl bych se s ní vyspat, je tak čerstvá oproti mojí staré, samozřejmě, že jí to neudělám, ale kdybych mohl, tak ji nezávazně ošukám. A pak jde o ty věci, které už si ten muž ani při pohledu na tu hezkou ženu neuvědomuje. Při tom šukání ta žena způsobí, že se do ní zamiluje. A bude odveden jako vůl na porážku, pardon jako manžel k rozvodu a k péči o cizí děti místo vlastních. A to všechno se skrývá za tím podle vás nevinným pohledem. Nevidítě věci za. Jako spousta asi i většina lidí. Nevím jak to děláte. Co to máte za vztahy s muži, když vám nevadí, jak vaše láska šuká jinou. A je jedno jestli očima.

-1

Lída - reakce na Až zítra. | 16. 1. 2023 10:44

To myslíte vážně? Vám opravdu přijde něco špatného na tom, že se chlap koukne na jinou ženskou? Copak ženy se nedívají na jiné chlapy? Na tom přece není nic špatného a už vůbec to není důvod k žárlení.

+1

Až zítra | 14. 1. 2023 15:34 | reakce na umfa - 13. 1. 2023 10:02

umfa 13.1 10:02
No vidíte, a když ona vudidí, že se na nějákou podíval, tak ho musí prásknout po kscihtu. To je taky reflex a nejde jí to vyčítat.

-1

MuzinistaCZ | 13. 1. 2023 11:02

Muži o dn nemluví, protože to, co zažívají, neumí identifikovat jako domácí násilí.
Muži o dn nemluví, protože je velmi slabá infrastruktura pomocných organizací které by byly vůči mužům inkluzivní.
Muži o dn nemluví, kvůli medializovaným názorům zájmových skupin, které prosazují pojetí dn jako gendrově podmíněného násilí.
Muži o dn nemluví, kvůli tomu, že je dn na mužích je společensky akceptované a přijímané jako humorný prvek

+5

umfa | 13. 1. 2023 10:02 | reakce na Až zítra - 12. 1. 2023 11:14

To jako že fakt? Většina chlapů se po cizí holce podívá ne proto, že by jim ta jejich nestačila, ale protože jsou tak vyrobení. Nemůžou se nekouknout, stejně jako vy nemůžete nemrknout, když kýchnete. A naštvaná žárlivá reakce? To je jako kdyby vám chlap vyčítal, že kýchajíc, zavíráte před ním oči :D

0

František Novotný | 12. 1. 2023 22:25

Téma intimního násilí ukazuje velmi názorně malost našeho velkého dvacátého prvního století. Pro tuto záležitost je charakteristická naprostá iracionalita. Např. všichni odborníci se shodnou na tom, že pro intimní násilí je typická veliká latence, tj. jeho největší část zůstává skryta za dveřmi domů a bytů, za zámkem těch kteří nikdy nepromluvili. A ti samí experti se přitom tváří, že všechno o intimním násilí víme. Mávají procenty a expertními odhady. Dávají zasvěcené výklady. Oni ví přesně, kolik mužů, žen a dětí je postiženo intimním násilím.
Tak samozřejmě, ve skutečnosti nikdo nic neví. Jediné co vidíme, je vysoká latence, nikdo netuší co je za ní. Expertními odhady expertů, vesměs hluboce zaujatých, existenčně a ideově závislých na výsledcích, které sami chtějí vidět si moc ve tmě intimního násilí neposvítíme. Jediné racionální řešení v situaci, kdy skutečně nevíme, kdo je intimním násilím ve skutečnosti postižen a v jaké míře, je vytvořit otevřený prostor pro všechny oběti, bez ohledu na gender, stáří a já nevím co. Pokud se vytvoří příznivé prostředí pro všechny oběti bez rozdílu, přijdou. A potom uvidíme.
No tak vítejte v dvacátém prvním století, zakládajícím si na tom, jak jsme super racionální a kritičtí. V oblasti přístupu k intimnímu násilí tedy rozhodně ne. Tady vládnou emoce a iracionalita. A bacha, hlavně si nepřipustit, že se mě toto téma taky dotýká. Že bych mohl taky já sám toto násilí přeci jen někde působit. No, udělám si na to expertní odhad, který jednoznačně prokáže že to není pravda.

-1

Zobrazit další