Diskuze k článku:

Porodem vchod! #10 Císařský řez

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Alžběta Samková | 24. 7. 2019 | 19:51

Dobrý den. V první řadě Díky a k vaší otázce, bolet by samozřejmě neměl, nicméně to co popisujete jsem na sále zažila mnohokrát. Je to chvíle, kdy se kontroluje okolí dělohy po jejím sešití. Tam ženy mají pocity na zvracení, kolísá jim tlak, čili pocity na omdlení, na to vše by měl reagovat anesteziolog. Jak na zklidnění žaludku, tak na úpravu tlaku. Lidé reaguji různe na všechny léky a anestezie není výjimkou.

+2
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Všechny 3 komentáře v diskuzi

Linda | 3. 8. 2019 | 18:17

Dekuju za vsechny Vase clanky a za tenhle obzvlast. Diky za osvetu, kterou sirite, je to velmi potrebne. Moc me bavi styl, jakym pisete a tesim se na dalsi cteni od Vas.

+1

Alžběta Samková | 24. 7. 2019 | 19:51

Dobrý den. V první řadě Díky a k vaší otázce, bolet by samozřejmě neměl, nicméně to co popisujete jsem na sále zažila mnohokrát. Je to chvíle, kdy se kontroluje okolí dělohy po jejím sešití. Tam ženy mají pocity na zvracení, kolísá jim tlak, čili pocity na omdlení, na to vše by měl reagovat anesteziolog. Jak na zklidnění žaludku, tak na úpravu tlaku. Lidé reaguji různe na všechny léky a anestezie není výjimkou.

+2

Karolina | 24. 7. 2019 | 13:06

Dobry den,
dekuji za vas clanek (a taky za super clanek o kojeni!). Ziji ve Francii a pred necelymi 5 mesici tady i porodila. porod skoncil akutnim cisarem, syn byl sice hlavou dolu, ale oblicejem ven (jak tady rikaji "koukal na hvezdy") a nepodarilo se ho otocit ani rukou ani vyvevou (mel 4,2kg, porod vyvolavany tyden po terminu, kdyz ho zacali otacet, byla jsem fakt rada, ze jsem uz v prubehu otevirani vymekla a nechala si pichnout epidural, tady je na pojistovnu, vetsina zen si ho v nejak fazi porodu necha pichnout). Takze, kdyz zacalo jit do tuheho a porodnik rozhodl, ze pujde ven "nouzovym vychodem", jen prizivili epidual a jelo se na sal, Jen by me zajimalo, jak moc ma cisar s epiduralem bolet? Nebyla to nesnesitelna bolest, ale chvilemi to bolelo celkem dost, zvlast kdyz cosi lovili v horni casti bricha (placentu???). Zadne trauma z toho nemam, jen by me to zajimalo.
Pevne doufam, ze pristi potomek uz projde "hlavnim vchodem", preci jen, ta jizva je ted v tech vedrech dost neprijemna...podle porodnika misto mel, "jen" nebyl ve spravne pozici.
Predem dekuji za vasi odpoved a hodne zdaru!
Karolina

0