Dopřejte si půlden pro sebe. Vstupenky na Feel Good by Heroine v prodeji zde!

Ženy ve vývojářských týmech jsou nutnost, říká HR odbornice Asseco Solutions

28. červen 2022

Andrea Kovářová se věnuje lidským zdrojům ve firmě Asseco Solutions. Protože v HR pracuje už dvě dekády, sleduje velkou proměnu celého oboru. Proč jsou v současné době lidé věnující se náboru víc obchodníky, než tomu bývalo dřív? A jak si stojí ženy ve vývojářských týmech? Na toto a mnohé další odpovídala Kovářová v podcastu.

„Moje práce se proměnila poměrně zásadně. Lidé, kteří pracují v oblasti HR, se snaží být daleko více byznys partnery. A druhak je to nábor. Protože to je oblast, která se dramaticky proměnila, a to v uplynulém období pěti let. Všichni lidé, kteří se věnují náboru, jsou daleko víc obchodníky, než to bývalo. Je tu boj o to, kandidáty získat,“ popsala Kovářová. „Když jste před sedmi lety podal inzerát, tak to znamenalo, že vám přijdou stovky životopisů. Byl to boj, vůbec ty životopisy projít a vyhodnotit. To, že si z kandidátů vybíráte a ten kandidát práci vždy přijme, už neplatí,“ poznamenala dále Kovářová s tím, že v dnešní době se bojuje zejména s tím, aby vůbec nějaké životopisy HR oddělení získalo.

Kovářová v podcastu hovořila také o ženách ve vývojářských týmech. „V týmech, kde jsou jen muži, velmi rychle pocítíte, když do týmu nastoupí žena. Ta dynamika se změní, řekla bych, že pánové se v mnoha směrech snaží fungovat jinak, takže si myslím, že to prospívá tomu týmu. A druhak je to nutnost – vývojářů je skutečně nedostatek. Takže to, že se budou rekrutovat z řad žen, které se předtím v oblasti IT nepohybovaly, nám opět rozšiřuje množinu kandidátů, se kterými se o tom můžeme bavit,“ zmínila.

U budoucích ajťáků je nejdůležitější touha nespokojit se s prvním řešením, říká lektor programování pro děti

Vzdělávání

Zásadní je ale také práce s juniory. „Je to klíčový projekt tohoto roku,“ dodává Andrea Kovářová. „Posilujeme naše vývojové týmy a rekrutujeme uchazeče, kteří procházejí rekvalifikačními či rozvojovými kurzy a chtějí začít svou kariéru v IT. Nastavili jsme speciální trainee program, kterému říkáme inkubátor, kde junioři rotují a učí se na reálných projektech,“ vysvětluje. „Vždy stráví jeden až dva měsíce v jiném vývojovém týmu, kde jsou senioři, kteří se jim věnují, a řeší spolu konkrétní úkoly podle znalostí nováčků. Tímto získávají zkušenosti v oblasti programování a zároveň poznávají ostatní týmy a produkty. Chceme dávat příležitost lidem, kteří se chtějí učit a získávat nové zkušenosti,“ doplňuje.

A co je pro ni největší výzva – z hlediska HR? „Je to ten nábor. Neumím se od toho nějakým způsobem odtrhnout, protože všichni víme, jaká je nezaměstnanost. Pracují i ti, kteří nechtějí,“ dodala.

V podcastu dále uslyšíte:

  • Jak správně mluvit o kultuře firmy?
  • Jak se do náborů promítá trend alternativních úvazků?
  • Jak důležité jsou rekvalifikace?
  • Jak vnímá hybridní způsob práce a jaké s ním má zkušenosti?

Poslechněte si celý rozhovor na Spotify nebo Apple Podcasts.

Rozhovor vznikl ve spolupráci s naším partnerem – společností Asseco Solutions. 

Aktuální číslo

  • o tom, jak rodí ženy, rozhodují muži
  • BDSM coming out
  • Malý, tlustý, plešatý? Body shaming se týká i mužů. Promluvili Čestmír Strakatý, Šimon Holý, René Levínský a Jordan Haj
  • Budoucnost je rostlinná
Popup se zavře za 8s