„Zvláštní roky pro honění.“ Nová kniha zobrazuje, jak skutečně vypadáme při sebeuspokojování

BDSM
Intimita
Kink
Masturbace
SexSexualita
Redakce Heroine
| 22. 8. 2022 | 4 komentáře | 37 399
„Zvláštní roky pro honění.“ Nová kniha zobrazuje, jak skutečně vypadáme při sebeuspokojování
Ilustrační foto. Foto: Shutterstock

Kopat škeble, okouzlit hada, shodit se. Dva britští umělci a zároveň partneři jmenují mnohem více takových eufemismů ve své nejnovější knize o masturbaci v současné sexuální kultuře. Kromě intimního pohledu na rozkoš si v ní autoři pokládají i otázku, proč se ve společnosti, která je přesexualizovaná, stále vyhýbáme rozhovorům o sebeuspokojování.

Společně zachycují co nejvážnější, nejautentičtější i nejsyrovější projevy touhy. The London Vagabond, jak si říká dvojice autorů jménem Gold a Cummings, jsou londýnští umělci, kteří prosluli dokumentací všemožných výstředností, BDSM a fetiš komunit.

Svá díla, která obvykle pořizují fotoaparátem Polaroid, vydávají hlavně v knižní podobě, protože je to podle nich nejlepší způsob, jak se vyhnout cenzuře na internetu. Cream an Oyster, Charm a Snake je jejich první kniha, která se zabývá konkrétním tématem. Z toho důvodu, že posledních pár let bylo pro „honění zvláštní období“.

Nápad vydat tuto knihu se zrodil v roce 2021. Gold se zrovna bavila se svou kamarádkou Poppy Scarletta, majitelkou sexshopu, která se zaměřuje na vzdělávání v oblasti potěšení. Podle ní měla právě probíhající pandemie dopad na naši sexualitu. „Lidé se nemohli setkávat, a tak spousta lidí našla útěchu v masturbaci. Stala se jim lékem na nudu a pomohla k sebepoznání.“ Gold a Poppy Scarletta tak začaly společně hledat lidi, kteří by se „při tom“ nechali rádi vyfotografovat.

„Naším posláním bylo prozkoumat masturbaci do takové hloubky, do jaké to bude našim přispěvatelům příjemné. Chtěli jsme pochopit, co si lidé myslí, když se sami sebe dotýkají, zajímal nás jejich vztah k sebeuspokojování a to, jak se vyvíjel v průběhu let nebo během pandemie,“ cituje umělkyni Gold server WooDZog.

„Existuje totiž tolik různých způsobů, jak se můžete uspokojit, a tolik míst, kde můžete předvést jedinečnou ‚sólo show‘ – s hračkami, na veřejných záchodcích, v posteli, při sledování porna, po přečtení erotické literatury, v autě, v kostele, při sextingu s milencem,“ vyjmenovává.

Je to sobecké. Pohltí vás to

Fotografie i písemné příspěvky, které kniha obsahuje, nabízejí intimní pohled na to, jak zásadní roli hraje sebeuspokojování v naší sexualitě. Autoři se v knize zaměřují i na pojetí sebelásky. „Ta krása spočívá v tom, že nemusíte nikoho ohromovat, nemusíte myslet na žádné jiné potěšení než na to vlastní. Je to sobecké. Pohltí vás to,“ vysvětluje Gold a pokračuje. „Zároveň při masturbaci neexistuje žádný předpoklad, že se uděláte, ani tlak na předstírání orgasmu. Je to jen vaše.“

Měla pandemie dopad na váš sexuální život?

Sama Gold přiznává, že se nikdy nad masturbací nezamýšlela jako nad formou „péče o sebe sama“. „Nikdy jsem o sobě nepřemýšlela jako o ‚svém vlastním milenci‘. Tyhle výrazy mě ale vyprovokovaly k zamyšlení nad tím, co by masturbace mohla znamenat,“ říká. 

Kniha také slouží jako dokumentace současné sexuality. Díky zranitelnosti a otevřenosti všech, kteří do ní přispěli fotografií nebo do ní něco napsali. „Vidět takovou rozmanitost a zranitelnost, kterou účastníci projektu velkoryse nabídli, je velice zajímavý pocit,“ komentuje Poppy Scarletta.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Martina Benešová jede bomby
  Jaderná chemička Martina Benešová slaví obří úspěch – lék na rakovinu prostaty, na jehož vývoji se podílela, byl už schválen v USA. „Když chcete dělat vědu na vysoké úrovni, musíte být nejen šéf, ale i krysa v oficíně, entertainer, politik, ekonom a psycholog,“ říká vědkyně, která se letos vdávala v Las Vegas v šatech po Cate Blanchett a nejlíp se dokáže odreagovat při rychlé jízdě autem.
 • Děravé vědecké potrubí
  Čím dál postupujeme po vědecké dráze, tím méně žen potkáváme: říká se tomu „děravé potrubí“. Se sedmi českými vědkyněmi jsme se na ty díry podívali pěkně zblízka. Kudy nám odbornice z akademické sféry mizí? A stačí díry zalepit, nebo by bylo lepší celé potrubí rovnou přestavět?
 • Milujeme fotoromány
  Zavzpomínaly jsme na časy, kdy jsme v novém Bravíčku vždycky listovaly na stránky s fotorománem, a nechaly jsme se tímhle formátem inspirovat. Tentokrát ale nejde o žádnou lovestory, nýbrž o satirické obrazy z vysokoškolského života z pera Dua Docentky. Získá Lída postdoktorský grant, nebo se její naděje zadupe docent Kuneš a profesor Hrubeš?
 • Proč nosí Filip Titlbach perly
  Novinář Filip Titlbach letos vydal knihu rozhovorů s queer lidmi o tom, čemu musí čelit. V Heroine se ho v důvěrném rozhovoru na jeho vlastní zkušenosti ptá Jana Ciglerová: „Lidé nám často říkají – žijte si, jak chcete, ale ne nám na očích. Proč si myslíš, že se skoro neoutují sportovci? Protože spolu chodí do sprch a heterosexuální muži s tím mívají problém. Myslí si, že je gayové znásilní.“

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 4 komentáře

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

antifeminista | 22. 8. 2022 20:14

Západní svět už měl svoje boybandy a teď už je o krok dál. Evoluce, víš. Nějaký korejský revival tohoto žánru už po třiceti letech nikoho nedonutí ani k pozvednutí obočí, natož aby nějak šokoval. Už zbývá jen pachuť z toho, že naprosto oslizlej cukernatej žánr, který jsme u nás konečně vyhodili západními dveřmi, se k nám vrací východním oknem.

+2
Reagovat
Zobrazit komentovanou zprávu

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

B | 22. 8. 2022 18:26

...a koho tu nějak pobuřuje ksicht nějaké údajně onanující mulatky s piercingem v nose, tomu na doražení doporučuju třeba toto: https://www.youtube.com/watch?v=sUZeYOLp8Ys

Pro ty, co neumí anglicky, španělsky, italsky, korejsky a latinsky a jsou i jinak naprosto nepoužitelní a nechápou to, tak se jedná o partičku puberťáků spojujících nadrženost s náboženstvím v jednom neoddělitelném celku...ďábelské multikulti...apokalypsa a úchylové!!!

-1
Reagovat