Koupit vstupenky na konferenci Heroine

Inkontinence se týká hlavně žen po porodu, v menopauze nebo po prodělaných gynekologických operacích a často se projevuje nepříjemným únikem moči. Vážné komplikace je potřeba řešit s odborníky, pro běžné obtíže je populární mantrou posílení svalů pánevního dna a Kegelovy cviky. Jejich problém je ale v tom, že je většina z nás není schopna cvičit pravidelně, dostatečně dlouho a hlavně správně. Naštěstí už inkontinence není tak obrovské tabu, jakým byla dřív, a přestože by se o ní mělo mluvit daleko víc, právě kvůli velkému počtu žen, kterých se týká, trh funguje a čím dál tím častěji se na něm objevují pomůcky, které vám s cvičením pomohou. Když jsem proto dostala možnost otestovat různé typy Venušiných kuliček, nemusela jsem se ani rozhodovat.

Co kdybych vám ale řekla, že existují kuličky, které posilují za vás a vy nemusíte dělat doslova nic?

O tom, že kýchnout si na veřejnosti si dovolím jen s nohama křížem, „kdyby náhodou“, a na trampolínu nebo skákání přes švihadlo už se neodvažuju ani pomyslet, jsem už psala v tomto článku. Stejně jako o pomůcce na posílení svalů pánevního dna, jejímž prostřednictvím vlastní vaginou hrajete hry na mobilu a tím posilujete. Co kdybych vám ale řekla, že existují kuličky, které posilují za vás, a vy nemusíte dělat doslova nic?

Foto: Shutterstock

Většina z nás má občas mokro v kalhotkách, ale nikdo o tom nemluví

Ženské zdraví

S revoluční novinkou ve světě „ležím v posteli, koukám na seriál a cvičím, je to zázrak“ přišla česká značka erotických pomůcek BOOM. Erotický v tomto případě platí ale jenom z půlky. Jak říká Monika Aron z internetového obchodu Sexshop.cz: „Hodně žen si myslí, že Venušiny kuličky jsou erotická pomůcka. Nejsou. Venušiny kuličky jsou zdravotní pomůcka a dělí se na vibrační, nevibrační klasické a s vnitřní kuličkou. Jsou ještě vaginální činky, to jsou v podstatě jen těžké kuličky. A pak je Victoria, která posiluje za vás.“

No to bych se na to podívala!

Jak se ve všech těch kuličkách vyznat?

Když tedy na stránkách libovolného sexshopu zadáte výraz „Venušiny kuličky“, vysype se na vás hromada produktů, ze kterých si můžete vybrat. Jenže jak? Samotný princip je u všech stejný. Kulička (nebo více kuliček) z lékařského silikonu nebo i kovu má průměr kolem tří centimetrů a uvnitř menší, kovovou kuličku, která se při vašem pohybu hýbe. A tady je ten kámen úrazu – při pohybu!

Foto: Zdroj: IntimFitness

Venušiny kuličky IntimFitness určené k posilování pánevního dna jako pomoc při inkontinenci, 399 Kč, IntimFitness.cz

Aby Venušiny kuličky fungovaly na posílení pánevního dna, musíte s nimi ideálně skákat, běhat nebo alespoň rychle chodit, aby se vnitřní kulička rozkmitala, narážela na pánevní dno a tím svaly, které na toto narážení reagují podvědomým stahováním, aktivovala. O tom, jak reálné je s občasnou inkontinencí poskakovat, už jsme se bavili a o mém vztahu k běhání se raději nebudeme bavit vůbec. Klasické Venušiny kuličky jsou tak ideální pro ženy, které se opravdu aktivně a pravidelně hýbou, protože jedině tak mají šanci fungovat. Jejich výhodou je ale zpravidla velmi nízká cena; stojí do pěti set korun.

Další možností je vybrat si vibrační Venušiny kuličky, nebo ještě lépe set Venušiných kuliček, který obsahuje ty klasické a právě ty, co vibrují. Vibrace ale slouží vyloženě jen pro potěšení. Samotné Venušiny kuličky jsou po zavedení příjemné, no a v kombinaci s vibracemi příjemné o to víc. Musím se přiznat, že vždy po jejich použití jsem byla naladěná na to, mít sex. Na druhou stranu ale nepatřím mezi ženy, které by byly schopny dosáhnout orgasmu pouhým vibrováním kuliček ve vagině, takže pro mě osobně bylo cvičení s těmito kuličkami vždy spíš příjemnou předehrou. Pokud očekáváte bouřlivé orgasmy, rozhodně sáhněte raději po úplně jiné erotické hračce.

Foto: sexshop.cz

Set nevibračních Venušiných kuliček a vibračních kuliček Boom Heidi, 899 Kč, Sexshop.cz

No a pak je Victoria. Tedy dvě spojené Venušiny kuličky na dálkové ovládání, z nichž jedna vibruje a druhá má v sobě menší kovovou kuličku, která se intenzivně rozkmitá v elektromagnetickém poli, které ji obklopuje. Způsobuje tak otřesy, které se přenášejí na pánevní svalstvo, které reflexně reaguje stahováním a povolováním – doslova aniž byste musela něco dělat. Zní to jako splněný sen! Funguje to ale i v praxi?

 

Jak se z nás s Victorií staly nejlepší kamarádky

Aby byly výsledky vidět a hlavně cítit, je potřeba „cvičit“ pravidelně, což jde dost snadno, když jsem při tom mohla ležet a pracovat nebo koukat na filmy. Samotné kuličky jsou vyrobené z příjemného hladkého silikonu ve světle fialové barvě, mají v průměru 3,5 centimetru a zavádějí se poměrně snadno. Nabité vydrží zhruba tři patnáctiminutová cvičení, na což je dobré myslet, protože se mi ze začátku stávalo, že se kuličky uprostřed cvičení vybily, a nabíjejí se docela dlouho, takže smůla.

Foto: sexshop.cz

Pulzační a vibrační kuličky Victoria, které aktivně posilují pánevní dno. Revoluční produkt od značky BOOM, 1399–1799 Kč, Sexshop.cz

Výrobce uvádí, že byste při denním cvičení neměla přesáhnout právě dobu patnácti minut, jinak hrozí, že budete mít svaly namožené. To můžu jen potvrdit a během testování jsem u sebe dokonce zjistila, že první tři použití je ideální praktikovat ob den, protože při denním používání podle instrukcí jsem svaly pánevního dna i tak cítila. Což na druhou stranu znamenalo jistotu, že se dole něco děje.

Foto: Shutterstock

Moje vagína přestala spolupracovat. Příběh hledání vaginálního zdraví, který trval několik měsíců

Intimní zdraví

Na rozdíl od dřepování s kettlebellem je tohle cvičení příjemné, a to nemálo. Kmitání kuličky si můžete vybrat z celkem pěti módů, což se může zdát jako zbytečné, ale v průběhu delší doby jsem to jen ocenila, protože se to tak snadno neomrzí a každá intenzita a frekvence kmitání je trošku jiná. Kromě cvičení navíc pohyby kuličky příjemně stimulují poševní vchod, a zvyšují tak chuť na sex. Druhá vibrační kulička je tak příjemným bonusem na závěr, který můžete, ale nemusíte využít na čistě erotickou stimulaci.

A výsledky?

Po zodpovědném používání po dobu tří týdnů jsou jednoznačně vidět. Na cvičení jsem nezapomněla ani jednou, protože opravdu jediné, co se po vás chce, je kuličky zavést a ležet. Když jsem to dokázala já, rozlítaná, chaotická a bez režimu, dokáže to každý. Navíc díky materiálu, ze kterého jsou kuličky vyrobené, jsem neměla strach je používat ani během menstruace, protože se jednoduše umyjí vodou a šetrným mýdlem. Po třech týdnech cítím, že mám svaly pánevního dna opravdu posílené, nebojím se kýchnout, i když skákat přes švihadlo bych si pořád ještě netroufla. Nicméně není všem dnům konec a mám takový pocit, že to s Victorií v týmu dokážeme. A kladné recenze jsem dostala i od partnera, který se už po týdnu používání ptal, co dělám jinak, protože měl při styku pocit většího a pevnějšího sevření.

Máte zkušenost s používáním venušiných kuliček?

Výrobce BOOM uvádí, že tento produkt je v oblasti Venušiných kuliček revoluční, a já s čistým svědomím nemůžu jinak než mu dát za pravdu. I když jsem se na výsledky testování těšila hodně, přece jen jsem byla poněkud skeptická. Všichni asi tušíme, jak fungují „zázračné přístroje“, které cvičí za vás. Tak tento bude možná první, který opravdu plní, co slibuje. Což je za necelých patnáct stovek jistota, do které jsem ochotna investovat jak své peníze, tak patnáct minut denně.

Upozornění: Zdravotní potíže je potřeba řešit s odborníky a odbornicemi. Tento článek není odborným doporučením.  

Text vznikl ve spolupráci se Sexshop.cz.

Aktuální číslo

  • Jak se školy vypořádají s nástupem AI?
  • Ženské zdraví se často zlehčuje a zanedbává. Nemusíme to ale "vydržet". 
  • My a nespavost. Existuje ideální spánek?
  • Příloha Heroine tentokrát od dětí pro nás i od nás pro děti.
Popup se zavře za 8s