Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Dělníci chtíče. Dokumentární série otevírá těžké téma o sexuálních deviacích

Redakce Heroine | 18. 3. 2021 | 1 komentář | Dokument | 1 804

Zdroj: Mall TV

Ve spolupráci s Mall.tv otevíráme dokumentární sérii Dělníci chtíče z prostředí psychiatrické nemocnice v pražských Bohnicích. Tam se snaží vypořádat se svými sexuálními deviacemi muži, kteří překročili zákon. A především ublížili dětem. V aktuálním díle mluví psycholožka Alexandra Machková o tom, co se děje, když ke zneužívání dochází v domácím prostředí.

Klinická psycholožka a psychoterapeutka Alexandra Machková se obětem sexuálního zneužívání věnuje už přes 20 let. Jak velký je to problém, čím vším si oběti musejí projít a jak se vyrovnávají s následky? Co všechno se považuje za zneužívání? Lze u oběti zneužívání zachytit jisté změny chování a odhalit tak problém? 

"Oběti často nemají tendenci trestný čin ohlásit, mnohým vůbec nebylo pomoženo, když se svěřily například matce. Některé formy, které nejsou přímým pohlavním stykem, jsou často bagatelizovány," upozorňuje Alexandra Machková. Dále říká, že velkým problémem je to, že většina všech forem zneužívání se děje v rodinném prostředí a navíc v útlém věku, dítě tak ztrácí jistotu, bezpečí, úzké citové vazby, chování dospělého vůbec nerozumí, a to má neblahý vliv na jeho další duševní vývoj.

Dlouhodobými následky jsou například neurotické poruchy, psychosomatická onemocnění, poruchy příjmu potravy, u chlapců často také poruchy chování. Jak vlastně s oběťmi pracovat, jak jim pomoci s odtajněním, které často probíhá necitlivě? Jak s oběťmi mluvit, jak se k nim chovat? To vše se dozvíte v rozhovoru.

MallTV

Dokumentární série Dělníci chtíče Jakuba Klinghora se vydává za pachateli těch nejvíce odsouzeníhodných činů - sexuálního zneužití dítěte. Jak probíhá jejich léčba? A dají se vůbec úspěšně vyléčit? Cítí nějakou vinu? A proč jsou tresty za zneužívání dětí tak nízké? Napříč celým pořadem Dělníci chtíče se bude hovořit jak se samotnými pachateli, kteří právě procházejí léčbou, tak s lékaři, policisty, právníky a dalšími odborníky. Cílem dokumentu je zvýšit povědomí o problému zneužívání dětí, který není tak ojedinělý, jak se zdá, poukázat na nízké tresty a délku soudních procesů, jež pachatelům hrozí, nebo upozornit na neexistující prevenci i chybějící diferencovaná oddělení.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

  • FILOZOFKA ANNA HOGENOVÁ Hluboký rozhovor o signálech, které nechceme slyšet. O tom, že nejdůležitější životní momenty přicházejí nenápadně a potichu. O smrti nejbližších, ale i o kolektivní katastrofě, kterou teď jako lidstvo možná prožíváme. Kam nás mohou mezní situace zavést a co si díky nim můžeme uvědomit?
  • KULT MLÁDÍ KONEČNĚ STÁRNE Protože stárne i česká populace. Přesto stále není zvykem mít na obálce lifestylového časopisu ženu ve zralém věku nebo mluvit o problémech starších generací, o jejich životech, přáních nebo potřebách. Co seniorům opravdu chybí? A jak se jich dotýká současná pandemie? Reportáž Jany Patočkové doprovázejí výmluvné fotografie Jany Plavec.
  • POJĎME MLUVIT O KLITORISU O anatomii orgánu, který není žádným malým knoflíčkem nad poševním vchodem, ale ptákem rozpínajícím svá křídla po stranách vulvy. Lucie Jarkovská vysvětluje, na co všechno má vliv (znovu)objevení klitorisu a jak je důležité uvědomit si, že lidské tělo neznamená mužské tělo.
  • SUSTAINABLE MÓDNÍ PŘÍLOHA Jak vypadají textilní materiály budoucnosti? Technologie inspirované přírodou jsou na vzestupu. Představujeme módní značky, které chtějí to nejlepší pro své zákazníky i pro planetu. Udržitelnost je pro ně klíčová. A stejně tak je pro ně důležité, aby to na ně někdo neušil.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 1 komentář

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

umfa | 18. 3. 2021 22:07

Na to video jsem sice nekoukal, tolik času nemám, ale jak jsem četl nadpis, tak jsem si vzpomněl na jednu sexuální deviaci o které se tam nejspíš nemluvilo. Jeden kolega uvedl "nechtíč" jako důvod proč si našel milenku :-) Už je tedy s tou frigidkou šťastně rozvedený (tj. aniž by přišel o majetek) a znovu šťastně oženěný za partnerku bez deviace :D

-3
Reagovat
Naše tipy